PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وعده بالا رفتن سرعت اینترنت تا پایان بهار عملی خواهد شد؟!

and-roid2
02-06-2013, 12:05
بالا رفتن سرعت اینترنت تا پایان بهار ۹۲ وعده ای است که در آخرین ماه بهار عملی شدن آن جای سئوال دارد.

به گزارش ایسنا، زمستان سال گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت‌وگویی تلویزیونی این‌گونه عنوان کرده بود که مردم از ما کاهش قیمت اینترنت را نخواهند بلکه افزایش کیفیت و سطح خدمات را بخواهند.

مهدی اخوان به‌آبادی در این صحبت‌ها عنوان کرده بود: مردم انتظار دارند سرعت به شکلی باشد که بتوانند روی شبکه فیلم ببینند اما سرعت فعلی برای بازکردن یک صفحه عادی هم کند است و ما امیدواریم در سه ماهه‌ی اول سال آتی شاهد تغییرات جدی در این زمینه باشیم.

اخوان در ادامه ایجاد شبکه مجازی داخلی را مدلی دانست که در همه جا به کار گرفته شده و با بیان این مطلب اظهار کرد: در موضوع ایجاد یک شبکه قوی داخلی اتفاق نظر وجود داشته و دارد ولی این امر به معنی جدایی از اینترنت جهانی نیست بلکه به صورت طبیعی، داخل کشور برای کاربران امتیاز های خاصی در جهت دسترسی به محتواهای داخلی در نظر گرفته می شود.

وی در عین حال عنوان کرد: این امتیازها می‌تواند سرعت بیشتر دسترسی و هزینه کمتر را به دنبال داشته باشد و شبکه داخلی هم با همین انگیزه شکل گرفته،‌ البته ما به حجم قابل توجهی تجهیزات شبکه نیاز داشتیم که بخشی از آن تامین شد اما ما روزی می‌توانیم بگوییم داخل کشور شبکه ملی داریم که حداکثر ممکن میزبانی‌ها به داخل کشور منتقل شود، در این حالت است که مردم احساس می‌کنند هزینه‌های آنها پایین آمده یا سرعت متفاوتی را تجربه می کنند.

اخوان همچنین یاد آور شد:هنوز این اتفاق رخ نداده که علت اصلی آن هزینه میزبانی است .به همین دلیل ما هم در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی چند بند از جمله محاسبه تعرفه برق مراکز داده بر مبنای تعرفه فرهنگی آموزشی و کاهش محسوس هزینه پهنای باند را مصوب کردیم که موجب کاهش هزینه مراکز داده داخلی و به طور طبیعی افزایش تقاضا می شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزایش سرعت دسترسی به فضای مجازی را انگیزه دیگری برای استفاده از میزبانی داخلی ذکر کرده و اظهار کرد: تصویب شد که محدودیت کنونی برای دسترسی خانگی به شبکه اینترنت به شکلی کاملا متفاوت برای محتوای داخلی در نظر گرفته شود به گونه‌ای که دست کم امکان مشاهده فیلم در آن فراهم شود.

وی در عین حال آغاز کار این شبکه را در گرو همکاری مراکز داده داخلی و بخش خوصی دانسته و اظهار کرد: ما مدت زیادی منتظر نمی‌مانیم .تا مدتی پس از کاهش هزینه‌های مراکز داده اگرمراکز متعلق به بخش خصوصی توانستند به تقاضای صاحبان وب‌سایت‌ها پاسخ بدهند که مطلوب است اما اگر چنین نشود حاکمیت برای شکستن قیمت بروز پیدا خواهد کرد.

وی افزایش قیمت را نیازمند سرمایه‌ی سنگین ندانسته و اظهار امیدواری کرده بود: طی چند ماه آتی و احتمالا تا پایان سه ماهه‌ی اول سال ۹۲ این موضوع محقق شود.

حال در شرایطی که در اولین روزهای خرداد‌ماه هستیم هنوز تغییر چشم‌گیری در وضعیت اینترنت کشور مشاهده نشده و حتی صحبتی هم در این زمینه صورت نمی‌گیرد، با این وجود باید هم‌چنان منتظر ماند تا مشخص شود آیا این وعده دبیر شورای عالی فضای مجازی جامه عمل خواهد پوشید یا خیر؟!

fanoostalaei
02-06-2013, 17:06
بالا رفتن سرعت اینترنت تا پایان بهار ۹۲ وعده ای است که در آخرین ماه بهار عملی شدن آن جای سئوال دارد.

به گزارش ایسنا، زمستان سال گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت‌وگویی تلویزیونی این‌گونه عنوان کرده بود که مردم از ما کاهش قیمت اینترنت را نخواهند بلکه افزایش کیفیت و سطح خدمات را بخواهند.

مهدی اخوان به‌آبادی در این صحبت‌ها عنوان کرده بود: مردم انتظار دارند سرعت به شکلی باشد که بتوانند روی شبکه فیلم ببینند اما سرعت فعلی برای بازکردن یک صفحه عادی هم کند است و ما امیدواریم در سه ماهه‌ی اول سال آتی شاهد تغییرات جدی در این زمینه باشیم.

اخوان در ادامه ایجاد شبکه مجازی داخلی را مدلی دانست که در همه جا به کار گرفته شده و با بیان این مطلب اظهار کرد: در موضوع ایجاد یک شبکه قوی داخلی اتفاق نظر وجود داشته و دارد ولی این امر به معنی جدایی از اینترنت جهانی نیست بلکه به صورت طبیعی، داخل کشور برای کاربران امتیاز های خاصی در جهت دسترسی به محتواهای داخلی در نظر گرفته می شود.

وی در عین حال عنوان کرد: این امتیازها می‌تواند سرعت بیشتر دسترسی و هزینه کمتر را به دنبال داشته باشد و شبکه داخلی هم با همین انگیزه شکل گرفته،‌ البته ما به حجم قابل توجهی تجهیزات شبکه نیاز داشتیم که بخشی از آن تامین شد اما ما روزی می‌توانیم بگوییم داخل کشور شبکه ملی داریم که حداکثر ممکن میزبانی‌ها به داخل کشور منتقل شود، در این حالت است که مردم احساس می‌کنند هزینه‌های آنها پایین آمده یا سرعت متفاوتی را تجربه می کنند.

اخوان همچنین یاد آور شد:هنوز این اتفاق رخ نداده که علت اصلی آن هزینه میزبانی است .به همین دلیل ما هم در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی چند بند از جمله محاسبه تعرفه برق مراکز داده بر مبنای تعرفه فرهنگی آموزشی و کاهش محسوس هزینه پهنای باند را مصوب کردیم که موجب کاهش هزینه مراکز داده داخلی و به طور طبیعی افزایش تقاضا می شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزایش سرعت دسترسی به فضای مجازی را انگیزه دیگری برای استفاده از میزبانی داخلی ذکر کرده و اظهار کرد: تصویب شد که محدودیت کنونی برای دسترسی خانگی به شبکه اینترنت به شکلی کاملا متفاوت برای محتوای داخلی در نظر گرفته شود به گونه‌ای که دست کم امکان مشاهده فیلم در آن فراهم شود.

وی در عین حال آغاز کار این شبکه را در گرو همکاری مراکز داده داخلی و بخش خوصی دانسته و اظهار کرد: ما مدت زیادی منتظر نمی‌مانیم .تا مدتی پس از کاهش هزینه‌های مراکز داده اگرمراکز متعلق به بخش خصوصی توانستند به تقاضای صاحبان وب‌سایت‌ها پاسخ بدهند که مطلوب است اما اگر چنین نشود حاکمیت برای شکستن قیمت بروز پیدا خواهد کرد.

وی افزایش قیمت را نیازمند سرمایه‌ی سنگین ندانسته و اظهار امیدواری کرده بود: طی چند ماه آتی و احتمالا تا پایان سه ماهه‌ی اول سال ۹۲ این موضوع محقق شود.

حال در شرایطی که در اولین روزهای خرداد‌ماه هستیم هنوز تغییر چشم‌گیری در وضعیت اینترنت کشور مشاهده نشده و حتی صحبتی هم در این زمینه صورت نمی‌گیرد، با این وجود باید هم‌چنان منتظر ماند تا مشخص شود آیا این وعده دبیر شورای عالی فضای مجازی جامه عمل خواهد پوشید یا خیر؟!

من که فکر نمیکنم آبی از اینا گرم بشه!!!
از وقتی یادم میاد همیشه میگفتن که اینترنت رو فلان میکنیم بهمان میکنیم:n27::n27:

KING iMAN
02-06-2013, 17:35
رؤیا پردازیای کودکانه ی آقای مسئول :دی

dvb595959
02-06-2013, 17:46
حالا فرض کنیم سرعت هم رفت بالا... کدوم فیلم رو باید ببینیم ؟؟؟؟؟؟؟؟ من که متوجه نشدم!!!!! شما توی گوگل سرچ کن فیلم!!!! ببین چندتا سایت برات باز میشه...... همشون که شیلتره:n02: نمیخوایم سرعت بره بالا .... لطفا سایتها رو از شیلتر در بیارید:n02:جک میگن اینا .... چه جوکی.... مردم از خنده:n08:

*Forgotten*
02-06-2013, 17:52
قبل از انتخاتا عجب چیزایی آدم میشنو و میبینه:n02::n09:

عجب توهمی :n09:

adrenalin
02-06-2013, 18:00
بازم این فانتزی ها باهم قاطی شد اه :n08:
تا زمستان 92 صبر کنید دیگه :دی

Joaquin
02-06-2013, 19:52
همش وعده :n27:

x11416
02-06-2013, 20:14
ای بابا باز دم انتخابات شد و مملکت گل و بلبل شد

اینا همین که سرعت رو بیش از این کم نکنن و قیمت ها رو چند برابر نکنن لطف زیادی میکنن افزایش سرعت بماند

italodance
02-06-2013, 20:20
خیر انتخابات میشه و رییس جمهور جدید میاد وزیر جدید فناوری اطلاعات بعدش میاد و از شر وزیر فعلی راحت میشیم و در نتجیه عملی نمیشه به همین سادگی :n25:

در ضمن اگر دلسوز هستند اختلالات کنونی و متفرقه رو حل کنند نمیخواد به سرعت اتکا کنند

zed2
02-06-2013, 21:13
انتقال به خبر
با احترام:n16:

soroosh_cz
02-06-2013, 21:38
جریان چیه جدیدا از این خبرا زیاد پخش میشه؟ :n24:

meshkiposh2200
02-06-2013, 22:22
جریان چیه جدیدا از این خبرا زیاد پخش میشه؟ :n24:
واسه جیگر کردن مردم:n02: برای انجام یک کار و بعد هم کی بود کی بود من نبودم

این را هم بگم دبیر شورای عالی فضای مجازی و این جور اسمها هیچ کاره اند تا گنده های مملکت نخاند اینها هیچ کاری نمیتونند بکنند

amin_947
03-06-2013, 09:19
مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان !!!

smahdis
03-06-2013, 14:20
بالا رفتن سرعت اینترنت به فارسی روان یعنی : بالا رفتن قیمت اینترنت و به فارسی بسیار شیرین تر و روان تر یعنی: پایین آمدن کیفیت و بالا رفتن قیمت اینترنت.

Abdolreza2012
03-06-2013, 17:04
فعلا که هر چقدر به پابان بهار نزدیک میشیم سرعت داره پایین میاد
سرعت دانلودم از 60 رسیده 8 تا 10 :n28:

fanoostalaei
11-07-2013, 10:32
خوب این وعده هم که به گور رفت:n09:

B3HZ@D
11-07-2013, 10:45
فعلا که سرعت همینطور داره افت پیدا میکنه .

همیشه وعده است ... هر دفعه وعده یک چیزی رو میدن .
یا عملی نمیشه و یا اگر هم قراره بشه کلی زمان میبره و همه یادشون میره قبلا همچین چیزی وعده داده شده بود.

قیمت ها هم که دیگه نیازی به گفتن نداره .

NorthBridge
11-07-2013, 10:47
کلاً از قدیم معروفه که در ایران هر وقت مسوولین وعده ای دادند درست برعکسش عمل شده
نمونه ی واضحش هر بار گفتند فلان کالا ارزون میشه همه دیدند ظرف چند روز همون کالا گرون شده
دلیل این اتفاقات مضحک در ایران اینه که قبل از عمل کردن حرف میزنند و وعده میدن . همیشه اینطور بوده و خواهد بود . به رسانه های ایران نگاه کنید : هر روز انواع وعده های مختلف و بی سرانجام !
در حالیکه در کشورهای توسعه یافته ابتدا بطور کامل عمل میکنند و بعد از عملی شدن اعلام میکنند که فلان کار انجام شد !

ببینید تفاوت از کجا تا به کجاست...

befermatooo
11-07-2013, 11:00
اگه اجرایی بشه میشه امید به این داشت بازی ها و نرم افزار های روز رو از سرور های و سایتهای داخلی دان کنیم !

fanoostalaei
11-07-2013, 11:03
اگه اجرایی بشه میشه امید به این داشت بازی ها و نرم افزار های روز رو از سرور های و سایتهای داخلی دان کنیم !

داداش شما خیلی خوش بینی ها!!!!
خوبه خودت کاربر باسابقه ای و سرد و گرم روزگارو چشیدی :n02:

کاربر شماره ی یک
11-07-2013, 11:06
حالا واقعا قراره امسال کلا نت جهانی قطع بشه واسمون یا نه ؟:n29:

واللا خیلی وقته دارن این وعده ی قطع کردن اینترنت بین المللی رو میدن و عملی نمیکنن ، این چه وضعشه آخه :n29:

من الان خیلی وقته منتظر نت ملی هستم :n29:

fanoostalaei
11-07-2013, 11:11
حالا واقعا قراره امسال کلا نت جهانی قطع بشه واسمون یا نه ؟:n29:

واللا خیلی وقته دارن این وعده ی قطع کردن اینترنت بین المللی رو میدن و عملی نمیکنن ، این چه وضعشه آخه :n29:

من الان خیلی وقته منتظر نت ملی هستم :n29:

والا اینترانت به نوبه خودش خیلی چیز خوبیه
من خودم مشتاقم که هر چه زودتر این اینترانت رو عملی کنن ولی نه به بهای از دست دادن اینترنت:n02:

کاربر شماره ی یک
11-07-2013, 11:16
واللا من واسم هیچ فرقی نمیکنه ، چون کلا الان این چیزی که داریم در سطح همون اینترانت هستش :n29:

عوضش تا دلت بخواد امنیت مجازی پایینه ، شاید اومدن اینترانت حداقل این رو بهتر کنه ، اما عمرا بتونن اینترانت رو ردیف کنن ، سخته ، اگه هم باشه یه چیز داغون میسازن اصن بد تر میشه :n29:

fanoostalaei
11-07-2013, 11:30
واللا من واسم هیچ فرقی نمیکنه ، چون کلا الان این چیزی که داریم در سطح همون اینترانت هستش :n29:

عوضش تا دلت بخواد امنیت مجازی پایینه ، شاید اومدن اینترانت حداقل این رو بهتر کنه ، اما عمرا بتونن اینترانت رو ردیف کنن ، سخته ، اگه هم باشه یه چیز داغون میسازن اصن بد تر میشه :n29:

100% باهاتون موافقم :n02:

Amateِur
11-07-2013, 11:36
به نظر من کشور ما از نظر سرعت خیلی عقب نیست بلکه از نظر پهنای باند بسیار مشکل دارد که در نهایت بر روی قیمت بالای اینترنت تاثییر میگذارد.
من با پارس آنلاین با سرعت 256 سرعت دانلود 400 kbps ای دارم و هیچ کمبودی در سرعت نمیبینم. اما مشکلم ترافیک هست که خیلی سریع تموم میشه و قیمت نامحدود هم که سر به فلک میکشد. بنظرم مسئولین اول به فکر شکستن این قیمت ها باشند و بعد به فکر سرعت بالا.

NorthBridge
11-07-2013, 12:09
به نظر من

کشور ما از نظر سرعت خیلی عقب نیست بلکه از نظر پهنای باند بسیار مشکل دارد

دوست عزیز منظور از پهنای باند همون سرعته دیگه
البته از نظر فنی واژه ی درست ترش همون پهنای باند هست چون سرعت ناظر به فرکانس هست که ما در گفتگوی عامیانه به پهنای باند اطلاق میکنیم..
(فرکانس های مربوط به ارسال ADSL بین 26 تا 137 و برای دریافت بین 138 تا 1104 کیلوهرتزه که فقط برای مخابرات مهمه)
فکر کنم منظور شما ترافیک(ظرفیت حجمی) بود

B U L U T
11-07-2013, 13:59
با پارس آنلاین با سرعت 256 سرعت دانلود 400 kbps ای دارم

عزيزم محدوديت حجمي ها رو سرعت بالا ميبندن كه حجم زود تموم شه

A.M.D.D.E.V.I.L
11-07-2013, 14:16
به نظر من اینترنت ایران زمانی بالا میره که مسئولین مثل مردم فکر کنن ، و یا مردم مثل مسئولین فکر کنن

Arash4484
11-07-2013, 14:26
عوضش تا دلت بخواد امنیت مجازی پایینه ، شاید اومدن اینترانت حداقل این رو بهتر کنه
تاثیر امنیتی فنی نداره، ضرر هم داره(خطر حملات گسترده به شبکه محدود، بروز رسانیهای ضعیفتر شده، منابع محدود، وضعیت نامشخص پروتکلهای امن و....)
ولی فضای امنیتی ایجاد میکنه!
بنوعی شباهت امنیتش مثل اینه که بگی زندگی در پادگان امنتر از زندگی در شهره...

وعده بالا رفتن سرعت اینترنت تا پایان بهار
پایان بهار امسال که نبوده، پایان بهار عمر ما منظورشونه....

Amateِur
12-07-2013, 01:01
عزيزم محدوديت حجمي ها رو سرعت بالا ميبندن كه حجم زود تموم شه

خوب عزيزه من، منم عرض كردم كه مشكل ترافيكه كه حجمي و گرونه.

and-roid2
12-07-2013, 03:28
بهار وانتخابات که تموم شد. اما اوضاع خوب که نشد برا همه بدتر هم شد!
وضعیت سرور خارجی خیلی خراب شد طی این یه هفته....

البته برای بعضی از دوستان این مشکل دیروز حل شذ....
اسیاتک هم بجای اینکه پهنای باند بین الملل بخره داره پهنای باند داخلی میخره و تحویل مشتریاش میده! شیوه جدید خر کردن مشتری

befermatooo
13-07-2013, 07:52
داداش شما خیلی خوش بینی ها!!!!
خوبه خودت کاربر باسابقه ای و سرد و گرم روزگارو چشیدی :n02:

و این گونه شد که علامت ! اختراع شد :n10:

به قول یکی از بستگانم اینترنتت چت داره ؟ :n02:

SAMCRO
13-07-2013, 09:45
هر روز بد تر از دیروزه اینجا عزیزان .... منتظر خبرای خوش نباشید ....

Amir Hossein
13-07-2013, 11:47
عـــــــــــــــــــاقا :31:
واقا یکی به من راه حل نشون بده....
دیشب میخواستم یه پروژه برا دانشگاهم دانلود کنم سرعت بین 3 4 کیلوبایت بود (512 حجمی)
واقا نمیدونم چیکار کنم
الان از عید تا حالا تقریبا همین وضه
زنگ زدم پشتیبانی میگه صداتو واسه من بلند نکن :|
بعدش هم میگه سرعت خوبه همه چی عالیه... مشکل از تو هستش
میگم من از بعضی سایتا که سرورش داخل کشور هست سرعت دانلودم بالاس چرا
میگه به من هیچ ربطی نداره o_O

MR.CART
13-07-2013, 13:29
اگه میخواین فیلتــرینگ رو هم بردارین پس اونایی که VPان و ساگس و اینا میفروشن دستشون خالی میمونه پس چجوری پول دربیارن؟اونا هم ازین راه نونشون تو روغنه دیگه:n14:

کاربر شماره ی یک
13-07-2013, 13:56
اصن سرعت رو میارن پایین که اونا بفروشن دیگه !! وگرنه سرعت بالا باشه ، صدتا برنامه ی رایگان هست واسه پیچوندن :n09:

befermatooo
15-07-2013, 10:11
امکان واگذاری اینترانت ملی به کاربران خانگی

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی فنی و اجرایی این وزارتخانه برای واگذاری اینترانت ملی مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات به کاربران خانگی خبر داد و گفت: با واگذاری اینترانت ملی به کاربران خانگی، سرعت دسترسی به سایتهای داخل کشور به مراتب افزایش می یابد.

علی حکیم جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تصویب نرخ اتصال به شبکه ملی اطلاعات برای کاربران خانگی که هفته گذشته در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شد اظهار داشت: در واگذاری خدمات شبکه ملی اطلاعات باید 3 مرحله طی شود که در مرحله اول، طراحی این شبکه مدنظر بود تا امکان اتصال خانوارها به شبکه ملی اطلاعات فراهم شود که در این راستا اقدامات فنی و اجرایی این طرح با انجام فاز آژمایشی تست شد به نحوی که مقرر شد برخی شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت، ارائه این سرویس را در فاز پایلوت آغاز کنند.

وی ادامه داد: یکی از مسائل اصلی در ارائه اینترانت ملی شبکه اطلاعات، نرخ اتصال به این شبکه بود که هم اکنون در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده است تا کاربران بدانند برای دسترسی به این شبکه چه قیمتی باید بپردازند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام آمادگی کامل این وزارتخانه برای ارائه خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات به کاربران خانگی تصریح کرد: مرحله سوم این پروژه ملی، مجوزی است که شورایعالی فضای مجازی باید در اختیار این وزارتخانه قرار دهد تا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بتواند پهنای باند 2مگابیت بر ثانیه را در اختیار مصرف کننده خانگی قرار دهد که اگر این مهم انجام شود عملا شبکه ملی اطلاعات، آماده ارائه سرویس به کاربران خانگی است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تاکید براینکه اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت هم اکنون آماده ارائه سرویس به کاربران خانگی هستند، افزود: خوشبختانه شبکه آماده واگذاری است که اگر این مجوز از سمت شورایعالی فضای مجازی صادر شود به راحتی می توان سرویس دهی به کاربران خانگی را شروع کرد.

وی گفت: نزدیک به یک سال قبل ما درخواست کتبی خود را با امضای وزیر وقت برای ارائه سرویس شبکه ملی اطلاعات به شورایعالی فضای مجازی دادیم و عملا درخواست کردیم که این کار انجام شود؛ حتی این طرح در یک مرحله در شورای معین مطرح شد اما پس از آن متوقف شد و ما دیگر بازخوردی از این موضوع نداشتیم.

حکیم جوادی تصریح کرد که شبکه ملی اطلاعات برای ارائه به کاربران خانگی به موازات دستگاههای اجرایی آمادگی کامل دارد و بسترهای فنی آن نیز فراهم است که در صورت دریافت مجوز، ارائه این سرویس از طریق شرکتهای اینترنتی آغاز می شود.

وی در مورد شرایط واگذاری این سرویس به مهر گفت: در حال حاضر سرعت اتصال به این شبکه حداقل 2 مگابیت بر ثانیه گذاشته شده است که دلیل آن نیز وجود یک سری محدودیتهای فنی است که در بستر ADSL با آن مواجه هستیم اما با اراه افتادن پروژه فیبرنوری منازل این محدودیت نیز برداشته می‌شود و کاربران خانگی می توانند به سایتهای داخل کشور با 10 برابر این سرعت دسترسی داشته باشند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تفاوت سرویس اینترنت و اینترانت ملی برای کاربران خانگی را در سرعت و کیفیت دسترسی عنوان کرد و گفت: کاربران اینترانت ملی را به لحاظ سرعت و کیفیت لمس می کنند چرا که به محض اینکه اطلاعات در داخل کشور جستجو شود قطعا کاربران با سرعت بالاتری آن را دریافت می‌کنند و اگر اطلاعاتی خارج از کشور باشد سرعت مدنظر به پروتکل قبلی بازمی گردد.

وی تاکید کرد: بخش عمده ای از مصرف پهنای باند دریافتی کاربران در داخل کشور است و براین اساس ارائه سرویس های جدید مانند آموزش الکترونیک روی این بستر به راحتی امکان پذیر است.

به گزارش مهر، كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات هفته گذشته تعرفه اتصال به شبكه ملي اطلاعات از طريق فناوري ADSL را تصويب كرد.

براساس اين مصوبه برای مشتركاني كه از طريق فناوري ADSL به شبكه ملي اطلاعات دسترسي پيدا كنند، تعرفه دسترسي با سرعت 2 مگابيت برثانيه و حداقل 10گيگابايت حجم اطلاعات دريافتي، 107 هزار ريال تعيين شده و مشترک براي هر گيگابيت اضافي نيز حدود 4 هزار ريال پرداخت خواهد کرد.

درصورت دسترسي همزمان مشترك به شبكه ملي اطلاعات و شبكه اينترنت، علاوه بر تعرفه‌هاي مصوب استفاده از اينترنت، تعرفه دسترسي به شبكه ملي اطلاعات با سرعت 2 مگابيت بر ثانيه و حداقل 10 گيگابايت حجم اطلاعات دريافتي 55 هزار ريال تعيين شده است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده که امكان اتصال پرسرعت و با كيفيت مشتركان از طريق شبكه ملي اطلاعات فراهم است و تعرفه‌هاي تعيين شده دسترسي به شبكه ملي اطلاعات 80 درصد پائين تر از تعرفه‌هاي دسترسي به اينترنت با شرايط مشابه است.

fanoostalaei
15-07-2013, 10:16

وی در مورد شرایط واگذاری این سرویس به مهر گفت: در حال حاضر سرعت اتصال به این شبکه حداقل 2 مگابیت بر ثانیه گذاشته شده است که دلیل آن نیز وجود یک سری محدودیتهای فنی است که در بستر ADSL با آن مواجه هستیم اما با اراه افتادن پروژه فیبرنوری منازل این محدودیت نیز برداشته می‌شود و کاربران خانگی می توانند به سایتهای داخل کشور با 10 برابر این سرعت دسترسی داشته باشند.

.
ما که از خدامونه سایتهای داخلی رو با سرعت 20 مگ باز کنیم!!!(ولی ....:n02:)

Amir rza
15-07-2013, 10:42
آخه چند تا سایت داخلی داریم؟
همه این سایتای دانلود و عمومی تا اوجایی که میدونم سرور خارجی ان بازم!
باید باهاش سایت آموزش پرورش و بیاریم؟!:n29:
حالا امیدوارم دیگه ناامیدمون نکنن!!!!:n27:

Master Root
15-07-2013, 11:00
درست میشه دوستان..
با حرص خوردن من کار پیش نمیره .
ولی شنیدم که دارند یه کارایی میکنن

befermatooo
15-07-2013, 11:32
وضعیت میزبانی سایت‌هایی که ایرانیان استفاده می‌کنند

براساس آمار سایت alexa، در پایان آذر 91 از میان 500 سایت پربیننده که ایرانیان آن‌ها را بازدید می‌کنند، 56 سایت غیرایرانی و 444 سایت ایرانی هستند که از بین آن‌ها 164 سایت در ایران (37 درصد) و 280 سایت در خارج از ایران (63 درصد) میزبانی می­شوند.

فریدون قاسم‌زاده - کارشناس فناوری اطلاعات - در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب اظهار کرد: در مجموع از میان 500 سایت پرمراجعه ایرانیان 11 درصد سایتهای خارجی، 56 درصد سایتهای ایرانی میزبانی شده در دیتاسنترهای خارجی و 33 درصد سایتهای ایرانی هستند که در داخل کشور میزبانی می‌شوند.

+

بد نیست این رو هم بخونید :

چرا سايت‌هاي پربيننده مهاجرت مي‌کنند؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A-%D9%BE%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF)

VAHID
15-07-2013, 17:04

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی فنی و اجرایی این وزارتخانه برای واگذاری اینترانت ملی مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات به کاربران خانگی خبر داد و گفت: با واگذاری اینترانت ملی به کاربران خانگی، سرعت دسترسی به سایتهای داخل کشور به مراتب افزایش می یابد.

علی حکیم جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تصویب نرخ اتصال به شبکه ملی اطلاعات برای کاربران خانگی که هفته گذشته در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شد اظهار داشت: در واگذاری خدمات شبکه ملی اطلاعات باید 3 مرحله طی شود که در مرحله اول، طراحی این شبکه مدنظر بود تا امکان اتصال خانوارها به شبکه ملی اطلاعات فراهم شود که در این راستا اقدامات فنی و اجرایی این طرح با انجام فاز آژمایشی تست شد به نحوی که مقرر شد برخی شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت، ارائه این سرویس را در فاز پایلوت آغاز کنند.

وی ادامه داد: یکی از مسائل اصلی در ارائه اینترانت ملی شبکه اطلاعات، نرخ اتصال به این شبکه بود که هم اکنون در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده است تا کاربران بدانند برای دسترسی به این شبکه چه قیمتی باید بپردازند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام آمادگی کامل این وزارتخانه برای ارائه خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات به کاربران خانگی تصریح کرد: مرحله سوم این پروژه ملی، مجوزی است که شورایعالی فضای مجازی باید در اختیار این وزارتخانه قرار دهد تا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بتواند پهنای باند 2مگابیت بر ثانیه را در اختیار مصرف کننده خانگی قرار دهد که اگر این مهم انجام شود عملا شبکه ملی اطلاعات، آماده ارائه سرویس به کاربران خانگی است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تاکید براینکه اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت هم اکنون آماده ارائه سرویس به کاربران خانگی هستند، افزود: خوشبختانه شبکه آماده واگذاری است که اگر این مجوز از سمت شورایعالی فضای مجازی صادر شود به راحتی می توان سرویس دهی به کاربران خانگی را شروع کرد.

وی گفت: نزدیک به یک سال قبل ما درخواست کتبی خود را با امضای وزیر وقت برای ارائه سرویس شبکه ملی اطلاعات به شورایعالی فضای مجازی دادیم و عملا درخواست کردیم که این کار انجام شود؛ حتی این طرح در یک مرحله در شورای معین مطرح شد اما پس از آن متوقف شد و ما دیگر بازخوردی از این موضوع نداشتیم.

حکیم جوادی تصریح کرد که شبکه ملی اطلاعات برای ارائه به کاربران خانگی به موازات دستگاههای اجرایی آمادگی کامل دارد و بسترهای فنی آن نیز فراهم است که در صورت دریافت مجوز، ارائه این سرویس از طریق شرکتهای اینترنتی آغاز می شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تفاوت سرویس اینترنت و اینترانت ملی برای کاربران خانگی را در سرعت و کیفیت دسترسی عنوان کرد و گفت: کاربران اینترانت ملی را به لحاظ سرعت و کیفیت لمس می کنند چرا که به محض اینکه اطلاعات در داخل کشور جستجو شود قطعا کاربران با سرعت بالاتری آن را دریافت می‌کنند و اگر اطلاعاتی خارج از کشور باشد سرعت مدنظر به پروتکل قبلی بازمی گردد.

وی تاکید کرد: بخش عمده ای از مصرف پهنای باند دریافتی کاربران در داخل کشور است و براین اساس ارائه سرویس های جدید مانند آموزش الکترونیک روی این بستر به راحتی امکان پذیر است.

به گزارش مهر، كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات هفته گذشته تعرفه اتصال به شبكه ملي اطلاعات از طريق فناوري ADSL را تصويب كرد.

براساس اين مصوبه برای مشتركاني كه از طريق فناوري ADSL به شبكه ملي اطلاعات دسترسي پيدا كنند، تعرفه دسترسي با سرعت 2 مگابيت برثانيه و حداقل 10گيگابايت حجم اطلاعات دريافتي، 107 هزار ريال تعيين شده و مشترک براي هر گيگابيت اضافي نيز حدود 4 هزار ريال پرداخت خواهد کرد.

درصورت دسترسي همزمان مشترك به شبكه ملي اطلاعات و شبكه اينترنت، علاوه بر تعرفه‌هاي مصوب استفاده از اينترنت، تعرفه دسترسي به شبكه ملي اطلاعات با سرعت 2 مگابيت بر ثانيه و حداقل 10 گيگابايت حجم اطلاعات دريافتي 55 هزار ريال تعيين شده است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده که امكان اتصال پرسرعت و با كيفيت مشتركان از طريق شبكه ملي اطلاعات فراهم است و تعرفه‌هاي تعيين شده دسترسي به شبكه ملي اطلاعات 80 درصد پائين تر از تعرفه‌هاي دسترسي به اينترنت با شرايط مشابه است.

اینگونه اخبار رو تو تاپیک مربوطه قرار دهید.

اخبار خطوط اینترنتی و ارائه دهندگان اینترنت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])