PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتقال فایل بین دو لب تاب

spartaqus
23-06-2013, 16:15
با سلام میخوام نزدیک - 400 300 گیگ فایل رو به یک لب تاب دیگه انتقال بدم شندیم که خود ویندوز 7 یک راهی داره که بشه شبکه کرد و فایل ها رو انتقال داد اگه میشه بهم یاد بدید چجوری این کارو کنم؟

ممنون

malek1993
26-06-2013, 12:36
فقط اینو میتونم بگم برای انتقال اطلاعات از کابل cat6استفاده کن خیلی پر سرعته و از cat 5بهتره.

rezagholamipour
26-06-2013, 16:26
اگه مودم نداری کار هایی رو که میگم دقیق انجام بده
یک سر کابل رو به این سیستم وسر دیگه رو به اون سیستم وصل کن
در سیستم اولی در قدم اول به network and sharing center مراجعه کن
برای رفتن به network and sharing cente میتونی در منوی استارت network and sharing cente را تایپ کنی
پس از باز شدنnetwork and sharing cente در منوی سمت چپ change adapter sttings را انتخاب کنید.
بر روی local area connection راست کلیک کن و properties را بزن
سپس در کادر باز شده بر روی local area connection version 4 (TCP/IPv4) را انتخاب کن و از زیر properties را بزن
پس از آن use the following IP address را تیک بزن و در کادر متنی اول(روبروی کلمه ip address آی پی زیر را تایپ کن
192.168.1.1
سپس بر روی کادر متن روبروی کلمه subnet musk یک کلیک کنید.
باید IP زیر را بنویسد
255.255.255.0
پس از انجام این کار ها ok کن و دقیقا همین تنظیمات را بر روی سیستم دوم انجام بده فقط بجای 192.168.1.1 بنویس 192.168.1.2
پس از انجام تنظیمات بر روی سیستم دوم، آی پی دو سیستم به صورت زیر تنظیم شده است
سیستم اول: 192.168.1.1
سیستم دوم: 192.168.1.2

یک درایو از سیستمی که می خواهی فایل ها را بر روی آن کپی کنی انتخاب کن(بجز درایود C)
بر روی درایوی که انتخاب کرده ای راست کلیک کن و از share with گزینه ی advanced sharing را انتخاب کن
سپس از پنجره باز شده advanced sharing را کلیک کن
share this folder را تیک بزن و ok کن
حال از تب های بالا security را باز کن
پنجره زیر groups or usernames را نگاه کن، اگر کلمه everyone در آن وجود دارد که کار ما ساده است اما اگر everyone وجود ندارد باید دکمه زیر را فشار دهی
edit
پس از اینکه edit را فشار دادی پنجره ای باز می شود که باید گزینه ی add.. را انتخاب کنی
سپس بر روی avdanced کلیک کن و از پنجره ی باز شده find now را بزن
در زیر پنجره کلماتی ظاهر میشود
در میان آن ها everyone را که پیدا کردی بر روی everyone دوکلیک(دبل کلیک) کن
سپس ok را بزن
پس از زدن ok و بسته شدن پنجره، پنجره دیگری مانده است که باید دوباره آن را ok کنی
سپس پنجره ی کوچکی ظاهر شده که باید صبر نمود تا خود بخود بسته شود
پس از آن ok را می زنی

حالا وقت آن رسیده فایل ها را کپی کنی
پشت سیستمی که می خواهی فایل ها را از آن کپی کنی برو
منوی استارت را باز کن و در search بنویس network
حال بر روی network کلیک کن
کمی صبر کن تا نام دو سیستم ظاهر شود
بر روی نام سیستمی که می خواهی فایل ها را بر روی آن کپی کنی کلیک کن تا باز شود
سپس می توانی فایل ها را درون آن کپی کنی
فایل ها به سیستم دیگر منتقل می شود.:n26:
اگه کارت انجام شد ما رو هم در جریان بذار تا شاد شیم
تمام

spartaqus
26-06-2013, 18:33
خیلی ممنون همین کارو کردم جواب داد.
یک سوال دیگه فقط برای یاد گیری میخوام اینو بدونم مثلا من الان با کابل شبکه 2 سیستم رو مثل اونی که شما گفتید شبکه کردم و از لب تاب اولی به اینترنت وصل هستم (فرض کنیم لب تاب دوم به اینترت وصل نیست) چجوری میتونم اینترنت لب تاب 1 رور به لب تاب 2 شیر کنم .چون وقتی sharing رو از کارت وایرلس میزنم عمل نمیکنه .ممنون میشم اینم یاد بدید

rezagholamipour
27-06-2013, 16:25
یکی از شرایط bridge کردن شبکه وایرلس اینه که سرعت اینترنتتون بایستی بالا باشه.
از اونجایی که سرعت اینترنت تو ایران پایینه win7 اینترنت وایرلس رو bridge نمیکنه.
میتونی هر دو لپ تاپ رو به مودم وصل کنی(هم وایر لس و هم کابلی)

mohammadi_4u
27-06-2013, 17:35
خیلی ممنون همین کارو کردم جواب داد.
یک سوال دیگه فقط برای یاد گیری میخوام اینو بدونم مثلا من الان با کابل شبکه 2 سیستم رو مثل اونی که شما گفتید شبکه کردم و از لب تاب اولی به اینترنت وصل هستم (فرض کنیم لب تاب دوم به اینترت وصل نیست) چجوری میتونم اینترنت لب تاب 1 رور به لب تاب 2 شیر کنم .چون وقتی sharing رو از کارت وایرلس میزنم عمل نمیکنه .ممنون میشم اینم یاد بدید

اگه مودم دو تا کابل نمیخوره یا مودم وایرلس نیست از نرم افزار conectify استفاده کن اسنترنت کابل رو با وایفای لبتاب بده به لبتاب و وسیله های دیگه.

یاد همه مون باشه تا حالا هیچ وایرلسی رو لبتابا نزاشتن که. از دو کانال بتونه همزمان هم واسه خودش داشته باشه نت و هم تو همون فرکانس اینترنت رو شیر کنه.
اگه اینطور بود -- وایفای هندشیک نمیخواست!!

Sent by Tapatalk

shahin7580
29-06-2013, 22:43
سلام

من وقتی سیستمم رو با یه سیستم دیگه شبکه میکنم و میخوام از لپ نتبم وارد سیستم اون بشم یوزر و پسورد اون سیست رو که میزنم قبول نمیکنه اما برعکش یعنی از اون سیستم به لپ تاب من میشه.برام جای سوال داره .با چند تا سیستم هم همین طور بوده.لنتی وسیروس و فایر وال هم خاموش بوده اما جواب نداده.
اگه کسی اطلاهاتی داره راهنمایی کنه

shahin7580
13-12-2014, 02:28
سلام

من وقتی سیستمم رو با یه سیستم دیگه شبکه میکنم و میخوام از لپ تابم وارد سیستم اون بشم یوزر و پسورد اون سیستم رو که میزنم قبول نمیکنه اما برعکش یعنی از اون سیستم به لپ تاب من میشه.برام جای سوال داره .با چند تا سیستم هم همین طور بوده.انتی ویروس و فایروال هم خاموش بوده اما جواب نداده.
اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه

راهنمایی پلیز