PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سنگین شدن بیش از حد فایرفاکس

ashkan 261
14-07-2013, 11:09
تغریبا 5 سال هست که بطور 24 ساعته با فایرفاکس کار میکنم و میلیون ها آدرس توی history دارم و حجم اطلاعات فایرفاکسم بدون در نظر گرفتن کش به 50 مگ رسیده
این باعث شده که فایرفاکس واقعا سنگین بشه و گاهی وقتا تا 600 مگ رم رو اشغال کنه و سرعتش خیلی کند بشه

آیا سینک کردن فایرفاکس میتونه این مشکل رو حل کنه و یا میشه داخل کامپیوتر یه فلدر کش مخصوص تاریخچه و کوکی ها و فرم های ذخیره شده اختصاص داد تا سرعت این برنامه مطلوب بشه ؟

ashokrany
15-07-2013, 23:10
سلام دوست عزیز، من یه برنامه خیلی سبک با حجم 65Kb براتون اپ کردم به اسم Mozilla Cache view این برنامه به شما این امکان رو میده که Cache های خیلی سنگیت رو تفکیک کنید و البته میتونید یه جای دیگه تو هاردتون کپی کنید. و همینطور سرعت Browser شما بیشتز خواهد شد موفق باشید :) .البته من برنامه Safari Browser رو دانلود کردم و کارهای ساده رو با اون انجام میدم چون کمترین مصرف رم و Cpu رو داره و بقیه کارهای ضروری رو با Chrome انجام میدم.

لینک دانلود برنامه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ashkan 261
22-07-2013, 20:57
مرسی اما مشکل من با کش نیست ، فایرفاکس من توی فراخوانی آدرس های history یا کوکی ها به cpu فشار میاره

IntelCentrino
27-07-2013, 12:05
مرسی اما مشکل من با کش نیست ، فایرفاکس من توی فراخوانی آدرس های history یا کوکی ها به cpu فشار میاره

CTRL+SHIFT+H را بزن تا صفحه History باز بشه. از سمت چپ صفحه، تعدادی از History های قدیمی را با راست کلیک بر روی ماه مورد نظر، حذف کن. با اینکار RAM مورد استفاده Firefox بصورت چشم گیری کاهش پیدا میکند.
البته شما میتونید با استفاده از افزونه هایی همچون Form History Control ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مقادیر وارد شده در فرم ها را هم حذف کنید. اینکار هم تاثیر به سزایی در کاهش مصرف رم دارد.

من شخصا از افزونه SQLite Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده میکنم و بطور مستقیم فایل هایی که Firefox برای ذخیره سازی از اونها استفاده میکند را ویرایش می کنم. استفاده از این روش مستلزم آشنایی شما با مفاهیم ابتدایی پایگاه داده می باشد.

ashkan 261
01-08-2013, 14:40
نمیخوام حذف کنم

این sql manager ظاهرا برای اطلاعات دیتابیس میسازه ، و همون چیزیه که دنبالشم اما توضیح خاصی دربارش داده نشده
دقیقا مکانیزمش چطوره ؟ برای هر بخش جدول میسازه یا فقط اطلاعاتو تو محیط دیگه قرار میده ؟

IntelCentrino
01-08-2013, 17:43
نمیخوام حذف کنم

نمیخواید حذف کنید و از اطلاعاتتون میخواید به عنوان Backup استفاده کنید و فقط اونها را نگهداری کنید یا میخواید بصورت روزمره ازشون استفاده کنید؟!

این sql manager ظاهرا برای اطلاعات دیتابیس میسازه ، و همون چیزیه که دنبالشم اما توضیح خاصی دربارش داده نشده
دقیقا مکانیزمش چطوره ؟ برای هر بخش جدول میسازه یا فقط اطلاعاتو تو محیط دیگه قرار میده ؟

ببینید شاد درست متوجه موضوع نشده باشید.

FF برای ذخیره کلیه داده ها از SQLite ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استفاده میکند. SQLite یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای هست که داده ها را در قالب جداول جداگانه ای که با هم ارتباط دارند نگهداری می کند.
شما توسط افزونه SQLite Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتوانید بصورت مستقیم بر روی این جداول QUERY اجرا کنید و یا جداول مورد نظر را بهینه و حتی تعمیر کنید.

به عنوان مثال فایل Places.sqlite که در دایرکتوری profile فایرفاکس شما قرار دارد، حاوی تعدادی جدول است که جدول moz_historyvisits اطلاعات مربوط به History شما می باشد.