PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رتوش حرفه ای پرتره

hmd1371
26-06-2013, 00:48
سلام
یه نمونه رتوش پرتره در سطح حرفه ای براتون کار کردم . ببیند و نظرتونو بگین. مرسی
البته یه نکته برای مبتدی ها ، متوسط ها ، حرفه ای ها بگم (صرفا برای همین نکته، پست جدید رو ایجاد کردم ) : این عکس رتوش شده بدون هیچ براش جدید، بافت ، گرادینت ، اکشن و حتی بدون پلاگین رتوش انجام شده. تماماً با خود ابزار پیش فرض فتوشاپ CS6 صورت گرفته. اینو گفتم به خاطر اینکه خیلی از افراد رو دیدم که سالهای سال دنبال یه پلاگین جدید رتوش میگردن یا اینکه بهترین ابزارهای رتوش رو پیدا کنن اما آخرش هم نتیجه ی درستی ازش نمیگیرن. بدون هیچ ابزاری حتی در نسخه های پایین تر هم میشه تمام تکنیک هایی که در عکس زیر بکار رفته شده ، انجام داد.
بیاد داشته باشید : در فتوشاپ خودتونو محدود به یه چیز نکنید.
کوچک شما hmd1371

پایدار و برقرار باشید

برای مشاهده در سایز بزرگتر اینجا را کلیک کنید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

meysamn2o
29-06-2013, 17:02
بالای پیشونی ، به قول بچه ها (رستن گاه مو :n02: ) رو خیلی Blur دادی . ضمناً رتوش میکنی که دیگه اجزای ثابت صورتو حذف نکن . جوش بود یه چیزی . ولی خالو تا جایی که امکان داره حذف نکنی بهتره :n06:مگه اینکه خیلی دیگه تو چشم باشه :n04:

J U N I P E R
01-07-2013, 16:44
سلام؛
خوبه. صورت یه مقدار زیادی صاف شده کمی حجم صورت از بین رفته. اما در کل روتوش خوبیه، دمای تصویر هم به جا تغییر کرده و جلوه دیداری تصویر بهتر شده.
موفق باشید

hmd1371
01-07-2013, 19:09
بالای پیشونی ، به قول بچه ها (رستن گاه مو :n02: ) رو خیلی Blur دادی :n04:

سلام
ممنون از نظرات خوب شما
بلور روی تمام سطوح صورت یکدست معرفی کردم یعنی به اینصورت نیست که پیشانی رو بیشتر از جاهای دیگه داده باشم

ضمناً رتوش میکنی که دیگه اجزای ثابت صورتو حذف نکن . جوش بود یه چیزی . ولی خالو تا جایی که امکان داره حذف نکنی بهتره
بله کاملا موافقم . اما این سلیقه ی من بود که خال رو حذف کنم.

خوبه. صورت یه مقدار زیادی صاف شده کمی حجم صورت از بین رفته
فکر نکنم زیادی صاف شده باشه یا اینکه حجم صورت رو از بین برده باشه. تصویر زیر رو یه نگاه بهش بندازید.
تصویر سمت چپ کاملاً مشخص هستش که زیادی بلور شده و بافت پوست رو از بین برده اما تصویر سمت راست اینطور نیست حجم و بافت صورت سر جای خودش هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

o2009
06-07-2013, 01:06
روش کارتو هم بزار بدونیم

meysamn2o
10-07-2013, 15:00
سلام
ممنون از نظرات خوب شما
بلور روی تمام سطوح صورت یکدست معرفی کردم یعنی به اینصورت نیست که پیشانی رو بیشتر از جاهای دیگه داده باشم
بله کاملا موافقم . اما این سلیقه ی من بود که خال رو حذف کنم.

خب ضعف کار همینه دیگه :n27: شما که با یه سطح صاف و یکدست کار نمیکنی که بلور رو یکدست اعمال میکنی :n29: بعضی وقتام باید خودتو محدود به یه سری چارچوب بکنی که خروجی استانداردی داشته باشی :n01:

hmd1371
10-07-2013, 20:50
خب ضعف کار همینه دیگه :n27: شما که با یه سطح صاف و یکدست کار نمیکنی که بلور رو یکدست اعمال میکنی :n29: بعضی وقتام باید خودتو محدود به یه سری چارچوب بکنی که خروجی استانداردی داشته باشی :n01:

من تشخیص دادم که بلور رو روی این پرتره یکدست در نظر بگیرم. هیچ مشکلی هم رو پرترم ندارم. بله گاهی اوقات باید جاهایی که کمتر نیاز به بلور داره بیشتر دقت کرد. ولی این پرتره اینطور نیست

meysamn2o
11-07-2013, 14:19
من تشخیص دادم که بلور رو روی این پرتره یکدست در نظر بگیرم. هیچ مشکلی هم رو پرترم ندارم. بله گاهی اوقات باید جاهایی که کمتر نیاز به بلور داره بیشتر دقت کرد. ولی این پرتره اینطور نیست

قصد جسارت ندارم داداشی که اینطوری جبهه میگیری :n01: :n11:ولی پرتره پرتره س . چه این باشه ، چه یه شخص دیگه . اجزای صورتم یکیه تو همه . پس اتفاقا اینطور هست ، دقت شما کم بوده و تشخیصتون نادرست:n16:

vipmaster
18-07-2013, 16:35
سلام دوستان
یه نگاهی به این لینک بکنید. من هرکار گفته بود انجام دادم ولی نتونستم آخرش عکسم را روتوش کنم. میشه راهنمایی کنید...
psd.tutsplus.com/photo-effects-tutorials/super-fast-and-easy-facial-retouching/

amozegarezist
02-08-2013, 13:11
نخیر من قبول ندارم اگه راست می گین یه سیاه پوست رو سفید کنین مثل خارجی ها دیدم از این عکس ها ولی هیچ کس بلد نیس
یا بجای اون عکس های اینترنتی قشنگ بفرمایین تشریف ببرین توی خیابون و یکی از اون ... ها رو درست کنین:n14:
من یه سالمبیشتر فتوشاپ کار میکنم هنوزم نتونستم رنگ پوست رو مثل پرتره های حرفه ای ها کنم