PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ابعاد استاندارد برای آیکن یا دکمه

LEILA BAHAR
06-06-2013, 10:32
با سلام خدمت دوستان عزیز

من برنامه نویس هستم و بایستی ابعاد استانداردی را به گرافیست بدهم برای ساخت آیکن .

می خواهم ابعادی را بدهم که در کامپیوترهای مختلف کیفیت آن به هم نخورد یعنی با Resolution های مختلف .

به نظر شما بایستی این ابعاد را به چه صورتی بدهم ؟

همینطور برنامه من طوری است که بایستی تمام صفحه را بگیرد یعنی وقتی کامپیوتر بالا می آید فقط برنامه من مشاهده شود و کاربر متوجه نباشد که دارد با ویندوز کار می کند . یعنی تمام عملیاتی که با ویندوز انجام می دهد، با برنامه من انجام دهد .

من به این منظور تصویری را به گرافیست سفارش داده ام . که این تصویر تمام صفحه را می گیرد .

خواهشمندم به من بگویید که ابعاد استاندارد برای این تصویر بایستی چقدر باشد تا در Resolution های مختلف و کامپیوتر های مختلف کیفیت به هم نخورد.

J U N I P E R
11-06-2013, 10:34
سلام؛

اندکی توضیح:
خب این تو حوزه طراحی واسط کاربری (UI Design) هست و کار یک گرافیست معمولی نیست،.
استاندارد مشخصی به این شکلی که شما فرمودید وجود نداره. کاملا بستگی به برنامه و دستگاه‌هایی که قراره برنامه روش اجرا بشه داره. مثلا تعامل کاربر فقط با موس باشه یه جوره. اگر تعامل لمسی رو هم در نظر بگیرید قضیه متفاوت می‌شه.
بعضی برنامه‌ها رزولوشن‌های مختلف رو در خودشون جای می‌دن و با توجه به دستگاهی که داره اجرا می‌شه، از اون‌ها استفاده می‌کنند. یعنی مثلا چند پس‌زمینه با ابعاد متفاوت برای دستگاه‌های متفاوت. یه تکنیک دیگه هم هست که طراحی کار رو مینیمال انجام بدید. یعنی حتی‌الامکان از عکس دوری کنید و با شیب رنگ و این چیزها کار کنید که کاملا دست آدم رو برای دستگاه‌های مختلف باز می‌ذاره.
بعضی هم حداقل رو در نظر می‌گیرند. مثلا می‌کن باید حداقل رزولوشن دستگاه 1024*768 باشه تا اجرا بشه. رزولوشین های بالاتر هم همون ابعاده و تصویر center میشه.

پاسخ شما:
ابعاد مشخصی نیست، کاملا و کاملا بسته به نرم‌افزار شماست...اطلاعات بیشتری باید بدید