PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کند شدن سیستم - لپتاپ HP 6190se

saee
12-07-2013, 23:05
دوستان من یک لپتاپ اچ پی مدل 6190se با کانفیگ زیردارم:

رم: 8 گیگ DDR3
پردازنده: Core i7-2670M
هارد: 1 ترابایت توشیبا
گرافیک: اینتل HD و رادئون 6770M
سیستم عامل هم ویندوز 7 اوریجیناله.

قبلا خیلی راضی بودم ولی الان مدتیه که علی رغم سخت افزار قدرتمند خیلی کند عمل می کنه. یه فایل را که باز می کنی یه مکث کوچولو قبلش می کنه بعد باز می کنه. حتی تو فضای اینترنت هم وقتی روی یک لینک موس را نگه می دارم یه مکث انجام میشه بعد ... البته گاهی اوقات درست میشه ولی دوباره ...
حتی دو سه بار فایل Back up ویندوز را Restore کردم ولی مشکل برطرف نشد. فایل پشتیبان را با Acronis و همون روز اول که سیستم را روشن کردم گرفتم (بک آپ اصلی را استفاده نمی کنم تا پارتیشن و محتویاتشون پاک نشن)

با Task Manager هم که چک می کنم کلی از ظرفیت CPU و RAM خالیه. درایو C را هم Check Disk و Defregmant کردم ولی مشکل برطرف نشد.

NorthBridge
13-07-2013, 04:20
با توجه به توصیفات شما و در نظر گرفتن اینکه نسخه ی پشتیبان را هم برگردوندید و درست نشده دو احتمال قوی تره
1.ویروسی بودن دستگاه . ویروس در پارتیشنهای دیگه و فلش مموری و ... و حتی بوت سکتور مخفی میشه و با بازیابی مجدد ویندوز خودش رو تکثیر میکنه
2.بدسکتور داشتن هارد
هر کدوم از اینها راه حلهای اساسی خاص خودشون رو داره . ممکنه ویروس کش فعلی شما نتونسته خوب عمل کنه .
چک کردن سلامت هارد با برنامه ی HD Tune از سربرگ Health یک شات اینجا بگذارید . ویروس کش هم فعلاً که اوضاع مشکوکه پیشنهادم روی کاسپرسکی هست
گرچه راه بهترش اینه که هارد رو باز کرده و بوسیله ی باکس به یک سیستم کاملاً امن وصل و عمل اسکن انجام بشه

saee
13-07-2013, 10:55
با توجه به توصیفات شما و در نظر گرفتن اینکه نسخه ی پشتیبان را هم برگردوندید و درست نشده دو احتمال قوی تره
1.ویروسی بودن دستگاه . ویروس در پارتیشنهای دیگه و فلش مموری و ... و حتی بوت سکتور مخفی میشه و با بازیابی مجدد ویندوز خودش رو تکثیر میکنه
2.بدسکتور داشتن هارد
هر کدوم از اینها راه حلهای اساسی خاص خودشون رو داره . ممکنه ویروس کش فعلی شما نتونسته خوب عمل کنه .
چک کردن سلامت هارد با برنامه ی HD Tune از سربرگ Health یک شات اینجا بگذارید . ویروس کش هم فعلاً که اوضاع مشکوکه پیشنهادم روی کاسپرسکی هست
گرچه راه بهترش اینه که هارد رو باز کرده و بوسیله ی باکس به یک سیستم کاملاً امن وصل و عمل اسکن انجام بشه

از وقتی که سیستم را گرفتم مدام آنتی ویروس ESET NOD 32 بصورت آپدیت شده فعال بوده. اون عکسی که خواستین را هم ضمیمه کردم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]