PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید چند سیستم قوی برای عملیات رندرینگ

sajjadgameactor
25-06-2013, 14:17
سلام
ما برای بازی سازی قصد خرید 4 سیستم رو داریم که یکی از اونها کمی قوی تر از بقیه باشه و به عنوان سرور ازش استفاده کنیم. 4 تا سیستم به همدیگه شبکه میشن و برای پردازش و رندرینگ از قدرت پردازشی هر 4 سیستم استفاده خواهد شد. رندرهایی که ما انجام میدیم با استفاده از موتور بازی سازی UDK و 3Ds max و maya خواهد بود. سیستم ها به طور کامل باید خریداری بشه و البته برای هر سیستم 2 تا مانیتور 23 اینچ در نظر گرفته شده. برای خرید این 4 سیستم 30 میلیون تومان در نظر گرفته شده
من توی بنچمارک ها تفاوت قابل ملاحظه ای بین کارت های Quadro و معمولی ندیدم(البته هنوز زیاد جستجو نکردم) و نمیدونم توی رندر کردن UDK به ما کمک میکنه یا نه(البته هنوز جستجوی کاملی انجام ندادم) ولی در حال حاضر با توجه به قیمت بالای این کارت ها در کشور ، سرمایه گذاری بیشتر روی CPU رو ارجح دونستم. لطفا در مورد اینکه کارت های quadro چقدر میتونن برای ما مفید باشن نظر بدید و همچنین سیستم هایی با این کارت ها و بدون این کارت ها رو ارائه بدید.
سیستم انتخابی خودم :

سرور اصلی :

CPU: AMD FX 8350 AM3+ 4.0GHz
RAM: 32GB
M.B : ?
VGA : AMD SAPPHIRE HD 7970
Monitor: ASUS - 23" - ML238H – LED * 2
HDD : Western Caviar Black 1TB + CORSAIR SSD - 128GB
Power : Green 685B
Case : Green Hunter

3 سیستم دیگه :

CPU: AMD FX 8350 AM3+ 4.0GHz
RAM: 16GB
M.B : ?
VGA : ASUS - ATI RADEON - HD 7850
Monitor: LG E2391VR * 2
HDD : Western Caviar Black 1TB
Power : Green 685B
Case : Green Hunter

Ali*Reza
25-06-2013, 14:49
سلام.
سيستمهاى انتخابى خودتون انتخابهاى خوب و مناسبى هستند.
اگر امکان خريد کارتهاى کوادرو رو ندارين پيشنهاد ميکنم از کارتهاى انويديا بخاطر هسته کودا استفاده کنين که در کارايى شما موثرند.
پيشنهاد من GTX 670 ، که قيمتش بسته به برند مدلش متفاوته ولى در کل حدود 1.900 هست.
در مورد کارتهاى کوادرو همونطور که خودتون هم گفتين بعلت قيمت بالايى که دارن شايد مناسب نباشند. البته کارتهاى متوسط و ضعيف اين مدل کارايى مناسبى ندارن ولى کارتهاى قدرتمند اين سرى مثل 6000 پرفرمنس قابل ملاحظه اى دارن که البته قيمتهاى چند ميليونى دارن.

sajjadgameactor
25-06-2013, 15:07
انتخاب من هم در ابتدا 660Ti و 650Ti بود به خاطر پردازشگرهای CUDA بود ولی توی بنچمارک های محاسبات GPU توی سایت anandtech گرافیک های رادئون یک سر و گردن بالاتر نشون دادن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و به خاطر اینکه CPU هم از AMD انتخاب شده بود این گرافیک ها رو انتخاب کردم

با توجه به اینکه از UDK استفاده میکنیم من 2 تا تایپیک زیر رو توی فروم epic پیدا کردم که در مورد مقایسه گرافیک هاست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من اطلاعی از مادربوردها ندارم اگه میشه مادربورد مناسبی برای کار ما معرفی کنید.

Ali*Reza
25-06-2013, 15:29
نوع پلتفرم ارتباطی به نوع گرافیک نداره و هردو با هم سازگارند.
گرافیکهای 660 و 650 با توجه به قیمت بالایی که دارن خیلی ارزش خرید ندارن ولی در کل در صورتیکه بودجتون برسه مسلما 670 انتخاب برتریه.
متاسفانه در پلتفرم ای ام دی اکثر مادربوردها از شکاف PCIe3 بهره نمیبرن ( بجر مادربوردهای گران قیمت ) که در صورت استفاده از گرافیک قدرتمند ، این یه ضعفه!
در کل میتونین ASUS M5A99X EVO رو با قیمت تقریبی 650 تهیه کنین.

sajjadgameactor
25-06-2013, 16:05
اگر سیستم ها رو کلا بر پایه اینتل ببرم چه پیشنهادی دارین؟ اصلا به صرفه هست.
من با پول خرج کردن پای مادربورد مشکل دارم. به نظرم هدر دادن پوله؟ سیستم ها قرار هم نیست اورکلاک بشن

Ali*Reza
25-06-2013, 19:17
براى اينکه بهترين عملکرد و بازدهى رو از سيستم داشته باشين بايد همه قطعات متناسب با هم انتخاب بشن.
به عنوان نمونه براى پردازنده قدرتمند سوکت am3+ بهتره که مادربورد هم متناسب باهاش انتخاب بشه ، مخصوصا اينکه گرافيک قدرتمندى هم قراره نصب بشه.
همونطور که گفتم بعلت داشتن شکاف PCIe3 در پلتفرم اينتل به نظر من انتخاب خوبيه.
ميتونين قطعات زير رو جايگزين کنين:

CPU : Intel Core i7 3770 3.5GHz : 1.150.000
M.B : ASUS P8H77-V : 520.000

sajjadgameactor
26-06-2013, 18:14
با توجه به کار ما ، احتمال خرابی قطعات خیلی زیاده. چه گارانتی ای توی این زمینه بهتر هست که با کمترین دردسر قطعه خراب رو تعویض کنه؟

Ali*Reza
27-06-2013, 01:39
با توجه به کار ما ، احتمال خرابی قطعات خیلی زیاده. چه گارانتی ای توی این زمینه بهتر هست که با کمترین دردسر قطعه خراب رو تعویض کنه؟

منظورتون چه قطعه اى هست؟

sajjadgameactor
28-06-2013, 22:29
سی پی یو و شاید گرافیک.

Ali*Reza
28-06-2013, 22:55
براى پردازنده معمولا خرابى بوجود نمياد و داراى گارانتى نيست.
در مورد گرافيک هم بسته به برندش گارانتيهاى متفاوتى دارن.