PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن سیستم(100% شدت ضرفیت هارد wd 500 green)

devilmaster
07-06-2013, 23:49
سلام

حدود 2 ماه پیش هاردم که seagate 500 بود مشکل پیدا کرد و با توجه به هزینه تعمیر و احتمال خرابی دوباره پس از تعمیر یه هارد وسترن 500 گرین خریدم. ولی متاسفانه گاهی اوقات حین استفاده از سیستم ، همه چیز گیر میکنه و تا چند ثانه سیستم هنگ میکنه حتی گاهی اوقات اسکرین هم گیر میکنه. اول تصورم این بود که ایراد از رم یا پردازنده هست ولی بعد که توی task manager چک کردم ظاهرا ضرفیت پردازش های هارد به 100% میرسه و این مشکل رو بوجود میاره.

حالا چند تا سوال مطرح هست. اول اینکه دلیل بروز همچین مشکلی چی میتونه باشه؟ با در نظر داشتن اینکه استفاده بنده که گیم+گوش دادن به موزیک و چرحیدن توی نت هست(همزمان) تغییری نسبت به گذشته نکرده بروز چنین مشکلی عادی هست؟ ربطی به اینکه هارد جدید وسترن هست و قبلی سیگیت داره؟( من شخصا تصورم این بوده که حداقل توی این رینج قیمت وسترن بالاترین کیفیت رو داره) و در آخر اینکه حل چنین مشکلی با استفاده از نرم افزار امکان پذیر هست یا اینکه نیاز به مراجعه به نمایندگی هست؟

مشخصات سیستم و چند تا اسکرین شات از سیستم:
mb:ga770t usb3
ram:2x2gb 1333 geil
cpu:phenom II x4 955
power:600green

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این زمانی هست که ضرفیت هارد پر شده و جتی سیستم task manager رو هم نمیتونه اون لحظه باز کنه

و این هم زمانی که به 100% رسیده ولی همونطور که مشاهده میکنید جمع عملیاد های read و write هارد به 10 مگابایت هم نرسیده ولی چنین مشکلی پیش میاد

EXTREME
08-06-2013, 09:01
سلام

حدود 2 ماه پیش هاردم که seagate 500 بود مشکل پیدا کرد و با توجه به هزینه تعمیر و احتمال خرابی دوباره پس از تعمیر یه هارد وسترن 500 گرین خریدم. ولی متاسفانه گاهی اوقات حین استفاده از سیستم ، همه چیز گیر میکنه و تا چند ثانه سیستم هنگ میکنه حتی گاهی اوقات اسکرین هم گیر میکنه. اول تصورم این بود که ایراد از رم یا پردازنده هست ولی بعد که توی task manager چک کردم ظاهرا ضرفیت پردازش های هارد به 100% میرسه و این مشکل رو بوجود میاره.

حالا چند تا سوال مطرح هست. اول اینکه دلیل بروز همچین مشکلی چی میتونه باشه؟ با در نظر داشتن اینکه استفاده بنده که گیم+گوش دادن به موزیک و چرحیدن توی نت هست(همزمان) تغییری نسبت به گذشته نکرده بروز چنین مشکلی عادی هست؟ ربطی به اینکه هارد جدید وسترن هست و قبلی سیگیت داره؟( من شخصا تصورم این بوده که حداقل توی این رینج قیمت وسترن بالاترین کیفیت رو داره) و در آخر اینکه حل چنین مشکلی با استفاده از نرم افزار امکان پذیر هست یا اینکه نیاز به مراجعه به نمایندگی هست؟

مشخصات سیستم و چند تا اسکرین شات از سیستم:
mb:ga770t usb3
ram:2x2gb 1333 geil
cpu:phenom II x4 955
power:600green

این زمانی هست که ضرفیت هارد پر شده و جتی سیستم task manager رو هم نمیتونه اون لحظه باز کنه

و این هم زمانی که به 100% رسیده ولی همونطور که مشاهده میکنید جمع عملیاد های read و write هارد به 10 مگابایت هم نرسیده ولی چنین مشکلی پیش میاد

وقتی استفاده هارد روی 100% است و هارد الگکی در حال فعالیت است اول از resource monitor ببینید چه پروسسی بیشترین مقدار را برای خواندن و نوشتن به خود اختصاص داده
علت های دیگه این مشکل میتونه از بدسکتور ویروس اتصالات هارد و پاور و خود هارد مثل فریم ویر هارد باشه

برای resource monitor توی استارت تایپ کنید resource monitor
cpu usage هم چک کنید بالا نباشه

devilmaster
09-06-2013, 19:14

ا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

devilmaster
09-06-2013, 19:20
امروز هم یه بار پیش اومد که active time 100% شد ولی read و write صفر بودن.

saxiass
13-06-2013, 22:53
سلام.
منم همین مشکلو دارم.
البته روی لپ تاپ.
مشخصات:
cpu: core i5 2.53 GHZ
ram: 6gb
H.D.D: 750 Hitachi
لطفا اساتید راهنمایی کننن.:n30:

devilmaster
18-06-2013, 12:21
این هم از hd tune

EXTREME
18-06-2013, 13:00
این هم از hd tune

این ارور من علتشو نمیدونم چیه

devilmaster
18-06-2013, 23:09
امکانش هست که خدمات کامپیوتری های معمولی بدونن ایرادش چیه یا باید ببرم جایی که تخصصی کار هارد و .... انجام میدن؟
نظرتون راجع به اینکه ببرمش گارانتی چیه؟

Amir Hossein
18-06-2013, 23:48
اگه میتونین بفرستین گارنتی خیالتون رو راحت کنین
اگه هم نمیتونین خودتون یه بار پارتیشن هارو پاک کنین از اول پارتیشن بندی بکنین

EXTREME
19-06-2013, 07:42
امکانش هست که خدمات کامپیوتری های معمولی بدونن ایرادش چیه یا باید ببرم جایی که تخصصی کار هارد و .... انجام میدن؟
نظرتون راجع به اینکه ببرمش گارانتی چیه؟

بله ببرین گارانتی یا مراکز تخصصی