ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بعد از فرمت کردن هارد هنوز اطلاعات موجوده - امنیت شخصی - راهنمائی فوری

jojonice
07-06-2013, 05:13
سلام
لطفا راهنمائی کنید
چند وقت قبل هارد را با انواع روش ها چندین بار فرمت کردم
و گفتم حتما همه اطلاعات پاک شدن اند و ویندوز جدید نصب کردم و بردمش پیش یکی از دوستام چون گفته بود میتونه با روش هائی و برنامه هائی اطلاعات را دوباره برگردانه
اما گفتم چگونه ممکنه
تا اینکه بردم پیشش باور کنید یک سری اطلاعات در آورد مربوط به چن سال قبل که اصلا نمیدانستم
خوب آخه چگونه میشود کل هارد و درایوها را چندین بار حتی با فرمت خود ویندوز فرمت کنیم اما هنوز اطلاعاتی در آن باشد
حالا چکار کنیم مثلا هاردی داریم و میخواهیم بفروشیم خوب اگر نباید بدست کسی برسد
لطفا بهترین و کامل ترین روش را برای حذف کامل هارد بگید
ممنون
خداحافظ

Beta
07-06-2013, 09:19
خب شما نرم افزار CCleaner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو دانلود کنید.
میری قسمت Tools یه ابزاری داره به نام Drive Wipe.

شما Entir Drive رو انتخاب کن و درایو مورد نظرتو Wipe کن.
Security رو هم هرچی بیشتر بزاری با دقت بیشتر پاک سازی میکنه ولی خب زمان خیلی بیشتری میگیره.

NorthBridge
07-06-2013, 09:21
سلام خب تصور اولیه ی شما از فرمت اشتباهه. چون این بدیهیه که با فرمت کردن هیچوقت اطلاعات HDD از بین نمیره و داده ها همچنان بصورت 0 و 1 روی هارد وجود داره و با برنامه های ساده ی بازیابی براحتی میشه برشون گردوند.مگر اینکه از تکنیک Low Level Format و تک و توک برنامه هاش که اغلب از طرف خود سازنده های هارد منتشر شده استفاده کنید که بسیار وقتگیره ولی تمام داده های 0 و 1 رو به 0 تبدیل میکنه و مشکلات ناشی از بدسکتورهای فیزیکی رو هم برطرف میکنه
نرم افزارهای زیادی برای پاک کردن هارد از داده های شخصی وجود داره که با سرعت بالا اینکار رو میکنند
خود برنامه ی HD Tune که برای تست هارد و فلش کاربرد داره در سربرگ Erase با 4 استاندارد اینکار رو میکنه
East-Tec Eraser هم که حرفه ای برای اینکار ساخته شده
اینجا رو ببین:
مي خوام هاردم رو پاك كنم تا با هيچ برنامه اي قابل برگشت نباشن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jojonice
07-06-2013, 15:12
ممنون از راهنمائی
در مورد حذف اطلاعات هارد چون این کار را هم لپ تاپ و هم برای کامپیوتر رو میزی میخواهم استفاده کنم
راستی این نرم افزارها در حالت ویندوز کار میکنند و یا داس ؟
چون میخواهم کل درایو ها و کل هارد باشه

راستی بعضی ها میگن این نرم افزار ها حتی پارتیشن ها را هم حذف میکند خوب اگر اینطوری است بعد از اینکه پارتیشن ها و درایو ها را فرمت کرد میتونیم بعد دوباره راحت ویندوز نصب کنیم ؟

که نیستم کسی بیاد و اطلاعات مربوط به خیلی قبل را دربیاره