PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کجا بفهمم نرم افزاری تو ویندوزم، اتوماتیک آپدیت میشه؟

MR.CART
17-06-2013, 09:38
از کجا بفهمم نرم افزاری تو ویندوزم داره آپدیت میشه؟
راستش زیاد ازین قسمت آپدیت سرم نمیشه
احساس میکنم یه جورایی داره از حجم اینترنت زیادی کم میشه گفتم شاید یه برنامه ای داره آپدیت میشه اتوماتیک، ولی من نمیدونم
حالا چجوری بفهمم؟

MR.CART
17-06-2013, 09:53
آقا یه سوال دیگه هم یادم اومد
چجوری میشه جلوی Sent شدن فایلی رو وقتی کانکتی گرفت؟؟
اخه وقتی کانکتم میبینم که یه چیزی داره sent میشه و حجم هم کم میکنه.

pouria94
17-06-2013, 10:55
سلام.. من هم مشکل شمارو داشتم ... با استفاده از eset smart security5 تونستم جلوی آپدیت های بی مورد رو بگیرم:

1- برید به قسمت setup برنامه ... در سمت راست صفحه در قسمت interactive filtering mode بایستی روی switch to interactive filtering mode کلیک کنید. با این کار گزینه ی configure rules and zone اضافه میشه. با کلیک کردن روی این گزینه میتونید تمامی برنامه ها و پورت هایی که به اینترنت وصل میشن رو ببینیند .. و مجوز های send و recieve رو خودتون صادر کنید. در ضمن از این به بعد هر برنامه ای که بخواد به اینترنت وصل بشه یک پیغامی براتون ضاهر میشه که باید اجازه رو شما صادر کنید.

برای دیدن این که چه برنامه هایی در حال حاضر به اینترنت وصل هستند هم میتونید از همین برنامه استفاده کنید .. به طریقی که ابتدا به tools رفته و روی network connection کلیک کنید. در اینجا میتونید تمامی برنامه هایی که به اینترنت وصل هستن رو ببینید .. حتی میتونید مقدار حجمی که از طریق برنامه ها مصرف میشود رو هم ببینید.

MR.CART
17-06-2013, 11:03
سلام.. من هم مشکل شمارو داشتم ... با استفاده از eset smart security5 تونستم جلوی آپدیت های بی مورد رو بگیرم:

1- برید به قسمت setup برنامه ... در سمت راست صفحه در قسمت interactive filtering mode بایستی روی switch to interactive filtering mode کلیک کنید. با این کار گزینه ی configure rules and zone اضافه میشه. با کلیک کردن روی این گزینه میتونید تمامی برنامه ها و پورت هایی که به اینترنت وصل میشن رو ببینیند .. و مجوز های send و recieve رو خودتون صادر کنید. در ضمن از این به بعد هر برنامه ای که بخواد به اینترنت وصل بشه یک پیغامی براتون ضاهر میشه که باید اجازه رو شما صادر کنید.

برای دیدن این که چه برنامه هایی در حال حاضر به اینترنت وصل هستند هم میتونید از همین برنامه استفاده کنید .. به طریقی که ابتدا به tools رفته و روی network connection کلیک کنید. در اینجا میتونید تمامی برنامه هایی که به اینترنت وصل هستن رو ببینید .. حتی میتونید مقدار حجمی که از طریق برنامه ها مصرف میشود رو هم ببینید.
آقا قربون دستت بگو راه دیگه ای نیست؟
من انتی ویروس eset nod 32 رو دارم با این نمیشه کاریش کرد؟؟

pouria94
17-06-2013, 11:58
آقا قربون دستت بگو راه دیگه ای نیست؟
من انتی ویروس eset nod 32 رو دارم با این نمیشه کاریش کرد؟؟

فکر نکنم نسخه آنتی ویروس eset این قابلیت رو داشته باشه.... من خیلی از نرم افزار هارو امتحان کردم .. ولی این روشی که گفتم از همه بهتر و دقیق تر بود..
حالا باز دوستان دیگر هم روشی دارن حتما بازگو کنن تا بهره مند شیم :دی

MR.CART
17-06-2013, 12:38
نیازمند یاریتونم شدید

soroosh_cz
17-06-2013, 14:57
تا جایی که میدونم، هر برنامه ای که بخواد تو پس زمینه ویندوز آپدیت کنه یا هر کار دیگه ای کنه، باید یه سرویس داشته باشه یا توی استارت آپ باشه، همه ی اینها هم تو msconfig قابل کنترل هستن... طبق صفحه ی زیر،سرویس های اضافه و برنامه ها رو پاک کن... تابلو هست. نرم افزارهای Netlimitter و NetPeeker هم هم هستن، که هم کانکشن های فعال رو نشون میدن و هم میتونی با تعیین قوانینی، از دسترسی برنامه ها به اینترنت جلوگیری کنی.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pouria94
17-06-2013, 15:07
ا جایی که میدونم، هر برنامه ای که بخواد تو پس زمینه ویندوز آپدیت کنه یا هر کار دیگه ای کنه، باید یه سرویس داشته باشه یا توی استارت آپ باشه، همه ی اینها هم تو msconfig قابل کنترل هستن

من هم تا قبل از اینکه از روشی که بالا توضیح بدم .. همین فکر رو میکردم ... بعد از اون روش متوجه شدم که کلی از برنامه هایی به اینترنت متصل میشن رو نمیدیدم.
برای مثال فایل های سیستمی rundll32.exe و msiexec.exe هم از ترافیک اینترنتتون استفاده میکنن!!!

نرم افزارهای Netlimitter و NetPeeker هم میتونن کارتون رو راه بندازن

soroosh_cz
17-06-2013, 15:36
من هم تا قبل از اینکه از روشی که بالا توضیح بدم .. همین فکر رو میکردم ... بعد از اون روش متوجه شدم که کلی از برنامه هایی به اینترنت متصل میشن رو نمیدیدم.
برای مثال فایل های سیستمی rundll32.exe و msiexec.exe هم از ترافیک اینترنتتون استفاده میکنن!!!

نرم افزارهای Netlimitter و NetPeeker هم میتونن کارتون رو راه بندازن
برنامه های زیادی هستن که فقط گوش میکنن... خیلی کم هست رد و بدل اطلاعاتشون خیلی کمه... بجز سرویس آپدیت ویندوز، برنامه های ویندوز مثل svchost که خودش سرویس های نرم افزارهای دیگه رو اجرا میکنه، فقط در صورت درخواست نرم افزارهای خاص اطلاعات رد و بدل میکنن، من الان دوباره چک کردم، فقط Chrome داشت اطلاعات رد و بدل میکرد از حدود 10 تا برنامه، بقیه ی برنامه ها همه در حالت Listening به پورت های خاصی بودن. :n01:

ali722
20-06-2013, 02:52
کلا برای کنترل اینترنت و قطع و وصل کردن برنامه ها من net limiter پیشنهاد میکنم خودم چند ساله ازش استفاده می کنم و راضیم و یه کنترلر عالی هست و قابلیت تنظیم میزان دست رسی.مشکلی بهاش داشتی بگو

NorthBridge
20-06-2013, 09:31
از کجا بفهمم نرم افزاری تو ویندوزم داره آپدیت میشه؟
راستش زیاد ازین قسمت آپدیت سرم نمیشه
احساس میکنم یه جورایی داره از حجم اینترنت زیادی کم میشه گفتم شاید یه برنامه ای داره آپدیت میشه اتوماتیک، ولی من نمیدونم
حالا چجوری بفهمم؟
راه ساده و سر راستش که بی نیاز از برنامه های third party هست در ویندوز هفت اینه:

در run دستور resmon رو وارد کنید تا Resource Monitor باز بشه . همچنین از مسیر زیر هم میتونید پیداش کنید :
Start→All Programs→Accessories→System Tools→Resource Monitor

حالا سربرگ Network رو باز کنید
پنجره دارای 4 بخش هست که در بخش اولش برنامه هایی که از شبکه استفاده می کنند تدریجاً شناسایی و فهرست میشن و میزان و سرعت تبادل اطلاعات و پورتی که ازش استفاده میکنند رو هم میتونید ببینید
حتی میتونید پورت مورد نظر رو بوسیله ی دیواره آتش خود ویندوز و یا سایر دیواره آتش ها مسدود کنید ...