PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ---افزایش قد در 23 سالگی

saman1330
02-06-2013, 14:20
درود
من 23 سالمه(مرد)175 قد
امکان افزایش قد هست و اگه هست چگونه؟
داداشم قدش 187 اینا هست. و بابام هم قد خودمه.
خواهشن جواب ها مستند باشه(آخه هر جا می گردم یکی میگه 20 سالگی صفحات بسته میشه یکی میگه 21 و یکی میگه تا 25 و ...:n02:)
سپاس:n16:

unknown47
02-06-2013, 14:37
سلام
دوست عزیز شما باید بری دکتر غدد بعد اون واست یه عکس از مچ دست چپتون میگره با توجه به اون عکس میگه که امکان رشد هست یا نه(البته خیلی بعیده)
الانم قدت خوب هست. بلند قد نیستی ولی کوتاه هم نیستی. مناسبی:n01:

Alamate Soal
04-06-2013, 10:13
هزینه بیخودی میکنین فقط چیزی نصیبتون نمیشه. شما قد مناسبی دارین کاملا نرمال اصلا هم کم نیست قدتون .
به نظر من وقت و هزینه خودتون رو روی تناسب اندام و بدن سازی بزارین بهتره

M A S 0 U D
04-06-2013, 10:15
دوستان رشد قد حداکثر تا چند سالگیه ؟

Alamate Soal
04-06-2013, 18:26
دوستان رشد قد حداکثر تا چند سالگیه ؟

از نظر تئوری تا بالای 25 سالگی هم ممکنه ولی موردی گزارش نشده که رشد محسوس داشته باشه.

کلا بالای 21 سال باید بیخیال این چیزها بشه حتی خود 21 و 20 سال هم زیاد امیدی به افزایش محسوس نیست

saman1330
05-06-2013, 11:37
اما من دیدم کسایی رو تو نت که گفتن با ورزش های کششی(مثل اویزون شدن از بارفیکس) تونستن در 23 سالگی حدود 3-4 سانت افزایش قد داشته باشن(جدا از گودی کمر):n13:

MR.CART
05-06-2013, 11:48
عزیز قدت خیلی هم خوبه 175 اگه بری کناز یه 180 وایسی از نظر ظاهری اختلافتون خیلی کمه.

wichidika
05-06-2013, 14:16
درود
من 23 سالمه(مرد)175 قد
خواهشن جواب ها مستند باشه(آخه هر جا می گردم یکی میگه 20 سالگی صفحات بسته میشه یکی میگه 21 و یکی میگه تا 25 و ...:n02:)

روشی هست بدون جراحی تا دوتا سه ربطی هم به باز و بسته بودن صفحات رشد ندارد.

alone-boy
05-06-2013, 16:39
مدل موهات رو عوض کن یه 2-3 سانت کمک میکنه:n02:

saman1330
06-06-2013, 23:34
روشی هست بدون جراحی تا دوتا سه ربطی هم به باز و بسته بودن صفحات رشد ندارد.

درست متوجه نشدم چی میگی:n27:

شاهزاده خانوم
07-06-2013, 21:40
سلام . والا یکی از دوستان خیلی خیلی دور ما چندین سال پیش با جراحی 10 سانت به قدش اضافه شده بود البته فکر کنم هزینه جراحی خیلی سرسام اور باشه

jorj
07-06-2013, 22:01
دوست عزیز امیدوارم ناراحت نشی . شما باید روی فکرت کار کنی .قد فوق العاده خوبی داری

ArashMiniStar
07-06-2013, 22:22
اما من دیدم کسایی رو تو نت که گفتن با ورزش های کششی(مثل اویزون شدن از بارفیکس) تونستن در 23 سالگی حدود 3-4 سانت افزایش قد داشته باشن(جدا از گودی کمر):n13:

جدا میشه؟ امکانش هست توضیح بدید؟؟؟

Sent from my Xperia Neo V using Tapatalk 2

ArashMiniStar
07-06-2013, 22:22
دوست عزیز امیدوارم ناراحت نشی . شما باید روی فکرت کار کنی .قد فوق العاده خوبی داری

تایید میشه 175 که خیلی خوبه

ArashMiniStar
07-06-2013, 22:24
سلام . والا یکی از دوستان خیلی خیلی دور ما چندین سال پیش با جراحی 10 سانت به قدش اضافه شده بود البته فکر کنم هزینه جراحی خیلی سرسام اور باشه

نگاه کنید جراحی بوده یا هورمون؟؟چون جراحی خطرناکه اصلا و هزینش هم باید بالا باشه

شاهزاده خانوم
07-06-2013, 22:42
جراحی بود .
بله یادمه گفتند که خیلی هزینه کرده (البته این قضیه برای خیلی وقت پیش بود)

kenzu
07-06-2013, 22:49
این سوال غلط است.

قدت خوبه .

V E S T A
07-06-2013, 22:54
برای بلندی و کوتاهی قد هم ژنتیک و هم عوامل محیطی تاثیر گذاره مثلاممکنه کسی که از نظر ژنتیک قابلیت اینو داره که قد بلندی داشته باشه ولی عوامل محیطی ناسازگار مثل تغذیه نا مناسب

یا مشکل هورمونی یا عوامل دیگه مانع بلندی قد بشه یا یه نفر از نظر ژنتیکی مستعد داشتن قد بلند نیست این فرد با ورزش هم نمی تونه قد بلندی پیدا کنه .. به نظر من کسی که مستعد داشتن

قد بلند هست( از نظر ژنتیکی) میتونه بعد از سن 20 سالگی تا 25 سالگی قدش رو افزایش بده ( با تغذیه مناسب، ورزش هایی مثل بسکتبال و مطمئن شدن از نداشتن مشکل هورمونی) من خودم

از 18 سالگی به بعد تا حتی بعد از 20 سالگی بلند شدن قدم ادامه داشت

nits
07-06-2013, 22:56
برای بلندی و کوتاهی قد هم ژنتیک و هم عوامل محیطی تاثیر گذاره مثلاممکنه کسی که از نظر ژنتیک قابلیت اینو داره که قد بلندی داشته باشه ولی عوامل محیطی ناسازگار مثل تغذیه نا مناسب

یا مشکل هورمونی یا عوامل دیگه مانع بلندی قد بشه یا یه نفر از نظر ژنتیکی مستعد داشتن قد بلند نیست این فرد با ورزش هم نمی تونه قد بلندی پیدا کنه .. به نظر من کسی که مستعد داشتن

قد بلند هست( از نظر ژنتیکی) میتونه بعد از سن 20 سالگی تا 25 سالگی قدش رو افزایش بده ( با تغذیه مناسب، ورزش هایی مثل بسکتبال و مطمئن شدن از نداشتن مشکل هورمونی) من خودم

از 18 سالگی به بعد تا حتی بعد از 20 سالگی بلند شدن قدم ادامه داشت

مکشلات هورمونی مثلا چی ؟ :n01: میشه بیشتر توضیح بدید ؟

V E S T A
07-06-2013, 23:16
مکشلات هورمونی مثلا چی ؟ :n01: میشه بیشتر توضیح بدید ؟

کمبود ترشح هورمون رشد از غده هیچوفیز که درکودکی اگر تشخیص داده شه با هورمون تراپی قابل درمان هست یا لااقل تا قبل از کاهش میزان ترشح هورمون رشد و بسته شدن صفحات

غیر از این هورمون های دیگه ای هم تو رشد و تکامل تاثیر دارن مثل فعالیت نرمال غدد فوق کلیه ، هورمون های تیروئید و هورمون های غذه هیپوفیز

شاهزاده خانوم
07-06-2013, 23:25
صفحات رشد قدی خانوم ها نهایتا تا 17 سالگی بازه و برای اقایون تا 23 سالگی بعد از اون قد بلندتر نمیشه
عوامل متعددی داره همون طور که وستای عزیز گفتند حتی ممکنه تو خانواده ای پدر و مادر هر دو از نظر قدی کوتاه و متوسط باشند اما بچه ها جهش زنتیکی داشته باشند و قدشون بلند بشه مهمترین مساله بعد از وراثت تغذیه تو دوران رشد هستش که مهمترین تاثیر رو توی افزایش قد داره

دوست من شما هم با 175 سانتی متر قد بلند نیستین اما خوب به شما نمیشه هم گفت قد کوتاه .بهتره با توجه به عوارض و هزینه زیاد بیخیال بشین البته این فقط یک پیشنهاد بود
موفق باشید

V E S T A
08-06-2013, 01:53
زمان بلوغ ترشح هورمون رشد زیاد می شه ولی به تدریج که هورمون های جن*سی ترشح می شن صفحات رشدی هم بسته می شن و رشد به تدریج متوقف می شه و افزایش رشدی در

قدشون دیده نمی شه اینکه فرد در چه سنی به بلوغ کامل برسه و ترشح هورمون های جن*سی در چه سنی افزایش پیدا کنه و صفحات رشد در چه سنی بسته شه هم مهم هست که ممکن

هست در افراد متفاوت باشه + اینکه درباره قد از نظر ژنتیکی این صفت چند ژنی هست یعنی تحت تاثیر چند ژن کنترل میشه و صرفا با یه جهش نمی شه از والدینی که فاقد ژن های مربوط به

بلندی قد هستن فرزندان بلند قد متولد بشن (گرچه در مواردی امکان پذیره و همه بستگی به نحوه قرار گرفتن الل های غالب و مغلوب در کنار هم داره ..)

زماني كه فرد به سن بلوغ مي رسد، جهشي در رشد و هورمون رشد او ايجاد ميشود كه در نهايت پس از پايان دوره بلوغ استخوان هاي دختران و پسران يا اپيفيزهاي استخواني آنان بسته ميشود

و به هيچ وجه نمي توان قد آنان را در اين سن افزايش داد. البته ناگفته نماند كه ستون فقرات اين افراد از سن بلوغ تا 25 سالگي باز است وافراد مي توانند تااين سن يك الی یک و نیم سانتی متر

رشد قدی یا طولی در طول سال داشته باشند.به همين دليل اكثر افراد به اشتباه مي پندارند كه قد آنان تا 25 سالگي كشيده مي شود، در صورتي كه سيستم فيزيولوژي خلقتي بدن اين گونه است

دكتر ايرج ايرانزاد، فو قتخصص غدد اطفال

saman1330
08-06-2013, 13:42
از همه سپاس گذارم:n16:
هر چند سوال من این بود که آیا می تونم قدم رو افزایش بدم یا نه؟(نه اینکه کوتاه هستم یا بلند:n01:)
در شهری هستم که می گویند بلند قد ترین شهر ایران هست و دوستانی بلند قد نیز
واسه همین جسته گریخته شنیده بودم تا 25 سالگی میشه افزایش قد داشت که به سن بلوغ و نرمی استخوان و ... ربط داره!

FC.Barcelona
08-06-2013, 17:52
صفحات رشد تو این سن معمولا بسته شده ولی موارد نادر وجود داره میتونی بری پیش یک ارتوپد و بگی عکس بنویسه با یک عکس رادیولوژی معمولی میشه فهمید بسته شدن یا خیر
اگه بسته شده باشن فقط با جراحی میتونی قدت را افزایش بدی ولی عوارض شدیدی که این عمل میتونه داشته باشه را هم باید در نظر بگیرید
اگه بسته شده نباشن با تزریق هورمونهای رشد(سوماتروپین) و غذای کامل با حداکثر مواد معدنی و ویتامینها نهایت 3 یا 4 سانت رشد خواهید کرد که این روش هم حتما باید زیر نظر پزشک باشه

wichidika
09-06-2013, 08:41
درست متوجه نشدم چی میگی:n27:

روش مطمئن برای افزایش قد حجامت قد هست که اصلاً عوارضی ندارد وربطی هم به صفحات رشد و ژنتیک و این حرفها ندارد
می تونید امتحان کنید هزینه و عوارضش خیلی کمتر از راههای دیگر هست.

ArashMiniStar
19-06-2013, 13:37
روش مطمئن برای افزایش قد حجامت قد هست که اصلاً عوارضی ندارد وربطی هم به صفحات رشد و ژنتیک و این حرفها ندارد
می تونید امتحان کنید هزینه و عوارضش خیلی کمتر از راههای دیگر هست.

توضیح لطفا

MR.CART
20-06-2013, 08:21
همش تبلیغاته
اگه عضروف صفت شد حضرت فیل هم نمیتونه کاری کنه(علم هم قببول میکنه حرفمو)

wichidika
20-06-2013, 08:54
توضیح لطفا

توضیح نداره دیگه به درمانگاهها و یا پزشکانی که مورد تایید هستند و حجامت قد بلد هستند مراجععه می کنید می گویید می خواهم حجامت قد انجام بدهم راهنمایی تان می کنند. همین به همین سادگی .:n02:

ArashMiniStar
20-06-2013, 10:26
یک سوال این حجامت اگر غضروف صفت شده باشه تاثیر داره ؟ (یعنی استخون شده باشه)
چون هرمون دیگه که نمیشه زد....

Saeed Dz
20-06-2013, 13:52
حجامت هیچ تاثیری بر درمان هیچ نوع بیماری نداره ضمن اینکه خودش بیماری زا هست و هیچ تاثیری هم در این موارد نداره.
اگر صفحات رشد بسته شده باشن روشهای معمول در افزایش قد موثر نخواهند بود اما باز هم اگر تراکم استخوان مناسبی داشته باشید روشهای دیگر و البته هزینه بری برای افزایش قد وجود داره.

ArashMiniStar
20-06-2013, 17:20
حجامت هیچ تاثیری بر درمان هیچ نوع بیماری نداره ضمن اینکه خودش بیماری زا هست و هیچ تاثیری هم در این موارد نداره.
اگر صفحات رشد بسته شده باشن روشهای معمول در افزایش قد موثر نخواهند بود اما باز هم اگر تراکم استخوان مناسبی داشته باشید روشهای دیگر و البته هزینه بری برای افزایش قد وجود داره.
روش دیگریعنی چه روش هایی؟ خطر نداره؟ مسئله فقط هزینه نیست خطرش هم هست :n16:

pouria94
20-06-2013, 18:01
این هایی که میگم حرف خودم نیست .. حرف دکتر غدد هست:

بلندی قد مستقیما با بلوغ در ارتباط هست.. به این صورت که تا قبل از بلوغ قد رشد میکنه و در زمان بلوغ رشد سرعت بیشتری پیدا میکنه و پس از گذشت یکی 2 سال که بستگی به ژنتیک داره افزایش قد ادامه پیدا میکنه...

حالا بستگی داره که فرد دچار بلوغ زودرس شده و یا دیر رس.... کسانی که دچار بلوغ زودرس میشن طبیعتا قدشون کوتاه تر از کسانی هست که دچار بلوغ دیر رس هستن.

برای بلندی قد از زمان نوزادی تا سن 12 سالگی آب و هوا تغذیه و ورزش تاثیراتی دارند ولی هیچ چیزی بیشتر از ژنتیک تاثیر گذار نیست تو این مدت.

در زمان بلوغ.. ورزش بیشترین تاثیر رو در بلندی قد داره... و پس از بسته شدن صفحات رشد دیگر چیزی تاثیر گذار نیست.

معمولا قد فرزندان اگر بصورت طبیعی رشد کنند ما بین قد پدر و مادر میشه..

اما با پیشرفت تکنولوژی عمل جراحی برای بلندی قد ابداع شد .. ولی اصولا این عمل جراحی برای بلندی قد نیست .. بلکه کسانی که یکی از پاهاشون کوتاهتر از پای دیگری هست این عمل رو انجام میدن.

روش این عمل هم به این صورته که استخوان های ساق پا رو میشکونن.. و مابین استخوان های شکسته مواد مخصوصی میزارن و از داخل با پیچ و مهره میبندن. ( اگر خواستید عکسشم میتونم بزارم)

در آخر عمل هم مشکل کوتاهی یکی از پاهاتون بسیار زیاد هست .. برای همین به هیچ عنوان توصیه نمیشه

فکر نمیکنم کوتاهی 5 سانتی این همه مشکل ساز باشه ... بهتره از زندگی لذت ببرین ... تا به فکر بلندی قد باشین.

الان قد من نسبت به دوستان خودم کوتاهه ولی هیچ وقت به فکر بلندی قد نبودم..

S0R3N4
21-06-2013, 12:50
عزیز دل...
عملا دیگه شما رشد خودتون رو کردید؛
رشد تا سن 20 سالگی تند صورت میگره؛اما عده ای تا 25 سالگی هم رشد دارند؛اما رشد کند!نه به اون صورتی که تا 20 سالگی داشتن!
استفاده از زینک و آرژنین و کلسیم و منیزیم و د3 در دورانی که صفحه ی رشد شما هنوز بسته نشده کاملا موثره(تا 20 سالگی-و استفاده ی طولانی مدت این مکمل ها با دوز مناسب)
اما الان دیگه عملا شما رشد خاصی نخواهید داشت؛
واسه هیچ کس دقیقا نمیتونه اشاره کنه دقیقا شما تا چه سنی رشد خواهید داشت؛و عده ای میگن تا 20 سالگی و عده میگن تا 25 سالگی و ......................

Saeed Dz
21-06-2013, 13:14
روش دیگریعنی چه روش هایی؟ خطر نداره؟ مسئله فقط هزینه نیست خطرش هم هست :n16:
باید در این زمینه با یک پزشک مشورت کنید. جراحی های خاصی وجود داره که این امکان رو فراهم میکنه که اگر متناسب با تراکم استخوان باشه خطر خاصی نداره اما هزینه بر هست. میزان افزایش هم بستگی داره به استخوان و تراکمش نه به درخواست شما.

ArashMiniStar
21-06-2013, 15:04
کلا اسم جراحی آدمو میترسونه!!! فک کنم تراکم استخوانم خیلی خوب باشه ولی موندم وقتی صفحات رشد بسته شده یعنی عکسم گرفتم دکتر تایید کرده چیکار میشه کرد.

MR.CART
22-06-2013, 14:25
اگه صفحه بسته شده،دیگه عملا رشد نمیکنی.

Saeed Dz
22-06-2013, 16:01
کلا اسم جراحی آدمو میترسونه!!! فک کنم تراکم استخوانم خیلی خوب باشه ولی موندم وقتی صفحات رشد بسته شده یعنی عکسم گرفتم دکتر تایید کرده چیکار میشه کرد.

فکر نکن، باید آزمایش بدی و پزشک تشخیص بده.
اگر صفحات رشد بسته شده همونطور که قبلنم گفتم با روش های معمول دیگه نمیشه کاری کرد.

wichidika
23-06-2013, 11:41

مکانیزم حجامت ربطی غضروف وصفحه رشد و باز وبسته و هورمون این چیزها ندارد کافیه امتحانش کنی تاثیر خودش را دارد .
همین پنج شنبه صبح روز خوبی هست برای حجامت .

Saeed Dz
23-06-2013, 23:14
مکانیزم حجامت ربطی غضروف وصفحه رشد و باز وبسته و هورمون این چیزها ندارد کافیه امتحانش کنی تاثیر خودش را دارد .
همین پنج شنبه صبح روز خوبی هست برای حجامت .
چیزی که در موردش اطلاعی ندارید به دیگران توضیه نکنید.

tantak
09-04-2014, 13:21
دوستان یک سوالی دارم.. آیا دمپایی های ویبره افزایش قد که در این فروشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وجود داره تاثیری در افزایش قد دارد یا خیر؟

Stream
09-04-2014, 15:18
دوستان یک سوالی دارم.. آیا دمپایی های ویبره افزایش قد که در این فروشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وجود داره تاثیری در افزایش قد دارد یا خیر؟

نه دوست عزیز کلاه برداری است.

aryamehr1368
13-03-2017, 00:11
روشهای افزایش قد وجود داره حتی بعد سن رشد

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-03-2017, 17:00
روشهای افزایش قد وجود داره حتی بعد سن رشد

سلام
توضیح بیشتر لطفاً

kian98
16-03-2017, 14:15
درود
من 23 سالمه(مرد)175 قد

این چیزا معمولا به نوع رژیم غذایی مربوط میشه و یا میتونه ارثی باشه . قرص های افزایش قد هم هستند که البته 10 برابر سودی که دارن عوارض دارن : دی :n14:
ورزش هایی مثل بسکتبال یا والیبال واقعا جواب میده من چندتا از دوستانم رو می بینم که بسکتبال میرن و قدشون واقعا آسمان خراشی شده : دی :n04:
قرص هایی مثل ویتامین ب کمپلکس و کلسیم و مواد غذایی کلسیم دار هم خیلی توی رشد کمک می کنند . میتونید درباره غده هیپوفیز تحقیق کنید که مربوط به رشد بدنه ... :n16:

hd2000
16-03-2017, 14:23
سلام.
بارفیکس خیلی تاثیر داره.

tantak
04-04-2017, 11:53
سلام مکمل های افزایش قد ال ارژنین هم خوبه اگر در سن رشد باشید.

Stream
04-04-2017, 12:40
سلام - مکمل های افزایش قد عالی هست. نمونش در سایت زیر هست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیر فروشنده گرامی میدونم قصدتون تبلیغ محصولتون هست ولی اینجا انجمن پرسش و پاسخ پزشکی است و کلاه برداری های شما جایی در اینجا نداره.

erfan90ir
04-04-2017, 22:34
بسکتبال هم تاثیر داره

gymclass.heroes
05-06-2017, 21:09
درود
من 23 سالمه(مرد)175 قد

دوستان کلا مطلاب هیچی نوشتن به نظرم.ببین دوست عزیز تو فرض کن میخوای جذاب بشی خب ته ریش میزاری به خودت میرستی و ... اما اگه قدت بالا 180 نباشه x0 میشه.بخصوص اگه پسر بشی.خب بهترین کار اینه که هورمون رشد استفاده کنی نظیر ارژنین سوما و در سن مناسب معمولا تا اواخر دبیرستان.دیگه سنت بگذره هیچ گ....ی نمیشه کرد.مگر اینکه یه جور نشون بدی قدت بلند به نظر بیاد :بری بدنسازی بالا تنه کار کن پایین تنه کار نکن و شلوار لی چسبان بپوش.تیشرت ضخیم نپوش.کفش برای خانما مهمه.اینارو کلا بازیگرایه هالی وود انجام میدن یه راه دیگش هم جراحیه که پیشهناد نمیدم.کاش پدر مادرمون سنین کودکی بهمون این تذکرو میدادن دیگه دیره دل اسیره:n20::n19:

ardeshir n
06-06-2017, 17:32
دوستان کلا مطلاب هیچی نوشتن به نظرم.ببین دوست عزیز تو فرض کن میخوای جذاب بشی خب ته ریش میزاری به خودت میرستی و ... اما اگه قدت بالا 180 نباشه x0 میشه.بخصوص اگه پسر بشی.خب بهترین کار اینه که هورمون رشد استفاده کنی نظیر ارژنین سوما و در سن مناسب معمولا تا اواخر دبیرستان.دیگه سنت بگذره هیچ گ....ی نمیشه کرد.مگر اینکه یه جور نشون بدی قدت بلند به نظر بیاد :بری بدنسازی بالا تنه کار کن پایین تنه کار نکن و شلوار لی چسبان بپوش.تیشرت ضخیم نپوش.کفش برای خانما مهمه.اینارو کلا بازیگرایه هالی وود انجام میدن یه راه دیگش هم جراحیه که پیشهناد نمیدم.کاش پدر مادرمون سنین کودکی بهمون این تذکرو میدادن دیگه دیره دل اسیره:n20::n19:
دوست عزیز ایشون رو بجای اینجور راهنمایی به پزشک ارجاعشون بده.
هورمون رشد خطرات خودش رو داره(از جمله بزرگ شدن قلب و کبد)

Sent from my K00E using Tapatalk

saman1330
08-06-2017, 22:57

داداش :n13:
این پست مال 4 سال پیشه من الان 27 سالمه :n09:

k1ozil
08-06-2017, 23:00

موفق شدی قدت بلند کنی؟ :n02:

gymclass.heroes
10-06-2017, 11:50

قدت چنده الان؟

saman1330
12-06-2017, 22:39
همونی که بودم:n09:

shadow shinobi
23-05-2018, 01:47
سلام ببينم تمرين،حجامت،ورزش هاى كششى،تغذيه و... شما بهش عمل كرديد؟؟؟
و نتيجه نداد