PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قابل استفاده بودن 3.2 گیگابایت رم از 4 گیگ

Meisam.apk
25-06-2013, 11:46
سلام خدمت اساتید.
من به تازگی 2 رم 2 گیگ بر روی مین برد نصب کردم.که ویندوز 7 می گه 3.2 گیگ قابل استفاده هست.بایوس مین رو به جدید ترین نسخه(1.50)که از سایت ازراک منتشر شده بود آپدیت کردم.درضمن ویندوزم هم 64 بیت هست.و رم ها تک تک امتحان کردم و اونها کاملا سالم هستند.در ضمن چیزی که باید اضافه کنم این هست که توی قسمت resource monitor در تب مموری،897 مگابایت رم به سخت افزار اختصاص داده شده.چرا؟و فکر می کنم این دلیل اصلی باشه که ویندوز نتونه از تموم ظرفیت رم استفاده کنه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mtchabok
25-06-2013, 12:39
سلام خدمت اساتید.
من به تازگی 2 رم 2 گیگ بر روی مین برد نصب کردم.که ویندوز 7 می گه 3.2 گیگ قابل استفاده هست.بایوس مین رو به جدید ترین نسخه(1.50)که از سایت ازراک منتشر شده بود آپدیت کردم.درضمن ویندوزم هم 64 بیت هست.و رم ها تک تک امتحان کردم و اونها کاملا سالم هستند.در ضمن چیزی که باید اضافه کنم این هست که توی قسمت resource monitor در تب مموری،897 مگابایت رم به سخت افزار اختصاص داده شده.چرا؟و فکر می کنم این دلیل اصلی باشه که ویندوز نتونه از تموم ظرفیت رم استفاده کنه.

سلام
این بخاطر گرافیک هست . اگه گرافیک آنبورد داشته باشید از رم برای ذخیره اطلاعات استفاده میکنه .
تا زمانیکه رم کمی داشتید سعی میکرد بهینه استفاده کنه اما حالا که رم رو افزایش دادید فضای اختصاصی خودش رو گرفته

Meisam.apk
25-06-2013, 13:08
ینی اگر من کارت گرافیک رو بردارم،4 گیگ به طور کامل قابل استفاده می شه؟(مثلا)
راهی هست که بتونم کامل از فضای رم استفاده کنم؟
ینی دسترسی گرافیک رو به حافظه ی رم محدود کر؟

mtchabok
25-06-2013, 13:55
اگه کارت گرافیک شما قابلیت شیر داشته بشه بله از رم سیستم حافظه هم میگیره . بله به صورت تئوری درسته با برداشتن گرافیک رم کامل تحت اختیار سیستم عامل قرار میگیره .
نگران فضای رم نباشید سیستم عامل خودش تنظیم میکنه و اگه مشکل رم رو در بازیها داشته باشید خود سیستم عامل رم مورد نیاز بازی رو بهش اختصاص میده .

hamed_yazdani
25-06-2013, 14:16
یک عکس از تب مموری میذاشتین!

Meisam.apk
25-06-2013, 15:49
آخه مشکلم اینجاست که توی بازی ها هم لگ داره.بازی های ساده ای متل pes 2013

Meisam.apk
25-06-2013, 15:52
بفرمایید این هم عکس از تب مموری:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed_yazdani
25-06-2013, 16:05
اون لگی که توی بازی ایجاد میشه به نظرم به خاطر انبرد بودن کارت گرافیکه. مموری 533 و پنتیوم دی اینتل احتمالا سری 900 وقتی که انبرد میشه دیگه به نظرم توقع جواب دادن بازی رو ازش نداشته باشین!

Meisam.apk
25-06-2013, 16:14
ب نظر شما حتی با بودن کارت گرافیک nvidia geforce GT220 هم باید بازی pes با 3 گیگ رم لگ داشته باشه؟

NorthBridge
25-06-2013, 16:17
بفرمایید این هم عکس از تب مموری:
شما از همه ی سربرگها شات گذاشتید الا سربرگ اصل کاری که Graphic هست !
مادربورد 945G دارای چیپ گرافیک آنبورد هست و طبعاً از رم اصلی سیستم شما استفاده میکنه
شما میتونید از داخل ستاپ بایوس میزان رم رزرو برای گرافیک آنبورد رو تنظیم کنید

ضمناً اگر کارت گرافیک مستقل استفاده کنید دیگه نیازی نداره که رم اصلی سیستم رو استفاده کنه

NorthBridge
25-06-2013, 16:21
ب نظر شما حتی با بودن کارت گرافیک nvidia geforce GT220 هم باید بازی pes با 3 گیگ رم لگ داشته باشه؟
GT220 چندان قوی نیست و با رزولوشن FHD نمیتونه خیلی گیم های جدیدتر رو با کیفیت و سرعت مناسب اجرا کنه
ضمناً CPU ضعیف هم در کارایی کلی نقش منفی میذاره

Meisam.apk
25-06-2013, 16:23
من کارت گرافیک مستقل دارم(gf gt220)چطور می تونم رم رزرو برای گرافیک آنبرد رو کم کنم یا اصلا صفر کنم؟ون با وجود کارت گرافیک مستقل لزومی به گرافیک آنبرد فکر نمی کنم باشه.

Meisam.apk
25-06-2013, 16:26
GT220 چندان قوی نیست و با رزولوشن FHD نمیتونه خیلی گیم های جدیدتر رو با کیفیت و سرعت مناسب اجرا کنه
ضمناً CPU ضعیف هم در کارایی کلی نقش منفی میذاره

درسته من کاملا می دونم که کارت گرافیکم ضعیفه و فول اچ دی هم ازش انتظار ندارم.از رزولیشن های متوسط رو به پایین استفاده می کنم و مشکل باز هم هست.

Meisam.apk
25-06-2013, 16:28
این هم شات از سربرگ گرافیک بفرمایید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Meisam.apk
25-06-2013, 16:30
نگفتید ک چطور میشه مقدار رم رزرو شده از سوی گرافیک آنبرد رو توی بایوس کاهش داد؟

spartaqus
25-06-2013, 17:52
شما میتونید از داخل ستاپ بایوس میزان رم رزرو برای گرافیک آنبورد رو تنظیم کنید
من که رمم 4 گیگ هست اگه میزان رم رزور رو بالا ببرم آیا روی اجرا بازی تاثیر داره !؟

NorthBridge
25-06-2013, 19:46
نگفتید ک چطور میشه مقدار رم رزرو شده از سوی گرافیک آنبرد رو توی بایوس کاهش داد؟

من که رمم 4 گیگ هست اگه میزان رم رزور رو بالا ببرم آیا روی اجرا بازی تاثیر داره !؟
تغییر میزان رم اختصاصی به گرافیک مربوط به گرافیکهای آنبورد هست . طبعاً روی کارایی گرافیکی سیستم هم تأثیر خودش رو داره
ولی شما با شاتی که گذاشتین مشخص شد کارت گرافیک مستقل دارین که بطور عادی نیازی به استفاده از رم سیستم نداره
با اینحال پیشنهاد میکنم ستاپ بایوس رو دقیق چک کنید ببینید کل رم شناسایی شده یا نه . و آیا مقداری از اون به سخت افزار خاصی اختصاص پیدا کرده یا خیر

mtchabok
25-06-2013, 20:13
سلام
مطمئن هستید که بازی با کارت مستقل اجرا میشه؟
زمانیکه مادربرد یک گرافیک انبرد داشته باشه به صورت اتوماتیک برای اجرای بازیها گرافیک رو انتخاب میکنه که دربرخی مواقع این انتخاب درست انجام نمیشه و مثلا برای بازی از گرافیک انبرد استفاده میشه . برای اجرای بازی روی بازی راست کلیک کن و run with graphid ( یه همچین چیزی ) برو و گرافیکت رو انتخاب کن که با کارت گرافیکت بازی اجرا میشه .

Sent from my GT-I9070

spartaqus
25-06-2013, 21:04
شما جای اسلات رم ها رو عوض کن ببین چی میشه ؟! مثلا اگه 3 تا اسلات داری یکی رو بزار اولی و اون یکی رو بزار آخری .

==================

تغییر میزان رم اختصاصی به گرافیک مربوط به گرافیکهای آنبورد هست . طبعاً روی کارایی گرافیکی سیستم هم تأثیر خودش رو داره
ولی شما با شاتی که گذاشتین مشخص شد کارت گرافیک مستقل دارین که بطور عادی نیازی به استفاده از رم سیستم نداره
با اینحال پیشنهاد میکنم ستاپ بایوس رو دقیق چک کنید ببینید کل رم شناسایی شده یا نه . و آیا مقداری از اون به سخت افزار خاصی اختصاص پیدا کرده یا خیر

برای من لب تاب هست 2 تا گرافیک داره باید آنبرد باشه قاعدتا
ولی تو بایوس همچین چیزی ندارم .

NorthBridge
25-06-2013, 21:06
قابلیت Hybrid-graphics ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و انتخاب از داخل ویندوز مربوط به سیستمهای جدید و عمدتاً لپتاپهاست . سیستم های قدیمی مثل PC ایشون از داخل بایوس باید گرافیک رو انتخاب کنند .

Meisam.apk
25-06-2013, 22:22
من فک نمی کنم گرافیک آنبرد روی مین برد باشه.از بس توی این فروم دوستان گفتن شاید مربوط ب این باشه من راستی راستی دیگه داشت باورم می شد.
من دونه اسلات های رم رو امتحان کردم و در چینش ها ی مختلف تست کردم،در ضمن در بایوس هم دو تا رم رو کاملا می شناسه و رم کلی رو 4069 می نویسه.
مطمین هستم که مادربرد کامل از رم 4 پشتیابی می کنه با توجه به اینکه سایت ازراک گفته اگه ورژن بایوس ر وآپدیت کنید این اتفاق خواهد افتاد.
رم ها هم مشکلی ندارند،به نظر خودم مشکل از سخت افزار نیست.
با تشکر از همه ی دوستان که توجه دارن.و وقتشون رو صرف می کنن.

NorthBridge
26-06-2013, 04:34
شما جای اسلات رم ها رو عوض کن ببین چی میشه ؟! مثلا اگه 3 تا اسلات داری یکی رو بزار اولی و اون یکی رو بزار آخری .

==================

برای من لب تاب هست 2 تا گرافیک داره باید آنبرد باشه قاعدتا
ولی تو بایوس همچین چیزی ندارم .
لپتاپها بایوس با تنظیمات ساده ای دارند و از اونجا امکان انتخاب گرافیک وجود نداره . باید داخل ویندوز به روشهای مختلفی که وجود داره اینکار رو کرد

من فک نمی کنم گرافیک آنبرد روی مین برد باشه
به شات اولی که از CPU-Z گذاشتید نگاه کنید . مگر چیپ اصلی مادربورد شما 945G نیست؟
همون حرف G در چیپهای قدیمی اینتل بمعنی گرافیک آنبورد هست
ضمن اینکه راه ساده ترش : اگر پشت کیس رو نگاه کنید می بینید دو جا برای خروجی نمایشگر دارید . یکی در کنار کانکتورهای USB و لن و... یک کانکتور d-sub برنگ آبی که مربوط به گرافیک آنبورد هست
یکی هم در محل شیارهای توسعه که مربوط به کارت گرافیک مستقل هست

حالا از صحبت گرافیک عبور کنیم ممکنه اشکال از خود ویندوز باشه که کل رم رو نمایش نداده چون گفتید داخل بایوس مشکلی وجود نداره

Meisam.apk
26-06-2013, 08:53
تقریبا من همه ی نسخه های ویندوز رو امتحان کردم مشکلی از ویندوز نیست.
Win XP pro 64 bit
Win 7 ultimate 64 bit
win 8 pro 64 bit
اما توی همه ی نسخه ها 3.2 گیگ از 4 قابل استفاده است.

*Forgotten*
26-06-2013, 08:55
شما مادربردتون چیه؟

Meisam.apk
26-06-2013, 16:00
شما مادربردتون چیه؟
Asrock Wolfdale 1333-D667