PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک - مشکل در بوت سیستم بدلیل استفاده همزمان 3 هارد!

essien
09-07-2013, 21:22
سلام.
دوستان من 3 هارد ساتا با مشخصات زیر دارم.
اولی هارد 500 با سه درایو - یکی از درایوهاش 40 گیگه و پریماری و اکتیوه و ویندوز xp روش نصبه. این هارد slave هستش ...
هارد دوم 2 تراست و دو درایو داره . یکیش هم پریماری هستش . این هارد master بوده و فقط برای دیتا استفاده میشه .
هارد سوم 2 تراست و تک درایوه و پریماری . این هارد master هستش. برای دیتا استفاده میشه و هیچ سیستم عاملی روش نصب نیست.

حالا مشکلی که من دارم استفاده همزمان از این 3 هارده!
اول هارد اولیه رو فقط داشتم.
بعد هارد دوم رو اضافه کردم و مشکلی نداشتم.
اما وقتی هارد سومیه رو اضافه کردم ، هر کاری می کردم شناخته نمیشد . تا اینکه برای تست هارد دومیه رو قطع کردم دیدم شناخته میشه.
خلاصه انقدر اینارو قطع و وصل کردم که آخر هر 3 هارد شناخته شد و سیستم هم بوت شد اما تو هارد سومیه با اینکه سیستم عامل روش نصب نیست فایلهای بوت مثل boot.ini و ntldr و ntdetect ساخته شد!

مشکلی نبود تا اینکه یکهو سیستم دیگه بوت نشد و موقع بالا اومدن رو verifying dmi pool گیر میکرد.
خلاصه دو هارد 2 ترا رو قطع کردم با برنامه partition table dr 3.5 مستربوت رو فیکس کردم و حالا ویندوز بالا میاد.
اما وقتی هارد دومیه رو وصل میکنم موقع بوت شدن پیغام میده : bootmgr is missing .

الان فقط همون هارد اول وصله.
برای حل این مشکل و داشتن همزمان 3 هارد باید چیکار کنم؟
آیا این مهمه که هاردی که روش ویندوز نصبه slave هستش و دو هارد دیگه مستر ؟
آیا هاردی که فقط دیتا استفاده میشه روش باید فایلهای بوت و ... وجود داشته باشه!؟
یا اصلا ممکنه ویندوز محدودیتی در نصب هارد داشته باشه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

essien
11-07-2013, 20:58
کسی نیست راهنمایی کنه دوستان؟:n16:

saeed_136915
11-07-2013, 22:30
سلام
مگه هاردتون SATA نیست؟؟
هارد ساتا که مستر و اسلیو نداره تا اونجایی که من میدونم
اگه هاردها از داخل بایوس تو حالت RAID باشن ویندوز XP باهاشون مشکل پیدا میکنه. اون رو چک کردین؟؟

essien
11-07-2013, 23:27
سلام
مگه هاردتون SATA نیست؟؟
هارد ساتا که مستر و اسلیو نداره تا اونجایی که من میدونم
اگه هاردها از داخل بایوس تو حالت RAID باشن ویندوز XP باهاشون مشکل پیدا میکنه. اون رو چک کردین؟؟
سلام و ممنون بابت توجهتون.
خودم هم فک میکردم ساتا اسلیو و مستر نداره ولی خب تو نرم افزارهای مختلف مدیریت بوت و ... به این شکل که گفتم نشون داده میشه .
اما raid رو اصلا نمیدونم چیه . میرم تو بایوس می بینم و چک میکنم.

essien
12-07-2013, 00:08
من هر چیزی که مربوط به هارد بود رو تو بایوس دیدم .
اصلا کلمه raid ندیدم.
ولی اینا هست که ازش سر در نمیارم ...
extend ide drive که دو گزینه auto , none داره و روی auto هستش.
access mode هست که دو گزینه auto , large داره و اینم رو auto هستش.
یه halt on هم که داره گزینه های مختلفی داره که میگه بوت در صورت دیدن ارور در بایوس متوقف بشه یا مثلا با هر اروری متوقف بشه بجز کیبورد و ...
priority هم هست که توش هاردی که روش ویندوز نصبه اوله .
:n13: