PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیشنهاد برای نام شرکت-وبسایت

singleguy
20-06-2013, 07:10
سلام خدمت تمامی دوستان :n18:

بنده در زمینه تولید تجهیزات صوتی مشغول به کار هستم و قصد دارم در این زمینه مطالعاتی داشته باشم و تخصصی تر پیش برم. به خاطر همین میخوام وبسایتی ایجاد کنم تا اطلاعاتم را اونجا با بقیه به اشتراک بگذارم.

اولین کمکی که از شما میخوام در ارتباط با نام گذاری این وبسایت هست. میخوام اسمش فارسی باشه و قبلا هم افراد زیادی از اون استفاده نکرده باشن یا توسط شرکت دیگه ای ثبت نشده باشه:n13:. از مخفف عبارت ها هم خوشم نمیاد. ترجیحا مخفف یک جمله را پیشنهاد نکنید.

نام مورد نظر باید چیزی باشه هم معنی صوت، موسیقی، آکوستیک، صدا، نغمه، آهنگ، آوا، ندا، بانگ و... ولی هیچ کدوم از اینها نباشه چون قبلا استفاده شدن

واژه ای که مورد نظر خودم هست، "آواییک" هست ولی هنوز در مورد معنا و مفهوم واقعی و فارسی بودنش شک دارم. اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره بگه لطفا.

ممنون میشم اگه پیشنهادات خودتون را اعلام کنید.

هر شرکتی یک شعار داره.

شرکتی که الان توش کار میکنم هرچند ایرانی هست، ولی اسمش خارجیه (و هیچ ربطی به صوت نداره) و شعارش هم اینه:

We Care About What You Hear

که البته شعار بسیار خوبی هست و همچنین برازنده ی یک شرکت صوتی هست(با صرفه نظر از فارسی نبودنش).

در این مورد هم لطفا فکر کنید.

پیشاپیش از همگی تشکر:n16::n11:

Atghia
20-06-2013, 08:16
سلام به شما دوست عزیز
راستش بنظرم شما برای اینکه تکراری نباشه اسم انتخابیتون باید از اسمهای ترکیبی استفاده کنید!
مثلا اگر بخوایم متاثر از نام انتخابی شما یک نام با مفهموم بیان کنیم شاید بشه گفت:
آواپیک=آوا+پیک(peykنهpik:دی)
آوایک=آوا+یک(که هم به نوعی اسم جدیدی هست هم مثلا به معنی صدای1 یا اوای برتر یا همچین چیزی رو در ذهن تداعی میکنه)
یا مثلا : آوایان (جمع آوا)
میتونید از ترکیب واژه هایی که گفتید کنار صفت مناسب استفاده کنید مثلا:نغمه برتر
یا اسم فامیل خودتون یا اسم کوچک خودتون رو در اون دخیل کنید مثلا اگر اسمتون سامان باشه: سامان ساز((البته یکسری اسامی خاص کاربرد داره:n06:))یا فرضا در فامیلیتون "مهر" به کار رفته باشه : مهرآهنگ

در مورد شعار هم اگر لطف کنید بفرمایید دقیقا کارتون به چه صورت هست شاید بتونم بهتر کمک کنم(یعنی کارتون سخت افزاری هست؟یا روی خوده اهنگ و موسیقی هم کار میکنید؟)

singleguy
20-06-2013, 08:41
خیلی ممنون بابت پیشنهادتون

در مورد شعار هم اگر لطف کنید بفرمایید دقیقا کارتون به چه صورت هست شاید بتونم بهتر کمک کنم(یعنی کارتون سخت افزاری هست؟یا روی خوده اهنگ و موسیقی هم کار میکنید؟)طراحی و ساخت و نصب، یا به عبارتی همون سخت افزای که فرمودید، صرف نظر از اینکه مورد مصرفش مداحی هست یا مطربی :n02: