PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میتونم الکترونیک یاد بگیرم؟؟

lakers320
10-07-2013, 12:07
با سلام بر دوستان
من رشته ام کامپیوتر هست و میخواستم تا حدی الکترونیک یاد بگیرم البته به الکترونیک خیلی علاقه مند هستم:حال میخواستم بدونم چطوری میتونم کار های عملی الکترونیک را یاد بگیرم از پایه!! مثلا لحیم کردن سیم -بستن مدار های اماده مثل چراغ چشمک زن و.... یعنی از مبتدی تا متوسط!! ایا اموزش تصویری در این مورد وجود داره؟؟؟اشنایی با قطعات الکترونیکی و لحیم کردن و...............ایا کتاب اموزشی وجود داره؟؟من خودم 3 کتاب را پیدا کردم و نمیدونم کدامش برای کسی که خیلی مبتدی هست اش خوب هست؟؟؟ در ضمن کتاب های هنرستان الکترونیک ایا خوب هست؟؟من یک چیز میخوام که از صفر باشه یعنی پایه؟؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کدامش حوب هست؟؟ایا کتاب های دیگری هم وجود دارد؟؟

سپاس

کاربر شماره ی یک
10-07-2013, 21:59
بهترینراه اینه که کلاس برید .

اما خودتون میتونید شروع کنید اول با شناسایی قطعات الکترونیکی شروع کنید ، بعدش یواش یواش واسه ترکیب و ساختن مدار ، من گشتم الان این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو پیدا کردم ، یه نگاه بکن :n01: اکثرا ایمیلشون رو هم گذاشتن اونایی که مطلب گذاشتن ، میتونی از طریق ایمیلشون بهشون دسترسی پیدا کنی و ازشون سوال کنی :n11:

باز تو این سایت بچه های الکترونیک زیادن اگه بیان ، فعلا این کاری بود که از دست من بر میومد :n01:

lakers320
11-07-2013, 02:59
ممنون دوست عزیز:کتابی که ازپایه توضیح داده باشه یا فیلم اموزشی ای سراغ ایا دارید؟؟

کاربر شماره ی یک
11-07-2013, 09:42
نه .....

چون پیگیر این قضیه تو بیرون نشدم !

کتاب و سی دی خاصی نمیشناسم که معرفی کنم ، البته گمانم نکنم که سی دی خاصی به این صورت

که گفتی وجود داشته باشه چون حداقلش توی سرچ یه تبلیغ هم میومد که نیومد ، اصن خودش یه مدل کسب و کاره ، شما یاد بگیر سی

دی آموزشی بساز بفروش قشنگ سود هم میکنه :n09:

اما توی نت اگه بخوای یه اطلاعات کوچیکی از قضیه به دست بیاری ، سایت آپارات و یوتیوب هست ، میتونی سرچ کنی ببینی فیلم آموزشی کسی گذاشته واسه این موضوع یا نه :n01:

korosh4
19-07-2013, 08:01
شما اگه میخوای یاد بگیری برو کتاب "الکترونیک بزبان ساده برای دانش آموزان " نوشته آقای " محمود بخت آور " رو بخون ، اولین کتابی بود که درباره الکترونیک خوندم واقعا مطالب جالبی داره ( ناگفته نمونه من فقط نسخه 2 شو خوندم :n06:)
درباره کتابای هنرستان من خودم الان سال سوم الکترونیکم سال دوم که آنچنان چیز عملی نداره و اکثرا تئوریه اما نکات عملی که داره هرچند کمه ولی جالبه ، اما میگن سال سوم سرو کارش با عملی بیشتره

اگه خواستی تا اسم کتابایی که بیشتر به الکترونیک کار دارن ( از کتابای هنرستان ) برات بگم چون یه سری از مطالب خیلی تکرار میشه مثلا توی یکی از کتابا یه فصلی یه مطلبو میگه و تو یه کتاب دیگه همونو تکرار میکنه
اگرم خواستی اسم چندتا کتاب خوب ( غیر درسی ) و چند تا نرم افزارم برات بگم
در ضمن این رابطه مهمه :
میزان یادگیری و مهارت ، رابطه مستقیم دارد با امکانات هنرستان

بهار امیدوار
06-08-2013, 15:46
سلام
من کارشناس الکترونیکم
کتابایی که معرفی کردین هیچکدوم کامل نیست
چون شناسایی قطعه است

به نظرم بهترین راهتون اینه که از اینترنت سرچ کنید تا یه نگاه ساده سریع و اجمالی نسبت به الکترونیک پیدا کنین
این اصطلاحات رو

اشنایی با قطعات الکترونیک
آشنایی با خازن مقاومت سلف ترانزیستور ایسی
بعد شروع کنید مدارات ساده الکترونیک رو سرچ کنید و ببندید
از همین سایت میتونین مدارات خوبی دانلود کنید