PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کدام برنامه ها در ویندوز8 استفاده میکنید؟با ذکر علت برتری نسبت به برنامه های مشابه

sara.radan
05-07-2013, 12:18
لطفا دوستان تو اینجا برنامه های عمومی و پرکاربرد که از نظر اونا مفید یا ضروریه و پس از نصب ویندوز از اون استفاده میکنند بگن. اگه حالشو نداشتید خواهشا حداقل مهمتریناشو بگید.
یه تاپیک مشابه این بود ولی تو اونجا استارتر واسش مهم فقط ذکر برنامه ها بود نه علت. ولی در اینجا
چیزی که مهمه علت اصلی نصب اون نرم افزار از نظر شما نسبت به نرم افزارهای مشابه یا جایگزین دیگست. مثل امکانات برنامه، سرعت اجرا و ...
البته اگه تنظیمات خاص مهمی هم مد نظرتون باشه میتونید بگید.
به عنوان مثال تو پست بعدی اول از خودم شروع میکنم.

sara.radan
05-07-2013, 12:19
1- موقع نصب ویندوز و همچنین پس از نصب ویندوز و activate بلافاصله آپدیت خودکار ویندوز و تمام گزینه هایی که نیاز به اتصال به اینترنت دارندو غیر فعال میکنم. (به علت بالا بردن سرعت ویندوز و اینکه از لحاظ امنیتی هم مشکل عمده ای نخواهم داشت چون خواهم گفت که ESET smart security نصب خواهم کرد)
2- سرعت موس رو از کنترل پنل زیاد میکنم.
3- در language setting گزینه locate را به persian تغییر میدم تا برای ذخیره فونت فارسی در برنامه هایی مثل notepad مشکل نداشته باشم.
4- قبل از نصب هر برنامه، آنتی ویروس را غیر فعال کرده و زبونه UAC را به پایین ترین حد خود یعنی never notify تغییر میدم و هنگام نصب به هیچ وجه به اینترنت کانکت نمیشوم و در ابتدا از درایورها شروع به نصب میکنم.
و اما نصب برنامه ها
5- برای درایو مجازی از Virtual clone drive استفاده میکنم. برای ساخت ایمیج و رایت از ایمیج هم از CloneCD استفاده میکنم. چون سبک هستند و کار کردن باهاشون سریعه.
6- برای فایلهای فشرده winRar (از زبان فارسی حمایت میکنه ولی با 7zip کار نکردم که بتونم مقایسه کنم. دوستان نظراتشونو بگن)
7- برای فایلهای pdf از adobe reader استفاده میکنم ولی شنیدم برنامه دیگه ای هست به اسم foxit reader . دوستان اگه با این برنامه کار کردید و دید که فونت فارسی رو حمایت میکنه و سبکتره لطفا بهم بگید.
8- برای دیکشنری از narcis استفاده میکنم چون نسبت به دیکشنری های مشابه مثل پارس و هوشمند، مزیتهای بیشتری داره. سرعت بالایی داره. برای فارسی به انگلیسی مثال در جمله های مختلف داره. تلفظ به صورت native برای لهجه های us و uk و اینترفیس خوب...
9- office 2013 نسبت به ورژنهای قبلی امکانات بیشتر داره
10- برای پلیرها از vlc و kmp استفاده میکنم. kmp نسبت به سایر پلیرها امکانات پیشرفته و زیادی داره و سنگین هم نیست. البته برای بعضی از فرمتها که با kmp سنگین هستند از vlc استفاده میکنم. برای record و capture از vlc استفاده میکنم. البته اگه divx نصب بشه میشه از امکان capture (به عنوان مثال گرفتن کلیپ از قسمتی از فایل ویدیویی) به وسیله kmp هم این کارو کرد. یکی از ویژگیهای kmp که برام جالبه شورتکات مناسب پیش فرض برای عقب جلو بردن فیلمه. با استفاده از فلش جلو و عقب کی برد میشه فیلمو مثلا 5 ثانیه به 5 ثانیه جلو یا عقب زد. (قابل تنظیم مثلا 20 ثانیه به 20 ثانیه) همچنین ساپورت زیرنویس فارسی و امکانات پیشرفته برای فونت و تنظیمات و هماهنگ کردن زیرنویس)- در ضمن این دو پلیری که گفتم سنگینی powerDVD رو ندارند.
11- برای دانلود منجر از IDM استفاده میکنم. سرعت دانلودو به شکل کاملا محسوسی زیاد میکنه و برای دانلود شبانه و اینکه پس از دانلود کامپیوترو خاموش کنه جواب پس داده
12- برای مرور آموخته ها و نرم افزاری که کار فلش کارتو برام انجام بده از Anki استفاده میکنم. البته بسیار بسیار فراتر و بهتر و کاراتر از جی باکس و جعبه های فیزیکی لایتنر موجود در بازار هستش. تحقیقات زیادی در مورد سایر نرم افزارها تو این زمینه کردم ولی قطع الیقین به این نتیجه رسیدم که anki و supermemo بهترین و با امکانات ترین هستند. جالب اینکه anki حتی free هست.
13- از ESET Smart برای آنتی ویروس و فایروال جایگزین ویندوز چون تو سیستم من ESET به هیچ وجه مثل دیفندر ویندوز سرعت ویندوزمو نمیاره پایین. البته سایر آنتی ویروسها مثل Kasper و avast و bit defender که طرفداران زیادی هم دارندو استفاده نکردم تا نظر مطمئن داده باشم.
14- از اونجایی که با اینترنت زیاد سر و کار دارم علاوه بر internet explorer از opera و chrome هم استفاده میکنم. از waterfox هم به علت اینکه 64 بیتی و جایگزینی برای فایرفاکس باشه استفاده میکنم. در chrome با این قابلیت منحصر به فرد نوع ctrl+f در محتویات وب که در کروم هست خیلی حال میکنم چون هم تعداد کلمه های پیدا شده رو میگه هم تو نوار اسکرول، هایلایت میکنه. ولی یه ضعف بزرگ هم داره اونم اینه که نمیشه آپدیت اتوماتیکشو غیرفعال کرد و زمانی که آپدیت براش وجود داشته باشه سرعت اینترنت و کامپیوترو میاره پایین.
15- برای hide کردن فولدرها هم از folderLock استفاده میکردم ولی متاسفانه با اینکه همه فایل های exe برنامه رو تو فایروال قرار میدادم بازم سریالش expire میشد. همچنین موقع استفاده cpu usage رو بالا میبره. به خاطر همین دنبال برنامه جایگزین میگردم.
16- در آخر هم برای اینکه هروقت مشکلی واسه ویندوز پیش اومد نخوام این همه درایور و برنامه رو نصب نکنم با Acronis از ویندوز ایمیج میگیرم. فقط سوالی که واسم پیش اومده اینه که بکاپ اگه به صورت سکتور به سکتور باشه که حجم بیشتری میگیره باشه بهتره یا اینکه به همین صورت نورمال؟
امیدوارم که مورد استفادتون واقع شده باشه.

VorteX01
05-07-2013, 12:53
برای موزیک : AIMP (به شدت صدا رو با کیفیت پخش میکنه ، interface زیبا ، اگر اسپیکر هاتون 5.1 باشه از همه استفاده می کنه ، و یه قابلیت های جالب دیگه که هنگام کار با برنامه آشنا میشید و مهم تر از همه Free هست. (Winamp و jetaudio جلوش کم میارن مخصوصا Winamp که اصلا توصیه نمیشه)

برای فیلم : Mirillis Splash (EX ( به دلیل استفاده بیشتر از کارت گرافیک تا CPU کیفیت تصویر بهتری میده ، و Interface زیبا ، بسیار سبک ، بسیار سریع ، و با زیرنویس پارسی مشکلی نداره ، اما پولیه (که کرکش در سایت ها موجود هست) (VLC هم در کنار این برنامه داشته باشین)

برای وب گردی : Google Chrome (فک کنم همه بدونن که چرا بهترینه ، اگر لازم بود میگم) Firefox در کنارش بد نیست.

برای زیپ کردن: Winrar و 7Zip (سون زیپ یه مقدار سرعت بیشتری نسبت به وین رر داره ولی نمیتونید با فرمت rar کمپرس کنید ، چرا که winrar اجازه نمیده)

برای پاک سازی : CCleaner

برای تبدیل کردن : Xilisoft Video Converter ( ظاهر جذاب، سرعت بالا ، کیفیت خوب ، و ساپورت فرمت های بسیار زیادی)

برای رمز گذاشتن رو فایل ها : TrueCrypt ( برنامه ای فوق العاده که Open Source و free می باشد و شکوندن قفلش میشه گفت محاله ، هیچ چیز نمیشه گفت تا موقعی که امتحان نشه ، حتما استفاده کید که بی نظیره. فولدر لاک Folder Lock در مقابل این برنامه هیچه)

برای نگهداری رمز ها : Roboform (برنامه ای ساده ، گوگل کروم و فایرفاکس ساپورت میشه ، و قابلیت sync با سرور و بین هر چند تا سیستمی که دارید.)

-----

برنامه های بدیهی : Microsoft Office , Adobe Acrobat , Anti virus یا Internet Security

sara.radan
05-07-2013, 18:09
[QUOTE=VorteX01;7730669]
برای رمز گذاشتن رو فایل ها : TrueCrypt ( برنامه ای فوق العاده که Open Source و free می باشد و شکوندن قفلش میشه گفت محاله ، هیچ چیز نمیشه گفت تا موقعی که امتحان نشه ، حتما استفاده کید که بی نظیره. فولدر لاک Folder Lock در مقابل این برنامه هیچه)

برای نگهداری رمز ها : Roboform (برنامه ای ساده ، گوگل کروم و فایرفاکس ساپورت میشه ، و قابلیت sync با سرور و بین هر چند تا سیستمی که دارید.)

راستش من دنبال برنامه ای هستم که فقط فولدرها رو مخفی کنه. نمیخوام کد کنه که امنیت در حد FBI داشته باشم :n02:
چون میخوام اگه یه زمانی به هردلیلی ویندوزم بالا نیومد، اطلاعاتمو از دست ندم. یا اگه پسورد یادم رفت با یه عوض کردن ساده ویندوز اطلاعاتم برگرده.
قبلا از فولدرلاک استفاده میکردم و فقط از قابلیت Lock اون استفاده میکردم ولی متاسفانه این برنامه علاقه زیادی به اتصال دزدکی از طریق اینترنت داره تا سریالهای دزدی رو اکسپایر کنه. :n09:
و حتی با قرار دادن فایلهای برنامه در فایروال باز نیز این اتفاق میفته. در ثانی هنگام استفاده از برنامه cpu usage بالا میره. به خاطر همین دنبال یه برنامه ای هستم که فقط فولدرها را مخفی کنه همین. شنیدم فولدر گارد هم واسه این کار خوبه ولی هنوز فرصت نکردم تستش کنم.
در مورد roboform هم مرسی که منو با این نرم افزار آشنا کردی.
ممنون از نظراتت