PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی در مورد تمیز کردن و گردگیری سیستم

soroosh_cz
11-06-2013, 07:19
سلام

ساکن خوزستانم و همونطور که میدونید، خاک فراوون، همه اش هم میره به خورد کیس بیچاره.
خاکش طوری نیستکه بشه با Blower تمیزش کرد، غبار مثل چسب می چسبه به پره های فن و هیت سینک سی پی یو.
میخواستم ببینم اطلاع دارید از دستگاه کوچیکی که مخصوص این کار باشه و بتونه باد رو لا فشار خیلی زیاد پرتاب کنه؟ (بعضی اتوبوس ها یه تفنگ های بادی دارن که قدرت خیلی خوبی دارن ولی با کمپرسور باز و بسته کردن درها کار میکنن فکر کنم).

تا قبلا که خاک کمتر بود و وقت منم بیشتر، سریع تر تمیزش میکردم ولی همون موقع هم با فوت و چه میدونم قلمو و ...، نفسم بند میومد :n02:
پیشنهاد دوستان چیه؟

راستی یه خنک کننده ی Tuniq Tower هم دارم، فنش درمیاد از توش؟ راهی داره؟

با تشکر.

absineh
11-06-2013, 09:51
تنها وسیله ای که برای گردگیری سیستم مناسبه بولووریا میتونید اول با برس رنگی نوروی مین بورد را گردگیری کنیدوبا بولووراستفاده کنید که خاکها را به بیرون پرتاب کند سیستمی که خاک گرفته با هیچ مایعی نمیشه تمیز کرد چون بدتربه بورد میچسبدواگر از وسیله ای استفاده کنید که پرتاب بادبیشتری داشته باشد به فن ها اعم ازسی پی یو وفن پاور آسیب میزند .

EXTREME
11-06-2013, 10:20
سلام

ساکن خوزستانم و همونطور که میدونید، خاک فراوون، همه اش هم میره به خورد کیس بیچاره.
خاکش طوری نیستکه بشه با Blower تمیزش کرد، غبار مثل چسب می چسبه به پره های فن و هیت سینک سی پی یو.
میخواستم ببینم اطلاع دارید از دستگاه کوچیکی که مخصوص این کار باشه و بتونه باد رو لا فشار خیلی زیاد پرتاب کنه؟ (بعضی اتوبوس ها یه تفنگ های بادی دارن که قدرت خیلی خوبی دارن ولی با کمپرسور باز و بسته کردن درها کار میکنن فکر کنم).

تا قبلا که خاک کمتر بود و وقت منم بیشتر، سریع تر تمیزش میکردم ولی همون موقع هم با فوت و چه میدونم قلمو و ...، نفسم بند میومد :n02:
پیشنهاد دوستان چیه؟

راستی یه خنک کننده ی Tuniq Tower هم دارم، فنش درمیاد از توش؟ راهی داره؟

با تشکر.

شما هم میتونید از مسواک هم بولور و هم اسپری خشک برای تمیز کردن استفاده کنید
فن tuniq tower رو که میخواین خارج کنید بالاش پیچ داره اون پیچ هارو باز کنید و فن رو بکشید بالا مثل کشو و تمیزش کنید

soroosh_cz
11-06-2013, 12:15
اسپری خشک چطوری کار میکنه؟
فقط برای فشارش؟
من سیستمم پر از خاک کیس هم Green Fusion هست، چند تا اسپری بخرم؟

برس نقاشی الکتریسیته ساکن ایجاد نمیکنه؟ یه دفعه مادربرد تو این گرونی خراب شه :n13:

تشکر از پاسختون.

EXTREME
11-06-2013, 13:52
اسپری خشک چطوری کار میکنه؟
فقط برای فشارش؟
من سیستمم پر از خاک کیس هم Green Fusion هست، چند تا اسپری بخرم؟

برس نقاشی الکتریسیته ساکن ایجاد نمیکنه؟ یه دفعه مادربرد تو این گرونی خراب شه :n13:

تشکر از پاسختون.

مسواک رو برای تمیز کردن اسلات ها میتونید استفاده کنید هم اسلات گرافیک و هم اسلات رم
اسپری خشک هم کثیفی رو از بین میبره و زود خشک میشه

شما با بولور و مسواک هم میتونید تمیز کنید
یک اسپری کافیه

Ghaioom
28-06-2014, 11:54
سلام.
من میخوام blower بگیرم ولی گرون نمیتونم خرج کنم. پایینترین مدلش هم کار آدمو راه میندازه؟ قیمت چند؟

rostamiani
28-06-2014, 12:26
سلام.
من میخوام blower بگیرم ولی گرون نمیتونم خرج کنم. پایینترین مدلش هم کار آدمو راه میندازه؟ قیمت چند؟
یکی از آشنایان یک مدل ارزون خرید و کارش راه افتاد. چند سال بعد هم سوخت !

golmohammadi
29-06-2014, 09:19
مسواک رو برای تمیز کردن اسلات ها میتونید استفاده کنید هم اسلات گرافیک و هم اسلات رم
اسپری خشک هم کثیفی رو از بین میبره و زود خشک میشه

شما با بولور و مسواک هم میتونید تمیز کنید
یک اسپری کافیه
البته جسارت نباشه ولی بنده توصیه نمیکنم اسلاتها را تمیز کنند
مگر اینکه کار نکنه که بحثش جداست

سلام.
داشتنش برای هرکسی تقریبا ضروریه
اگه بادش قوی باشه دقت کنید ممکنه فنها را خراب کنه
در اینصورت بایستی با یه پیچ گوشتی ابتدا فن را نگهداشته سپس باد بزنید
بعضی وقته سیستم طوری خاک میگیره که حتی دمنده های قوی هم نمیتونند تمیزش کنند
در اینصورت راهی نیست به غیر از مسواک و دستمال که کلی هم وقت گیر خواهد بود

Ghaioom
29-06-2014, 09:24
یکی از آشنایان یک مدل ارزون خرید و کارش راه افتاد. چند سال بعد هم سوخت !

عجب! ینی باید مدل بالا خرید؟! :|
نکنه کار ازش زیاد میکشیده؟ من گاهی لازمم میشه خیلی کم. مدل پایین هم دمندگیش خوبه دیگه؟ گردوخاکو خوب فوت میکنه دیگه؟

golmohammadi
29-06-2014, 09:32
هرچقدر پول بدی همونقدر کارایی میگیری
من تو مغازه های سخت افزار فروشی دیدم اکثرا چیز ارزون قیمت دارند
البته خودم یه black & decker دارم که زمانی ارزونی 80 تومن خریدمش ولی قدرت بسیار بالایی داره
در کل ارزون هم باشه کارتو راه میندازه نترس!
چون کارت این نیست و چند وقت یه بار استفاده خواهی کرد پس یه 5- - 6 سالی میتونه جواب بده