PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن حجم درایو C در ویندوز xp

mehran_pqqp
01-06-2013, 18:37
سلام
دوستان درایو C من ، 20 گیگ هست و میخام از درایو D حدود 20 30 گیگ کم کنم و به درایو C اضافه کنم ، نکته ای که وجود داره

درایو D من 80 گیگ هست و داخل درایو D حدود 30 -40 گیگ اطلاعات دارم و نمیخام این اطلاعات پاک بشن

ممنون

NorthBridge
01-06-2013, 19:59
از Partition Magic میتونی استفاده کنی از Paragon Hard disk manager هم میتونی براحتی استفاده کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد و اطلاعاتت صحیح و سالم می مونه.لینک دانلودشون رو گوگل کن توی سایتهای فارسی زیاده.

mehran_pqqp
01-06-2013, 20:52
با تشکر
کل اطلاعات درایو D رو ریختم روی دی وی دی چون احتیاج نبود ، الان که درایو D خالی هست بازم Partition Magic نیاز هست؟
نمیشه از جای دیگه این درایو خالی رو به درایو C اضافه کرد؟:n13:

NorthBridge
01-06-2013, 20:59
خود Disk Managment ویندوز این قابلیت رو نداره پس در هر حال مجبورید از همین برنامه های جانبی استفاده کنید.ضمن اینکه افزودن به حجم رو فقط از پارتیشنهای کناری میشه انجام داد.
ابتدا پارتیشن اضافی رو Resize کنید و فضای بوجود امده رو بعد از فرمت کردن با پارتیشن کم حجم Merge کنید.

reza41
01-06-2013, 22:54
به نظر من
acronis مطمئن تر و بهتره

mehran_pqqp
01-06-2013, 23:17
خود Disk Managment ویندوز این قابلیت رو نداره پس در هر حال مجبورید از همین برنامه های جانبی استفاده کنید.ضمن اینکه افزودن به حجم رو فقط از پارتیشنهای کناری میشه انجام داد.
ابتدا پارتیشن اضافی رو Resize کنید و فضای بوجود امده رو بعد از فرمت کردن با پارتیشن کم حجم Merge کنید.

خیلی ممنون با پارتیشن مجیک ، حجم درایو D رو به C اضافه کردم
دوستان همه میدونن چطوره ولی میگم چه کار کردم شاید سالها بعد یه نفر مثل من براش سوال پیش بیاد:

1- از داخل برنامه PartitionMagic ابتدا درایو D که اطلاعاتی داخلش نبود ، روش کلیک راست و گزینه Delete رو زدم (اگر داخل درایو اطلاعات باشه باید بعد از کلیک روی درایو Resize / Move رو بزنید و فضایی که میخایین از درایو جدا کنید رو با Resize مشخص کنید)

2- بعد از این کار مقداری که از درایو مورد نظر مثلا D ، جدا کردید به صورت Unallocated ایجاد میشه

3- در سمت چپ برنامه روی Resize a partiton کلیک می کنیم و در پنجره باز شده روی Next کلیک می کنیم و سپس در پنجره بعدی روی درایوی که میخواهیم اونو افزایش حجم بدیم کلیک و سپس روی Next کلیک می کنیم

4- در صفحه بعدی سه مشخصه نوشته شده
Current size : حجم فعلی، درایوی که در پنجره قبلی انتخاب کردید
Minimumsize : مینیمم سایزی که میشه برای درایو انتخاب کرد
Maximum Size: الان اون فضای خالی که به صورت Unallocated ایجاد کردید (مرحله2) حجمش به این قسمت اضافه شده

5- در قسمت New Size for partition می تونید مقدار Maximum size رو وارد کنید تا کل فضای خالی که ایجاد کردید رو به درایوی که میخواهید اضافه حجم بدین ، اضافه کنید

موفق باشید

با تشکر از دوستان که راهنماییم کردن ، وظیفم بود اینا رو بگم