PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میشه صدا رو خشن و مردونه کرد؟

alijigari
24-06-2013, 16:39
دوستان چه جوری میشه صدا را بم و خشن کرد --راه حلی بفرمایید

A M ! N
26-06-2013, 00:23

سلام دوست من.

راه حل رو معمولن برای یک مشکل یا یک مسئله ارائه میکنند ، چیزی که برای من تعجب داره اینه که چرا دقیقن میخواین صداتون رو خشن کنید ؟
افرادی که سیـگار میکشند و اعتیاد دارند ، خصوصن مصرف مواد الکلی ، باعث میشه هنجره هاشون و تارهای صوتی شون آسیب ببینه به مرور
زمان، و صداهایی بسیار خش دار داشته باشند. ولی به هیچ وجه این کارها توصیه نمیشه.

حتی اگر اوکتاو صدای شما جز صداهای زیر باشه ، باز هم یک دکتر بهتر میتونه کمک کنه ، عمل هنجره و گاهی اوقات هم عمل لوزه میتونه کمک
کننده باشه.

3D-Max
27-06-2013, 21:02
سلام دوست من.

راه حل رو معمولن برای یک مشکل یا یک مسئله ارائه میکنند ، چیزی که برای من تعجب داره اینه که چرا دقیقن میخواین صداتون رو خشن کنید ؟
افرادی که سیـگار میکشند و اعتیاد دارند ، خصوصن مصرف مواد الکلی ، باعث میشه هنجره هاشون و تارهای صوتی شون آسیب ببینه به مرور

حتی اگر اوکتاو صدای شما جز صداهای زیر باشه ، باز هم یک دکتر بهتر میتونه کمک کنه ، عمل هنجره و گاهی اوقات هم عمل لوزه میتونه کمک
کننده باشه.

داداش امین میخوای بچه مردم معتاد کنی؟:n02:
کجا صدای معتادا خشنه؟ اکثر معتادا عصبی هستن که صداشون اینجوریه
البته باز صداشون زیاد خشن نیست:دی
احتمالا منظور دوستمون اینه که خودمون یه جاهایی بتونیم صدارو مردونه تر کنیم خشن تر بشه
این کارم به نظر با گوش دادان به صدای مورد علاقه و تمرین زیاد میتونه اتفاق بیفته
مثلا بازیگرا که صداشونو عوض میکنن یادمه تو یه برنامه ای حسام نواب صفوی داشت حرف میزد
کاملا طبیعی بعد خودش صداشو کلفت و اصطلاحا مردونه تر کرد و چنتا جمله خفن گفت و ....
یا مثلا داریوش ارجمند تو بیشتر کاراش صداش خشنه:n02:

DariushGreat
30-06-2013, 13:26
مشکل من بدتر از شما بود. هم صدای خیلی نازک داشتم، هم دخترونه حرف می زدم!!! :n04: بماند که توی دوره دبیرستان هم چقدر سوژه می شدم! ولی بازم برام گنگ بود و منظور رو نمی فهمیدم تا این که یکی از دوستام صراحتا بهم گفت. ازون به بعد هم تمرین کردم و درست شدم...
تمرین کن هر وقت خواستی حرف بزنی صدات رو مردونه تر و بم تر کنی. اگه تا یه مدتی این کار رو بکنی روت می مونه و این مدت زمان هم بستگی به خودت و مغزت و حنجرت داره که چقدر طول می کشه حالت جدید رو بپذیره. برای من یه ماهه جواب داد! :n02: کلا ازون موقع به بعد صدا کلفت و مردونه حرف می زنم؛ حتی اگه خودم نخوام...

شاد باشی :n06:

NOR-1
30-06-2013, 13:43
میشه از پودر های مکمل بدنسازی استفاده کرد هر کی خورده صداش بم شده اما خش دار نشده فقط باید هر روز ورزش های پر تحرک کرد که به موشکل برنخورید

raana
30-06-2013, 17:25
دوست عزیز مکمل های بدن سازی ....ممکنه صدا رو بم کنه.....اما در کنارش سایر عوارض رو هم در نظر بگیرید.....عوارضی که به بدن آسیب جدی میزنه و در بعضی موارد حتی قابل درمان هم نیست....

عوارض استفاده از مواد نیروزا و مکمل های بدن سازی که فقط چند ماهی پس از مصرف آن ها پدیدار می ‌شود به دلیل به هم خوردن بالانس هورمونی در بدن فرد است که با علائم ناخوشایندی همچون بزرگ شدن نوک سینه‌ ها و ترشح شیر در آقایان، زمخت شدن صدا، خشن شدن پوست بدن و پُرمویی فراوان خود را نشان می ‌دهد.در این میان عوارض قلبی ـ عروقی، خطرناک ‌ترین عوارض و البته شایع ‌ترین آن ها به شمار می ‌رود. این ‌که دیده می ‌شود ورزشکار هنگام ورزش دچار ایست قلبی می‌ شود، دقیقا به همین دلیل است. این دسته از افراد در مدت یک سال دچار هایپرتروفی و پرگوشتی عضلات قلبی می ‌شوند و همین موضوع با مکانیسم اختلال در خون رسانی قلب، زمینه بروز سکته‌ها و ایست قلبی را در فرد ایجاد می ‌کند.اختلالات کبدی هم در راس عوارض و جزو شایع ‌ترین آن ها به شمار می‌ روند. به این دلیل که متابولیسم و تخریب این دسته از هورمون‌ های اگزوژن در کبد است و فشار زیادی به آن وارد می‌ کند. این افراد در مدت کوتاهی دچار نارسایی‌ های شدید کبدی می ‌شوند که البته برگشت ‌پذیر نیست و فرد ورزشکار در مدتی کوتاه کبد خود را از دست می‌ دهد و زندگی بدون کبد هم که امکان ‌پذیر نیست.
عوارض‌ منفی جنسی هم از جمله پیامدهای مصرف این مواد هستند

alijigari
30-06-2013, 21:42
سلام دوست من.

کننده باشه.

داداش امین میخوای بچه مردم معتاد کنی؟:n02:
کجا صدای معتادا خشنه؟ اکثر معتادا عصبی هستن که صداشون اینجوریه
البته باز صداشون زیاد خشن نیست:دی
احتمالا منظور دوستمون اینه که خودمون یه جاهایی بتونیم صدارو مردونه تر کنیم خشن تر بشه
این کارم به نظر با گوش دادان به صدای مورد علاقه و تمرین زیاد میتونه اتفاق بیفته
مثلا بازیگرا که صداشونو عوض میکنن یادمه تو یه برنامه ای حسام نواب صفوی داشت حرف میزد
کاملا طبیعی بعد خودش صداشو کلفت و اصطلاحا مردونه تر کرد و چنتا جمله خفن گفت و ....
یا مثلا داریوش ارجمند تو بیشتر کاراش صداش خشنه:n02:

مشکل من بدتر از شما بود. هم صدای خیلی نازک داشتم، هم دخترونه حرف می زدم!!! :n04: بماند که توی دوره دبیرستان هم چقدر سوژه می شدم! ولی بازم برام گنگ بود و منظور رو نمی فهمیدم تا این که یکی از دوستام صراحتا بهم گفت. ازون به بعد هم تمرین کردم و درست شدم...
تمرین کن هر وقت خواستی حرف بزنی صدات رو مردونه تر و بم تر کنی. اگه تا یه مدتی این کار رو بکنی روت می مونه و این مدت زمان هم بستگی به خودت و مغزت و حنجرت داره که چقدر طول می کشه حالت جدید رو بپذیره. برای من یه ماهه جواب داد! :n02: کلا ازون موقع به بعد صدا کلفت و مردونه حرف می زنم؛ حتی اگه خودم نخوام...

شاد باشی :n06:

میشه از پودر های مکمل بدنسازی استفاده کرد هر کی خورده صداش بم شده اما خش دار نشده فقط باید هر روز ورزش های پر تحرک کرد که به موشکل برنخورید

1- با عکسی که گذاشتم معلوم هست که استفاده میکنم اما جواب نداده
از الکل و ... تا حالا استفاده نکردم
2-من راه اسون تری میخوام با جراحی ما شانس نداریم شاید صدامون هم در نیاد
3-من که بازیگری مثل ... نیستم که بخوام صدام را کلفت و خشن کنم --هر چی برای صدا امتحان کردم دوباره بر میگرده
4-با این مشکل --مشکلات اجتماعی برام پیش اومده

حاضرم هر کاری بکنم تا صدام بم تر و خشن تر بشه چون فشار روحی روم زیاد هست

DariushGreat
30-06-2013, 22:10
1- با عکسی که گذاشتم معلوم هست که استفاده میکنم اما جواب نداده
از الکل و ... تا حالا استفاده نکردم
2-من راه اسون تری میخوام با جراحی ما شانس نداریم شاید صدامون هم در نیاد
3-من که بازیگری مثل ... نیستم که بخوام صدام را کلفت و خشن کنم --هر چی برای صدا امتحان کردم دوباره بر میگرده
4-با این مشکل --مشکلات اجتماعی برام پیش اومده

حاضرم هر کاری بکنم تا صدام بم تر و خشن تر بشه چون فشار روحی روم زیاد هست

راه غیر معقول و نسبتا خطرناکیه، ولی خب قلیون هم صدا رو شدیدا بم می کنه. البته نکن خوب نیست :n03:

NOR-1
30-06-2013, 22:18
بهترین راه مشاوره با پزشکه دیگه با سلامتی که نمیشه شوخی کرد !

alijigari
30-06-2013, 22:33
راه غیر معقول و نسبتا خطرناکیه، ولی خب قلیون هم صدا رو شدیدا بم می کنه. البته نکن خوب نیست :n03:

بهترین راه مشاوره با پزشکه دیگه با سلامتی که نمیشه شوخی کرد !

1- قیلون خیلی درد سر داره اگه تعداد نخ های سیگار بیشتر بشه فایده داره یا نه ؟
2-پیش یه پزشک رفتم میگه راهی نداره

V E S T A
30-06-2013, 23:27
سلام به نظر من پیش دکتر گوش و حلق و بینی باید برید..

سیگار حالت دورگه غیر طبیعی به صدا میده و اصلا جذابیت نداره ،بیشتر گوش رو آزار میده ..جیغ و داد زدن هم به تارهای صوتی آسیب

میرسونه..یه مطلبی تو یه سایت می خوندم براتون میذارم ولی بهتره این کار رو با دقت انجام بدین که به تارهای صوتی آسیب نرسونه و

به نظرم درباره این روش اول با پزشک مشورت کنید ..

تا به حال به سیب یا سیبک گلوی خود دقت کردید؟ این سیبک مهمترین بخش تنظیم صدای شماست، هرچه سیبک پایین تر باشد، صدا مردانه تر و هرچه سیبک بالاتر باشد صدا زنانه تر است، در واقع کنترل سیبک به کنترل طول مجرای صوتی کمک می کند. شما میتوانید این سیبک را با تمرین جا به جا کنید، با سفت کردن عضلات شکم، عضلات نیزه ای گلو یا با منقبض یا منبسط کردن فک خود می توانید این سیبک را جا به جا کنید، دست خود را روی سیبک خود قرار دهید و با انقباض یا انبساط گلو آن را جا به جا کنید (بالا برای زنانه و پایین برای مردانه)، با تمرین و تکرار سیبک گلو آرام آرام به سمت دلخواه شما حرکت می کند.

یا

هنگامی كه انسان آب دهان خود را قورت می دهد، برآمدگی جلو گلو یعنی غضروف تیروئید گلو كه به سیب آدم یا سیبك گلو معروف است به طرف بالا حركت می كند.(برای یافتن این مسئله انگشت خود را روی برجستگی جلو گلو قرار دهید و سپس آب دهان خود را قورت دهید) و در این حالت است كه برای یك لحظه تارهای صوتی كشیده می شوند و نیز دیواره گلو به هم می چسبد و سپس فوراً رها می شود. اینجاست كه باید آنرا غنیمت بشماریم و اگر این حالت را بمدت حدود 30ثانیه نگه داریم، بطوری كه سیبك گلو در این مدت پایین نیاید و گلو نیز به هم چسبیده باشد، اگر بعد از انجام این عمل 30 ثانیه ای، شروع به خواندن كنیم با صدایی پرحجم مواجه خواهیم بود. (اگر می خواهید با مشكل كمبود نفس مواجه نشوید، ابتدا كمی نفس بگیرید).
5-بم بودن (Pitch) صدا با مصرف غذاهای لعابدار همچون عدسی نیز مقدور است ولی داروی بدن عارضه ای سراغ ندارم...
در آخر مراجعه به یک متخصص ENT و گوش وحلق وبینی را پیشنهاد می نمایم...

اینم اضافه کنم تمرینات خوانندگی که به صورت حرفه ای و اصولی هست (که به تارهای صوتی آسیبی نرسونه) هم ممکنه کمکتون کنه ..

alijigari
01-07-2013, 10:46
سلام به نظر من پیش دکتر گوش و حلق و بینی باید برید..

سیگار حالت دورگه غیر طبیعی به صدا میده و اصلا جذابیت نداره ،بیشتر گوش رو آزار میده ..جیغ و داد زدن هم به تارهای صوتی آسیب

میرسونه..یه مطلبی تو یه سایت می خوندم براتون میذارم ولی بهتره این کار رو با دقت انجام بدین که به تارهای صوتی آسیب نرسونه و

به نظرم درباره این روش اول با پزشک مشورت کنید ..

یا

اینم اضافه کنم تمرینات خوانندگی که به صورت حرفه ای و اصولی هست (که به تارهای صوتی آسیبی نرسونه) هم ممکنه کمکتون کنه ..

1-سفت کردن عضلات نیزه گلو چطوری هست که سیبک را جا به جا کنم ؟
2- با باز و بسته کردن فک میشه جلوی سیبک به سمت بالا را گرفت کاره راحتی هست فقط چند بار باید این کارو بکنم ؟
3-فرمودید سیبک گلو را 30 ثانیه بگیرم
چند بار باید این کارو تو طول روز انجام بدم ؟
خیلی سخته هست فقط با زور انگشت میشه نگه داشت
4-فقط سیبک در یک قسمت فرمودید به سمت پایین فشار بدم یک قسمت دیگه فرمودید وقتی به سمت بالا میره نگه دارم
حالا کدوم کارو بکنم ؟

behrad_f
02-07-2013, 01:12
شما کارای عجیب غریب لازم نیست انجام بدین حتما به یک پزشک گوش حلق و بینی مراجعه کنید در مورد مشکل شما ضرر نداره به دکتر متخصص بیمارستان میلاد تهران مراجعه کنید نمونه ای مثل شما بود که چند پزشک رفته بود و جواب نگرفته بود و با یک جلسه در این بیمارستان مشکلش حل شد البته چند سال قبل رفته بود

M e i s a m
13-02-2014, 13:57
سیگار نفس رو میگیره ولی قلیون باعث میشه ته صدای ادم به لرزه بیفته و اگر قلیون کش باشی و 20 سالت باشه همه فکر میکنن 40 سالته یا فکر میکنن داری تقلید صدا میکنی که کلفت حرف بزنی در صورتی که صدات رو نازک هم میکنی که ملت حالیشون بشه چی میگی
مکمل های ورزشی هم به علت داشتن هورمون باعث میشن صدای شما کلفت تر بشه ولی چون هورمون مستقیم وارد بدن میشه مشکلاتی هم ایجاد میشه مثلا دستگاه تناسلی کارش کمتر میشه و رو به ضعف میره البته این در مورد کسایی هست دائمی مصرف میکنند و زیاد وگرنه برای همه ضرر نداره

B3HZ@D
13-02-2014, 14:27
و البته قلیون و سیگار هم مشکلات و مضرات مخصوص به خودش رو داره .
دلیلی نداره که بیایم قلب , ریه , دندانها , خون و ... رو به مرز نابودی و آلودگی ببریم فقط برای این که صدای کلفتی داشته باشیم !

pcgamer
13-02-2014, 15:17
این موضوع کاملا ژنتیکی هست .من تا قبل بلوغ صدام دخترونه بود بعد ب بلوغ که رسیدم بقدری عوض شد که یادمه واسه مسخره بازی اوپرا میخوندم مثل فیلم ترسناک .ولی واسه حرف زدن صدای بم هم مشکلات خودشو داره توجمع زیاد واضح نیست . DJ ALIGATOR صداشو شنیدی دخترونس و خیلی نازک ولی تو موزیکاش صداش کلفته!! تمرین صدا کن و با یک مشاور و روانشناس هم درارتباط باش که کمکت کنه توجامعه چطورباش کنار بیای

البته باعث عقیم شدن میشه وکوچک شدن ب ی ض ه و ... چون همشون هورمون تستسترون هست به هیچ عنوان توصیه نمیشه .

M e i s a m
13-02-2014, 16:50
حالا من اگه بخوام راهی پیشنهاد بدم به این عزیزمون فقط و فقط ورزش های سنگینه یعنی رزمی سطح بالا با یک مربی خوب یا بدنسازی طوری که واقعا به خودت فشار بیاری و باعث شی بدنت از حد عادی بیشتر کار کنه که واقعا جوابگو هست البته به شرطی که مشکل ایشون سطحی باشه و جدی نباشه که دیگه اون رو دکتر ها تشخیص میدن

akpa
27-03-2014, 09:04
دوس عزیز شما چند سالتون هست؟ ممکنه به مرور زمان صداتون کم کم بم تر بشه
مشکل من بر عکس ایشونه تو سن بلوغ اینقدر صدام بم و خشدار بود که خودم موقع حرف زدن سر درد می گرفتم الانم صدام پشت تلفن از صدای بابام هم کلفت تره مشکل اصلی خشدار بودنشه راهی برای درستکردنش هست؟

laxer
19-08-2014, 09:37
تزریق تستوسترون انانتات (یا دیگر مشتقات تستوسترون) تحت نظر ارولوژیست.
برای جلوگیری از عوارض بهتر است فواصل تزریق زیاد باشد. (سه هفته یک بار دوز 250)

MohammadSamIT
13-11-2014, 01:50
دوست عزیز به عنوان یک صدا پیشه نه چندان با تجربه عرض میکنم. اینکه صدای هر کس یونیک خودشه چیزی که مهمتره تکنیک و فن بیانه که اگر واقعا علاقه دارید راهش نه سیگار و قلیونه نه کراتین و مکمل بدنسازی و ...
این موارد نه تنها صدات رو درست نمیکنه بلکه چنان آسیبی به بدن از جمله ریه و تارهای صوتی میزنه که قابل بازگشت نیست و شما برای حل یک مشکل چند مشکل خیلی بدتر میسازی .صدای خوب صدای بم کلفت یا خشدار نیست صدا پارامتر های زیادی داره که با تمرین های درست در نهایت می تونی جای درست صداتو پیدا کنی و به عبارتی صداتو بسازی پیشنهاد میکنم با کسایی که واقعا در این رابطه اطلاعاتی دارن مشورت کنی چون بسیاری از ما ایرانی ها عادت داریم در مورد موضوعاتی که اصلا در تخصصمون نیست نظر میدیم و بعضا نسخه میپیچیم که در نهایت باعث میشه شخص رو تو دردسر بندازیم. من صدای شما رو نشنیدم و نمیدونم مشکلی که گفتید در چه حده .اگر فکر میکنید به لحاظ جهازصوتی دچار مشکلی هستید به پزشک متخصص باید مراجعه کنید در غیر این صورت برای تقویت گفتار و بیان و به طور کلی تر آوا و صوت آموزشگاه های زیادی برای فن بیان و آواز وجود داره که اگه ک همت کنین میتونی یه استاد خوب پیدا کنی تا این تمرین های درست رو بهت نشون بده و بعدش با اراده و تمرین خودت اگه خدا بخواد به چیزی که میخوای میتونی برسی.
کتاب هایی هم در این زمینه به چاپ رسیده که برای آشنایی با مفاهیم تئوری بیان و فراتر از اون بهتون بسیار کمک میکنه. سوالی داشتین بپرسین

pc-game
13-11-2014, 13:40
چند سالته شما ؟ اگه کم سن هستی بدون بعدها که بزرگتر شدی صدات هم به مراتب پخته تر میشه ، ولی اگه بزرگسال هستی با مصرف سیگار و پودر و این موارد صدات بهتر نمیشه ، فقط به خودت ضرر میزنی
کمی تمرین شاید جواب بده ، مثلا موقع حرف زدن سعی کن شل ول نباشی و صدات محکم و گیرا باشه

رومنس
13-11-2014, 23:49

شاید شما علاقه نداشته باشید ولی یه سری کلاس های سخنرانی هست خیلی در این موارد کمک می کنه.مخصوصا اگر به خاطر مسائل روانی(خجالت ،فوبیای جمعیت و....) صدای شما نازک می شه.
اگر کلا نازکه که کاریش نمی شه کرد ولی از دوستام یه سعید آقا داشتیم که خیلی صدای بچه گونه و دخترونه ای داشت و همیشه مسخره ش می کردیم یه روز که بعد مدرسه رفته بودیم دبیرستان بقلی دعوا و بزن بزن این نعره می کشید وقتی می گم نعره یعنی با بلندترین صدایی که از عمق وجودش میومد فحش می داد از فردای اون دعوا یه صدای مردونه و خیلی خشن پیدا کرد.

شاید یه چندبار نعره بلند و هیجانی بزنید مثل این سعید آقای ما صداتون اونجوری بشه که میخواید.

arminba
17-11-2014, 15:14
هنگام غورت دادن آب سیبک خود را 30 تا 40 ثانیه نگه دارید در طولانی مدت تارای صوتی رو بلند تر میکنه در تنیجه صدا بم میشه

alijigari
18-11-2014, 15:16
سیگار نفس رو میگیره ولی قلیون باعث میشه ته صدای ادم به لرزه بیفته و اگر قلیون کش باشی و 20 سالت باشه همه فکر میکنن 40 سالته یا فکر میکنن داری تقلید صدا میکنی که کلفت حرف بزنی در صورتی که صدات رو نازک هم میکنی که ملت حالیشون بشه چی میگی
/QUOTE]

[QUOTE=B3HZ@D;8108429]و البته قلیون و سیگار هم مشکلات و مضرات مخصوص به خودش رو داره .
/QUOTE]

[QUOTE=pcgamer;8108469]این موضوع کاملا ژنتیکی هست .من تا قبل بلوغ صدام دخترونه بود بعد ب بلوغ که رسیدم بقدری عوض شد که یادمه واسه مسخره بازی اوپرا میخوندم مثل فیلم ترسناک .ولی واسه حرف زدن صدای بم هم مشکلات خودشو داره توجمع زیاد واضح نیست . DJ ALIGATOR صداشو شنیدی دخترونس و خیلی نازک ولی تو موزیکاش صداش کلفته!! تمرین صدا کن و با یک مشاور و روانشناس هم درارتباط باش که کمکت کنه توجامعه چطورباش کنار بیای

دوس عزیز شما چند سالتون هست؟ ممکنه به مرور زمان صداتون کم کم بم تر بشه
مشکل من بر عکس ایشونه تو سن بلوغ اینقدر صدام بم و خشدار بود که خودم موقع حرف زدن سر درد می گرفتم الانم صدام پشت تلفن از صدای بابام هم کلفت تره مشکل اصلی خشدار بودنشه راهی برای درستکردنش هست؟

دوست عزیز به عنوان یک صدا پیشه نه چندان با تجربه عرض میکنم. اینکه صدای هر کس یونیک خودشه چیزی که مهمتره تکنیک و فن بیانه که اگر واقعا علاقه دارید راهش نه سیگار و قلیونه نه کراتین و مکمل بدنسازی و ...
این موارد نه تنها صدات رو درست نمیکنه بلکه چنان آسیبی به بدن از جمله ریه و تارهای صوتی میزنه که قابل بازگشت نیست و شما برای حل یک مشکل چند مشکل خیلی بدتر میسازی .صدای خوب صدای بم کلفت یا خشدار نیست صدا پارامتر های زیادی داره که با تمرین های درست در نهایت می تونی جای درست صداتو پیدا کنی و به عبارتی صداتو بسازی پیشنهاد میکنم با کسایی که واقعا در این رابطه اطلاعاتی دارن مشورت کنی چون بسیاری از ما ایرانی ها عادت داریم در مورد موضوعاتی که اصلا در تخصصمون نیست نظر میدیم و بعضا نسخه میپیچیم که در نهایت باعث میشه شخص رو تو دردسر بندازیم. من صدای شما رو نشنیدم و نمیدونم مشکلی که گفتید در چه حده .اگر فکر میکنید به لحاظ جهازصوتی دچار مشکلی هستید به پزشک متخصص باید مراجعه کنید در غیر این صورت برای تقویت گفتار و بیان و به طور کلی تر آوا و صوت آموزشگاه های زیادی برای فن بیان و آواز وجود داره که اگه ک همت کنین میتونی یه استاد خوب پیدا کنی تا این تمرین های درست رو بهت نشون بده و بعدش با اراده و تمرین خودت اگه خدا بخواد به چیزی که میخوای میتونی برسی.
کتاب هایی هم در این زمینه به چاپ رسیده که برای آشنایی با مفاهیم تئوری بیان و فراتر از اون بهتون بسیار کمک میکنه. سوالی داشتین بپرسین

چند سالته شما ؟ اگه کم سن هستی بدون بعدها که بزرگتر شدی صدات هم به مراتب پخته تر میشه ، ولی اگه بزرگسال هستی با مصرف سیگار و پودر و این موارد صدات بهتر نمیشه ، فقط به خودت ضرر میزنی
کمی تمرین شاید جواب بده ، مثلا موقع حرف زدن سعی کن شل ول نباشی و صدات محکم و گیرا باشه

شاید شما علاقه نداشته باشید ولی یه سری کلاس های سخنرانی هست خیلی در این موارد کمک می کنه.مخصوصا اگر به خاطر مسائل روانی(خجالت ،فوبیای جمعیت و....) صدای شما نازک می شه.
اگر کلا نازکه که کاریش نمی شه کرد ولی از دوستام یه سعید آقا داشتیم که خیلی صدای بچه گونه و دخترونه ای داشت و همیشه مسخره ش می کردیم یه روز که بعد مدرسه رفته بودیم دبیرستان بقلی دعوا و بزن بزن این نعره می کشید وقتی می گم نعره یعنی با بلندترین صدایی که از عمق وجودش میومد فحش می داد از فردای اون دعوا یه صدای مردونه و خیلی خشن پیدا کرد.

شاید یه چندبار نعره بلند و هیجانی بزنید مثل این سعید آقای ما صداتون اونجوری بشه که میخواید.

هنگام غورت دادن آب سیبک خود را 30 تا 40 ثانیه نگه دارید در طولانی مدت تارای صوتی رو بلند تر میکنه در تنیجه صدا بم میشه

سلام
1-پیر شدیم 34 سال هست
2-هر کاری بشه انجام میدم تا صدام کلفت بشه
3-پیش یک ئکتر متخصص گوش و حلق و بینی مشهور رفتم تا بهش گفتم جریان این هست گفت پاشو بیرون و برو از منشی پول ویزیت را پس بگیر -هر چی گفتم چه کار کنم محل نگذاشت
4-یک مدت هم داد میزدم اما موقت بود باز دوباره نا خداگاه نازک میشه
5-واقها یک مشکل بزرگی برام به وجود امده کع تاثیر منفی روی زندگیم گذاشته !!
6-والا وقت کلاس رفتن ندارم
7-دارویی یا قرص یا امپول نیست که بخواد تاثیر گذار باشه
8-سیگار را خیلی امتحان کردم و میکنم حتی به روزی 20 تا 30 نخ هم رسوندم اما بازم موقتی هست فقط بوی گندش میمونه اما روی حنجره تاثیری نداشت
9-در مورد سیبک میشه توضیح بدین که باید چه کار کرد ؟
من از این تاپیک نا امید شده بودم اما حالا امید وار شدم

arminba
18-11-2014, 16:26
[QUOTE=M e i s a m;8108394]سیگار نفس رو میگیره ولی قلیون باعث میشه ته صدای ادم به لرزه بیفته و اگر قلیون کش باشی و 20 سالت باشه همه فکر میکنن 40 سالته یا فکر میکنن داری تقلید صدا میکنی که کلفت حرف بزنی در صورتی که صدات رو نازک هم میکنی که ملت حالیشون بشه چی میگی
/QUOTE]

[QUOTE=B3HZ@D;8108429]و البته قلیون و سیگار هم مشکلات و مضرات مخصوص به خودش رو داره .
/QUOTE]

سلام
1-پیر شدیم 34 سال هست
3-پیش یک ئکتر متخصص گوش و حلق و بینی مشهور رفتم تا بهش گفتم جریان این هست گفت پاشو بیرون و برو از منشی پول ویزیت را پس بگیر -هر چی گفتم چه کار کنم محل نگذاشت
8-سیگار را خیلی امتحان کردم و میکنم حتی به روزی 20 تا 30 نخ هم رسوندم اما بازم موقتی هست فقط بوی گندش میمونه اما روی حنجره تاثیری نداشت

سیبک که تیکه ی غضروفی زیر غبغبه و کنار نای قرار داره راه شناسایی هم نداره باید پیداش کنی
مانند کتاب نیمه بازی است که به طرف عقب باز شده باشد. زاویه بین دو ورقهٔ سازنده در جلو برجسته‌است و سیب آدمی (Adams apple) را می‌سازد. به کنار فوقانی این غضروف، پرده تیروهایوئید و به کنار تحتانی آن، پرده کریکوتیروئید می‌چسبد. غضروف تیروئید در انسان در هر دو نمای قدامی و خلفی مشاهده می‌شود. عضلات تیروهایوئید و استرنوتیروئید نیز به این غضروف متصل می‌شوند.مردان اغلب سیبک گلوی بزرگتری نسبت به زنان دارند و به همین علت صدای بم‌تر نسبت به زنان دارند.

موقع آب خوردن سیبکتو بالا بگیر و نگه ش دار مراقب باش که آب توی نایت نره

رومنس
18-11-2014, 23:31

و البته قلیون و سیگار هم مشکلات و مضرات مخصوص به خودش رو داره .

سلام
1-پیر شدیم 34 سال هست

آقای علی خان من فقط 2 راه دیگه در مورد شما به ذهنم میرسه.
1)میدان فاطمی تهران یک سری کلاس تقلید صدا برگزار میشه. پسر خالم شرکت کرده الان صدای خیلی از خواننده ها و بازیگر ها و شخصیت ها رو می تونه تقلید کنه.دور همی خیلی شیرین کاری می کنه.شما به این کلاس ها هم فکر کردی؟اگر وقت ندارید یه سر بزنید شاید خصوصی بتونید بگیرید.این بهترین راه.

2)جراحی حنجره_والا من که از اسمش می ترسم.شما رو نمی دونم. خیلی از این هنرپیشه ها و خواننده ها بعد 50 سالگی از این جراحی ها انجام می دن مثل مدونا و گوگوش و ابی و عارف و ..... خیلی هم گرونه. از خانم های فامیل که بازیگر در ایران هستن این عمل رو انجام دادن 5 سال پیش با هزینه نزدیک 25 میلیون. صداش خیلی عالی و جوان شد. ولی من توصیه نمی کنم.بعد من نمی دونم که می تونن صدا رو کلفت کنن یا نه.؟ در ضمن عمل هم با لیزر انجام شد تا جایی که یادمه.

انقدر گیر این قضیه نباش.

pooya777
29-11-2014, 23:44
حالا من یه راه بی درد سر و تجربی میگم به امتحانش میرزه و خرجی هم نداره
اونهم آزاد کردن صدا با تمام توان تارهای صوتیه.هفته ای دو سه بار.معمولا ما نمیتونیم در محیط زندگیمون با اون نهایت جیغ زدن صدامون رو آزاد کنیم هرچند ادای جیغ زدن رو هم درآریم نمیشه.ولی در یه محیط آزاد مثل دشت و کوه میشه این رو انجام داد.
فریاد با همه توان باعث تقویت تارهای صوتی حنجره میشه و در صورت تمرین چندباره حالت صدا تغییر میکنه.مصرف آب در هنگام عمل تاثیرش رو بالا میبره.جایی خلوت پیدا کنید و صداتون رو تا آخرین حد آزاد کنید.البته این جیغ نباید مستمر باشه که آسیب بزنه.ولی تا سه جیغ در هر تمرین هفته ای دو سه بار.

rancher
10-12-2014, 20:07
شاید برای پاسخ من به سوال دوستمون کمی دیر باشه
اما به درد بقیه دوستان می خوره
دکتر محسن نراقی
تنها کسی که می تونه کمکتون کنه ایشان هستند
تلفن: 88881376-021
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دکتر نراقی، متخصص جراحی گوش و حلق و بینی، فلوی فوق تخصصی جراحان بینی آمریکا و مدرس آکادمی جراحان پلاستیک و ترمیمی صورت آمریکا و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است.:n20:

alijigari
11-01-2015, 18:34
شاید برای پاسخ من به سوال دوستمون کمی دیر باشه
اما به درد بقیه دوستان می خوره
دکتر محسن نراقی
تنها کسی که می تونه کمکتون کنه ایشان هستند
تلفن: 88881376-021
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دکتر نراقی، متخصص جراحی گوش و حلق و بینی، فلوی فوق تخصصی جراحان بینی آمریکا و مدرس آکادمی جراحان پلاستیک و ترمیمی صورت آمریکا و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است.:n20:

درود دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون

Sent from iphone 6+

eeeeeeehsan
25-07-2015, 12:26
درود دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون
Sent from iphone 6+
دوست عزیز شما راهی پیدا کردین برای بم کردن صداتون؟ منم نیازش دارم تا حدی، ممنون میشم اگه پیدا کردین منو هم در جریان بذارید.

mojtaba2321
21-01-2016, 00:33
دوستان ببخشید که تاپیکو بالا میارم اما راه چاره واقعی برای این کار بلاخره هست؟؟

laxer
21-01-2016, 01:56
---------------------------

Captain_America
21-01-2016, 12:54
دوستان ببخشید که تاپیکو بالا میارم اما راه چاره واقعی برای این کار بلاخره هست؟؟

سیگارهای بدون فیلتر با تقویت تارهای صوتی صدای مردانه و رگه دار زیبایی ایجاد می کنند.

alijigari
25-01-2016, 20:54
سیگارهای بدون فیلتر با تقویت تارهای صوتی صدای مردانه و رگه دار زیبایی ایجاد می کنند.

من به جز جراحی راهی پیدا نکردم ! هنوز هم این مشکل پا برجا هست ! سیگار بدون فیلتر که لبها و دندان ها وحشناک سیاه میکنه ! منظورتون هم از تقویت صدای تارهای صوتی مردانه را متوجه نشدم

saman123123
25-01-2016, 21:44
سیگار-مشروب....

این روش ها شاید از لحاظ تجربی جواب بده ولی به سلامتی شما آسیب وارد میکنه.

تنها توصیه ای که من میتونم به شما بکنم اینه که ،هر روشی رو که در پیش میگیرد زیر نظر پزشک متخصص باشه تا مخاطرات اون به حداقل ممکن برسه.

gymclass.heroes
20-03-2017, 08:38
از امروز 30 روز میرم کوه داد زدنو تمرین کنم

banii
22-03-2017, 13:08
سلام دوست عزیز

آیا امکانش است صدای ظبط شده خودتونو بگذارید که بهتر متوجه بشیم میزان نازکی صدا چقدره؟

قصد هیچگونه ناراحتی و انگشت نمایی و دست انداختن و اینا هم خدایی ناکرده ندارم.

اگر دوست نداشتید جای عمومی بگذارید میتونید هم خصوصی برای من بفرستید البته اگر اشکالی نداشت ...