PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن کامپیوتر

Dav0od
27-06-2013, 11:42
سلام به همگی
مدتیه سیستمم بدجوری قاطی کرده ! اول فکر میکردم ویندوز رو عوض کنم درست میشه که نشد ! بعد گفتم شاید از گرما باشه و با اینکه درجه حرارت گرافیک و سی پی یو تقریبا نرمال بودن ولی کیس رو کامل گردگیری کردم ولی باز هم تاثیری نداشت ! بعد گفتم شاید از آنتی ویروس باشه ولی الان هم انتی ویروس نصب نکردم و هنوز مشکل پا برجاست !

مشکل اینه که وقتی کمی با کامپیوتر کار میکنم یهو یه صدای ممتدی از اسپیکر ( منظورم اسپیکر مین بورد نیست !) میاد ! گاهی اوقات صدا قطع میشه اما دیگه کلا کامپیوتر هنگه هنگ میشه و باید ریسیتش کنم ! گاهی اوقات بعد از اون صدا میشه با کامپیوتر کار کرد اما نشانگر موس بزرگ و زرد رنگ و حالت محو میشه و سرعت سیستم خیلی میاد پایین و تا ریسیت نکنم سرعت درست نمیشه ! کلا تقریبا 30 دقیقه بعد از هر ریسیت این مشکل تکرار میشه !
دیشب هم دوباره کل سخت افزار رو باز کردم و دوباره بستم ! متاسفانه cpu رفت زیر پای خواهرم و تمام پایه هاش کج شد ! خلاصه با یه بدبختی اومدم پایه ها رو صاف کنم که تقریبا 4 تا از پایه ها شکست ! :n02:
من هم چند تا خازن داشتم و ردیف پایه های شکسته رو از روی مین برد شماردم و پایه های خازن رو جدا کردم و فرو کردم تو سوکت مین برد و خلاصه الان سیستم بالا میاد و نمی دونم این اتفاقی که برای cpu افتاده میتونه در آینده برام مشکل ساز باشه یا نه !
در کل مشکل هنگ کردن سیستم از قبل این اتفاق پیش میومد !

از دوستان و اساتید ممنون میشم راهنماییم کنن !

سی پی یو : am3 4x 635
رم : 4gb ddr3
گرافیک : GTX 460 768mb
مین : 770 DE3L

Dav0od
27-06-2013, 15:30
چه جالب !
به یکی از دوستام که تقریبا اینکاره س موضوع رو تلفنی گفتم ! بهم گفت از مرورگر موزیلا استفاده نکن !
من بهش گفتم چه ربطی داره !؟
گفت حالا امتحانش که ضرری نداره !
الان حدود 90 دقیقه اس که هیچ مشکلی پیش نیومده !

واقعا یعنی از مرورگر موزیلا بوده !؟

دوستان این 4 تا پایه های سی پی که شکسته شدن مهم نیست !؟