PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با سیستم مدیریت محتوای وردپرس + خواهشا راهنمایی کنید

ali_game
13-06-2013, 11:04
من مدت زیادی با سیستم مدیریت محتوای جوملا کار کردم ولی به دلیل یک سری مشکلات سیستم مدیریت محتوای وردپرس را نصب کردم که به یک مشکل خوردم
وقتی جوملا را روی لوکال هاست نصب کردم و سایت را بالا می آوردم آدرس سایت دقیقا همان نام دومین من می شد. که این هست arooseyas.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ولی وقتی وردپرس را نصب کردم الان ادرسم اینگونه شده است [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چطور می تونم اون /wordpress را از انتهای نام دومین بردارم؟؟؟؟

pouria94
13-06-2013, 11:15
من مدت زیادی با سیستم مدیریت محتوای جوملا کار کردم ولی به دلیل یک سری مشکلات سیستم مدیریت محتوای وردپرس را نصب کردم که به یک مشکل خوردم
وقتی جوملا را روی لوکال هاست نصب کردم و سایت را بالا می آوردم آدرس سایت دقیقا همان نام دومین من می شد. که این هست arooseyas.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ولی وقتی وردپرس را نصب کردم الان ادرسم اینگونه شده است [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چطور می تونم اون /wordpress را از انتهای نام دومین بردارم؟؟؟؟

شما از داخل هاست تمامی فولدر ها و فایل های داخل پوشه wordpress رو منتقل کنید به root ( فولدر اصلی دامینتون).. مشکل حل میشه ..

یا میتونید قبل از این که فایل وردپرس رو آپلود کنید در هاست .. در کامپیوتر فایل zip رو اکسترکت کنین.. خواهید دید دوبار فولدر wordpress ایجاد شده .. که یکیش اضافه هست .. اون رو درست کنین حل میشه.

البته راه حل اول پیشنهاد میشه

ali_game
13-06-2013, 11:18
تشکر فراوان بابت راهنمایی خیلی ممنون
مشکلم حل شد

pouria94
13-06-2013, 11:21
تشکر فراوان بابت راهنمایی خیلی ممنون
مشکلم حل شد

خواهش میکنم... بازم سوالی بود در خدمتم

behzadian
13-06-2013, 11:39
منم یک مشکل در وردپرس دارم، یک کاربر داریم که ادمین نیست و به همین خاطر ویرایشگر html رو بهش نشون نمی ده، قبلا درست بود، اما الان این جوری شده، چطور می تونم درستش کنم؟

ali_game
13-06-2013, 11:47
خواهش میکنم... بازم سوالی بود در خدمتم

حالا بعد از اینکه همه را به روت منتقل کردم آدرس درست شد
ولی یک مشکل دیگر ایجاد شده است
روی هر کدام از مطالبی که قبلا ایجاد کردم کلیک می کنم آدرس قبلی که حاوی نام وردپرس بود می اید و صفحه اشتباه باز می شود
چطور می تونم این مشکل را برطف سازم
ادرس سایت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pouria94
13-06-2013, 11:55
حالا بعد از اینکه همه را به روت منتقل کردم آدرس درست شد
ولی یک مشکل دیگر ایجاد شده است
روی هر کدام از مطالبی که قبلا ایجاد کردم کلیک می کنم آدرس قبلی که حاوی نام وردپرس بود می اید و صفحه اشتباه باز می شود
چطور می تونم این مشکل را برطف سازم
ادرس سایت

بله .. شما باید از قسمت تنظیمات وردپرس... به قسمت همگانی برین .. و نشانی وردپرس (URL) و نشانی سایت (URL) را به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تغییر بدین....

اگر با این کار هم مشکلتون حل نشد ... + کار بالا ... برید به phpmyadmin . از دیتابیستون .. به دنبال این table بگردید : wp-option
بعد روش کلیک کنین... و در ردیف اول siteurl را به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تغییر بدین.. مطمئنا حل میشه مشکل

pouria94
13-06-2013, 12:00
منم یک مشکل در وردپرس دارم، یک کاربر داریم که ادمین نیست و به همین خاطر ویرایشگر html رو بهش نشون نمی ده، قبلا درست بود، اما الان این جوری شده، چطور می تونم درستش کنم؟

شما یک بار با یوزر کاربرتون وارد شید ببینید شما هم با اون یوزر همین مشکل رو دارید یا خیر؟... ممکن از مرورگر کاربرتون باشه.... تا اونجایی که من میدونم نمیتونه مشکل از وردپرس باشه

ali_game
13-06-2013, 12:57
بله .. شما باید از قسمت تنظیمات وردپرس... به قسمت همگانی برین .. و نشانی وردپرس (URL) و نشانی سایت (URL) را به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تغییر بدین....

اگر با این کار هم مشکلتون حل نشد ... + کار بالا ... برید به phpmyadmin . از دیتابیستون .. به دنبال این table بگردید : wp-option
بعد روش کلیک کنین... و در ردیف اول siteurl را به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تغییر بدین.. مطمئنا حل میشه مشکل

بسیار سپاسگذار هستم
الان چک می کنم ببینم درست می شه :n12:

ali_game
13-06-2013, 13:00
اصلا دیگه وارد مدیریت وردپرس نمی شه نه با ادرس قبلی و نه با جدید
قبلا با این وارد می شدم
الان وردپرس را هم پاک می کنم وارد نمی شه

pouria94
13-06-2013, 13:04
اصلا دیگه وارد مدیریت وردپرس نمی شه نه با ادرس قبلی و نه با جدید
قبلا با این وارد می شدم
الان وردپرس را هم پاک می کنم وارد نمی شه

شما از دیتابیس.. تغییرات رو انجام دادین ؟؟؟ چون.. احتمال میدم انجام ندادین .. واسه همون ریدایرکت میشه

ali_game
13-06-2013, 13:19
شما از دیتابیس.. تغییرات رو انجام دادین ؟؟؟ چون.. احتمال میدم انجام ندادین .. واسه همون ریدایرکت میشه

متوجه نمی شم منظور از تغییرات از دیتا بیس چی هست؟؟
من فقط فایل های داخل پوشه وردپرس را به روت منتقل کردم

pouria94
13-06-2013, 13:24
متوجه نمی شم منظور از تغییرات از دیتا بیس چی هست؟؟
من فقط فایل های داخل پوشه وردپرس را به روت منتقل کردم

شما برو به هاست.... از اونجا phpmyadmin رو پیدا کن... بعدش. از لیست دیتابیس ها .. دیتابیس مربوط به وردپرس رو انتخاب کن ( همونی که وصل کردی به ورد پرس)... وقتی که روی دیتابیس مربوطه کلیک کنی.. سمت چپ چندین گزینه هستش که همون تیبل های وردپرس هست. از اونجا wp-option رو پیدا کن و روش کلیک کن... سمت راست صفحه چندین ردیف نشون میده ... ردیف اول نوشته siteurl .. اگر دقت کنی جلوی اون نوشته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شما اون رو به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تغییر بده و سیو کن.... همین

اگر شما بگی که هاست شما cpnael هست یا direct admin... با عکس بهتون یاد میدم.

اگر هم باز نتونستین.. به یکی که آشنا باشه و مطمئن هستین بهش.. بدین درست کنه......

یا اینکه اگر تازه شروع کردین و اطلاعات و پست ها براتون زیاد اهمیت نداره ... از اول وردپرس رو نصب کنین.. دیتابیس هم دوباره ایجاد بشه.

ali_game
13-06-2013, 13:31
شما برو به هاست.... از اونجا phpmyadmin رو پیدا کن... بعدش. از لیست دیتابیس ها .. دیتابیس مربوط به وردپرس رو انتخاب کن ( همونی که وصل کردی به ورد پرس)... وقتی که روی دیتابیس مربوطه کلیک کنی.. سمت چپ چندین گزینه هستش که همون تیبل های وردپرس هست. از اونجا wp-option رو پیدا کن و روش کلیک کن... سمت راست صفحه چندین ردیف نشون میده ... ردیف اول نوشته siteurl .. اگر دقت کنی جلوی اون نوشته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شما اون رو به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تغییر بده و سیو کن.... همین

اگر شما بگی که هاست شما cpnael هست یا direct admin... با عکس بهتون یاد میدم.

اگر هم باز نتونستین.. به یکی که آشنا باشه و مطمئن هستین بهش.. بدین درست کنه......

یا اینکه اگر تازه شروع کردین و اطلاعات و پست ها براتون زیاد اهمیت نداره ... از اول وردپرس رو نصب کنین.. دیتابیس هم دوباره ایجاد بشه.

اقا شما فرشته نجات من هستید خیلی ممنون
الان این کار را کردم و تونستم وارد مدیریت وردپرس بشم
حالا باید بقیه نوشته ها را درست کنم که ادرسشون هنوز اشتباهه

ali_game
13-06-2013, 13:34
بعد از درست کردن phpmyadmin رفتم تو قست مدیریت وردپرس و در قسمت همگانی که گفتید اون تظیمات را هم انجام دادم و الان سایت سالم و صحیح و به لطف راهنمایی های شما دوست عزیز برقرار شده است.
یک سوال دیگر چطور می شه دو تا دومین مختلف در یک سرور داشت؟؟؟

pouria94
13-06-2013, 13:40
بعد از درست کردن phpmyadmin رفتم تو قست مدیریت وردپرس و در قسمت همگانی که گفتید اون تظیمات را هم انجام دادم و الان سایت سالم و صحیح و به لطف راهنمایی های شما دوست عزیز برقرار شده است.
یک سوال دیگر چطور می شه دو تا دومین مختلف در یک سرور داشت؟؟؟

خدا رو شکر که درست شد ..

اون بستگی به هاستی داره که خریدید... بعضی هاست ها فقط یک دامین ساپورت میکنن ... بعضی ها هم که بصورت نا محدود ساپورت میکنن.... اگر هاستتون یک دامین ساپورت میکنه.. که مجبورید از ساب دامین استفاده کنین اونم وقتی هست که سایتی که میخواین بیارین بالا با سایت های دیگه مرتبط باشه و تقریبا زیر مجموعه سایت اصلی باشه... اگر هم هاست شما بصورت نامحدود دامین ساپورت کنه ساپورت کنه( بیش از 1 دامین ) میتونید از هاست برید به قسمت add domin و دامین جدید رو اضافه کنین... البته dns های دامین هم باید تغییر کنه.... تقریبا بعد از 1 ساعت .. دامین جدید آماده استفاده میشه.

ali_game
13-06-2013, 13:43
خیلی ممنون
اونوقت همین یک مدیریت محتوا و قالب برای هر دو استفاده می شوند ؟؟؟

ali_game
13-06-2013, 13:49
تعداد دامین های هاست نامحدود هست الان رفتم دیدم
الان من اگر یک دامین ثبت کنم
می شه کامل توضیح بدید چطور باید اون را هم اضافه کنم به همین هاست ؟؟؟
البته واقعا عذر می خواهم که وقتتون را می گیرم

pouria94
13-06-2013, 13:49
نه... وقتی دامین دوم رو اضافه کردید... وقتی به file manager هاست برید یک فولدر به نام دامین جدیدتون امی بینید که اضافه شده.. داخل اون باید ورد پرس رو از نو نصب کنین.. و یک دیتابیس جدا هم ایجاد کنید ..

ali_game
13-06-2013, 13:56
اوکی متوجه شدم
خیلی ممنون از راهنمایی های کامل و خوبتون
خدا خیرتون بده

pouria94
13-06-2013, 13:59
تعداد دامین های هاست نامحدود هست الان رفتم دیدم
الان من اگر یک دامین ثبت کنم
می شه کامل توضیح بدید چطور باید اون را هم اضافه کنم به همین هاست ؟؟؟
البته واقعا عذر می خواهم که وقتتون را می گیرم

شما اول دامین رو ثبت کن... بعد dns هاشو به dns هاست تغییر بده.

بعد برای تنظیم هاست .. بستگی به نوع پنل هاست داره که cpanel باشه یا directadmin یا plesk و...
کمی مراحل تو این 3 نوع پنل فرق میکنه .. واسه همون من بصورت کلی میگم..

شما باید برید به قسمت domin هاست (add domin) .... در قسمت add domin که وارد شدید یه کادر هست که میتونید از اونجا دامین رو اضافه کنید.. کافیه فقط نام دامین رو بنویسید و add رو بزنید .. .. همین

فقط ممکن هست یکی دو ساعت طول بکشه تا کاملا ست بشه رو هاست که بستگی به شرکت هاست شما داره... بعد 2 ساعت که سر بزنید میبینید که دامین اضافه شده..

ali_game
13-06-2013, 14:01
دامین سی پنل هست

pouria94
13-06-2013, 14:07
cpanel راحت تر از دیگر پنل ها هستش.. همین روشی که گفتم رو دنبال کنین .. مشکلتون حل میشه

موفق باشید

ali_game
15-06-2013, 07:49
من دومین جدید ثبت نام کردم و تایید شد
ولی الان وقتی می خوام آن را در هاست ثبت کنم در قسمت addon domains
با این ارور روبرو می شم که نمیدونم دلیلش چیه

Using nameservers with the following IPs: 176.9.157.120,176.9.157.120 Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver.

pouria94
15-06-2013, 09:03
من دومین جدید ثبت نام کردم و تایید شد
ولی الان وقتی می خوام آن را در هاست ثبت کنم در قسمت addon domains
با این ارور روبرو می شم که نمیدونم دلیلش چیه

اگر اشتباه نکنم این ارور بخاطر این هست که dns دامین رو تغییر ندادین ... اول باید dns رو تغییر بدین بعد تو هاست ثبتش کنین.... اگر از خود سایت nic دامین رو ثبت کردین .. از همون سایت dns رو تغییر بدین... اگر هم از سایت های دیگه گرفتین.. از همون سایت ها بایستی تغییر بدین...

ali_game
16-06-2013, 14:00
الان من همه کارها را کردم و دومین جدید را هم در هاست ثبت کردم ولی باز هم یک مقدار گیج شدم
الان من باید دو تا public_html داشته باشم که هر کدام برای دومین جدا هست؟؟؟
من در قسمت addon domains رفتم و دومین جدید را ثبت کردم
ولی دو شاخه متفاوت ندارم

pouria94
16-06-2013, 22:53
سلام.. شما زمانی که دامین با موفقیت ثبت شد.. برید به file manager هاست... چند حالت وجود داره:
1: این که ازتون سوال میکنه که به کدوم دامین وارد شود؟
2: موقعی که به file manager رفتین پوشه ای به نام domin وجود داره .. شما با مراجعه به اون .. و بعد انتخاب دامینتون وارد قسمت root دامین میشین .. و یا اینکه یک فولدر بنام دامین ثبت شده وجود داره که باید به اون فولدر برید .
3: حالت آخر هم اینه که به فولدر دامین قبلیتون وارد شید . در این صورت با استفاده از دکمه های back رد هاستتون به عقب برین.. و بصورت شماره 2 عمل کنین.

ali_game
17-06-2013, 13:44
سلام.. شما زمانی که دامین با موفقیت ثبت شد.. برید به file manager هاست... چند حالت وجود داره:
1: این که ازتون سوال میکنه که به کدوم دامین وارد شود؟
2: موقعی که به file manager رفتین پوشه ای به نام domin وجود داره .. شما با مراجعه به اون .. و بعد انتخاب دامینتون وارد قسمت root دامین میشین .. و یا اینکه یک فولدر بنام دامین ثبت شده وجود داره که باید به اون فولدر برید .
3: حالت آخر هم اینه که به فولدر دامین قبلیتون وارد شید . در این صورت با استفاده از دکمه های back رد هاستتون به عقب برین.. و بصورت شماره 2 عمل کنین.

مثل اینکه دامین اولیه من را به عنوان دامین اصلی حساب کرده و روت هاست را به اون اختصاص داده شده است
و سپس یک فولدر به نام دومین جدید در روت هاست درست کرده که باید وردپرس را داخل ان نصب کنم
راهی وجود ندارد که دو تا روت مختلف و جدا برای هر دامین داشته باشم؟؟؟؟
یک مشکلی اساسی هم هست
من وردپرس تازه که نصب می کنم در فولدر دومین جدید و وقتی به ادرس سایت می روم تمام مطالبی که در دومین اصلی هست در اینجا هم نمایش داده می شود.

pouria94
17-06-2013, 17:34
مثل اینکه دامین اولیه من را به عنوان دامین اصلی حساب کرده و روت هاست را به اون اختصاص داده شده است
و سپس یک فولدر به نام دومین جدید در روت هاست درست کرده که باید وردپرس را داخل ان نصب کنم
راهی وجود ندارد که دو تا روت مختلف و جدا برای هر دامین داشته باشم؟؟؟؟

معمولا به همین روش فولدر ساخته میشه .. من فقط تو plesk دیدم که دو دامین از هم جدا هستن

من وردپرس تازه که نصب می کنم در فولدر دومین جدید و وقتی به ادرس سایت می روم تمام مطالبی که در دومین اصلی هست در اینجا هم نمایش داده می شود.

خب قبلا هم گفته بودم .. باید یک دیتابیس جدید بسازید و فایل کانفیگ وردپرس جدید رو با دیتابیس جدید کانفیگ کنین

ali_game
18-06-2013, 07:42
پوریا جان خیلی ممنون بابت راهنمایی های خوب و دقیق بالاخره با راهنمایی های شما تونستم دومین دومین را هم بالا بیارم