PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش هماهنگي مادر برد با ساير قطعات

BAHARRRRRR
23-06-2013, 07:53
سلام دوستان ما چطوري ميتونيم خيلي سريع اين تشخيص رو بديم كه با يه مادر برد چه قطعاتي با چه مدل هايي بهتر همخواني دارند؟

jorj
23-06-2013, 10:27
من تخصصی در زمینه سخت افزار ندارم . ولی شنیدم که انقدر استاندارد ها ارتقاع پیدا کرده که نیازی به بررسی هماهنگی قطعات وجود نداره .

EXTREME
23-06-2013, 10:46
سلام دوستان ما چطوري ميتونيم خيلي سريع اين تشخيص رو بديم كه با يه مادر برد چه قطعاتي با چه مدل هايي بهتر همخواني دارند؟

برای قطعات اینطوری نیست
ولی معمولا این قضیه یکم برای رم صادق است ممکنه بعضی برند های رم با بعضی بردها سازگار نباشه که ممکنه با آپدیت بایوس هم درست بشه

ولی قطعات دیگه اینطور نیست

BAHARRRRRR
23-06-2013, 10:46
ممنون دوست خوبم<ولي من اين كارارو بايد رو سيستمهايي انجام بدم كه خيلي به روز نيست

eshraghi2010
23-06-2013, 10:49

سلام دوست عزیز ! اولین توجه باید به هماهنگی پردازنده با مادربرد باشه که براساس یکسان بودن سوکت هست !!! سوکت ها رو هم باید بلد باشید و مادربردها و پردازندهای سازگارشون رو بشناسید !!! ( حفظی هست !!! مثل دروس عمومی !!!!!!! ) نکته بعد سازگاری مادربرد با رم هست که مادربردهای جدید ( از حدود 2 الی سه سال قبل به این طرف ) همگی DDR3 ساپورت هستند و همچنین رم ها !!! مرحله بعدی سازگاری حداکثر باس قابل پشتیبانی از رم توسط مادربرد و CPU هست که براساس مشخصات مادربردها و CPU ها انجام میشه !!!
مرحله بعد پشتیبانی مادربرد از کارت گرافیک و مولتی GPU ( استفاده از بیش از یک کارت گرفیک و نصب اونها روی مادربرد که نوع پشتیبانی اون ( از جمله اینکه حداکثر از چه تعداد کارت گرافیک پشتیانی می کنه و چه نوع کانفیگ مولتی GPU رو ( SLI/Cross Fire ) که SLI پشتیبانی دو یا تعداد بیشتری از کارت های انویدیا و Cross Fire پشتیبانی از دو یا تعداد بیشتری از کارت گرافیک های AMD ) از روی مشخصات مادربرد میشه فهمید به همراه نوع ( X16-X16 و X16-X8 و... ) و ورژن اسلات های PCI-E که جدیدترین نسخه PCI-E Gen 3 هست !!!!
نکته بعد پشتیبانی مادربرد از خروجی آنبرد گرافیک هست که در صورت داشتن حداقل یکی از خروجی های متداول آنبرد و سازگاری با مانیتور در بعضی موارد ( سیستم های ارزان قیمت با کاربرد اداری و مواردی که نیازی به کارت گرافیک نیست ) خروجی تصویر گرفت !!! اما قدرت پردازنده گرافیکی مجتمع در حدی نیست که بشه برای گیم ازش استفاده کرد !!!
بحث بعد پشتیبانی از نسخه های جدید ابزارهای انتقال دیتا هست مثل ساتا3 یا USB 3 که داره فراگیر میشه و کم کم از حالت مزیت به اجبار تبدیل میشه !!!

ممنون دوست خوبم<ولي من اين كارارو بايد رو سيستمهايي انجام بدم كه خيلي به روز نيست

دوست عزیز شما مدل دقیق مادربردتون رو بفرمائید تا اساتید بهتر راهنمایی کنند !!

BAHARRRRRR
23-06-2013, 12:12
مرسي از راهنمايي شما دوستان عزيز راستش من اين سوالو كلي پرسيدم و كلا خواستم بدونم اگه بخوايم يكي از قطعات يه سيستمو عوض منيم بايد به كدوم هماهنگيا توجه كنيم!!!

eshraghi2010
23-06-2013, 12:32
مرسي از راهنمايي شما دوستان عزيز راستش من اين سوالو كلي پرسيدم و كلا خواستم بدونم اگه بخوايم يكي از قطعات يه سيستمو عوض منيم بايد به كدوم هماهنگيا توجه كنيم!!!

بستگی به اون قطعه داره و اینکه بعد از ارتقاء هماهنگیش با مادربرد فعلی چطوره ؟ اصلاً ساپورت می کنه مادربرد فعلی قطعه جدید رو یا نه ؟!!