PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرما خوردگی

A.Green.H
08-06-2013, 19:27
میدونین که سرما خوردگی شایع ترین بیماری ای هست که سالانه ممکنه چند بار بیاد سراغتون...

در نظر سنجی شرکت کنید و توضیهاتی در مورد نحوه و مدت درمانتون رو بگید...

بهترین راه ها رو هم برای درمان سرما خوردگی وعوارض هایی مانند اب دماغ و... رو هم معرفی کنید

raana
08-06-2013, 21:07
سلام......

حتما باید به پزشک مراجعه بشه...چون ممکنه بیماری آنفولانزا باشه ..و در واقع ویروسی باشه .... در این صورت نیازی به مصرف آنتی بیوتیک نیست...(البته اگر شخص مثل من سابقه ی عفونت گوش یا سینوزیت نداشته باشه:n02:)......

و اگر بیماری نیاز به دارو داشته باشه...بازم بهتره که پزشک تجویز کنه......که میزان و نوع آنتی بیوتیک متناسب با نوع بیماری باشه....

چون اکثر افراد خودشون شروع به مصرف دارو میکنن...بدون اینکه بدونن اصلا لازم هست یا نه ..نتیجه این میشه که بدن به اون دارو مقاوم میشه و در آینده وقتی فرد واقعا به اون دارو نیاز داره..بدن دیگه جواب نمیده و نسبت به اون مقاوم شده......

بهترین راههای درمان:
به پزشک مراجعه کنید:n02:-.........استراحت.......تا میتونید ویتامین C مصرف کنید.......غذاهای گرم و سبک که بلع و هضم راحت دارن ولی در عین حال مقوی باشن.........نوشیدن مایعات فراوان............استفاده از مخلوط آب گرم عسل و آبلیمو برای درمان سرفه........
شستشو گلو و بینی با آب نمک رقیق یا سرم شستشو.......

A.Green.H
09-06-2013, 15:26
من الان 6 روز هست که سرما خوردم فقط روز اول جوشونده اویشن رو خوردم و دیگر هیچ - مثل روزای عادی -همه نوع خوراکی میخورم-حتی بستنی هم میخورم...:n02: -فعلا مریض هستم-اما درست میشم-خیالتون تخت
در مورد دارو هم باید بگم اثلا دارو نمیخورم