PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات بوت سیستم از فلاش دیسک و دیوایس های یو اس بی

cyax
01-07-2013, 01:05
درود و وقت خوش به همگی
لطفن از دوستان و اساتید محترم اگه راه حلی دارین کمک کنین
یک فلاش دیسک 8 گیگیابایتی رو با کامنت پرومت بوتیبل کردم(diskpart...)
و ویندوز xp ریختم و خاستم که نصب کنم
قبلن وین سون داشتم و کامل درایو رو فرمت کردم
حالا که میخام با فلش بوت کنم وین ایکس پی نصب کنم دو تا ارور تکرار میشه
اوایل میگفت بوت منیجر با شکت مواجه شد ریست کن الان مدام میگه که دیسک و یا هر چیز مولتی مدیای دیگه رو بردار و کلیدی رو واسه ریستارت بزن
ضمنن دیسک درایو ندارم میخام مشکل بوت فلاشم حل شه
سپاس از تمام دوستان منتظر راهنمایی و کمکتون هستم

cyax
03-07-2013, 14:25
سه روزه میگذره کسی اینجا قصد راهنمایی نداره!اینهمه بازدید کننده و ناظرارشد و مهندس و مدیر داره مثلن!عجب...
فرومه داریم!؟

مصطفی
03-07-2013, 19:27
درود و وقت خوش به همگی
لطفن از دوستان و اساتید محترم اگه راه حلی دارین کمک کنین
یک فلاش دیسک 8 گیگیابایتی رو با کامنت پرومت بوتیبل کردم(diskpart...)
اوایل میگفت بوت منیجر با شکت مواجه شد ریست کن الان مدام میگه که دیسک و یا هر چیز مولتی مدیای دیگه رو بردار و کلیدی رو واسه ریستارت بزن
سپاس از تمام دوستان منتظر راهنمایی و کمکتون هستم
تا اونجایی که یادمه با diskpart یه جا باید دستوری وارد میکردیم که فایل های بوت از روی dvd یا iso رو روی usb بریزه . این دستور رو زدی ؟
غیر از diskpart چندتا نرم افزار هست . اونا رو هم امتحان کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cyax
03-07-2013, 23:33
ممنون دوست گرامی،قبلن تست کردم و فهمیدم نیازی به این کار نیست،بعد ازینکه با کامنت پرومت بوتیبل و اکتیو شد سیستم که بوت میشه خودش دنبال یک فایل قابل بوت و اجرایی میگرده پس نیازی نیست که توی محیط داس کپی فایل صورت بگیره و همون داخل ویندوز هم فایل های دیسک ویندوز رو کپی کنی داخلش فلش بوتیبل میشه
آره با دوتا نرم افزار دیگه بوتیبل کرده بودم اما فایده ای نداشت،یکبار با almeza بوتیبل کردم فقط ارورها ناپدید شد و وقتی میخاست بوت کنه اتفاقی نمیافتاد، گیر میکرد و جلوتر نمیرفت،با flash boot و xboot هم کار کردم که ارور قدیمی ظاهر میشد.ارورش میگه دیسک یا هر مدیای دیگه رو وردار و ریستارت کن...

مصطفی
04-07-2013, 06:07
اون Error رو دقیقا به انگلیسی بنویس .

cyax
04-07-2013, 12:50
:n01:
remove disk or any other media-press any key to restart
پست اول فارسیش رو دقیقن نوشتم
ممنون از لطف و کمک شما

مصطفی
04-07-2013, 14:26
شما دستگاهی که میخوای ویندوز روش نصب کنی چی هست ؟
گفتی که کل درایو رو فرمت کردی درسته ؟ یعنی تمام پارتیشن ها رو فرمت کردی ؟ یا یه پارتیشن بیشتر نداری ؟
احتمالا MBR روی هارد مشکل پیدا کرده باشه . یه سری نرم افزارهای تعمیر mbr هست اونا رو هم میشه امتحان کرد ( ولی کل هارد فرمت میشه )
cd نرم افزار hiren boot رو داری یا نه ؟ (یا نرم افزار دیگه ای که از روی سی دی بوت بشه و partition manager هم داشته باشه )
روی سیستم دیگه ای میتونی امتحان کنی که فلش درست کار میکنه یا فقط روی این دستگاه مشکل داره ؟

cyax
04-07-2013, 15:31
دستگاهش لپ تاپیه که سون نصب بود روش،درایو سیستم عامل رو فرمت کردم نه کل هارد رو
نه هارد سالمه،چونکه سون رو روی فلاش بوتیبل کردم و بوت شد! (پس فلش هم سالمه)
نه دیسک درایو نداره سیستمش،و اکسترنال هم دم دستم نبود
اما چند نوع ایکس پی رو ریختم اصلن ج نمیده واقعن نمیدونم چیش میتونه باشه
فلاش رو هم تعویض کردم و وقتی مشکل تکرار شد سرم سوت کشید و دادم ببرن بیرون!چون یه هفته اعصاب نذاشت برام..امروز بیرون با دیسک نصب کرده بودن براش
ممنون دوست گرامی:n16: