PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دیر بالا اومد ویندوز پس از اضافه کردن رم دو گیگ

maxor
23-06-2013, 12:55
سلام خدمت همه دوستان
من رو سیستمم دو تا رم 1*2 1066 DDR2 ژل داشتم دوتا از همین رمها با همین تایمینگ ولی مارک OCZ پیدا کردم و بهش اضافه کردم .هر چند که ویندوز 4 گیگ رم رو شناسایی کرده و حتی امتیاز رم ها هم از 5.5 به 6.5 تغییر کرد ولی ویندوز دیر بالا میاد و حس میکنم سیستم کند تر شده
رو مادربورد هم رنگ بندی داشت و مشخصه که کدوم روم رو باید با کدوم یکی دوال چنل کرد پس نصب هم مشکل نداره.1و3 و 4و2

امروز CPU Z رو اجرا کردم این نتایج رو داده فک کنم به هم نمیخونن شما که واردین یه نگاهی بکنین ببنید اگه بهم نمیخونن تا یکی رو رد کنم بره.

این رم قبلیم (البته دوتان)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم رم جدید (اینا هم دوتا)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم مادر بورد

ممنون میشم راهنمایی کنین.

Joaquin
23-06-2013, 14:06
پهنای باندشون تفاوت داره. اما شاید ربطی نداشته باشه به مشکل شما

EXTREME
23-06-2013, 14:28
سلام خدمت همه دوستان
من رو سیستمم دو تا رم 1*2 1066 DDR2 ژل داشتم دوتا از همین رمها با همین تایمینگ ولی مارک OCZ پیدا کردم و بهش اضافه کردم .هر چند که ویندوز 4 گیگ رم رو شناسایی کرده و حتی امتیاز رم ها هم از 5.5 به 6.5 تغییر کرد ولی ویندوز دیر بالا میاد و حس میکنم سیستم کند تر شده
رو مادربورد هم رنگ بندی داشت و مشخصه که کدوم روم رو باید با کدوم یکی دوال چنل کرد پس نصب هم مشکل نداره.1و3 و 4و2

امروز CPU Z رو اجرا کردم این نتایج رو داده فک کنم به هم نمیخونن شما که واردین یه نگاهی بکنین ببنید اگه بهم نمیخونن تا یکی رو رد کنم بره.

این رم قبلیم (البته دوتان)

اینم رم جدید (اینا هم دوتا)

اینم مادر بورد

ممنون میشم راهنمایی کنین.

اگه دو رم فرکانس و تایمینگشون متفاوت باشه ولی در حالت سینگل یعنی دو رنگ متفاوت قرار گرفته باشند معمولا مشکلی پیش نمیاد

یک علت میتونه از تنظیمات رم باشه که باید در بایوس تغییراتی رو ایجاد کنید
یک علت میتونه از ناسازگار بودن رمها باهم باشه
علت بعدی ناسازگار بودن رم های جدید با مین است
دو تا رم قبلی رو بردارین و با دو رم جدید هم در حالت دوال و هم در حالت سینگل تست کنید و چینش رم هارو عوض کنید
بایوس مین رو هم آپدیت کنید

maxor
25-06-2013, 09:06
ممنون از راهنمایی دوستان
رم های جدید به صورت جدا به خوبی کار میکنن مثل رم قبلی
بایوس مادر برد اخرین اپدیته
در مورد تنظیمات مادربورد؟ کجا رو باید تنظیم کنم؟
اگه من بیخیال دیر بالا اومدن ویندور بشم چجوری باید بفهمم رم بخوبی تو ویندوز و بقیه برنامه ها خوب کار میکنن؟

EXTREME
25-06-2013, 16:07
ممنون از راهنمایی دوستان
رم های جدید به صورت جدا به خوبی کار میکنن مثل رم قبلی
بایوس مادر برد اخرین اپدیته
در مورد تنظیمات مادربورد؟ کجا رو باید تنظیم کنم؟
اگه من بیخیال دیر بالا اومدن ویندور بشم چجوری باید بفهمم رم بخوبی تو ویندوز و بقیه برنامه ها خوب کار میکنن؟
باید بافرکانسها وتایمینگهای مختلف تست کنید

تو کار بانرم افزار های مختلف میشه این موضوع رو فهمید که سرعت چجوریه