PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف ویندوز 7 قبلی

jarvis
09-07-2013, 23:13
سلام ویندوز 7 قبلیم در درایو c بود . حالا یه ویندوز تو درایو d نصب کردم چطور قبلی رو پاک کنم .
لطفا یکی کمک کنه...
:n28:

jafarian
10-07-2013, 15:00
برای پاک کردن اون یکی ویندوز که در درایو c هست سایت پایین یک روش بصورت شکل مشخص کرده به اینصورت که :n01:

مرحله اول

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور diskmgmt.msc وارد اینتر کنید در کادری که باز میشود برای شما ابتدا ببینید کدوم پارتیشن شما بصورت سیستمی یا بوت که از من طبق شکل پایین درایو c بصورت بوت که دورش با کادر قرمز مشخص کردم اگر که از شما هم طبق شکل پایین پارتیشن درایو c بصورت بوت با سیستمی بود طبق مرحله دوم پیش برین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مرحله دوم

برنامه EasyBCD از پایین دانلود بعدشم اجراش کنید بعد طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید به همون صورت که من اشاره کردم

EasyBCD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرحله سوم

بعد از این مرحله اون پارتیشنی که ویندوزروی اون را احتیاج نداری ازطریق همین پنجره Disk Management که در شکل اول اجراش کردین حذف کنید به این صورت که روی همون پارتیشن کلیک راست بعدشم گزینه Delete Volume انتخاب کنید بعد اون پارتیشن از داخل همین پنجره فرمت کنید وقتی پاک کردین از نوع ساختین

مرحله چهارم

بعد باید منوی بوت ویندوز 7 که اول که سیستم بالا میاد حذف کنید به اینصورت که باز برنامه EasyBCD اجرا بعدش اون ویندوزی که پاک کردین از پارتیشن مورد نظر در شکل پایین شماره 2 چکمارکش بزنید بعدشم طبق شماره پیش برین

مرحله پنجم

باز از داخل برنامه EasyBCD طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید

مرحله ششم

بعدشم طبق شکل پایین بترتیب شماره به همون صورت که من مشخص کردم عمل کنید.