PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرارت. CPU

H.Fisher
19-06-2013, 22:03
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم ;

سیستمی دارم با مشخصات ذیل:

Main : Jetway TA97AG - Ram 2*2 1333 kingstone- Ati Sapphire 6770 1GBdd5 - CPU AMD X4 635 - Power 300w Pascal

صدای فن سی پی یو خیلی زیاد هستش بطوری که گاهن احساس میکنم میز داره میلرزه و صداش اذیت میکنه. دما رو از hw monitor چک کردم . دمای cpu 45 تا 46 هستش اما گاهی اوقات در حالت full load به 65 هم میرسه اما جلب اینجاست که ناگهانی به این عدد میرسه و ناگهانی هم سرد میشه .حتی در این حالت لحظه ای به 73 رسیده.
اصولا در دمای 47 درجه دور فن به 5000 و به همین روال تا 6200 میره .لازم به ذکر فن سی پی یو معمولیه و در کیس هم باز هستش
((وقتی چندین برنامه باز هستش گاهن قفل میکنه و بعد چند ثانیه درست میشه. داخل بازی بایوشاک هم با این که افت فریم نداره گاهی اوقات 5 ثانیه فریز میشه و باز...))
چند تا دلیل به نظرم میرسه :
1- توان پاور کم هستش 2- فن معمولیه و باید بهترش کنم 3-سی پی یو مشکل داره (لطفا جهت تست سی پی یو نرم افزاری معرفی کنید تا خیالم از این بابت راحت شه گاهن افت فریم های عجیبی رو احساس میکنم)4- مین با قطعات هماهنگ نیست یا بایوس ورژن قدیمیه
(در صورت امکان لینک آموزش عوض کردن بایوس رو بگزارید)
با تشکر فراوان و خسته نباشید . منصوری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H.Fisher
20-06-2013, 02:14
با توجه به قطعات سیستم, ویندوز 7 نصب کنم یا 8 - 64 یا 32

H.Fisher
20-06-2013, 15:00
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟

EXTREME
20-06-2013, 15:23
شما اول از همه سیستم رو سرویس کنید و خاک گیری کنید و فن رو چک کنید سالم باشه و جاش محکم باشه و یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید و قابلیت smart fan در بایوس حتما فعال باشه

علت اون هنگ لحظه ای هم میتونه از cpu usage بالا باشه هم اشغال بیش از حد رم و هم درگیر و کار کردن دائم هارد سیستم و علت های دیگه مثل ویندوز و ویروس

برای فریز شدن در بازی اگه بازی سالم است و مشکلی نداره علاوه بر موارد فوق درایور گرافیک رو هم آپدیت کنید و گرافیک رو چک کنید

H.Fisher
22-06-2013, 00:04
شما اول از همه سیستم رو سرویس کنید و خاک گیری کنید و فن رو چک کنید سالم باشه و جاش محکم باشه و یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید و قابلیت smart fan در بایوس حتما فعال باشه

علت اون هنگ لحظه ای هم میتونه از cpu usage بالا باشه هم اشغال بیش از حد رم و هم درگیر و کار کردن دائم هارد سیستم و علت های دیگه مثل ویندوز و ویروس

برای فریز شدن در بازی اگه بازی سالم است و مشکلی نداره علاوه بر موارد فوق درایور گرافیک رو هم آپدیت کنید و گرافیک رو چک کنید

ممنون از راهنمایی تون , گرافیک دمای عادی داره و در 3dmark تست شد درایورش هم جدید بود.بقیه کارهارو انجام میدم و در جریان قرارتون میگزارمتون.
فقط یک فن خو که زیاد گرون نباشه حدود 30-35 معرفی کنید. و در مورد دائم کار کردن هارد توضیح بدید یعنی چی و از کجا بفهمم

EXTREME
22-06-2013, 08:45
ممنون از راهنمایی تون , گرافیک دمای عادی داره و در 3dmark تست شد درایورش هم جدید بود.بقیه کارهارو انجام میدم و در جریان قرارتون میگزارمتون.
فقط یک فن خو که زیاد گرون نباشه حدود 30-35 معرفی کنید. و در مورد دائم کار کردن هارد توضیح بدید یعنی چی و از کجا بفهمم

قیمت فن ندارم نمیتونم فن بهتون پیشنهاد بدم

وقتی چراغ هارد دائم روشن باشه یعنی داره دائم کار میکنه

H.Fisher
22-06-2013, 11:54
بازم مرسی

چراغ هار رو کیس که نداریم. اما هارد بی صداست و کلا به اون مشکوک نیستم. گزینه smart fan که فرمودید فعال بود. خمیر مشکلی نداشت. به نظرم فن خیلی ضعیفه.

یک سوال دیگه که ممنون میشم این رو هم جواب بدید , این پاور پاسکال که 2 ساله کار کرده و حتما افت داشته به نظر کافی میاد اما از لحاظ فنی کم نیست؟ و این که چرا تو عکس سوم واسه voltage علامت زرد رنگ داره نرمال هستش؟ با تشکر فراوان

EXTREME
22-06-2013, 13:21
بازم مرسی

چراغ هار رو کیس که نداریم. اما هارد بی صداست و کلا به اون مشکوک نیستم. گزینه smart fan که فرمودید فعال بود. خمیر مشکلی نداشت. به نظرم فن خیلی ضعیفه.

یک سوال دیگه که ممنون میشم این رو هم جواب بدید , این پاور پاسکال که 2 ساله کار کرده و حتما افت داشته به نظر کافی میاد اما از لحاظ فنی کم نیست؟ و این که چرا تو عکس سوم واسه voltage علامت زرد رنگ داره نرمال هستش؟ با تشکر فراوان

نرم افزار با خطا نشون میده
بهتره با مولتی متر ولتاز های خروجی پاور رو بگیرین
و اگه به پاور شک دارین با یک پاور قوی تر چک کنید

H.Fisher
22-06-2013, 17:19
با سپاس فراوان از دوست عزیزم EXTREME ;

پاور 480 گرین گذاشتم و دمای cpu اومده پایین. فقط من موندم چه ربطی داشته :n19:

EXTREME
22-06-2013, 17:34
با سپاس فراوان از دوست عزیزم EXTREME ;

پاور 480 گرین گذاشتم و دمای cpu اومده پایین. فقط من موندم چه ربطی داشته :n19:

من دیدم با یک پاور قوی تر مشکل دمای سی پی یو حل شده

mr_khodaei2008
22-06-2013, 20:12
سلام . من یه مشکل دارم

سیستم من یکم قدیمی هست ولی خوب cpu من هست 1.6 دو مگ کش . چند سالی هست باش کار میکردم و مشکلی نداشت ولی الان 2 ماهی هست که سی پی یوم دماش به 70 درجه میرسه یعنی کلا سیستم با دمای 50 درجه اغاز به کار میکنه و در ویندوز و با کار عادی هم نزدیک 70 هست و اگه یکم بهش فشار بیارم به 70 میرسه و سیستم خاموش میشه چون تو ستاپ گزاشتم 70 شد خاموش بشه .

به یه نفر که تقریبا حالیش هم میشه نشون دادم فن هم مشکلی نداره سیلیکون هم زدم بهش ولی فرقی نداره

به نظر شما مشکل چیه و چیکار کنم

EXTREME
22-06-2013, 20:38
سلام . من یه مشکل دارم

سیستم من یکم قدیمی هست ولی خوب cpu من هست 1.6 دو مگ کش . چند سالی هست باش کار میکردم و مشکلی نداشت ولی الان 2 ماهی هست که سی پی یوم دماش به 70 درجه میرسه یعنی کلا سیستم با دمای 50 درجه اغاز به کار میکنه و در ویندوز و با کار عادی هم نزدیک 70 هست و اگه یکم بهش فشار بیارم به 70 میرسه و سیستم خاموش میشه چون تو ستاپ گزاشتم 70 شد خاموش بشه .

به یه نفر که تقریبا حالیش هم میشه نشون دادم فن هم مشکلی نداره سیلیکون هم زدم بهش ولی فرقی نداره

به نظر شما مشکل چیه و چیکار کنم

مدل دقیق سی پی یو تون چیه ؟

mr_khodaei2008
22-06-2013, 21:02
inte pentum 4 3.6 2m cash

EXTREME
22-06-2013, 21:54
inte pentum 4 3.6 2m cash

این سی پی کلا با فن استوک هم با آخرین دور فن دمای بالایی داره و در لود 65 الی 70 درجه با توجه به گرمی هوا داشته باشه طبیعیه ولی با خمیر بهتر تهویه مناسب کیس و کم کردن دمای محیط دما هم مقداری کمتر میشه

mr_khodaei2008
23-06-2013, 16:03
چرا قبلا اینجور نبود چند ساله دارمش ولی تازه اینجوری شده

EXTREME
23-06-2013, 18:30
چرا قبلا اینجور نبود چند ساله دارمش ولی تازه اینجوری شده

بهر حال طبیعیه قبلا تو لود چقدر بوده ؟

خمیر چی میزنید به سی پی یو ؟
فن سالمه و با حداکثر دور میچرخه و محکم است ؟
تهویه کیس و دمای محیط رو هم چک کردین ؟
فن و سیستم رو خاک گیری کردین ؟

mr_khodaei2008
25-06-2013, 15:43
فن سالم هست . حتی یه فن نو امتحان کردیم روش همینجور بود

در کیس همیشه باز هست و گرد گیری هم شده

خمیر هم یعنی خمیر خوبی بود زدیم ولی هیچ اثری نداشت

بهم پیشنهاد دادن از فن کولر مستر استفاده کنم

EXTREME
25-06-2013, 16:13
فن سالم هست . حتی یه فن نو امتحان کردیم روش همینجور بود

در کیس همیشه باز هست و گرد گیری هم شده