PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موس

shahedi
11-08-2006, 12:16
وقتي وارد ويندوز مي شوم بيشتر اوقات موس ناگهان از كار مي افتد موس من يو اس بي است وقتي با صفحه كليد به ديوايس منيجر مي روم مي بينم قسمت موس با علامت زرد نشان داده شد ولي وقتي راه اندازي مجدد مي كنم موس كار مي كند درايور هم نداردو updateهم درخواست سي دي مي كند كه ندارم تداخلي هم نمي بينم مشكل از كجاست؟موس هم درست تعريف شده

Ali Alizadeh Mansouri
11-08-2006, 14:03
سلام،
دو حالت این مشکل پیش می آید:
مادربورد با موس Usb مشکل دارد. (نظیر این رو قبلا هم دیده بودم)
ویندوز با موس Usb مشکل دارد که با نصب درایور آن برطرف می شود.
موفق باشید.

shahedi
11-08-2006, 18:21
مي شود درمورد فرضيه اولتان توضيح دهيد چون وقتي با صفحه كليد وارد ديوايس منيجر مي شوم درايور موس و يو اس بي ها اين طورند راستي چرا دفعه بعد كه سيستم راه اندازي مي شود درست مي شود و مي تواند دليل آمدن پيام verfying dmi pool dataباشد؟در ضمن خيلي ناگهاني است .مي خواستم بدانم من كه براي موس درايور ندارم و هنگام اپديت هم درايور مي خواهد.مشكل از درايورهاي مادربرده يا كلا مادربرد مشكل داره؟
دوستان منتظرم

AK1
11-08-2006, 18:25
من با فرظيتون كاري ندارم فقط تجربم رو مي گم از تبديل يواس بي به پي اس 2 استفاده كن (مثل من )

shahedi
11-08-2006, 18:29
يو اس پي 2 چيه؟

shahedi
11-08-2006, 20:14
يكي با اينايي كه گفتم كمك كنه

Ali Alizadeh Mansouri
11-08-2006, 20:54
سلام،
ببخشید که یه کم دیر شد.
منظور آقای/خانم akmfad1 اینه که از یک مبدل USB به PS/2 استفاده کنید (یه قطعه که به انتهای کابل وسیله ی یو اس بی وصل می شه و به جای یو اس بی به یه پورت دیگه که در همه ی ویندوزها پشتیبانی می شه و نیازی به درایور نداره موس یا کی بردتان را وصل می کنید.)
ولی این طور که پیدا است و با توجه به خطای verfying dmi pool data اشکالی در سخت افزار و محتمل تر در مادربورد وجود دارد.
برای برطرف کردن موقت مشکل از راه حل akmfad1 استفاده کنید ولی بهتر است مادربورد را به یک متخصص نشان دهید (ترجیحا گارانتی).
موفق باشید.

AK1
11-08-2006, 21:11
سلام،
ببخشید که یه کم دیر شد.
منظور آقای/خانم akmfad1 اینه که از یک مبدل USB به PS/2 استفاده کنید (یه قطعه که به انتهای کابل وسیله ی یو اس بی وصل می شه و به جای یو اس بی به یه پورت دیگه که در همه ی ویندوزها پشتیبانی می شه و نیازی به درایور نداره موس یا کی بردتان را وصل می کنید.)
ولی این طور که پیدا است و با توجه به خطای verfying dmi pool data اشکالی در سخت افزار و محتمل تر در مادربورد وجود دارد.
برای برطرف کردن موقت مشکل از راه حل akmfad1 استفاده کنید ولی بهتر است مادربورد را به یک متخصص نشان دهید (ترجیحا گارانتی).
موفق باشید.

ممنون دوست عزيز كه منظورم رو گفتي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستي تابلو امير پسره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali Alizadeh Mansouri
11-08-2006, 21:28
ممنون دوست عزيز كه منظورم رو گفتي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستي تابلو امير پسره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

می بخشید امیر آقای عزیز!
من به امضای شما توجه نکردم :tongue:
امیدوارم بی توجهی منو ببخشید! :blush:

shahedi
11-08-2006, 22:04
علي جان اين مشكل توي وين ديگه ام كه اكس پي نيست اتفاق مي افته البته گاهي اوقات است دليلش مادريرده؟مادربرد منGigabyte technologyاست يعني همه دردسرا مال اينه؟ البته صفحه كليدم يو اس بي نيست و خوب كار مي كنه راستي پرينترم هم يو اس بي كه نوشت درايورت را دوباره نصب كن حالا كلا از مادر برده؟

Ali Alizadeh Mansouri
11-08-2006, 22:15
می بخشی من متوجه نشدم هر دوتا ویندوزت این طورین یا فقط اکس پی یا فقط 98?

AK1
12-08-2006, 00:27
با سلام راست مي گه يكم بيشتر توضيح بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و برو تو ست اپ كامپيوتر و بخش يو اس بي رو ببين فعال هست يا نه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اميد وارم ويندوزت رو دفعه قبل درست كرده باشي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahedi
12-08-2006, 15:41
سلام
در ويندوز اكس پي فقط مشكل پيامي را كه گفتم و چند مشكل بزرگ ديگر دارم كه اين جزوشان نيست
در ويندوز 98 نمي دانم چه طور شده كه يك دفعه وبدون دليل موس بي حركت مي شود وقتي به ديوايس منجر مي روم مي بينم پورت هاي يو اس بي با علامت زرد مشخص شده اند با صفحه كليد شروع به تعريف كردن مي كنم درست تعريف مي شود اما همچنان تا راه انداري بعد درست كار نمي كند اگر هم تعريف نكنم در راه اندازي بعد درست مي شود حالا با اين اوصاف با توجه به هر دو ويندوز و با توجه به اينكه قسمت يو اس بي با مادربرد در ارتباط است آيا اشكال از مادربرده مي گم اين مشكل را نداشتم موس ديگه اي هم ندارم تازه از موس نيست چون پورتاي يو اس بي ناگهان غير فعال مي شود در ضمن اگر دقت مي كرديد در تايپيك قبلي ام توضيح داده بودم كه در ويندوز ديگرم است
به نظر شما عمليات postمشكل نداره؟
منتــــــــــــــــظرم

shahedi
12-08-2006, 16:45
سلام
جديدا نمي دونم چي شده وقتي موس كار نمي كنه و به ديوايس منيجر مي روم هيچ چيز كه نشان از عدم كار كردن باشه يا همون فلش زرد نشون داده نمي شه

AK1
12-08-2006, 18:58
بابا جان من برو يه تبديل بگير كار رو تموم كن خيلي با حاله
من خودم هماز تبديل استفادهمي كنم ....................................

Ali Alizadeh Mansouri
12-08-2006, 19:29
سلام،
به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری و از مادربورد شماست. بهتره اون رو برای انجام تست پیش یک متخصص فنی ببرید.

shahedi
12-08-2006, 22:09
مادربرده گارانتي داره خوب كلا بگم مشكلش چيه؟

Ali Alizadeh Mansouri
12-08-2006, 22:27
شما جایی گفته بودی عده ای مادربوردو دستکاری کردند، درسته؟ ممکن مشکل از همون جا پیش اومده باشه.
من خودم چون با قدیمی های کار کامپیوتر آشنایی دارم متأسفانه تعداد افراد غیر متخصص که بیشتر ور رفتن با قطعات رو به جای آموزش و مطالعه ی فنی در دستور کار خودشون قرار می دن زیاد شده ،بر خلاف گذشته که وقتی می گفتن متخصص کامپیوتر معنی مهندس، مهندس مخابرات، مهندس نرم افزار و غیره رو می داد. چون برای کار فنی با کامپیوتر تخصص در همه ی این زمینه ها کاملا ضروری است. من خودم هنوز افراد نایابی رو می شناسم که به این معنی واقعی متخصص کامپیوترند نه اینکه دستگاه رو باز کنند و با یه پیچ گوشتی بیوفتن به جون قطعات و سیمها و جامپرها رو قطع و وصل کنن به امید اینکه جواب بده (این روش بیشتر برای پیکانهای 49 جواب می داد!).
زیاده گویی کردم می بخشید. امیدوارم اگه برای گارانتی ببرید دستکاری شدن قطعه رو بهانه نکنند ولی دفعات بعد حتما دستگاه رو برای تعمیر یا تنظیم به یک متخصص واقعی بدهید یا حداقل در صورتی به معلوماتش شک دارید از او تضمین بگیرید که به سخت افزار دستگاه دست نمی زنه. چون قطعه ی کامپیوتر یا سالمه یا باید بره گارانتی و از این دو حال خارج نیست مگه اینکه طرف یه متخصص واقعی با مشخصاتی که گفتم باشه.
در هر حال شما بهتره هر چه زودتر مادربورد رو برای گارانتی ببرید.
موفق باشید.

Speedi
12-08-2006, 22:28
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]