PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حافظه ویندوزم بی دلیل داره سریع پر میشه چیکار کنم

arash2006
10-06-2013, 21:54
با سلام من حافظ بی دلیل داره پره میشه دیروز تا حالا 5 گیگ پر شد نمی دونم از چیه ویروس یابمم پاکیدم یک گیگ حافظه باز شد ولی فرداش دوباره پر شد چیکار کنم راهی برنامه ای هست
ویندوز 7 :n14:

arash2006
12-06-2013, 14:42
:| :| :| :|

mohammad ahmadi
12-06-2013, 14:56
از آنتی ویروس اورجینال استفاده کن

antbadell
12-06-2013, 15:39
با سلام من حافظ بی دلیل داره پره میشه دیروز تا حالا 5 گیگ پر شد نمی دونم از چیه ویروس یابمم پاکیدم یک گیگ حافظه باز شد ولی فرداش دوباره پر شد چیکار کنم راهی برنامه ای هست
ویندوز 7 :n14:

با سلام

همه ی درایو ها اینطوری سریع پر میشه یا فقط درایوی که ویندوز روش نصب شده اینطوره؟
و اینکه حجم کلی درایو ویندوزتون چند گیگه؟

samasara
13-06-2013, 22:14
ببینید اگر هارد همین جور در حال پر شدن باشه احتمال ویورسی شدن هست باید آنتی ویروس رو آپدیت کنید .. راستش نمی خواهم حرف خلاف قانون بزنم ولی بهتره بجای خرید آنتی ویروس اونرو با یک کرک مناسب بزارید و آن رو آفلاین بروز کنید ... البته من هیج آنتی ویرسی روی سیستم ندرارم اما این کار رو به کس دیگه پیشنهاد نمیدم

arash2006
17-06-2013, 21:40
با سلام

همه ی درایو ها اینطوری سریع پر میشه یا فقط درایوی که ویندوز روش نصب شده اینطوره؟
و اینکه حجم کلی درایو ویندوزتون چند گیگه؟

فقط درایو ویندوزم اینجوره :| هجمش 30 گیگه ولی پر میشه خودش همش تا یک گیگ جای خالی که میرسه بعد دیگه پر نمیشه دوباره بگیرم برنامه چیزی پاک کنم جا باز کنم دوباره پر میشه !!! به nod32 آپدیت دیروزی هم سرچ کردم ویروس نداشت !!! با کاسپر دیسک هم بوت سرچ کردم فایده نداشت

samasara
17-06-2013, 22:03
یعنی اینکه اول که روشن می کنید حجمش معمولی هست اما بعد از مدتی تا یک گیگابایت مانده پرشدن درایو دیندوز حجم بالا میره و دوباره همین ماجرا هست یا اینکه دیگه حجم هیچ تغییری نمیکنه ...
چه نرم افزار بخصوصی روی سیستمت نصب کردی (منظورم نرم افزار های که بشه به اونها مشکوک بود نه مثل مدیا پلیر بیچاره) و همچین آدرس نصب اونها؟؟
از طریق run بنویس msconfig و از سربرگ statup تمام نرم افزار هایی که با بالا اومد سیستمت بالا مییان رو هم میخوام .. یک نگاهی به سربرگ servce هم بزن اونجا یک گزینه هست که میگه مخفی کردن سروس های ویندوز اون رو هم فعال کن تمام سروس های باقی موده رو هم بگذار البته میتونی عکس از بگذاری که نخواد همه رو نویسی..

arash2006
17-06-2013, 22:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2 برنامه فقط باز میشه بقیه رو قبلا از استارت آپ با ویت ریجستری پاکیدم
OOdefrag tray
idm

samasara
18-06-2013, 05:05
به قسمت دوم سوال من پاسخ دقیق ندادی .. اولا سروس های رو سیستم بجر سرویس های مجاز ماکروسافت دوم ایا با هر بار بارگذاری این اتفاق می افته ..
البته حدس خودم این هست که شما با برگردونندن زمان به گذشته دوباره حجم هارد نرمال میشه اما بعد از گذشت زمان اون دوباره به حال پر شدن میره...

اما برای شروع با این نرم افزار شروع می کنیم:

OOdefrag همین برنامه هم یکی از گزینه ها مهم می باشد چون مربوط به نرم افزار اتوماتیک یک پارچه سازی هارد و درایو ها می باشد

samasara
18-06-2013, 05:08
یادم رفت بگم اون نرم افزار رو پاک کن .... همچنین به سوالم هم جواب بده

arash2006
18-06-2013, 08:47
هزار تا برنامه هست چطور نام ببرم :n04:

samasara
18-06-2013, 17:34
عکس بگیر ... اون نرم افزار یک پارچه سازی رو پاک کردی؟

arash2006
19-06-2013, 17:05

برنامه رو پاکیدم :n03:
اینی هم که گفتی عکس بگیر خیلی باید 20 عکس بگیرم :n28:

NorthBridge
19-06-2013, 17:47

samasara
19-06-2013, 19:48
پست هام رو یکم دقیق تر بخون ... من گفتم که گزینه ی hide all Microsoft service رو فعال کن که نکردی ... چون سروس های ویندوز آخرین احتمالی هست که بررسی میشن!!

این عکسی هم که گذاشتی بیشتر سرورس های ماکروسافت رو نشون می ده که فعلا با این ها کاری نداریم اما nero backtup scheduler 3 رو هم غیر فعال کن ...

اما به هر حال یک مرحله به جلو رفتی حالا باید یک disk cleanup بدی..

بعد هم به سوالم که پرسیدم آیا این مشکل شما بعد از هر بار بالا اومدن سیستم ایجاد میشه یا اینکه بعد از کم شدن یا با پاک کردن نرم افزار آنتی ویروس (یا هر نرم افزار دیگه ای) فضای خالی شده بعد از مدتی بر میگرده به همون حالتی که فقط 1 گیگ مانده به پرشدن هارد؟؟

[فرض من فعلا بر این است که هیچ ویروسی درون سیستم شما نمی باشد چون فرموده بودید بعد از به روز رسانی آنتی ویروس ویروسی رو پیدا نکرده]

نتیجه رو هم بفرمایید..

arash2006
20-06-2013, 20:23
پست هام رو یکم دقیق تر بخون ... من گفتم که گزینه ی hide all Microsoft service رو فعال کن که نکردی ... چون سروس های ویندوز آخرین احتمالی هست که بررسی میشن!!

این عکسی هم که گذاشتی بیشتر سرورس های ماکروسافت رو نشون می ده که فعلا با این ها کاری نداریم اما nero backtup scheduler 3 رو هم غیر فعال کن ...

اما به هر حال یک مرحله به جلو رفتی حالا باید یک disk cleanup بدی..

بعد هم به سوالم که پرسیدم آیا این مشکل شما بعد از هر بار بالا اومدن سیستم ایجاد میشه یا اینکه بعد از کم شدن یا با پاک کردن نرم افزار آنتی ویروس (یا هر نرم افزار دیگه ای) فضای خالی شده بعد از مدتی بر میگرده به همون حالتی که فقط 1 گیگ مانده به پرشدن هارد؟؟

[فرض من فعلا بر این است که هیچ ویروسی درون سیستم شما نمی باشد چون فرموده بودید بعد از به روز رسانی آنتی ویروس ویروسی رو پیدا نکرده]

نتیجه رو هم بفرمایید..

فدات الان دوروزه خوب شده از وقتی اون پاکیدم ولی خوب او 20 گیگی که الکی پر شده کجاست ؟؟؟؟؟؟

=======

C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\Temp
C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\TechSmith\SnagIt\Data Store
C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\Downloaded Installations
C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\Google\Update\Downloa d
C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\Microsoft\Windows\Tem porary Internet Files
===========

ویندوزم Documents and Settings توش اصلا نمیشه رفت !!!!!!! چجوری باس برم توش ارور میده

samasara
20-06-2013, 20:48
چون بعد از اونی که به شما گفتم نرم افزار OOdefrag را پاک کنید چیزی نفرمودید گفتم شاید مشکل از جایی دیگه ای باشه و احتمال های امنیتی رو هم برای شما در نظر گرفتم.. برای همین گفتم کمتر به اینترنت متصل شد..

به هر حال شما بهتر هست یک دیسک کلین آپ بدهید بعد اگر نتیجه ای برای اون 20 گیگ نگرفتید به دنبال پوشه های app data بروید

NorthBridge
20-06-2013, 21:56
C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\Temp
C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\TechSmith\SnagIt\Data Store
C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\Downloaded Installations
C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\Google\Update\Downloa d
C:\Documents and Settings\User7\AppData\Local\Microsoft\Windows\Tem porary Internet Files
===========

ویندوزم Documents and Settings توش اصلا نمیشه رفت !!!!!!! چجوری باس برم توش ارور میده
چرا نشه؟
اولاً که ممکنه مخفی و یا Super Hidden باشه که باید آشکارش کنین
دوم اینکه ... اون نام پوشه ی User7 در سیستم شما به اسم دیگری ممکنه باشه
سوم اینکه فایل take ownership رو در ویندوز هفت نصب کنید تا اجازه ی مدیریت به پوشه هایی که دسترسی ندارید رو بهتون بده. توی گوگل بزنید پیداش میکنید و میاد توی منوی کلیک راست

arash2006
30-06-2013, 13:49
چرا نشه؟
سوم اینکه فایل take ownership رو در ویندوز هفت نصب کنید تا اجازه ی مدیریت به پوشه هایی که دسترسی ندارید رو بهتون بده. توی گوگل بزنید پیداش میکنید و میاد توی منوی کلیک راست

مرسی رفتم توش ولی همون جایی بود که از مسیر دیگه میشد رفت اینجاها
کلا یه 12 گیگی حروم شده که نمیتونم پیداش کنم :|

arash2006
30-06-2013, 13:50
چرا نشه؟

مرسی رفتم توش ولی همون جایی بود که از مسیر دیگه میشد رفت اینجاها
کلا یه 12 گیگی حروم شده که نمیتونم پیداش کنم :|

MrJey
01-07-2013, 18:27
سلام خسته نباشید

معمولا وقتی به شکل عجیبی حجم پر میشه یه راه حل دیگه که کمک میکنه اینه که روی فولدر های متفاوت کلیک راست کنید از properties سایزشون رو ببینید تا بفهمید حجم کجا تراکم بیشتری داره و اونجا دنبال جواب بگردید.
اگر تراکم ها مثل هم بودند متوجه میشید یا فایل ها و برنامه هایی که رو سیستم دارید بیش از حد زیادند یا اینکه یه ویروس مقدار زیادی از فضا رو می پوشونه.

موفق باشی.

L1217
10-08-2018, 22:37
سلام
منم دچار همچین مشکلی شدم بعد از نصب ف***ر شکن هات اسپات شیلد از hotspotshield.com/fa/vpn/vpn-for-windows بعد از چند ساعت کار با کامپیوتر یهو اخطار اومد که درایو سی کاملا پر شده و هیچ فضای خالی نمونده من سعی کردم با حذف بعضی فایل های فضا رو ازاد کنم اما همون هم به سرعت پر میشد بطوری که من با هر بار رفرش میدیدم که چند مگ کم میشه(مثلا من صد مگ ازاد می کردم که در عرض چند ثانیه پر میشد)
بلافاصله ف****ر شکن رو حذف کردم تا حدودی سرعت پر شدنش کم شد و کمی به فضای درایو برگشت اما الان اون حجمی که از دست رفته رو از کجا برگردونم درایو سی من 48.8 گیگ فضا داره که قبل پر شدنش 13 فضا خالی بود با حذف فایل ها حدود چهار گیگ خودم برگردوندم باز با ریستارت کردن کامپیوتر سه گیگ ناگهانی برگشت اما هنوز ده گیگ مونده که نیست.
با انتی ویروس درایو سی رو اسکن کردم چیزی پیدا نکرد(ESET Internet Security). برنامه ان هک می رو نصب کردم هفت تا فایل خطرناک از نظر خودش پیدا کرد بعضی هاش رو میدونستم چیه بعضی ها رو هم نه ولی خب اون برنامه اصلا حذفشون نکرد مثلا یکی از اونهایی که خطرناک تشخیص داد Toolkit بود.دیسک کلین اپ هم انجام دادم چیز خاصی وجود نداشت(موقع اسکن هم یه اروری میدادsystem error memory dump files). فایل بک اپ یا پشتیبان هم وجود نداره چون روی صفر گذاشتمش اصلا بک اپ نمیگیره.
الان دیگه از حجم کم یا بهش اضافه نمیشه ثابت مونده.
همچنین دسته بندی مای کامپیوتر(this PC در ویندوز8.1) هم از بین رفته بود(همون گروه بندی که درایو ها رو از پوشه دانلود و ویدئو و... جدا می کرد.) ویندوز من 8.1 هستش.
حالا من چطور فضای از دست رفته رو برگردونم؟راهی جز تعویض ویندوز وجود داره؟:n37:

borhanj
19-08-2018, 20:51
بچه ها شما باید از برنامه های بهینه ساز استفاده کنید به احتمال زیاد مشکل شما رفع خواهد شد اگر ویندوز شما 10 است از این برنامه استفاده کنید Windows 10 Manager :n33: