PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت مصرف ram , cpu با همدیگه بالا میره

میلاد9097
15-06-2013, 12:49
با عرض سلام من لپ تاپ msi دارم و حدود 3 سال هست که خریدمش الان 2 ماه هست که در اوایل اول سرعت cpu بالا میرفت اما الان ram هم بالا میره یعنی وقتی یک اهنگ با حجم کم رو اجرا میکنم یه دفعه هر دو با هم بالا میره و زمانی که آهنگ رو قطع میکنم هر دو به حالت اولیه میان ، من تغییراتی رو در لپ تاپ حس میکنم وقتی یه برنامه مثل adob reader رو باز میکنم و در این حالت فقط از این نرم افزار استفاده میکنم سرعت رم (30 درصد) و سرعت سی پی یو (از 10 تا 30 درصد ) متغیر هست .و زمانی که از لپ تاپ هیچ استفاده ای نمیکنم سرعت رم (22 درصد) و سرعت سی پی یو(2 تا 10 درصد) هست.در ضمن یه بار به زمین افتاد البته داخل کیف بود و در ظاهر من آسیبی رو مشاهده نکردم و النم کار میکنم و اینکه من چند باری که مسافرت میکردم همره خودم در داخل ماشین میذاشتم و هوا هم گرم و سرد میشد . به یه تعمیر کار هم نشون دادم ایشون گفت فن مشکلی نداره و مشکل از cpu هست که زیادی داغ میکنه من الان نمیدونم چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید.

EXTREME
15-06-2013, 14:05
با عرض سلام من لپ تاپ msi دارم و حدود 3 سال هست که خریدمش الان 2 ماه هست که در اوایل اول سرعت cpu بالا میرفت اما الان ram هم بالا میره یعنی وقتی یک اهنگ با حجم کم رو اجرا میکنم یه دفعه هر دو با هم بالا میره و زمانی که آهنگ رو قطع میکنم هر دو به حالت اولیه میان ، من تغییراتی رو در لپ تاپ حس میکنم وقتی یه برنامه مثل adob reader رو باز میکنم و در این حالت فقط از این نرم افزار استفاده میکنم سرعت رم (30 درصد) و سرعت سی پی یو (از 10 تا 30 درصد ) متغیر هست .و زمانی که از لپ تاپ هیچ استفاده ای نمیکنم سرعت رم (22 درصد) و سرعت سی پی یو(2 تا 10 درصد) هست.در ضمن یه بار به زمین افتاد البته داخل کیف بود و در ظاهر من آسیبی رو مشاهده نکردم و النم کار میکنم و اینکه من چند باری که مسافرت میکردم همره خودم در داخل ماشین میذاشتم و هوا هم گرم و سرد میشد . به یه تعمیر کار هم نشون دادم ایشون گفت فن مشکلی نداره و مشکل از cpu هست که زیادی داغ میکنه من الان نمیدونم چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید.

ویندوز رو عوض کنید و سیستم رو اسکن ویروس بکنید
درست نشد یک عکس از hw monitor بزارین اینجا

میلاد9097
15-06-2013, 19:51
سلام من ویندوز رو عوض کردم و اسکن رو هم انجام دادم البته قبل از اون فکر میکردم ویروس sv chost وارد لپ تاب شده و باعث مشکل شده اما بعد درایو ها رو در حالت معمولی و در حالت داس فرمت کرده و ویندوز رو عوض کردم و دیدم مشکل برطرف نشد .الان من نمیدونم hw monitor چیه اگه میشه توضیح بده و چطوری ازش عکس بگیرم ؟

Ali*Reza
15-06-2013, 20:02
نرم افزار HWMonitor رو دانلود و نصب کنین. این نرم افزار دمای قطعاتتون رو نشون میده. دماها رو چک کنین و گزارش بدین.

میلاد9097
15-06-2013, 21:54
سلام من اون نرم افزار رو اجرا کردم اینم از عکس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
15-06-2013, 23:51
دمای قطعات مناسب است و مشکلی ندارد

ببرید بیرون ببینید با آپدیت بایوس درست میشه یا نه

میلاد9097
16-06-2013, 12:03
سلام دادم به تعمیر کار و بایوسش رو آپدیت کرد فکر کنم اپدیت سال 2010 یا 2011 رو انجام داده ،الان فن دستگاه وقتی یه آهنگ تصویری با حجم 60 مگ رو میزنم شروع به زیاد شدن و هوای گرم هم بیرون میده و زمانی که آهنگ رو قطع میکنم دور فن کم میشه و هوای سرد بیرون میاد.الان با اینکه آپدیت شد هنوز مثل قبله

EXTREME
16-06-2013, 12:10
سلام دادم به تعمیر کار و بایوسش رو آپدیت کرد فکر کنم اپدیت سال 2010 یا 2011 رو انجام داده ،الان فن دستگاه وقتی یه آهنگ تصویری با حجم 60 مگ رو میزنم شروع به زیاد شدن و هوای گرم هم بیرون میده و زمانی که آهنگ رو قطع میکنم دور فن کم میشه و هوای سرد بیرون میاد.الان با اینکه آپدیت شد هنوز مثل قبله

شما وقتی ویندوز عوض نمیکنید و هیچ نرم افزاری نصب نمیکنید فقط درایورها نصب باشه cpu usage تو حالت عادی چقدر است ؟

ess_1362
16-06-2013, 12:27
در این حالت فقط از این نرم افزار استفاده میکنم سرعت رم (30 درصد) و سرعت سی پی یو (از 10 تا 30 درصد ) متغیر هست .و زمانی که از لپ تاپ هیچ استفاده ای نمیکنم سرعت رم (22 درصد) و سرعت سی پی یو(2 تا 10 درصد) هست.

یکم در این رابطه بیشتر توضیح میدی؟:n13:
شما چطور به این درصد ها رسیدی و بر چه اساسی مشخص می کنی که کلاک رفرنس پردازنده و رم چقدر هست و بر چه اساس افزایش کلاک را محاسبه می کنی؟:n29:

میلاد9097
16-06-2013, 16:13
شما وقتی ویندوز عوض نمیکنید و هیچ نرم افزاری نصب نمیکنید فقط درایورها نصب باشه cpu usage تو حالت عادی چقدر است ؟

من تمام نرم افزار ها رو unistall کردم به غیر از درایور ها و یه نرم افزار به نام hw monitor ، من در این حالت یعنی : وقتی تمام نرم افزار ها رو unistall کردم عکس هایی از دمای قطعات و ..... گرفتم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و چند عکس از همین ها ولی بعد از نصب نرم افزار مثل انتی ویروس و ادوب ریدر . دانلود منیجر . کام پلیر رو گذاشتم :

میلاد9097
16-06-2013, 16:25
شما چطور به این درصد ها رسیدی و بر چه اساسی مشخص می کنی که کلاک رفرنس پردازنده و رم چقدر هست و بر چه اساس افزایش کلاک را محاسبه می کنی؟:n29:

با سلام عرض کنم من وقتی لپ تاپ روشن میشه و اری با لپ تاپ انجام نمیدم و از هیچ نرم افزاری استفاده نمیکنم از روی task manager مشاهده کردم و بر همین اساس نوشتم در ضمن من عکس هایی از دمای قطعات و task manager رو در جواب نقل قول ناظر انجمن گذاشتم . اگه میشه یه نگاهی بندازید همین امروز عکس ها رو گرفتم .

میلاد9097
16-06-2013, 16:29

الان وقتی حتی از یه نرم افزار استفاده میکنم با هم سرعت فن زیاد میشه و هوای گرم بیرون میده من با چند تعمیرکار صحبت کردم گفتند که مشکلی نیست البته یکی لپ تاپ رو باز کرد و فنش رو هم دید گفت هیچ خاکی روی فن نیست و چون فن در جای خودش ثابت هست و لرزشی نداره نیاز به روغن کاری هم نیست.

ess_1362
16-06-2013, 21:13
خوب این چیزی که شما چک کردی کلاک نیست و درصد استفاده از رم و پردازنده هست که به نظر من کاملا طبیعی هست و جای نگرانی نیست
درصد اشغال شدن و استفاده از این دو سخت افزار رابطه مستقیمی داره به نرم افزار های نصب شده و در حال اجرا
البته حرارت بر درصد استفاده از پردازنده تاثیر می ذاره به شکل معکوس که با توضیحاتی که شما دادی این مورد به شما مربوط نمیشه

میلاد9097
17-06-2013, 11:50
[QUOTE=ess_1362;7698792]خوب این چیزی که شما چک کردی کلاک نیست و درصد استفاده از رم و پردازنده هست که به نظر من کاملا طبیعی هست و جای نگرانی نیست
درصد اشغال شدن و استفاده از این دو سخت افزار رابطه مستقیمی داره به نرم افزار های نصب شده و در حال اجرا
البته حرارت بر درصد استفاده از پردازنده تاثیر می ذاره به شکل معکوس که با توضیحاتی که شما دادی این مورد به شما مربوط نمیشه[/QUOTE

faz2rap
18-06-2013, 08:33
دوستان به نظرتون در ویندوز 7

Cpu Usage : 30 - 60%
و Ram : 1.48

عادی هست؟؟؟

البته باز بودن فایر فاکس با 6 تب
باز بودن فتوشاپ
باز بودن 2 فولدر
باز بودن یاهو مسنجر

ess_1362
18-06-2013, 13:03