PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در جابه جایی پارتیشن C و تغییر آن به لاجیکال

MohsenStar
21-06-2013, 12:48
سلام
هارد سیستم من 500 مکستور هست که با اسکن فهمیدم پارتیشن C اون چند تا بد سکتور داره که الان دچار مشکل شدم ...
من میخوام جای پارتیشن های C رو با G عوض کنم .
یعنی پارتیشن G رو بکنم C و پرایمری و C رو ببرم جای G و بکنم لاجیکال

باید چیکار کنم ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza41
22-06-2013, 16:35
با نرم افزارهایی مثل acronis disk directer می تونید از لوجیکال به پریمری و بر عکس تغییر بدین اما منظورتون از جابه جایی رو نفهمیدم. اگه منظورتون اینه که اسمش بشه C‌ یا اینکه توش ویندوز نصب کنید خوب این کار به راحتی ممکنه برای تغییر اسم میتونید از خود ویندوز کمک بگیرین.

mtchabok
22-06-2013, 21:55
سلام
اگه شما همین هارد رو دارید فقط با تعویض ویندوز میتونید اینکار رو انجام بدید . در ضمن نمیشه درایو G رو به صورت پرایمری در آورد چونکه در وسط محدوده لوجیکال قرار داره .
بهترین راه حلی که میشه بهتون پیشنهاد کرد اینه که درایو C رو ابتدا حذف کنید و یه فضای حدود ۱۰۰ مگ رو در ابتدا خالی رها کرده و ما بقی رو به محدوده لوجیکال اضافه کنید و بعد درایو رو بسازید . در انتها برای نصب ویندوز از درایو G استفاده کنید . در این حالت خود ویندوز فضای ابتدایی که رها کردید رو برای بوت استفاده میکنه و همینکه درایو G شما میشه ویندوز .
تذکر : اگه بدسکتورها در ابتدای هارد قرار داشته باشه ( یعنی جاییکه الان درایو C هست ) برای نصب سیستم عامل دچار مشکل میشید و بهتره که دستکاری نکنید . ( توسط برخی نرم افزارها که محل دقیق بدسکتور رو نمایش میدن میتونید تشخیص بدین که آیا در ابتدای هارد هست یا نه )