PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عجیب : سرعت دانلود بعد از دوبرابر کردن سرویس ADSL یک هشتم شد!!!!!!!!!!

SAM_NEVADA
03-07-2013, 13:04
سلام دوستان گرامی
مشکل من کمی عجیبه
از ADSL مخابرات استفاده میکردم با سرعت 1 مگ و محدودیت 4 گیگ در ماه، سرعت دانلودم حدودا 120-140 متغیر بود در تمام ساعات شبانه روز ، بعد از یه مدت سرویس رو به دو مگ و محدودیت 4 گیگ در ماه تغییر دادم . و برای استفاده از دانلود رایگان شبانه،متاسفانه برای شش ماه متوالی شارژ کردم .
خب ، قاعدتا سرعت دانلود باید دو برابر میشد در بهترین حالت ممکنه ، اما حداقل باید روی 200 فیکس می موند. جالب بودن قضیه ازینجا شروع میشه که سرعت دانلود به یک هشتم اولیه تبدیل شد.:n04: یعنی روی 40 - 80 متغیر بالا و پائین میشه.فاصله زمانی این بالاتر بردن سرعت سرویس دقیقا دو ساعت بوده و تغییرات بدون عوض کردن پورت در مخابرات انجام شده (خب میدونید که نرم افزاریه) ، پس مشکل از سخت افزار نبوده. محض اطمینان ، مودم دوباره کانفیگ شد، خطوط دوباره چک شد ، نویز گیر عوض شد ، با سیستم دیگه ایی هم چک شد ، قرار بود بیان برای نویز خط چک کردن ، که خب نیومدن و دلیلشم اینبود که وقتی گفتم ساعت حدودا 4 صبح سرعت ایدآل میشه و میره روی 250 فیکس میشه گفتن اگر نویز وجود داشته باشه قاعدتا باید تو اون ساعت هم این اتفاق بیفته. از سایت سافت گذر و سافت 98 و چند تا سایت دیگه در تمام ساعات روز سرعت دانلود خوبه و بالای 220 ، اما از تمامی سایتهای دیگه نمیشه دانلود واقعی داشت و بین 40 تا 80 کیلو بایت نوسان میکنه.
من عکس استاتیک مودم رو براتون میذارم ببینید وضعیتش چطوریه ... فک کنم کمی مشکل داره افت خط ، نظر بدید.
تکنیسین های مخابرات که سر در نیاوردن و امروز هم پورت رو عوض کردند دو بار ، ولی باز هم همان وضعیته و بهتر نشد که نشد. به نظر شما مشکل از چیه ؟کسی اینطور بوده وضعیتش و راه حلی پیدا کرده ؟ امیدوارم دوستان پی 30 خودم کمک کنن تا به این کارشناس !!! های مخابرات راه حل رو منتقل کنم و ازین اعصاب خوردی در بیام.
.
.
.
پی نوشت : جلوی میز کامپیوتر در اثر کوبیدن متوالی کله ام، دچار فرورفتگی شده !!!:n03: لطفا کمک کنید تا میزم خورد نشده!

Statistics -- xDSL

Mode:
ADSL_G.dmt

Traffic Type:
ATM

Status:
Up

Link Power State:
L0

Downstream
Upstream

Line Coding(Trellis):
On
On

SNR Margin (0.1 dB):
327
70

Attenuation (0.1 dB):
145
95

Output Power (0.1 dBm):
91
123

Attainable Rate (Kbps):
10688
1440

SAM_NEVADA
04-07-2013, 21:23
خداروشکر که باز هم کسی این مشکل من رو نداره ... بیصبرانه در انتظار یاری سبز شما هستیم :)

دخو
05-07-2013, 16:49
برادر دل مشغول مدار که ماهم به درد شما مبتلائیم . کلا این اینترنت نبضش خیلی ضعیف میزنه و رو به قبله شده و الرحمنش بزودی میرسد. همه ما الان شدیم ابن سینا نبض اینترنت را که بگیریم میشه فهمید باز خبرهائی توی مملکت هست و هر وقت نبض اینترنت ضعیف میزنه باید پی برد که حال مملکت خوش نیست. توصیه میکنم یک کلاه ایمنی موقعی که داری با اینترنت کار میکنی سرت بگذاری وگرنه با این اوضاعی که پیش میره سرت آسیب جدی خواهد دید.

[WaRhEaD]
05-07-2013, 17:17
افت سرعت مخابرات (تو چند وقت اخیر) همگانی هست، برای منم همینطور شده، متاسفانه سرعت با سرورهای خارجی کم و داخلی ها زیاد! مشکل از تجهیزات شما نیست.

Arash4484
05-07-2013, 17:41
ضمن تایید پستهای بالا(کاهش و نوسان کلی) اضافه میکنم که در برخی شهرها که مخابرات سرعت بالا در سیستم محدود ارائه میداد، به ارایه سرعت واقعی(همون یک هشتم و اینا) رو آورده ...(شاید مقدمه ای باشه برای عرضه کلی سرویسهای نامحدود، شاید!)
شما از هر شهری که هستی به تاپیک ADSL اون شهر مراجعه کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(و اگر موجود بود تاپیک اینترنت مخابرات اون شهر) تا ببینی دیگران هم چنین وضعی دارند یا خیر...اگر عمومی است (که با توجه به عدم مشکلتون روی سایتهای مشهور داخلی،پس محدودیت روی آی پی های خارجی است و در نتیجه باید عمومی باشه) دیگر بی خیالِ تعویض پورت و امثالهم شو.

SAM_NEVADA
08-07-2013, 00:21
خب دوستان گرامی ، پورت عوض شد و متاسفانه وضع به همان صورت قبلیست و شاید کمی بدتر ،تا امروز تمامی سیمکشی رو دوباره چک کرده و کابل ها رو بصورت اساسی (با اینکه رو کار بودن ) دوباره لحیم کاری کردم و این وضع بهتر نشد . کارمندان عزیز مخابرات هم که هیچ راهکاری نداشتن و تصمیم گرفتن که ما ازین سرویس جالب صرف نظر کنیم. دستور جمع آوری داده شد تا اگر بشه پول رو برگشت بزنن و اگر هم نشد که هیچ و کار به شکایت و این صحبتا میرسه که حداقل حقم به راحتی و بی دفاع پایمال نشه.من با هر سه نفر شما موافقم و احساس میکنم کمبود پهنای باند دلیل اصلی این مشکله و نویز اگر وجود داشت روی تمامی ip ها تاثیر گذاری میکرد،مخابرات از اختلال و افت سرعت و این چیزا حرف میزنن ، اصلا به این هم اشاره نمیکنن که شاید بیشتر از ظرفیت پهنای باند در حال فروش هستن. این سیستم محدود هم نابود شد و امیدوارم شرکت های خصوصی که کمی (فقط کمی) بیشتر پاسخگو هستن جواب کله مارو در صورت نارضایتی بدن . بهرحال سپاس از جواب دادن شما دوستان . امیدوارم برای هیچ کس مشکلی به این شکل پیش نیاد که اینطور سنگ روی یخ بشه.
پاینده باشید. :)

mjzaret
11-07-2013, 00:53
در چند وقت اخير براي سرويسهاي مخابرات چنين مشكلاتي پيش اومده و اين در حال حاضر طبيعي هست و مشكل از سمت تجهيزات و ... نيست.

من هم در جاهاي مختلف و سرويسهاي مختلف تست زدم و ديدم اين مشكل فقط روري مخابرات هست و از ساعت 4 صبح به بعد سرعت عالي ميشه.

با اين حال بايد اين وضع رو تحمل كرد. مسولين هم به اين چيزا اهميت نمي دن.

شاد باشيد:n12:

DISTUR
17-09-2013, 14:54
عجب پس قراره که اینترانت ملی جای dsl دیال اپ رو بگیره :n16:فاتحه"
پس با کم کردن سرعت شبکه های خارجی و زیاد کردن سرعت أنترنت داخلی مردم فهیم رو مجبور به کوباندن سر خود به دیفال میکنند
خوبیش هم اینه که تو اینترنت هم خودکفا میشیم:n08:
عزیز شما یه کلاه ایمنی بخر بزار سرت دعا کن
من زنگ زدم شکایت کردم پشتیبانی گفتم سرعت کمه گفتن خطط نویز داره بعد 200 کیلو بایت اضافه شد به سرعتم دیدم ارزش نداره دوباره زنگ بزنم بگم بریده باد دو دست ابولهب که سرعت دست خودشه و مردم رو سر کار میزارن با نویز:n19:

zed2
17-09-2013, 21:50
دوستان عزیز بخاطر موازی بودن بحث با تاپیک جامع مخابرات این تاپیک بسته می شود.
لطفا ادامه بحث را در تاپیک جامع انجام بدهید
با تشکر:n16: