PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ مهندسی نرم افزار

One Minute
04-07-2013, 22:38
سلام و خسته نباشید

یه لپ تاپ برای مهندسی نرم افزار میخواستم ، کیبورد و صفحه نمایش بزرگ برام بسیار مهم هست
بودجه تقریبا تا 3 میلیون ( اگه برند های بهتری با قیمت بالاتر هم هست معرفی کنید .... )

لطفا چیزی باشه که تا 3-4 سالِ آینده پاسخ گوی نیاز باشه ...

ممنونم

lastwall
04-07-2013, 23:35
درود
نظر من اینه که یه PC قدرتمند داشته باش..و یک لپتاپ خیلی سبک..یا حتی تبلت..
شما در هر زمینه که بخواید حرفه ای کار کنید (از برنامه نویسی تا کارهای گرافیکی ،انیمیشنو...) نیاز توان پردازشی بالایی دارید و با توجه به اینکه همیشه PC بازدهی بیشتری داره برای این کارهای شما..
و برای کارهایی که شما نیاز به یک همراه و یک وسیله همیشه در صحنه نیاز دارید از تبلت یا نت بوک خیلی متوسطتون استفاده می کنید..(معمولا وب گردی و برنامه نویسی و تایپ و اینا....)
البته نظر بنده هست...که بعد از سال ها تجربه آخر به این نتیجه رسیدم :n13::n16:

One Minute
05-07-2013, 10:58
درود
نظر من اینه که یه PC قدرتمند داشته باش..و یک لپتاپ خیلی سبک..یا حتی تبلت..
شما در هر زمینه که بخواید حرفه ای کار کنید (از برنامه نویسی تا کارهای گرافیکی ،انیمیشنو...) نیاز توان پردازشی بالایی دارید و با توجه به اینکه همیشه PC بازدهی بیشتری داره برای این کارهای شما..
و برای کارهایی که شما نیاز به یک همراه و یک وسیله همیشه در صحنه نیاز دارید از تبلت یا نت بوک خیلی متوسطتون استفاده می کنید..(معمولا وب گردی و برنامه نویسی و تایپ و اینا....)
البته نظر بنده هست...که بعد از سال ها تجربه آخر به این نتیجه رسیدم :n13::n16:

ممنونم بابت نظرتون
من ترجیح میدم رایانه ام فضای کمتری رو اشغال کنه به همین منظور لپ تاپ رو انتخاب کردم

تشکر .

tabriz-info
05-07-2013, 12:07
کیبورد خوبه که دکمه هاش از هم جدا باشن و دکمه های ماشین حسابش جدا باشه
ولی مانیتور بزرگ مهم نیست زیاد

مهندس نرم افزار نیازی به گرافیک بالا نداره
برای شما سی پی یو و رم اهمیتش بیشتره

من خودم acer دارم 5738 G حدود پنج سال پیش خریدم
سی پی یو : core 2 dou
:D

رم : 4G DDR3

درسته پائینه ولی کار منو راه میندازه

چون کار گرافیکی باهاش انجام نمیدم

کامپایل مهمه که برام انجام میده و مشکلی ندارم 700 هزار تومن هم پولشو دادم

لپ تاپ گران قیمت بیشتر به درد گرافیستها گیمر ها معمار و این چیزا میخوره نه مهندس نرم افزار

Thor God
05-07-2013, 13:40
tabriz-info ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خان من ارادت به شما دارم و در رابطه با وبسایم خیلی هم بهم کمک کردید .
متاسفانه این سیستم جوابگوی کارهای امروزی نیست و قیمت بالاتری هم داره. بهتر حداقل پردازنده i5 خریداری بشه تا جوابگوی نیازهای فردا هم باشه.
حرفتون در مورد لپ تاپ های گرون قیمت هم درسته

به صاحب تاپیک :
شما تا 4 میلیون بهترین انتخابتون y500 از لنوو و n56 از ایسوس هست ( هر دو i7 ) و Z500 از لنوو هم هست که متاسفانه عمر باریش پایینه اما اگه زیاد حملش نمی کنید مشکل دیگه ای برای شما نداره. v3 از ایسر هم خوبه.

موفق باشی

One Minute
05-07-2013, 14:56
ممنون از نظر هر دو بزرگوار

نظرم به n56 ایسوس جلب شده ، به نظر شما این لپ تاپ تا چه مدت میتونه نیاز های یک برنامه نویس رو مرتفع کنه ؟
... و آیا این لپ تاپ به درد گیم میخوره ؟

در توضیحاتِ لپ تاپ در یکی از سایت های فارسی زبان اومده :

این مدل در حال حاظر یکی از بهترین و کاملترین و قدرتمند ترین لپ تاپ های موجود در بازار هست که نیازهای هر نوع کاربری را پشتیبانی میکند و یکی از بی نقص ترین هاست

اما این توضیح مربوط به اسفند ماهِ سالِ پیش هست ، هنوز هم میشه به این نوشته اتکا کرد ؟

قیمت این مدل 4,420,000 هست ؟
به نظرتون الان بخرم یا کمی صبر کنم شاید ارزون تر بشه ؟ ( با توجه به انتخابات و ... )

Thor God
05-07-2013, 15:50
بنده با این مدل 1 سال کار کردم. تا به حال که به مشکلی بر نخوردم. مشکل این لپ تاپ که می گن کولینگ ضعیفی داره کاملا رد میشه. اگه تنظیمات قدرت لپ تاپ رو پایین بیاریم (برای کارهای معمولی) دما به شدت پایین میاد.
نمایشگر هم از کیفیت خوبی برخورداره اما قطعا به اپل که نمیرسه. من به شخصه از نمایشگرش راضی هستم.
تنها مشکلش وزن زیادشه. 2.7 کیلو.

در مورد قدرت این لپ تاپ هم باید بگم در حال حاضر هم از لپ تاپ های قوی بازار هست( در حد وسع خودش. قطعا با gt70 نمیشه مقایسش کرد) اما نمیشه به نیت گیم خرید چون 650 هر روز داره ضعیف و ضعیف تر میشه
من روی فارکرای 3 یه کم لگ داشتم ( رو تنظیمات الترا) بتل 3 رو راحت اجرا کرد کرایسس3 هم که پر لگ بود.

من بودم صبر نمی کردم ( نه برای این لپ تاپ بلکه برای هر مدلی )

NOR-1
05-07-2013, 16:33
hp 4540s

CPU Model : Ci7 3612QM| VGA : AMD 7650M 2GB III Memory : 6GB III |
HDD : 750 GB | Display : 15.6" | OS : Free Dos
ODD : DVD RW

قیمت حدوداً:2,780,000 تومان

اینکه تا چند ساله اینده جواب بده بستگی داره با چه نرم افزاری کار میکنید و حداقل مشخصاتش چی باشه که نسبت به اون مشخصات سیستم قویتری بگیرین

Meisam.apk
05-07-2013, 17:48
قیمت این مدل 4,420,000 هست ؟
قیمت لپ تاپ Asus N56 VZ i7 حدودا 3850 با گارانتی سازگار؛دوست عزیز کجا دیدین4420?اگه توی بازار بگردید کمتر هم میتونید پیدا کنید.

One Minute
05-07-2013, 19:18
بنده با این مدل 1 سال کار کردم. تا به حال که به مشکلی بر نخوردم. مشکل این لپ تاپ که می گن کولینگ ضعیفی داره کاملا رد میشه. اگه تنظیمات قدرت لپ تاپ رو پایین بیاریم (برای کارهای معمولی) دما به شدت پایین میاد.
نمایشگر هم از کیفیت خوبی برخورداره اما قطعا به اپل که نمیرسه. من به شخصه از نمایشگرش راضی هستم.
تنها مشکلش وزن زیادشه. 2.7 کیلو.

در مورد قدرت این لپ تاپ هم باید بگم در حال حاضر هم از لپ تاپ های قوی بازار هست( در حد وسع خودش. قطعا با gt70 نمیشه مقایسش کرد) اما نمیشه به نیت گیم خرید چون 650 هر روز داره ضعیف و ضعیف تر میشه
من روی فارکرای 3 یه کم لگ داشتم ( رو تنظیمات الترا) بتل 3 رو راحت اجرا کرد کرایسس3 هم که پر لگ بود.

من بودم صبر نمی کردم ( نه برای این لپ تاپ بلکه برای هر مدلی )

خیلی ممنونم :n12:
2 تا سوال :
1. 650 هر روز داره ضعیف تر میشه یعنی چی ؟!
2. باتوجه به جمله آخرتون ، چرا صبر نمیکردین ؟

hp 4540s

CPU Model : Ci7 3612QM| VGA : AMD 7650M 2GB III Memory : 6GB III |
HDD : 750 GB | Display : 15.6" | OS : Free Dos
ODD : DVD RW

قیمت حدوداً:2,780,000 تومان

اینکه تا چند ساله اینده جواب بده بستگی داره با چه نرم افزاری کار میکنید و حداقل مشخصاتش چی باشه که نسبت به اون مشخصات سیستم قویتری بگیرین

ممنونم :n12:

قیمت لپ تاپ Asus N56 VZ i7 حدودا 3850 با گارانتی سازگار؛دوست عزیز کجا دیدین4420?اگه توی بازار بگردید کمتر هم میتونید پیدا کنید.

توی یه سایت قیمت روز رو زده بود 4420 ! ممنونم بابت اطلاع رسانیتون :n12:

Thor God
05-07-2013, 21:32

به احتمال زیاد مدل اچ دی مد نظر شماست. این لپ تاپ مدل فول هم داره که گرون تر و با کیفیت تر هست.

خیلی ممنونم :n12:
2 تا سوال :
1. 650 هر روز داره ضعیف تر میشه یعنی چی ؟!
2. باتوجه به جمله آخرتون ، چرا صبر نمیکردین ؟

البته منظور از " هر روز " معنی لغوی نیست. بیشتر منظورمه اینه که هر چند وقت یکبار که بازی های جدید میاد به بازار و از اونجایی که 650 از مدل های نه چندان به روز محسوب میشه به همین خاطر خیلی سریع تر از سایر مدل ها قدیمی میشه و قدرتش در برابر بازی های جدید زیر سوال میره. مثله همین کرایسس 3 و gta v.
در مورد جمله آخر هم باید بگم تا الان هر کی صبر کرده ضرر کرده. یه عده منتظر موندن تا ببینن بعد از انتخابات قیمت ها میاد پایین خرید کنن که هاسول معرفی شد و ... هاسول هم که وارد بشه یه اتفاق دیگه می افته و این جریان ها مثله یه قطار زمان خرید رو طولانی تر می کنن پس همین الان خرید کنید که اگر صبر کنید موجب پشیمونیه.

به وبسایت های متفرقه زیاد نمیشه اطمینان کرد چون خیلی هاشون قیمت به روز ندارن.

موفق باشید

Meisam.apk
05-07-2013, 23:16
خواهش می کنم!قیمت به روز می خواهید می تونید از سایت های:
lta.ir
lapbuy.com
alldigital.com
استفاده کنید،حدود 5 الی 10 درصد پایین تر توی بازار می تونید پیدا کنید.
در ضمن اگه فاکتور حمل و نقل براتون مهم باشه می تونید روی آلترابوک هم حساب کنید.

Meisam.apk
05-07-2013, 23:20
به احتمال زیاد مدل اچ دی مد نظر شماست. این لپ تاپ مدل فول هم داره که گرون تر و با کیفیت تر هست.

فکر نمی کنم N56 با کانفیک FHD وارد بشه.یا حداقل من توی بازار ندیدم.
احتمالا قیمت4420 مربوط به اون موقغی می شه که n56 تازه وارد بازار شده بود.توی نمودار قیمت ها توی سایت هایی که از اول اورده بودن میشه این قیمت رو دید.

delta7
06-07-2013, 05:09
من خودم دانشجوی نرم افزارم یه Dell n5110 i5 دارم بد نیست ولی سنگینه
شما اگه صفحه نمایش بزرگ میخواین بهتره به فکر pc باشین چون واقعا سخته ببریش اینور و اونور
حواستون باشه یه چیزی بگیرین که cpu بالایی داشته باشه و اگه بشه ssd هم داشته باشه بد نیست

hassanzanjani1374
06-07-2013, 07:45
به نظر من N56 ایسوس بگیر . واقعا محشر هست . :n19: البته یک هارد Ssd هم بزار روش . فکر نمی کنم با این کانفیگ تا 5 سال آینده کم بیاره . من 2 سال پیش n53 خریدم هنوز کم نیاورده . کیفیت ساختش هم واقعا محشره . تنها مشکلی که داره این هست که هاردش یکم ضعیفه که اونم با تعویضش با یک ssd حل میشه .:n07::n16:

Thor God
06-07-2013, 18:51
فکر نمی کنم N56 با کانفیک FHD وارد بشه.یا حداقل من توی بازار ندیدم.
احتمالا قیمت4420 مربوط به اون موقغی می شه که n56 تازه وارد بازار شده بود.توی نمودار قیمت ها توی سایت هایی که از اول اورده بودن میشه این قیمت رو دید.

من هم دقیق خبر ندارم و دنبالش نبودم اما اطمینان دارم که بدون گارانتی پیدا میشه.حتی مدل های با پردازنده i7 رم 12 هارد 2 ترا و گرافیک 4 گیگ !!
اون موقع هم که تازه وارد شده بود مدل های اچ دی بود که 2 و 200 قیمت داشت بعد فول وارد شد و بعد هم خورد به گرونی های شدید.

Meisam.apk
06-07-2013, 19:10
حتی مدل های با پردازنده i7 رم 12 هارد 2 ترا و گرافیک 4 گیگ !!

این کانفیکی که می فرمایید N56 VJ هست که الیته ی کم پیاز داغش رو زیاد کردید!!!
گرافیک 4؟؟؟
اما در مورد رم 12 درست هست.
ببخشید بی ادبی شد.

Thor God
07-07-2013, 11:04
این کانفیکی که می فرمایید N56 VJ هست که الیته ی کم پیاز داغش رو زیاد کردید!!!
گرافیک 4؟؟؟
اما در مورد رم 12 درست هست.
ببخشید بی ادبی شد.

نه دوست عزیز بی ادبی نیست. بالاخره اگه مشکلی تو حرفام هست بهتره که ذکر کنید
اما خوب بود که یه سر به سایت ایسوز هم میزدید.
این صفحه رو نگا کنید:
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با رم 16 جایی ندیدم اما 12 دیدم. مدل 4 گیگ هم vj نیست از زیر مجموعه های vz هست. (4 گیگ واقعی نه با شِیر )
باشد که به راه راست هدایت شوی(شوخی). :n06:

Meisam.apk
07-07-2013, 11:24
توی یک سایت که الان یادم نیست.این مشخصات رو vj اعلام کرده بود.(اما حرف حساب جواب نداره چون لینک سایت ایسوس نوشته بودید)
:n13:دو سه ماه پیش هم دوستان بهم گفت این کانفیک رو اوردن بندر با قیمت 5 میلیون.

elaheeshgh
09-07-2013, 12:48
mer30 az hame dostan

azim.t
20-07-2013, 16:02
با سلام من رشته ام معماریه یه لپ تاپ میخوام نرم افزار های 3Dmax و maya رو بتونه به راحتی ساپورت کنه البته با رندر هاشون.اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

Thor God
20-07-2013, 16:19
azim.t ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لطفا یه تاپیک جدید باز کنید و بودجه رو هم مشخص کنید
برای 3max هم بهتره کیس ببندید. اگر هم لپ تاپ می خرید رم و پردازنده بالا و قوی بردارید

One Minute
04-08-2013, 09:03
دوستان یه سوال ، لپ تاپ hp4540 بلوتوث و مودم وای فای داره ؟
آخه تو یه سایت دیدم برای بلوتوث نوشته بود خیر ! تو بعضی سایت ها نوشته بود بله ! به کدوم اعتماد کنم ؟! :n02: