PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : lمشکل پریدن تنظیمات بایوس بعد از قطع و وصل برق با وجود درست بودن جای جامپر

niki172
25-06-2013, 11:52
سلام
سیستمم تنظیمات رو ذخیره نمیکنه باطریشو عوض کردم از برق که میکشمش تنظیمات بایوسش میپره
جای جامپر رو هم نگاه کردم درست بود
خازن بادکرده هم نداره
باید چکار کنم؟
لطفا راهنمائی کنید.
با تشکر

alip300
25-06-2013, 12:31
مشکل از باتری یا جای باتریه...
مظمئن شو باتریت سالمه...
و جای باتری رو هم تمیز کن و ببین درست اتصال برقرار می شه...

EXTREME
25-06-2013, 16:11
اگه باتری درسته و مشکلی نداره مشکل یا از ضعیف بودن پاور است یا میتونه از بایوس باشه باید اپدیت شود و چک شود مین با بدنه کیس

اتصال نداشته باشد

niki172
28-06-2013, 14:30
بایوس رو برداشتم و آپدیتش کردم بازهم همین مشکل باقی است تنظیمات رو ذخیره میکنه ولی برق که قطع و وصل میشه الکی پیام میده تنظیمات اورکلاکینگ صحیح نمیباشد برای لود دیفالت اف 2 و رفتن به ستاپ اف 1 را بزنید اینکارو میکنم درست میشه تا باز دوباره که برق رو قطع میکنم همین کارا پیش بیاد حتی اون موقع هارد رو هم نمیشناخت
اقداماتی که تابحال انجام دادم پاور رو عوض کردم الان هارد رو میاره بالا.
باتری عوض کردم
پورت های ساتا رو با اسپری خشک تمیز کردم
بایوس رو آپدیت کردم
تنظیمات رو دیفالت کردم بعد سفارشی کردم (ـیعنی فقط بوت ها رو اورکلاک نکردم)
بازم همین مشکل باقیه!
از لحاظ برق رسانی هم با اهم متر چک کردم جریان مشکلی نداره

EXTREME
02-07-2013, 19:40
مین رو بیرون از کیس تست کردین?

niki172
02-07-2013, 22:18
دوستان عزیز هیچ کدوم از راه های بالا جواب نداد
مشکل از پاورش بود که برخلاف ظاهر سالمش باعث شوک به مادربرد می شد. یه پاور گرین خوب براش گذاشتم مشکل کاملا حل شد!
اکسترم عزیز از پاسخ های درستت خیلی ممنونم خواستم تشکر هم بزنم نمیدونم چرا تشکر برای من نمایش داده نمیشه!

EXTREME
03-07-2013, 20:02
دوستان عزیز هیچ کدوم از راه های بالا جواب نداد
مشکل از پاورش بود که برخلاف ظاهر سالمش باعث شوک به مادربرد می شد. یه پاور گرین خوب براش گذاشتم مشکل کاملا حل شد!
اکسترم عزیز از پاسخ های درستت خیلی ممنونم خواستم تشکر هم بزنم نمیدونم چرا تشکر برای من نمایش داده نمیشه!

بله خواهش میکنم

تو پست قبلی هم گفتم با یک پاور دیگه تست کنید
یکی از علت های خالی شدن بایوس میتونه از ضعیف بودن پاور و خرابی پاور باشه