PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در کپی کردن فایل به استارت آپ با استفاده از batch file

rezagholamipour
26-06-2013, 15:47
سلام دوستان ببخشید یه مشکل داشتم
امروز یه فایل bat درست کردم و دستور زیر رو توش نوشتم.
copy file.format c:\users\%username%\appdata\roaming\microsoft\wind ows\start menu\programs\startup
همونطور که میدونید دستور بالا یک فایل رو باید به استارت آپ کپی کنه
اما وقتی من این بچ فایل رو که دستور بالا رو توش نوشتم اجرا می کنم کار نمیکنه
اگه دستور رو دستی توی cmd بنویسم کار میکنه ولی توی batch file کار نمیکنه
نمیدونم چرا. اگه میدونید دلیلشو بهم بگید و راه حلشو.
قربون همتون

rezagholamipour
27-06-2013, 18:49
کسی نمیتونه کمک کنه؟
جوابشو لازم دارم

alirashiditechpc
02-07-2013, 08:03
بهتره این دستورو تو فایل وارد کنی
copy %1 c:\%2%\appdata\roaming\microsoft\windows\start menu\programs\startup\%1
ولی توجه کن برای اجرا باید اول cmd رو as admin اجراکنی تو محلی که فایل رو ذخیره کردی و بعد نام فایل batch رو وارد کن فاصله بذار بعد اسم فایل مبدا فاصله اسم فایل مقصد

rezagholamipour
03-07-2013, 00:42
بهتره این دستورو تو فایل وارد کنی
copy %1 c:\%2%\appdata\roaming\microsoft\windows\start menu\programs\startup\%1
ولی توجه کن برای اجرا باید اول cmd رو as admin اجراکنی تو محلی که فایل رو ذخیره کردی و بعد نام فایل batch رو وارد کن فاصله بذار بعد اسم فایل مبدا فاصله اسم فایل مقصد
ببخشید ولی دقیقا متوجه منظورتون نشدم اگه میشه واضح تر توضیح بدید.

jafarian
05-07-2013, 00:08
شمابرای این مشکل خودتون از دستور xcopy طبق روشی که میگم استفاده کنید تا بتونید فایل خودتون از طریق اجرا فایل bat به داخل پوشه startup ویندوز کپی کنید

ابتدا برنامه notepad ویندوز اجرا بعدشم این دستور من داخل همون پنجره باموس paste کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نکته: در دستور بالا بجای قسمت شماره 2 شما مسیر فایل خودتون که داخل startup ویندوز قرارهست کپی کنید وارد کنید قسمت شماره 3 هم که همون پوشه startup ویندوز مسیرش میشود که باید عین دستور من در قسمت شماره 3 وارد کنید بجای M هم در قسمت شماره 3 باید اسم یوزر خودتون که روی ویندوز دارین تایپ کنید بعدشم از منوی File در پنجره notepad رو گزینه save as کلیک در کادری که باز میشود یک اسم به فایل خودتون بدین فرمت فایلم bat قراربدین بطور مثال p30.bat بعدشم فایل سیو اجرا کنیدکار به اتمام میرسد اون برنامه شما به داخل startup کپی میشود:n01:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rezagholamipour
05-07-2013, 10:04
خیلی دستت درد نکنه
مدت ها منتظر جواب این سوال بودم
خوشبختانه پیداش کردم و کار کرد.
ممنون

hossein_gh333
04-10-2014, 18:27
با سلام
نیاز به یه دستوری دارم که یک فایل رو مثلا در پوشه استارت آپ کپی کنه
اما مشکل اینجاست که میخوام رو شبکه بزارم برای همین آدرس مقصد به دلیل مشخص نبودن یوزر مورد استفاده مشخص نیست
یعنی هر یوزر که با نام کاربری خود روی بچ فایل کلیک کرد توی استارت آپ یوزر خودش کپی بشه
توضیح اینکه به دلیل ادمین نبودن یوزرها و غیر فعال بودن یوزر ادمین فقط میتوان در استارت آپ خود یوزر کپی کرد و نمیتوانیم در پوشه ALLuser کپی کنیم.
باتشکر
اhossein.ghasemzadeh@gmail.com