PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد اکسترنال سی گیت مدل GoFlex با حجم 1TB ضربه دیده و توسط پورت USB هم شناخته نمیشه

peyman1349
09-06-2013, 22:39
درود بر دوستان گرامی

متاسفانه وقتی هارد اکسترنالم که مارکش سی گیت و مدلش Free Agent GoFlex با حجم 1TB هستش رو به لپ تاپم وصل کردم تا باز کنم،پیش از اینکه در my computer بتونم درایو مربوطه رو باز کنم یه ضربه خیلی ملایم به هارد وارد شد،بعد از اون دیگه نه درایو رو پورت USB سیستم شناسایی می کنه و نه هیچ آیکونی روی صفحه My computer باز میشه (ضمنا با پورتهای USB3 و USB2 هم نتیجه یکسانه و به هیچ عنوان پورت USB رو نمی شناسه ):n03:
در حال حاضر فقط وقتی هارد رو به پورت USB وصل می کنم، توی هارد صدای حرکت هد و موتورش چند لحظه به گوش میرسه و بعدش صدا قطع میشه و دوتا LED روی هارد شروع به چشمک زدن می کنند و ضمنا از لحظه وصل کردن هارد به پورت USB به هیچ عنوان این پورت رو نمی شناسه.
از دوستان و مدیران محترم عاجزانه تقاضای راهنمایی دارم،بنده به همراه خانواده تازه به خارج از کشور مهاجرت کردم و کلیه اطلاعات شخصی و ضروری ام رو فقط و فقط روی این یک هارد ذخیره دارم و شدیدا در کشور غریب به این اطلاعات نیاز دارم.

پیشاپیش یک دنیا از محبت دوستان سپاسگزارم

EXTREME
10-06-2013, 08:14
احتمالا به خاطر اون ضربه به هد هارد آسیب وارد شده بهتره ببرید مراکز تخصصی اطلاعات رو ریکاوری کنن و هد رو عوض کنن

peyman1349
10-06-2013, 10:15
درود بر شما دوست گرامی

بنده عضو جدید این سایت هستم،پستهای جنابعالی رو دیدم،بسیار مفید و سودمند هستند و مشخصه شما فرد بسیار با تجربه و حاذقی در این فیلد هستید.
البته بنده نوک سوزنی هم به پای شما نمی رسم،اما بابت راهنمایی جنابعالی یک دنیا سپاسگزارم.
من هم حدود 23 ساله که در زمنینه تعمیرات تخصصی سیستمهای الکترونیکی تجربه دارم اما چون تخصص من دقیقا این نیست از شما کمک می خوام،چون در حال حاضر هیچ ابزاری به همراه خودم نیاوردم،نمی تونم هارد اکسترنالم رو باز و وضعیتش رو بررسی کنم،حالا با توجه به راهنمایی جنابعالی،سوالی از حضورتون دارم،آیا با توجه به ضربه خیلی خیلی خفیفی که خورده آیا ممکنه باز هم هد آسیب دیده باشه؟ چون ضربه بسیار خفیف و آرام بود.
سوال دیگه ای که از جنابعالی دارم اینه که آیا با آسیب دیدن هد هارد دیسک چطور ممکنه که پورت USB رو دتکت نکنه؟ آیا این ایراد مکانیکی می تونه باعث بشه که روی بخش الکترونیکی هارد تاثیر بگذاره و این قسمت رو هم از کار بیاندازه؟
از اینکه به بنده منت می گذارید و پاسخ پرسش بدنه رو جواب دادید و می دهید صمیمانه سپاسگزارم.

ارادتمند-peyman1349

EXTREME
10-06-2013, 21:48
درود بر شما دوست گرامی

بنده عضو جدید این سایت هستم،پستهای جنابعالی رو دیدم،بسیار مفید و سودمند هستند و مشخصه شما فرد بسیار با تجربه و حاذقی در این فیلد هستید.
البته بنده نوک سوزنی هم به پای شما نمی رسم،اما بابت راهنمایی جنابعالی یک دنیا سپاسگزارم.
من هم حدود 23 ساله که در زمنینه تعمیرات تخصصی سیستمهای الکترونیکی تجربه دارم اما چون تخصص من دقیقا این نیست از شما کمک می خوام،چون در حال حاضر هیچ ابزاری به همراه خودم نیاوردم،نمی تونم هارد اکسترنالم رو باز و وضعیتش رو بررسی کنم،حالا با توجه به راهنمایی جنابعالی،سوالی از حضورتون دارم،آیا با توجه به ضربه خیلی خیلی خفیفی که خورده آیا ممکنه باز هم هد آسیب دیده باشه؟ چون ضربه بسیار خفیف و آرام بود.
سوال دیگه ای که از جنابعالی دارم اینه که آیا با آسیب دیدن هد هارد دیسک چطور ممکنه که پورت USB رو دتکت نکنه؟ آیا این ایراد مکانیکی می تونه باعث بشه که روی بخش الکترونیکی هارد تاثیر بگذاره و این قسمت رو هم از کار بیاندازه؟
از اینکه به بنده منت می گذارید و پاسخ پرسش بدنه رو جواب دادید و می دهید صمیمانه سپاسگزارم.

ارادتمند-peyman1349

خواهش میکنم

هم میتونه به هد آسیب رسیده باشه هم اینکه از پارکینگ هد باشه که با یک ضربه کوچک دوباره هد به کارخودش ادامه بده
معمولا هد مشکل پیدا کنه هارد دیتکت نمیشه ولتاژ به هارد شما میرسه ولی دیتکت نمیشه
چون گفتین از موقعی که این ضربه وارد شده اینطوری شده من احتمال رو به هد و پارکینگ هد دادم

peyman1349
10-06-2013, 22:50
پس طبق فرمایش شما کار به جراحی خواهد کشید! و ناچارم خودم ابزار تهیه و بازش کنم تا هد رو در محل خودش مجددا پارک کنم.
حال سوالی که برام پیش امده اینه که آیا این مدل هارد اکسترنال برای باز کردنش پیچ خاصی داره یا کیس بالایی و پایینی هارد به صورت فشاری و با خار به هم متصل شده اند؟ چون بنده هیچ پیچ خاصی به نظرم نمی رسه،اگر راه و روش خاصی بازکردن این مدل هارد داره یا دستور العمل خاصی داره یک دنیا از شما ممنون میشم بزرگواری بفرمائید بنده رو راهنمایی کنید.
بینهایت از محبت جنابعالی سپاسگزارم

EXTREME
10-06-2013, 23:47
پس طبق فرمایش شما کار به جراحی خواهد کشید! و ناچارم خودم ابزار تهیه و بازش کنم تا هد رو در محل خودش مجددا پارک کنم.
حال سوالی که برام پیش امده اینه که آیا این مدل هارد اکسترنال برای باز کردنش پیچ خاصی داره یا کیس بالایی و پایینی هارد به صورت فشاری و با خار به هم متصل شده اند؟ چون بنده هیچ پیچ خاصی به نظرم نمی رسه،اگر راه و روش خاصی بازکردن این مدل هارد داره یا دستور العمل خاصی داره یک دنیا از شما ممنون میشم بزرگواری بفرمائید بنده رو راهنمایی کنید.
بینهایت از محبت جنابعالی سپاسگزارم

پیشنهاد میکنم بدون اتاق کلین هارد رو باز نکنید

peyman1349
11-06-2013, 05:40
چشم

به دیده منت این کارو می کنم،اما عرض کردم مشکل اینجاست که به علت مهاجرت هیچ ابزاری با خودم به همراه نیاوردم و می بایستی ابزار کار مناسب رو تهیه کنم،مضافا بر اینکه مشکل اصلی اینه که نمیدونم چطوری کیس رو باز کنم؟ می تونم با سعی و خطا اینکارو انجام بدم اما چون تمام اطلاعات مهمی که دارم نمیخوام از دست بره و وضعیت بدتر بشه از شما راهنمایی دقیق می خواهم. آیا کیس این مدل ( سی گیت FreeAgent GoFlex ) با پیچ به هم متصل شده یا توسط خار کیس زیر و رو به هم چفت شده اند؟ اگر اینطوره محل خارها کجا هستند؟ اگر دستور العمل خاصی در این رابطه وجود داره یک دنیا ممنون میشم این دستور العمل رو برای بنده لینکش رو بگذارید.

مجددا از اینکه این همه مزاحم شما میشم پوزش می خوام و از راهنمایی های بسیار مفید شما صمیمانه سپاسگزارم دوست گرامی:)

EXTREME
11-06-2013, 10:23
هارد اینترنال زیاد باز کردم اکسترنال باز نکردم تا حالا و هر هارد اکسترنالی هم فرق داره باز کردنش اونجا که هستین مرکزی جایی نیست که اینکارو براتون انجام بده چون بدون ابزار مناسب نمیشه اینکارو کرد

peyman1349
12-06-2013, 08:08
چرا دوست گرامی من یک مرکز تعمیرات توی مسیرم دیدم اما چه کنم که........بگذریم،خودم باید دست بکار بشم و اول ابزار تهیه کنم بعد بازش می کنم، در نهایت وقتی بازش کردم نتیجه رو براتون خواهم نوشت.
از راهنمایی های بسیار سودمند شما صمیمانه سپاسگزارم دوست گرامی:n01:

peyman1349
14-06-2013, 12:41
درود بر شما دوست گرامی

فرمایش جنابعالی درست بود، هد از پارک خارج شده بود، بعد از بازکردن کاور روی هارد با اعمال شاقه !! بالاخره تونستم نگاهی به داخل هارد دیسکم بیاندازم و هد رو به Parking Position به آرامی هدایت کنم،بعد تست کردم و نتیجه این شد که هارد اکسترنال مجددا توسط پورت USB شناسایی شد و تونستم از کل اطلاعات این هارد دیسک یک Back up کامل تهیه کنم.
باز هم از راهنمایی های سودمند شما صمیمانه سپاسگزارم و برای شما آرزوی بهترین و شاد ترین لحظه ها رو دارم.

ارادتمند-peyman1349