PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ذخیره سازی

saeed1351
30-05-2013, 09:02
من یه هارد 2 ترا سیگیت دارم که پر از فیلم و سریال است تقریبا 400 گیگ خالی داره که به تلوزیون وصله تلوزیونم سامسونگ 6960 تا اینجا مشکلی ندارم هارد خوب شناسایی میشه و فیلم ها همه پخش میشن
اما گاهی هارد را به کامپیوترم وصل میکنم برا ویرایش یا اضافه کردن فیلم و.....
بعضی وقت ها فیلم ها اصلا شناسایی نمیشن هارد پر ولی دو سوم فیلم ها نیستند فکر کنم همان بد سکتور خلاصه با ابزار خود ویندوز بد سکتور میگیرم درست میشه ولی خیلی طول میکشه 5 ساعت
حالا سئوالاتی دارم اگه امکانش است راهنمایی کنید
1-ایا میتوان این هارد رو 2 یا 3 پارتیشن کرد تا سرعت خواندن اطلاعات بالا بره .هم هنگام بد سکتور گیری زمان کمتری نیاز باشه بجای بد سکتور گیری از 2 ترا از مثلا 700 گیگ بد سکتور میگیریم
اصولا ایا تاثیری در سرعت خواهد داشت
2-سئوال دوم من در مورد بک اپ گیری از فیلمها میباشد خوب نرم افزار های زیادی هست اما اگه من حدود 1.5 ترا فیلم دارم حجم بک اب حدودا چقدر میشه جای خوندم حدودا نصف میشه با این حساب یه هارد یک ترا هم برا ذخیره سازی نیازه
3- اخرین سئوال من
به نظر من هارد های تحت شبکه بهتر ه چون هم با کل سیستم ارتباط دارن هم نیازی نیست هارد جابجا شه -هی جدا شه از مثلا تلوزیون بعد وصل شه به لب تاب احتمالا یکی بگیرم اما بهترین مارک 3 ترا چیه؟؟؟
از راهنمایی شما ممنون

babelirani
25-07-2013, 14:35
من یه هارد 2 ترا سیگیت دارم که پر از فیلم و سریال است تقریبا 400 گیگ خالی داره که به تلوزیون وصله تلوزیونم سامسونگ 6960 تا اینجا مشکلی ندارم هارد خوب شناسایی میشه و فیلم ها همه پخش میشن
اما گاهی هارد را به کامپیوترم وصل میکنم برا ویرایش یا اضافه کردن فیلم و.....
بعضی وقت ها فیلم ها اصلا شناسایی نمیشن هارد پر ولی دو سوم فیلم ها نیستند فکر کنم همان بد سکتور خلاصه با ابزار خود ویندوز بد سکتور میگیرم درست میشه ولی خیلی طول میکشه 5 ساعت
حالا سئوالاتی دارم اگه امکانش است راهنمایی کنید
1-ایا میتوان این هارد رو 2 یا 3 پارتیشن کرد تا سرعت خواندن اطلاعات بالا بره .هم هنگام بد سکتور گیری زمان کمتری نیاز باشه بجای بد سکتور گیری از 2 ترا از مثلا 700 گیگ بد سکتور میگیریم
اصولا ایا تاثیری در سرعت خواهد داشت
2-سئوال دوم من در مورد بک اپ گیری از فیلمها میباشد خوب نرم افزار های زیادی هست اما اگه من حدود 1.5 ترا فیلم دارم حجم بک اب حدودا چقدر میشه جای خوندم حدودا نصف میشه با این حساب یه هارد یک ترا هم برا ذخیره سازی نیازه
3- اخرین سئوال من
به نظر من هارد های تحت شبکه بهتر ه چون هم با کل سیستم ارتباط دارن هم نیازی نیست هارد جابجا شه -هی جدا شه از مثلا تلوزیون بعد وصل شه به لب تاب احتمالا یکی بگیرم اما بهترین مارک 3 ترا چیه؟؟؟
از راهنمایی شما ممنون

با سلام

1. دوست عزیز با پارتیشن بندی کردن اطلاعات تقریبا" هیچ تفاوتی در زمان و نحوه ی بدسکتور گیری نداره چون 90% نرم افزار های این شکلی کل هارد رو سرچ میکنن البته بهتره یک بار کل اطلاعاتتون رو روی هارد دیگری منتقل کنید و هاردی که الان دارید رو ببرید بیرون در 95% موراد با تعمیر مشکلتون رفع میشه یا حداقل کمتر خواهد شد

2. بستگی به فایل هاتون داره بعضی فایل ها تا 75% هم حجم کمتر اشغال میکنه و در بعضی فایل ها مثل فیلم حتی دیده شده که 95% خجم فایل ها رو میگیره

3. با توجه به تجربه ی شخصی و چیزی که زیاد دیدم بهترین مارک از نظر بنده WD Black هستش

موفق و پیروز باشید

saeed1351
26-07-2013, 20:33
با تشکر ویژه
در ناامیدی بسی امید است
تاریخ پرسش
30-05-2013,
تاریخ جواب
24-07-2013

ata.royalfalcon
26-07-2013, 21:12
3- اخرین سئوال من

3. با توجه به تجربه ی شخصی و چیزی که زیاد دیدم بهترین مارک از نظر بنده WD Black هستش

البته WD Black هارد تحت شبکه نیست . میتونید WD my book live ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بخرید . البته لازم هست که روتر مناسبی هم بخرید . همچنین با راه اندازی media server میتونید فیلم و عکس و موزیک را از طریق dlna روی TV پخش کنید (خود TV باید dlna را ساپورت کنه) و خیلی امکانات دیگر . در صورتیکه قصد خرید این مدل را دارید توصیه میکنم ابتدا user manual را از این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید تا با نحوه راه اندازی و استفاده از آن آشنا بشید .