PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تشخیص نداده شدن ایزو mount شده توسط نرم افزار

sada
25-06-2013, 15:45
سلام من یه بازی نصب کردم ولی برای بازی کردن باید حتما dvd 1 رو بزاریم توی دستگاه.من از dvd یک iso تهیه کردم ولی وقتی که اونو mount می کنم و بازی رو اجرا می کنم بازی تشخیص نمی ده و خطای نبودن dvd توی دستگاه رو می ده.اسم iso رو هم همون اسم dvd گذاشتم.
می خواستم ببینم امکان داره مشکل از کجا باشه؟

mtchabok
25-06-2013, 22:02
سلام من یه بازی نصب کردم ولی برای بازی کردن باید حتما dvd 1 رو بزاریم توی دستگاه.من از dvd یک iso تهیه کردم ولی وقتی که اونو mount می کنم و بازی رو اجرا می کنم بازی تشخیص نمی ده و خطای نبودن dvd توی دستگاه رو می ده.اسم iso رو هم همون اسم dvd گذاشتم.
می خواستم ببینم امکان داره مشکل از کجا باشه؟

برخی از بازیها فقط نام درایو دیسک رو در خود بازی در هنگام نصب ذخیره میکنن ٬ که هنگام اجرای بازی مستقیم با همون درایو کار خواهد کرد . بنابراین اگه شما مثلا درایو واقعی تون F بوده و الان ایمیج رو در درایو H مونت میکنید به دلیل ثبت شدن نام درایو F در بازی دیگه ایمیج رو بازی نمی تونه تشخیص بده . ( هر چند اکثر بازیها از طریق عنوان دی وی دی در دستگاهها دیسک خودشون رو تشخیص میدن که ظاهرا بازی شما این گونه نیست )

برای حل مشکل دو راه دارید :
- از طریق درایو مجازی بازی رو مجددا نصب کنید . ( راه حل ساده تر )
- با Virtual CD میتونید روی درایو واقعی ایمیج مونت کنید . ( راه حل سختتر اگه تا الان باهاش کار نکرده باشید )