PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن مادربرد

jigilee70
02-06-2013, 01:12
سلام و خسته نباشید به همه ...
دوستان ممنون میشم کمک کنین...
امروز می خواستم ویندوز سیستم رو عوض کنم ...ولی هر کار می کنم سیستم وارد بوت نمیشه .وقتی کلید F12 را می زنم صفحه بوت باز میشه ولی سیستم هنگ میکنه و هیچ کاری نمیشه کرد و باید از اول سیستم رو ریست کرد.
وقتی میخوام بایوس رو هم باز کنم همین مشکل رو دارم...
اگه کسی میدونه مشکل از کجاست ممنون میشم کمک کنه....
مشخصات سیستم....
مادربرد GIGA H61

absineh
02-06-2013, 11:50
وقتی که سیستم راروشن کردید کلید dell رابزنید تا کامپیوتروارد بایوس شود در تب exitیا f7را بزنید تابایوس دیفالت بشه بعد ازاین کار فرست بوت را روی سی دی رام بگذارید وf10بزنید تا تغییرات ذخیره شود سی دی ویندوز رادرون سی دی رام قراردهید وکامپیوتررا ریستارد کنید تا بوت شود ومراحل نصب را آغاز کنید اگر جواب نداد اینبارباطری مادربورد را برای چندثانیه دربیارید ودوباره جا بزنید وسیستم را روشن کنید بازدن f1تنظیمات از قبیل تاریخ و ساعت را انجام دهید میتوانید فرست بوت را سی دی رام انتخاب کنید یا اینکه با ریستارد f12 را بزنید تا مراحل بوت انجام شود موفق باشید .:n12:

Ali*Reza
02-06-2013, 11:53
اگر به هر دلیلی نمیتونین وارد تنظیمات بایوس بشین ، برای اولین کار پیشنهاد میکنم باتری مادربورد رو بردارین و اتصال کوناه تا بایوس دیفالت بشه و بعد دوباره تست کنین.

EXTREME
02-06-2013, 13:11
امروز می خواستم ویندوز سیستم رو عوض کنم ...ولی هر کار می کنم سیستم وارد بوت نمیشه .وقتی کلید F12 را می زنم صفحه بوت باز میشه ولی سیستم هنگ میکنه و هیچ کاری نمیشه کرد و باید از اول سیستم رو ریست کرد.
مشخصات سیستم....
مادربرد GIGA H61

یعنی وارد بایوس هم نمیتونید بشین و تو صفحه post screen گیر میکنه؟

mrm2010
09-06-2013, 21:31
سلام
من هم تقریبا این مشکل را دارم. چند وقتیهکامپیوترم دیر بوق صحت سیستم را میزنه و بعضی وقتها تا میخواد ویندوز 7 لود بشه.صفحه سیاه میشه و باید کامپیوتر را خودم ریست کنم. یکی دوبار هم بعد از سیاه شدنصفحه و بعد از ریست کردن، موقع بوت شدن توی صفحه post screen گیر کرده.کسی میدونه مشکل از چیه؟. مادربورد منهم asus m4a 89td pro هستش.

EXTREME
10-06-2013, 08:08
مشخصات سیستم....
مادربرد GIGA H61
با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و باتری مین رو چک کنید درست نشد کابل رایتر رو بکشین ببینید وارد بایوس میشه یا نه یا مثلا کابل هارد رو بکشین ببینید وارد بایوس میشه یا نه

در آخر بایوس مین آپدیت بشه