PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از ADSL به صورت wifi

osifa
11-07-2013, 23:26
سلام دوستان
چطور می تونم با استفاده از امکانات wifi لپ تاپ از یک خط adsl اینترنت بگیرم؟
یعنی adsl رو با کابل به لپ تاپ وصل نکنیم و به صورت بیسیم در فاصله معین بهش متصل بشه

m.m.m5651
12-07-2013, 00:23
با یه مودم وایرلس یا مودم + روتر/اکسس پوینت وایرلس.

osifa
12-07-2013, 12:12
با یه مودم وایرلس یا مودم + روتر/اکسس پوینت وایرلس.

با یک مودم Broadkam PJ 871 و لپ تاپ HP 4540s میشه وصل شد؟یعنی میخوام حتی وقتی pc خاموشه و مودمش روشنه بشه با لپ تاپ به اینترنت وصل شد.
لطفا مراحل کار رو توضیح بدید.
تبدیل حالت مودم adsl از bridge به PPPoE رو بلدم ادامش رو بگید.برای اتصال باید مودم در حالت PPPoE باشه حتما؟

m.m.m5651
12-07-2013, 14:10
مودم شما قابلیت وایرلس نداره. باید یه روتر/اکسس پوینت وایرلس بخرید. این طوری ربطی به PC تون هم نداره و با لپتاپ میشه همیشه بهش وصل شد. برای فاصله های کم فلش های یو اس بی ای دیدم که وصل میشه به کامپیوتر و اینترنتش رو شیر می کنه اما مشکلش اینه که وقتی کامپیوتر خاموش شد اون یو اس بی هم از کار میفته.

havzhini
12-07-2013, 14:35
مودمتون وایرلس نیست

تنها را هم اینکه باید یه مودم وایرلس بخرید یا یه روتر/اکسس پوینت وایرلس

یا اگر pcتون وایرلس داشته باشه با نرمافزار میشه اینترنت رو شیر کرد که در اون صورت هم pc همیشه باید روشن باشه
نرمافزارهای مثل MyPublicWiFi یا VirtualRouterInstaller یا Connectify

osifa
12-07-2013, 14:39
مودم شما قابلیت وایرلس نداره. باید یه روتر/اکسس پوینت وایرلس بخرید. این طوری ربطی به PC تون هم نداره و با لپتاپ میشه همیشه بهش وصل شد. برای فاصله های کم فلش های یو اس بی ای دیدم که وصل میشه به کامپیوتر و اینترنتش رو شیر می کنه اما مشکلش اینه که وقتی کامپیوتر خاموش شد اون یو اس بی هم از کار میفته.

یه مغازه پایین خونه داریم که pc به adsl وصله می خوایم با لپ تاپ که در طبقه سوم هست بتونیم از اینترنت مغازه استفاده کنیم.
پس بدون روتر نمیشه حتی اگر pc روشن باشه؟روتر رو باید به مودم وصل کرد یا لپ تاپ؟
نمیشه خود لپ تاپ رو به اکسس پوینت تبدیل کرد تا نیازی به خرید وسیله جدید نباشه؟

در کل اگر مودم وایرلس دار بخرم بهتره یا روتر/اکسس پوینت وایرلس ؟ از لحاظ هزینه و راحتی کار میگم.
اگر مودم وایرلس دار باشه لپ تاپ می تونه مستقیم وصل بشه و دیگه نیازی به روتر نیست؟

osifa
12-07-2013, 14:44
مودمتون وایرلس نیست

تنها را هم اینکه باید یه مودم وایرلس بخرید یا یه روتر/اکسس پوینت وایرلس

یا اگر pcتون وایرلس داشته باشه با نرمافزار میشه اینترنت رو شیر کرد که در اون صورت هم pc همیشه باید روشن باشه
نرمافزارهای مثل MyPublicWiFi یا VirtualRouterInstaller یا Connectify

نه pc وایرلس نداره

osifa
12-07-2013, 14:53
در کل اکسس پوینت با مودم وایرلس دار فرق می کنه؟
یه توضیحی در مورد این دستگاه میدین؟

osifa
13-07-2013, 19:42
دوستان جواب ما رو نمیدید؟

khelane
13-07-2013, 22:39
در کل اکسس پوینت با مودم وایرلس دار فرق می کنه؟
یه توضیحی در مورد این دستگاه میدین؟

به نظر من بهتره یه مودم وایرلس بخرید بهتره
برای درک بیشتر درمورد مودم و اکسس پوینت بهتره تو گوگل یه سرچ انجام بدید
شرمنده وقت ندارم زیاد تایپ کنم وگرنه راهنماییتون میکردم بعد از یه هفته اومدم یه سر به سایت زدم اونم با هزار جور بدبختی
موفق باشی

m.m.m5651
14-07-2013, 12:45
اکسس پوینت فقط یه ورودی ethernet داره و اون رو تبدیل می کنه به امواج وایرلس البته یه مدیریتی هم روشون انجام میده.
ولی مودم یه ورودی خط تلفن داره و یه خروجی اترنت که میشه وصلش کرد به کامپیوتر یا روتر. اگر هم وایرلس باشه که یه آنتن هم داره که امواج رو پخش می کنه. من خودم از یه روتر DLink و مودم ASUS استفاده می کنم. یعنی جدا از هم هستند. در ضمن روترتون باید خیلی قوی باشه که تا طبقه سوم رو پشتیبانی کنه. (شاید سه آنتن لازم داشته باشه.) وگرنه سرعتتون میاد پایین و احتمالا خیلی جاهای خونه آنتن ندارید. میشه هم از روش ارسال اطلاعات از طریق سیم برق استفاده کنید. من یه جفت دستگاهشو دارم استفاده می کنم سرعتش خوبه. الان هم یه سالیه مشکلی نداشته. البته تو ایران ندیدم باشه و بیشتر حالت صنعتی داره اینایی که دیدم تو ایران. البته این دستگاه ها هم شرایطی دارن واسه خودشون.

osifa
14-07-2013, 22:40
اکسس پوینت فقط یه ورودی ethernet داره و اون رو تبدیل می کنه به امواج وایرلس البته یه مدیریتی هم روشون انجام میده.
ولی مودم یه ورودی خط تلفن داره و یه خروجی اترنت که میشه وصلش کرد به کامپیوتر یا روتر. اگر هم وایرلس باشه که یه آنتن هم داره که امواج رو پخش می کنه. من خودم از یه روتر DLink و مودم ASUS استفاده می کنم. یعنی جدا از هم هستند. در ضمن روترتون باید خیلی قوی باشه که تا طبقه سوم رو پشتیبانی کنه. (شاید سه آنتن لازم داشته باشه.) وگرنه سرعتتون میاد پایین و احتمالا خیلی جاهای خونه آنتن ندارید. میشه هم از روش ارسال اطلاعات از طریق سیم برق استفاده کنید. من یه جفت دستگاهشو دارم استفاده می کنم سرعتش خوبه. الان هم یه سالیه مشکلی نداشته. البته تو ایران ندیدم باشه و بیشتر حالت صنعتی داره اینایی که دیدم تو ایران. البته این دستگاه ها هم شرایطی دارن واسه خودشون.

مگه روتر 300 متر برد نداره پس چطور تا طبقه سوم رو پشتیبانی نمی کنه؟فکر نکنم 20 متر هم شه تا طبقه سوم
سرعتش چقدر هست حداکثر؟
اگه خط adsl تو خود منزل باشه که انتن میده بدون مشکل؟
مودم وایرلس بردش بیشتر از روتر هست؟
فکر کنم نظرم روی خرید مودم باشه و ابلته شاید برای خود منزل یه خط adsl بگیرم
چه مدل مودمی رو پیشنهاد میدین با قیمت مطلوب؟

m.m.m5651
15-07-2013, 12:16
مودم وایرلس و روتر وایرلس توی آنتن دهیشون فرقی نمی کنن، یعنی اون به مدل روتر / مودم بستگی داره نه به خود روتر یا مودم بودن و آنتنی که داره. توی اینکه دوبار اینترنت (Send/Receive) باید پردازش بشه فرق دارن و زیاد هم نیست فرقش. من روترم DIR-615 هست و دوتا آنتن 2dB داره ولی تا تو پارکینگ که میشه سومین طبقه البته روبه پایین آنتن نمیده. (موانع بیشتر قدرت آنتن دهی رو کم می کنند تا فاصله. عین این میمونه که روی یه چراغ کاغذ بگیرید. خیلی تاثیرش بیشتره تا افزایش فاصله.) طبقه بالامون هم همین طور. به سختی آنتن میده (البته با گوشیم تست کردم). اگر مودم نداشتید مودم وایرلس میگرفتید بهتر بود یا بتونید این مودم رو بفروشید و یه مودم وایرلس بخرید.
و متاسفانه تو قیمت و کیفیت مودم های وایرلس اطلاعاتی ندارم.
یه مشکلی که مودم های وایرلس دارن اینه که خیلی بیش از حد داغ میشن. روتر و مودم من هر کدومشون خیلی داغ میشن بعد از یه مدت کار کردن. حالا فرض کنید این دوتا توی یه جعبه بودن چی میشد :دی