PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب نشدن ویندوز

hiva_yekta
05-06-2013, 13:56
سلام من روی یک سیستم اومدم xp نصب کنم پیغام "SETUP DID NOT FINE ANY DRIVES INSTALLED,..." را داد تو یک جا خوندم برم تنظیمات بایوس گزینه RAID را تبدیل کنم!!!
منم رفتم بایوس گزینه SATA CONTROLLER را از raid به native تبدیل کردم که مرحله نصب ویندوز داشت تا فرمت درایو میرفت که یهو صفحه مرگ(اون صفحه آبی) را نشان داد از اون به بعد هر چی رفتم نصب کنم بازم خطای پیدا نشدن درایو را داد،
و هر چی دکمه Del را میزنم برم بایوس دیگه نمیرم و بعد از اینکه اسکن قطعات را نشون میده مینویسه تو قسمت 4ام دیسک خطا وجود داره. در این مورد چکار کنم؟
ضمنا روی لپ تاپم هم نمیتونم XP نصب کنم (همان متن پیدا نشدن درایو ها را نشان میده)اما اون گزینه مربوط برای کنترل sata را تو بایوس ندارم یا گزینه های مشابهش، چطور میشه نصب کنم؟

saeed_136915
05-06-2013, 14:28
سلام
شما یه بار بایوس رو ریست کنین (باطری روی مادربرد رو دو دقیقه دربیارین بعد بزارین سرجاش یا اینکه از جامپر پاک کردن بایوس استفاده کنین).
بعد هم از داخل بایوس همون SATA Controller رو روی IDE بزارین.
XP دیگه با سخت افزارهای جدید زیاد همخوانی نداره

hiva_yekta
05-06-2013, 14:32
سیستم اش جدید نیست اما تو قسمت بایوس گزینه IDE را نداشت فقط raid , native, disable داشت؟

hiva_yekta
06-06-2013, 22:34
سلام مشکلم حل شد
اول که تو تنظیمات بایوس گزینه sata controller داشتم تبدیل به native mode کردم داشت ویندوز نصب میشه ککه صفحه مرگ(صفحه آبی معروف) اومد و از اون به بعد نه بایوس بالا اومد نه نصب انجام میشد، طبق گفته دوست ارجمند بایوس را درآوردم و تنظیمات برگشت و دوباره برای نصب با اینکه روی گزینه native بود (تنظیمات بایوس منظوره) در حین نصب خطا میداد هارد را نمی شناسد ،
سیم اتصال هارد را تعویض کردم دیگه خطای عدم شناسایی هارد را نداد اما در حین فرمت درایو خطا می داد که نمی تونه یکی از فایل ها را کپی کنه برای رفع این مشکل هم می دونستم سی دی ویندوز درسته و سی دی رام را که تعویض کردم مرحله نصب انجام شد :n08:

خیلی طولانی گفتم ببخشید شاید یکی دیگه هم مشکلی مث من براش پیدا بشه امیدوارم کمک کننده باشه...