PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه نام Users رو تغيير ميدن

FAR_FA
27-06-2013, 12:26
سلام
من چطور ميتونم براي نام Users قبلي يك نام جديد انتخاب كنم . قبلا" نام PC رو تغيير دادم ولي بعد متوجه شدم كه
نام يوزر هنوز همون نام قبلي هست . مثل ( C:\Users\ F . F \Desktop ) .
ممنون

FAR_FA
27-06-2013, 17:30
ببخشید یادم رفت بگم : ویندوزم Home Premium هستش 32 بیتی

Arash4484
27-06-2013, 18:27
سلام،
البته منظورتون بجای نام PC نام یوزرها است احتمال زیاد...
ولی بهرحال این از اون مشکلات ویندوزه که اسم فولدر یوزر بعد از رینیم یوزر به اسم اولیه باقی میمونه...یک راه طولانی برای رفعش هست، ولی من به شما پیشنهاد میدم راه کوتاه رو برید یعنی کل اطلاعات یوزر رو بک آپ بگیرید(شرتکاتها/فولدرها/...) یک یوزر جدید بسازید، بعد از انتقال موفقیت آمیز بک آپ یوزر قبلی رو ریمو کنید.

FAR_FA
27-06-2013, 20:39
سلام،
البته منظورتون بجای نام PC نام یوزرها است احتمال زیاد...
ولی بهرحال این از اون مشکلات ویندوزه که اسم فولدر یوزر بعد از رینیم یوزر به اسم اولیه باقی میمونه...یک راه طولانی برای رفعش هست، ولی من به شما پیشنهاد میدم راه کوتاه رو برید یعنی کل اطلاعات یوزر رو بک آپ بگیرید(شرتکاتها/فولدرها/...) یک یوزر جدید بسازید، بعد از انتقال موفقیت آمیز بک آپ یوزر قبلی رو ریمو کنید.

ممنون

منظورم از نام PC همون Computer Name هست که به صورت F. F - PC در پروپرتیز نشون داده میشه .

در مورد همین راه کوتاهی که گفتید اگه کمی توضیح بیشتر بدید ممنون میشم . چطور بکآپ بگیرم ؟ چطور یوزر جدید بسازم و ....؟

قبلا" با Admin وارد ویندوز شدم ولی نتونستم کاری انجام بدم . ممنون از راهنماییتون .

Arash4484
27-06-2013, 22:01
منظورم از نام PC همون Computer Name هست که به صورت F. F - PC در پروپرتیز نشون داده میشه .

خوب نه به اون صورت نام یوزر تغییر نمیکنه...همونطور که مشخصه Computer Name نامی است که به سیستم شما اطلاق میشه نه به کاربر شما...

این مسیر رو وارد کنید:
Control Panel\All Control Panel Items\User Accounts\Change Your Name

و یوزرنیم جدیدتون رو بدید...

در مورد همین راه کوتاهی که گفتید اگه کمی توضیح بیشتر بدید ممنون میشم . چطور بکآپ بگیرم ؟ چطور یوزر جدید بسازم و ....؟
ولی اگر بعد از تغییر یوزرنیم به شیوه ای که گفتم...اگر میخواهید نام فولدر سیستمی یوزرتون هم تغییر کنه، در همون یوزر باقی بمونید و به این مسیر برید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

محتویات کل فولدر را کپی کنید(شامل فولدرهای AppData - My Documents - Desktop و...) به یک فولدر جدید انتقال بدهید(توجه کنید هیدن فایلها/سیستم فایلها هم انتقال داده شود)
یوزر جدیدی با نام دلخواه بسازید
در یوزر جدید لاگ این و به همون آدرس مراجعه کنید
محتویات کپی شده رو به این آدرس انتقال دهید.
پس از اطمینان که یوزر جدید درست شبیه قبلی شده و اطلاعاتی ازدست نداده اید یوزر قبلی رو ریمو کنید.(از این مسیر)

Control Panel\All Control Panel Items\User Accounts\Manage Accounts

این راهِ کوتاه بود :)

FAR_FA
28-06-2013, 08:07
ممنون از راهنمایی شما

متاسفانه هر کاری کردم نتونستم تمام محتوای پوشه یوزر رو کپی کنم ، ویندوز اجازه این کار رو به من نمیداد . زمانی که
میخواستم فایلها و پوشه ها رو Paste کنم توی یک فولدر دیگه ویندوز یک پیغام خطا میداد . حتی یک Administrator ایجاد
کردم و توی محیط ادمین اومدم محتوای پوشه قدیم رو به پوشه جدید انتقال بدم باز هم پیغام خطا داد .

من جایی خونده بودم که این کار فقط در ویندوز 7 نسخه اولتیمیت انجام میشه . درسته ؟

Arash4484
28-06-2013, 13:56
خواهش میکنم.
نه این موضوع به نسخه ربطی نداره.
پیغام خطا رو بگذارید تا مشخص کنیم موضوع مربوط به مجوزهاست یا چیز دیگری...

FAR_FA
28-06-2013, 16:19
تصویر پیغام خطا زمانی که میخوام Paste کنم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arash4484
03-07-2013, 01:04
متاسفانه برای نتم مشکلی پیش اومد جوابتون تاخیر افتاد...
این برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود کنید، بصورت Run as Administrator اجراش کنید تا در سیستم تری بصورت ON نمایش داده بشه
برید به System Properties
Advanced
User Profiles-Settings
یوزر مورد نظر برای کپی رو انتخاب کنید و Copy to روبزنید، محل مورد نظر برای کپی رو بدید.
اگر اشکالی پیش اومد در permitted to use یوزرتون(که باش آن هستید) رو مجوز دار کنید.
به اینصورت از اصلاح کلی مجوزها خیلی راحتتره...

FAR_FA
04-07-2013, 07:48
سلام

تشکر از زحمات شما دوست عزیز . خلاصه طبق راهنمایی شما تونستم از پروفایل کپی بگیرم . ممنون

jafarian
05-07-2013, 00:21
سلام

تشکر از زحمات شما دوست عزیز . خلاصه طبق راهنمایی شما تونستم از پروفایل کپی بگیرم . ممنون

برای تغییر اسم یوزر این روش پایین میتونید برین:n01:

مرحله اول

به کنترل پنل برین بعدشم طبق شکل پایین به مسیر شکل شماره 1 برین بعد در قسمت شماره 2 یک اسم به دلخواه وارد اینتر کنید بعد گزینه شماره 3 فعال کنید گزینه شماره 4 آخر سر انتخاب که یک یوزر طبق شکل دوم به اسمی که شمامشخص کردین درست میشود سیستم lof off کنید با این یوزری که درست کردین بالا بیاین

مرحله دوم

بعد که وارد همین یوزری که درست کردین شدین همون پوشه یوزر خودتون بطور مثال اگر که D هست اسمش اول به هراسمی که مایل هستین تغییر بدین من برفرض به M تغییر دادم طبق شماره 7

مرحله سوم

بعد منوی run اجرا داخلش دستور regedit وارد اینتر کنید به مسیر پایین از رحیستری برین اول

بعد طبق شکل پایین گزینه شماره 9 انتخاب کنید البته شاید از شما حروفش تفاوت داشته باشد بعدشم گزینه شماره 10 روش دبل کلیک کنید که همینطور که دورش با کادر قرمز مشخص کردم مربوط به به یوزری که میخوای تغییر نامش بدم میشود بعد در کادری که باز میشود من D رو به M تغییر دادم بعدم روی گزینه شماره 12 باید کلیک کنید وقتی اسم یوزر تغییر دادین آخر سرم با همون یوزر قبلی بالا بیاین میبینید که پوشه یوزر تغییر نام داده شده.

FAR_FA
05-07-2013, 11:13
جعفریان عزیز ممنون از راهنمایی شما
روش تغییر یوزر شما رو هم تا آخر رفتم ، کمی طول کشید ولی خوب بود .

با اجازه شما ، یک مرحله به مراحل آموزش شما اضافه کنم و اون هم حذف یوزر Administrator ی که در ابتدا ساخته بودیمش ( tempaccount ).

مرحله چهارم :

به User Account میریم و بعد Manage another Account و بعد روی یوزر Administrator ی که ساخته بودیم کلیک میکنیم ،سپس
از میان گزینه های سمت چپ پنجره گزینه Delete رو برای حذف کلیک میکنیم . حالا ویندوز فقط با یک یوزر و آن هم یوزر جدید بالا میاد .

با تشکر از دوستان عزیزی که راهنمایی کردن .