PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امشب pentium D 945 خریدم انداختم رو مادربرد جواب نداد

pinky
30-06-2013, 03:57
مادربرد GA-8I915P Duo (rev. 2.0)
'گرافیک geforce 210

من دوتا رم 512 داشتم باس 533 که امشب 2 تا 1 گیگ باس 533 گرفتم و cpu d945 همه رو که تعویض کردم سیستم رو روشن کردم روشن میشه ولی مانیتور no signal unput میزد گفتم حتما داستم خورده یه بلایی سر گرافیک یا اسلاتش اومده خلاصه به هزار بد بختی دو باره مین از بیخ باز کردم(کلان 3بار باز و بسته کردم مینو) انگشتاlم همه زخم الان که دارم تایپ میکنم (یه فن سی پی یو بد قلقی دارم). انقدر عصبی بودم یه کم دیگه قر میومد سرم میزدم مینو از وسط نصف میکردم خلاصه سی پی یو خودم گذاشتم درست بود

قبل اینکه cpu خودم رو بزارم یه دور فکر کردم شاید ماله رم هاست cpu d945 گذاشتم با رم 512 هام بازم نشد

الان که دارم تایپ میکنم رمایی که خریدم 2 تا 1 گیگه دارم use میکنم ولی cpu نمیشه چرا اینطوریه ؟

pinky
30-06-2013, 04:07
کلان هدفم این بود که ویندوز 7 نصب کنم

cpu قدیمی خودمم intel pentium 4 _630 هستش
3ghz
2mb cash

cpu که خریدم
pentim d 945
3.4 ghz
دوهسته
4mb cash

حالا که جواب نمیده با سیستم خودم که الان رماش فقط 2تا 512 بود حالا شده 2تا 1گیگ 7 میشه نصب کرد هن نمیزنه؟

در واقع این مشخصات الان پی سی من
مادربرد GA-8I915P Duo (rev. 2.0)
'گرافیک geforce 210
رم 2 گیگ باس 533
Cpu pentium 4_3Ghz_2mbCash

خداوکیلی بیاین بگین چرا این cpu حواب نمیده میشکل چیه

NorthBridge
30-06-2013, 04:31
توی مشخصات برد شما گفته نشده از Pentium D Presler دو هسته ای پشتیبانی کنه . حداکثر Pentium 4 Prescott .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](chipsets)/915P_Express.html
محض احتیاط بایوس رو آپدیت کنید به آخرین نسخه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدش اگر جواب نداد باید قید Pentium D رو بزنید

ess_1362
30-06-2013, 11:55
مادربرد شما این پردازنده را پشتیبانی نمی کنه
راه بهتر این هست که مادربرد را عوض کنید ولی متاسفانه با خرید این ماژول های رم باید قطعا رم ها را هم تعویض کنید
موفق باشید

pinky
30-06-2013, 16:07
مادربرد شما این پردازنده را پشتیبانی نمی کنه
راه بهتر این هست که مادربرد را عوض کنید ولی متاسفانه با خرید این ماژول های رم باید قطعا رم ها را هم تعویض کنید
موفق باشید

آقا یعنی مطمئن ساپ نمیکنه بایوس هم آپ کنم نمیشه ؟ میتونی قطعی اینو بگی منو راحت کنی؟

pinky
30-06-2013, 16:09
توی مشخصات برد شما گفته نشده از Pentium D Presler دو هسته ای پشتیبانی کنه . حداکثر Pentium 4 Prescott .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](chipsets)/915P_Express.html
محض احتیاط بایوس رو آپدیت کنید به آخرین نسخه
بعدش اگر جواب نداد باید قید Pentium D رو بزنید

پس اینجا زده ساپ میکنه که

pinky
30-06-2013, 16:14
دوستان اشتباه نمیکنید؟ پس اینجا توی سی پی یو ساپورت لیستش زده ساپ میکنه

NorthBridge
30-06-2013, 16:16
آپدیت بایوس ضرری نداشت که هنوز انجامش ندادید
نمیشه که فقط با بحث آنلاین مشکل سخت افزاری رو حل کرد
خودتون باید آستین بالا بزنید و ابتدا به راهنمایی ها عمل کنید اگر عمل کردید و جواب نداد اونوقت دوباره پست بزنید

pinky
30-06-2013, 17:05
آپدیت بایوس ضرری نداشت که هنوز انجامش ندادید
نمیشه که فقط با بحث آنلاین مشکل سخت افزاری رو حل کرد
خودتون باید آستین بالا بزنید و ابتدا به راهنمایی ها عمل کنید اگر عمل کردید و جواب نداد اونوقت دوباره پست بزنید

نمیشه روی هر حرفی آدم بشینه سیستم رو باز بست کنه

pinky
30-06-2013, 17:05
یکی بیاد بگه بلاخره این مادر برد این cpu رو ساپورت میکنه یا نه

pinky
30-06-2013, 17:30
نه مطمئن شدم ساپ نمیکنه مین Supports LGA775 Intel® 90nm Pentium®

در صورتی که cpu 65 nm هست

کسی نمیخره اینو از ما؟

NorthBridge
30-06-2013, 17:40
این CPU سالهاست که رده خارج و بسیار پرمصرف و ناکارمده . دنبال خریدار نگرد ...

هر حرفی؟!
جالبه . اینهمه راهنمایی کردیم اینم تشکر کردن ایشون! .. ظاهراً ایشون محض تفریح کردن تاپیک زدن نه برای راهنمایی گرفتن.
ضمناً از کی تا حالا آپدیت بایوس نیاز به باز و بسته کردن سیستم پیدا کرده:n02::n02:

pinky
30-06-2013, 17:47
این CPU سالهاست که رده خارج و بسیار پرمصرف و ناکارمده . دنبال خریدار نگرد ...

هر حرفی؟!
جالبه . اینهمه راهنمایی کردیم اینم تشکر کردن ایشون! .. ظاهراً ایشون محض تفریح کردن تاپیک زدن نه برای راهنمایی گرفتن.
ضمناً از کی تا حالا آپدیت بایوس نیاز به باز و بسته کردن سیستم پیدا کرده:n02::n02:

بایوس آپ کنم بعد سی پی یو را باز کنم بعد سی پی یو جدید بزارم تست کنم که بازم نمیشد بعد دوباره باز کنم سی پی یو خودمو ببندم

زوده هنوز ! تازه الان مطمئن شدم ساپ نمیکنه بایوس رو آپ هم کنی قطعا جواب نمیده شمام دفعه دیگه خواستی به کسی بگی مطمئن باش که وقت دیگران گرفته نشه

pinky
30-06-2013, 17:49
تاريخ عضويتMay 2013

تاريخ عضويت
Apr 2007

احترام را رعایت کن دوست عزیز

Saeed-Totti
30-06-2013, 18:27
دوستان یه سوالی داشتم
یعنی اگه مین بورد ، سی پی یو رو ساپورت نکنه ، سیستم تصویر نمیده ؟
ممنون

NorthBridge
30-06-2013, 18:45
بایوس آپ کنم بعد سی پی یو را باز کنم بعد سی پی یو جدید بزارم تست کنم که بازم نمیشد بعد دوباره باز کنم سی پی یو خودمو ببندم

زوده هنوز ! تازه الان مطمئن شدم ساپ نمیکنه بایوس رو آپ هم کنی قطعا جواب نمیده شمام دفعه دیگه خواستی به کسی بگی مطمئن باش که وقت دیگران گرفته نشه
عزیز
من خودم مواردی بوده که فقط با آپدیت بایوس تونستم پردازنده ی جدید رو به مادربوردها بشناسونم ..
شما هم کمی مطالعه بفرمایید یا حداقل از ابزاری بنام گوگل استفاده کنید تا متوجه بشید که اصولاً فلسفه ی ارائه ی جدید نسخه های بایوس همین هست که سخت افزارهای جدیدتر رو درست بتونه شناسایی کنه
ضمن اینکه اگر صفحه ی قبل رو یکبار دیگه نگاه می کردید می دیدید که گفتم پشتیبانی نمیکنه

تاريخ عضويتMay 2013

تاريخ عضويت
Apr 2007

احترام را رعایت کن دوست عزیز
بشما توهین شد؟! حالتون خوبه شما؟
بجای تشکر و قدردانی از کسانیکه وقت گذاشتند و راهنماییتون کردن اومدید راهنماییها رو «هر حرف» مخاطب کردید حالا یک چیزی هم طلبکار شدید؟ :hmm:
ضمناً جالبه که از نظر جنابعالی تاریخ عضویت ملاک سواد و تجربه هست!!

NorthBridge
30-06-2013, 19:03
دوستان یه سوالی داشتم
یعنی اگه مین بورد ، سی پی یو رو ساپورت نکنه ، سیستم تصویر نمیده ؟
ممنون
چیزی که از این مورد چند سال قبل به یادم مونده (سیستم یکی از دوستان دارای یک Pentium D قدیمی بود که با Pentium E5200 تعویض کردم) اینه که وقتی شناسایی نشه تصویر هم نمیده چون گرافیک زمانی فعال میشه که CPU بتونه سیستم رو مدیریت کنه
پاور روشن میشه اما تصویری نخواهید داشت
البته موردی رو که گفتم با آپدیت بایوس حل شد و CPU جدید شناسایی شد

pinky
30-06-2013, 21:29
چطوری آقا سعید؟

شما سعید جان دیدی موردی رو که با تغییر بایوس بشه قطعه ایی که در ساپورت مادر برد نیست رو بهش شناسوند؟

یعنی ایشون میگه من با تغییر بایوس شاید بتونم 2 هسته ایی بندازم ولی من میگم اصلا و ابدا نمیشه

DariushGreat
30-06-2013, 22:51

این هر حرفی هم نبود. آپدیت بایوس یه عملیات ساده هست که حداکثر 2 دقیقه وقت می گیره. انجامش بده ببین شاید ساپورت کرد. وگرنه یا قید پردازنده رو بزن یا این که کل سیستمت رو بروز کن

pinky
30-06-2013, 23:24
این هر حرفی هم نبود. آپدیت بایوس یه عملیات ساده هست که حداکثر 2 دقیقه وقت می گیره. انجامش بده ببین شاید ساپورت کرد. وگرنه یا قید پردازنده رو بزن یا این که کل سیستمت رو بروز کن

بنده دیشب 3 بار کل مین رو مجبور شدم باز بسته کنم چون هر باز که میام فن cpu رو باز کنم بستش از پشت مین شل میشه و لق میزنه به خاطر همین مجبورم کلا مین باز کنم تا به پشتش دسترسی داشته باشم و دیشب دفعه ی آخر مهره ی کیس هم شل شده بود و مجبور شدم با انبر دست سفتش کنم کلا منظور اینه که این مین ما جونی نداره یه دوبار دیگه وازش کنم از هم وا میره واسه همین دنبال این بودم که ببینم کسی میدونه به صورت قطع بهم بگه شاید با بایوس هم نشه ولی بلاخره مجبورم یه بار اینکارو بکنم برای اطمینان خودمم که شده ولی برام جالبه که ببینم آیا کسی بوده که روی یه مادربردی با آپدیت بایوس بتونه یه cpu از یه نسل دیگه رو بندازه چون اگر جواب بده کی بیشتر از خود من خوشحال میشه ولی حال و اعصاب میخواد

DariushGreat
30-06-2013, 23:48
بنده دیشب 3 بار کل مین رو مجبور شدم باز بسته کنم چون هر باز که میام فن cpu رو باز کنم بستش از پشت مین شل میشه و لق میزنه به خاطر همین مجبورم کلا مین باز کنم تا به پشتش دسترسی داشته باشم و دیشب دفعه ی آخر مهره ی کیس هم شل شده بود و مجبور شدم با انبر دست سفتش کنم کلا منظور اینه که این مین ما جونی نداره یه دوبار دیگه وازش کنم از هم وا میره واسه همین دنبال این بودم که ببینم کسی میدونه به صورت قطع بهم بگه شاید با بایوس هم نشه ولی بلاخره مجبورم یه بار اینکارو بکنم برای اطمینان خودمم که شده ولی برام جالبه که ببینم آیا کسی بوده که روی یه مادربردی با آپدیت بایوس بتونه یه cpu از یه نسل دیگه رو بندازه چون اگر جواب بده کی بیشتر از خود من خوشحال میشه ولی حال و اعصاب میخواد

اگه فقط مشکل اینه، نگران نباش. قطعات کیس مخصوصا مین به این آسونیا مصطحلک نمی شن، شل نمی شن و نمیشکنن! اگه حوصله باز و بسته کردن رو نداری بحثش جداست.
بله زمانی که اینتل همش روی پنتیوم مانور می داد، چند باری شرکت های مادر بورد سازی با آپدیت نرم افزاری امکان پشتیبانی از قطعات رو فراهم کرده بودن. البته شرطش هم این بود که قطعه مورد نظر از دید معماری ساخت و سوکت نصبی بی شباهت به نسل های پیشین نباشه.

ne71
24-08-2013, 15:27
اگه chipset مین ازCPU پشتیبانی نکنه با آپدیت بایوس هم درست نمی شه.