PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای خرید هارد اکسترنال 1

Abdolreza2012
08-06-2013, 16:59
سلام دوستان
من میخوام یه هارد 1 ترا بخرم تا هفته ی دیگه
چیو پیشنهاد میکنین؟
1 - USB 3 باشه
2 _ داغ نکنه
و ...
در کل یه چیز خوب میخوام
اگه میشه با قیمت بگین
ممنون

ata.royalfalcon
08-06-2013, 17:44
سلام .

اگر هارد اکسترنال آداپتوری میخواهید میتونید WD my book رو بخرید که usb3 هم هست . این مدل در مقایسه با Seagate backup plus desktop drive کندتر هست ولی گرمای کمتری تولید میکنه (در هر حال توصیه میشه از فن برای کولینگ استفاده کنید) . ولی اگر هارد اکسترنال پرتابل (انواع بدون آداپتور) میخواهید میتونید WD mu passport یا Seagate backup plus portable drive رو انتخاب کنید .
ضمناً یکی از مهمترین مزیت هاردهای اکسترنال WD my book/passport قابلیت رمزگذاری سخت افزاری (hardware encryption) آن هست که علاوه بر کاربرد آسان ، امنیت خوبی هم دارد . در هر حال هیچکدام از مدلهای معرفی شده ضد ضربه نیستند (کلاً هارد دیسکها خیل حساس هستند) در نتیجه در نگهداری و استفاده از آن خیلی دقت کنید تا مشکلی پیش نیاد . قیمت حدودی یکترابایت با توجه به نوع گارانتی و مدت آن و انصاف فروشنده و همچنین مدل بین 295 الی 320 هزار تومن متغیر هست .

Abdolreza2012
08-06-2013, 21:05
ممنون بابت توضیح کاملت
من پرتابل میخوام بگیرم
فقط یه چیز میخوام که سرعت خوبی داشته باشه
usb3 باشه و داغ نکنه زود به زود
اگه امنیتم داشته باشه خیلی خوبه
ضد ضربه مگه هست؟اگه هست چه مدلی؟

این دو مدلی که شما پیشنهاد دادین چند هستن؟
واینکه یکی از مدلهای خوبو دقیق بگین که من همونو بگیرم
بودجه منم تا 300 تومن هست حالا یکم بالاتر مسئله ای نیست

ata.royalfalcon
08-06-2013, 21:27
ممنون بابت توضیح کاملت
من پرتابل میخوام بگیرم
فقط یه چیز میخوام که سرعت خوبی داشته باشه
usb3 باشه و داغ نکنه زود به زود

همانطوریکه در پست بالا هم گفتم میتونید WD my passport یا Seagate backup plus portable drive رو بخرید . این هاردها خیلی گرم نمیکنند ولی به هر حال باید دمای هارد رو با استفاده از نرم افزارهای مناسب کنترل کنید . ضمناً هر دو uab3 هستند .

اگه امنیتم داشته باشه خیلی خوبه

امنیت از چه لحاظ ؟ عدم دسترسی سایرین به دیتاهای ذخیره شده !؟ یا از بین نرفتن اطلاعات !؟

اگر مورد اول منظور شماست که میتونید WD my passport رو بخرید به خاطر قابلیت hardware encryption . اگر مورد دوم منظور شماست تنها راه افزایش امنیت اطلاعات ، ذخیره نمودن داده ها بر روی چند هارد هست . هارد دیسک حتی اگر از بهترین برند باشه و بهترین کیفیت رو داشته باشه به هر حال ممکنه خرابی داشته باشه .

ضد ضربه مگه هست؟اگه هست چه مدلی؟
من یکی transcend دیدم تو یکی از سایتهای فروش به نظر خوب بود
شما چه مارکی رو پیشنهاد میدید؟

مدلهایی چون Silicon power armor a80 یا Silicon power armor a15 یا Adata HD710 یا Adata SH14 و موارد مشابه . این هارد های اکسترنال گرچه باکسهای نشکن و مقاومی دارند (بطوریکه نیازی به کیف مخصوص هم نیست) اما بدلیل وجود اجزای ظریف و متحرک هارد دیسکها توصیه میشه که مثل یک هارد معمولی نگهداری و مراقبت کنید ، مخصوصاً در زمانیکه روشن و در حال read/write هستند ضربه و یا تکان داده نشوند .

Abdolreza2012
09-06-2013, 13:00
همانطوریکه در پست بالا هم گفتم میتونید WD my passport یا Seagate backup plus portable drive رو بخرید . این هاردها خیلی گرم نمیکنند ولی به هر حال باید دمای هارد رو با استفاده از نرم افزارهای مناسب کنترل کنید . ضمناً هر دو uab3 هستند .

امنیت از چه لحاظ ؟ عدم دسترسی سایرین به دیتاهای ذخیره شده !؟ یا از بین نرفتن اطلاعات !؟

اگر مورد اول منظور شماست که میتونید WD my passport رو بخرید به خاطر قابلیت hardware encryption . اگر مورد دوم منظور شماست تنها راه افزایش امنیت اطلاعات ، ذخیره نمودن داده ها بر روی چند هارد هست . هارد دیسک حتی اگر از بهترین برند باشه و بهترین کیفیت رو داشته باشه به هر حال ممکنه خرابی داشته باشه .

مدلهایی چون Silicon power armor a80 یا Silicon power armor a15 یا Adata HD710 یا Adata SH14 و موارد مشابه . این هارد های اکسترنال گرچه باکسهای نشکن و مقاومی دارند (بطوریکه نیازی به کیف مخصوص هم نیست) اما بدلیل وجود اجزای ظریف و متحرک هارد دیسکها توصیه میشه که مثل یک هارد معمولی نگهداری و مراقبت کنید ، مخصوصاً در زمانیکه روشن و در حال read/write هستند ضربه و یا تکان داده نشوند .

مرسی
پس من همون WD my passport رو میگیرم