PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ADATA HD710 یا WD my passport

gozal12
04-07-2013, 21:36
سلام دوستان بنده قسط خرید هارد اکسترنال رو دارم و دو نوع رو انتخاب کردم( ADATA HD710 و WD my passport )هر مغازه ای که میرم یه چیزو میگه می خواستم بدونم هر کدوم از چه لحاضی بهتره(سرعتشون,دوامشون و ...) وکدوم برند بهتره A DATA یا Western digital.
کسایی که این هاردو دارند نظراتشونو بگن ولی تو رو خدا زود جواب بدین چون می خوام فردا برم هارد بخرم

ata.royalfalcon
04-07-2013, 22:18
سلام دوستان بنده قسط خرید هارد اکسترنال رو دارم و دو نوع رو انتخاب کردم( ADATA HD710 و WD my passport )هر مغازه ای که میرم یه چیزو میگه می خواستم بدونم هر کدوم از چه لحاضی بهتره(سرعتشون,دوامشون و ...) وکدوم برند بهتره A DATA یا Western digital.
کسایی که این هاردو دارند نظراتشونو بگن ولی تو رو خدا زود جواب بدین چون می خوام فردا برم هارد بخرم

سلام .

WD my passport دارای امکانات بیشتری هست . قابلیت رمزگاری سخت افزاری (hardware encryption) که کمتر هارد اکسترنالی چنین قابلیتی را دارد . همچنین نرم افزار کاملتری دارد (بکاپ گیری و مدیریت هارد) . در هر حال با تمام مزایایی که این مدل داره در صورت بروز مشکل ، تعمیر و یا ریکاوری نسبت به انواع عادی دردسر بیشتری دارد ولی اگر با دقت نگهداری بشه و بطور اصولی استفاده بشه مشکلی پیش نخواهد آمد . مثلاً دیدم بعضی از کاربران که ابتدا کابل usb را متصل میکنند و سپس هارد را روی میز میذارند که کار درستی نیست چون وقتیکه هارد روشن بشه دیگه نباید تکان بخوره .

تنها مزیتی که ADATA HD710 داره بدنه مستحکم و ضد آب هست . در هر حال با توجه به اینکه هاردها اجزای ظریفی دارند حتی اینجور مدلها هم باید با دقت نگهداری و استفاده کرد . ضد ضربه بودن آن بیشتر در مواقعی مطرح هست که هارد خاموش هست . بعبارت دقیقتر در زمانهایی که هارد در حال کار هست نبایستی ضربه ای وارد بشه .

در مورد تفاوت سرعت من قبلاً در تاپیکهای مختلف هم گفتم که ...

... تا زماني كه مشخصات هارد ديسكهاي بكار رفته معلوم نشه (کمپانیها درباره مشخصات و نوع و مدل هارد بکار رفته را اعلام چیزی نمی کنند) و همچنين تا زماني كه روي يك سيستم مشخص و در شرايط يكسان تست نشه نميتوان گفت كه كداميك پرفورمنس بهتري دارند . سرعت و پرفورمنس هم به عوامل متعددي مثل اينترفيس سيستم و هارد ، rpm و cache (اكثر هاردهاي اكسترنال موجود در بازار 5400rpm و 8MB cache دارند) ، چگالي و تعداد پلاترها ، نوع چيپست مادربرد و اينكه آيا چيپست اصلي هست يا مجزا ، نوع فرمت و اندازه كلاستر ، ميزان فرگمنت شدن داده ها ، موقعيت قرار گيري داده ها بر روي تركها (تركهاي بيروني سرعت بيشتری دارند) ، حجم و اندازه فایلهایی که قرار هست ترانسفر بشوند و ... بستگي دارد .