PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لغو تحریم های فروش تلفن همراه و کامپیوتر

VAHID
29-05-2013, 22:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oa.jpg

تحریم های نابجای آمریکا طی چند سال گذشته شامل موارد مختلفی در حوزه فناوری بوده که محدودیت های زیادی برای کاربران ایرانی به وجود آورده است.

حالا دقایقی پیش معاون وزیر امور خارجه آمریکا از لغو تحریم های "فروش تلفن همراه و کامپیوتر" خبر داده و گفته که فردا پنجشنبه ۹ خرداد مجوز کلی برای لغو این تحریم ها صادر خواهد شد و راه برای فروش این وسایل به ایران رسما باز خواهد شد.

در کنار این موضوع تاکید شده که این موضوع هم شامل سخت افزار می شود و هم شامل نرم افزار. بنابراین به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد امکان دسترسی به تعداد زیادی از سرویس های محدود شده مانند پلی استور خواهیم بود.

باید ببینیم که این خبر تا چه حد تبدیل به واقعیت می شود و در عمل آیا شاهد تاثیری واقعی در برداشتن این محدودیت های غیرمنطقی خواهیم بود یا خیر.

narenji.ir

Iloveu-ALL
29-05-2013, 23:53
فقط خدا کنه که شایعه نباشه!!
احتمالش کمه که مثه قدیم پایین بیاد
شاید یه فرجی شد

3D-Max
30-05-2013, 00:06
داداش صحت داره اينم اصل خبر از منبع اونوري:n02:

وندى شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگوى اختصاصى با بى‌بى‌سی فارسى از لغو تحریم‌ فروش تلفن همراه و کامپیوتر به ایران خبر داد و گفت که آمریکا در پی رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران است.

موضوعات مرتبط

تحریم ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خانم شرمن که به نمایندگی از آمریکا در گروه ۱+۵ با ایران مذاکره می کند، به بهمن کلباسی، خبرنگار ما گفت که فردا پنجشنبه ۳۰ مه (۹ خرداد) مجوز کلى براى لغو این تحریم ها صادر خواهد شد و راه براى فروش قانونى وسایل ارتباطى به ایران باز می شود.
او گفت: "این تصمیم را گرفتیم تا تحریم ها مانعى براى استفاده از تکنولوژى هایى که مردم براى ارتباط بهتر و سریعتر به آنها نیاز دارند، ایجاد نکند. این موضوع هم شامل سخت افزار می شود و هم شامل نرم افزار."
خانم شرمن یادآوری کرد که دولت آمریکا سه سال پیش هم تعدادی از اقلام و نرم افزارهای ارتباطی را از شمول تحریم ها خارج کرده بود.
او گفت که باراک اوباما، رئیس جمهورى آمریکا متعهد است که جلوی ایجاد یک "پرده آهنین ارتباطی" دور ایران را بگیرد.
خانم شرمن گفت: "دولت اوباما هیچ علاقه اى ندارد که ارتباط مردم ایران با هم و با خارج محدود یا قطع شود."
معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که برای مقام های آمریکایی مهم است که تحریم ها چه تأثیری بر زندگی روزمره مردم عادی ایران می گذارد و افزود: "به همین دلیل هم ما یک تیم ویژه به کشورهاى مختلف فرستاده ایم تا موانع فروش مواد غذایى و دارو به ایران را رفع کنیم."
او گفت که وضعیت فعلی اقتصاد ایران "نتیجه سوء مدیریت دولتمردان در تهران" است و تأکید کرد که رفع سایر تحریم ها به تصمیم حکومت ایران بستگی دارد.
خبرنگار بی بی سی فارسی از خانم شرمن پرسید: "تصویر نهایی شما از توافق نهایی بر سر برنامه اتمی ایران چیست. اگر ایران غنی سازی ۲۰ درصد را متوقف کند و آنچه در این حد غنی کرده را به سوخت تبدیل کند، آیا تحریم ها کاملا لغو خواهد شد و آیا حق ایران برای غنی سازی ۵ درصد یا ۳.۵ درصد در درون خاکش به رسمیت شناخته خواهد شد؟ می دانیم که یکی از انتقاداتی که آنها به شما دارند این است که حاضر نیستید بگویید که اگر آنها قدم های اول را بردارند در آخر چه خواهد شد؟"
خانم شرمن جواب داد: "اتفاقا ایران خوب می داند و از زبان رئیس جمهور ما شنیده است. ایران حق دارد انرژى صلح آمیز هسته اى داشته باشد. این چیزی است که با رفع نگرانی های بین المللی ایران حق دسترسی به آن را خواهد داشت. این بخشی از مسائلی است که داریم بر سر آن مذاکره می کنیم. گو اینکه هیچ جای معاهده ان پی تی مشخصا به حق غنی سازی اشاره نشده است و مهم است که بینندگان شما از این واقعیت اطلاع داشته باشند. ولی با همه اینها ما آماده ایم که در مورد قسمت های مختلف یک برنامه هسته ای گفتگو کنیم تا راهی پیدا شود. ایران می داند که در این مورد هم کاملا آماده گفتگو هستیم."
از معاون وزیر امور خارجه آمریکا در مورد نظر دولت این کشور راجع به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران پرسیده شد. او جواب داد: "دولت آمریکا هیچ علاقه و نفعى در اینکه از هیچ یک از کاندیداها حمایت کند ندارد و صحیح هم نیست که ما از کاندیداى خاصى حمایت کنیم. این انتخاب مردم ایران است نه آمریکا یا هیچ کشور دیگر، و همانطور که می دانیم سیستم سیاسى ایران به شکلی است که تصمیم هاى عمده و به ویژه جهت گیرى پرونده هسته اى در اختیار رهبر جمهورى اسلامی است نه روساى جمهور."

EngineeR EhsaN
30-05-2013, 00:18
خبرش رسمیه و اجرایی شدنش قطعیه! خب چه تاثیری میتونه تو بازار ما داشته؟

Iloveu-ALL
30-05-2013, 00:21

خوب اگه تاثیری نداشته باشن معلوم میشه گرونی بازار بخاطر تحریم نبوده! :n27:

EngineeR EhsaN
30-05-2013, 00:36
خوب اگه تاثیری نداشته باشن معلوم میشه گرونی بازار بخاطر تحریم نبوده! :n27:

گرونی بازار بیشتر بخاطر تحریم پول و بانکهای ایرانیه و البته بی لیاقتی بعضیا!!

Arash4484
30-05-2013, 03:32
درسته که تحریم بانکی خیلی مهمه، ولی این موضوع بی تاثیر هم نیست...
+از چند روز پیش هم بازار افت قیمتهایی داشته
+تنوع محصول/مدلی هم میره بالا
...

775e
30-05-2013, 05:39
بله فروش قطعات کامپیوتر بدون تحریم منم خبرش رو دیشب خوندم.
دوستان توجه کردن که گوشی ها وقطعا ت lg یکم ارزون ترن بخاطر اینه که بطور مستقیم وارد ایران میشه.
حالا هم اگر این تحریم هارو بردارن بقیه اجناس یک مقداره کمی ارزون میشن. کم ولی باز هم خوبه.
اما من فکر میکنم بعد از 23 خرداد دوباره تحریممون کنن.:n02:

SNOW PATROL
30-05-2013, 08:17
عملا بر رویه قیمت ها تاثیری نداره شاید بر رویه خدمات پس از فروش اپل اچ پی موتورلا سیسکو و ... تاثیر داشته باشه

*Forgotten*
30-05-2013, 08:33
بنظرم تبلیغات قبل انتخاتاته

در ضمن حتی جنس ارزون بشه بخاطر ضرر دهی فروشندگان باز هم قیمتا آنچنان تغییر نمیکنه

در کل باید دید در دراز مدت چه تاثیر ی داره

Persian-swag
30-05-2013, 09:30
پرزیدنت اوباما هنوزامضا نکرده امشب میره واسه امضا یه مدت خیلی کوتاهی هم طول میکشه تا اعمال شه !

havzhini
30-05-2013, 09:52
این قانون روی محصولات چینی و کره ای فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه
ولی روی محصولات امریکایی مثل اپل و موتورالا و اچ پی حتما تاثیر میزاره
ولی بهترین تاثیرش روی نرمافزارها میتونه باشه مثل باز شدن استور گوگل و اپل و مایکروسافت که خیلی عالی میشه

EngineeR EhsaN
30-05-2013, 09:54
بدون شک مهم ترین تاثیرش باز شدن استورهای آنلاین مثل پلی استور و اپ استور اپل خواهد بود.

Persian-swag
30-05-2013, 09:55
Asus تایوانیه !
ولی چقدر عالی میشه اچ پی و اپل نمایندگی رسمی بزنن بری لپ تاپ اچ پی سفارش بدی با کانفیگ دلخواه !

- Saman -
30-05-2013, 11:13
مگر نه اينكه خود دولت واردات اقلام غير ضروري رو (مثل كامپيوتر) رو ممنوع كرده؟! پس اين خبر چيه؟!

به هر حال اگر خبر درست باشه و عملي شه، مدتي طول مي كشه كه بازار قيمت ها تثبيت بشه و به قولي به روال عادي برگرده...اين چند وقته قيمت ها به خاطر كمبود در بازار و برابري بالاي دلار به تومان خيلي بالا رفته، اميدوارم كه بازار قطعات كامپيوتر دوباره پر رونق بشه!

T I M S A R
30-05-2013, 11:45
تا قیمت ارزهای خارجی نیاد پایین هیچ جنس وارداتی ارزون نمیشه....

- Saman -
30-05-2013, 11:51
تا قیمت ارزهای خارجی نیاد پایین هیچ جنس وارداتی ارزون نمیشه....

كه با وضيعت موجود اين امكان وجود نداره...

rezarrrr
30-05-2013, 12:11
رو قیمت ها که اثر نداره فقط بعضی از نرم افزار ها رو که اجرا نمیکرد الان میتونید استفاده کنید
80 درصد ارزش پول کم شده دیگه این هم که به تحریم موبایل ربطی نداره

Drug Man
30-05-2013, 12:15
من چشمم آب نمیخوره موبایل و کامپیوتر ارزون بشه :n22:

Atghia
30-05-2013, 12:25
من فکرمیکنم روی کیفیت خدمات تاثیر گذار باشه و خیلی بعیده که قیمت ها تغییری کنه!
چیزی که ارزون نمیشه فقط میشه شاد شد که گرونتر نمیشه!!!

5ajad
30-05-2013, 12:35
مگر نه اينكه خود دولت واردات اقلام غير ضروري رو (مثل كامپيوتر) رو ممنوع كرده؟! پس اين خبر چيه؟!

به هر حال اگر خبر درست باشه و عملي شه، مدتي طول مي كشه كه بازار قيمت ها تثبيت بشه و به قولي به روال عادي برگرده...اين چند وقته قيمت ها به خاطر كمبود در بازار و برابري بالاي دلار به تومان خيلي بالا رفته، اميدوارم كه بازار قطعات كامپيوتر دوباره پر رونق بشه!
تا جایی که میدونم برای موبایل و کامپیوتر ارز مبادله ای میدن!

در ضمن استور وینفون و اپ استور فکر کنم تحـریم نکرده ما رو... نهایتش با این لغو تحـریم این گوگل پلی باز شه!:n22:

Gilopa
30-05-2013, 12:36
در عمل هیچ تاثیری جز تنوع بالاتر محصولات در ایران نخواهد داشت.همچنان با قیمتهای میلیونی لپتاپ و موبایل سروکار داریم . چون بحث ارزش پول ایرانه که در حال حاضر پایینترین ارزش در نرخ بین المللی رو داره

Persian-swag
30-05-2013, 12:36
درسته از لحاظ منطقی نمی تونیم دلیلی برای کاهش قیمت پیدا کنیم ولی توجه داشته باشید که این قیمت گجت ها تو ایران صرفا براساس نرخ ارز نیست و واسطه گری خیلی تاثیر داره که با دلایل زیاد می خوان این قیمت رو توجیه کنن مثل خرید از واسطه بین الملی تو دبی و ....!
پس اگر اینا از بین برن کاهش قیمت قطعی هست !
ضمنا می دونید تو علم اقتصاد شرایط روانی وجوی یک سیستم ( حالا اقتصاد کوچک یا بزرگ و ...) خیلی موثره همین که شما مثلا آیفون رو بدون جو و اون هیاهو که ایجاد میشه بخرین کلی تاثیر داره تو قیمت !
به عبارت دیگه نمی تونن سر اون شرایط روانی که آره گوشی جدیده و نوبره و ....قیمت های فضایی رو توجیه کنن ! به دلیل اینکه که شما گوشی رو از نمایندگی رسمی می خرین !

Iloveu-ALL
30-05-2013, 12:51
درسته از لحاظ منطقی نمی تونیم دلیلی برای کاهش قیمت پیدا کنیم ولی توجه داشته باشید که این قیمت گجت ها تو ایران صرفا براساس نرخ ارز نیست و واسطه گری خیلی تاثیر داره که با دلایل زیاد می خوان این قیمت رو توجیه کنن مثل خرید از واسطه بین الملی تو دبی و ....!
ضمنا می دونید تو علم اقتصاد شرایط روانی وجوی یک سیستم ( حالا اقتصاد کوچک یا بزرگ و ...) خیلی موثره همین که شما مثلا آیفون رو بدون جو و اون هیاهو که ایجاد میشه بخرین کلی تاثیر داره تو قیمت !
به عبارت دیگه نمی تونن سر اون شرایط روانی که آره گوشی جدیده و نوبره و ....قیمت های فضایی رو توجیه کنن ! به دلیل اینکه که شما گوشی رو از نمایندگی رسمی می خرین !

یعنی اگه تو خارج گوشی عرضه شد با قیمت مثلا 200 دلار تا آخر عرضه همون 200 دلار قیمت داره.
من فکر میکنم که بالا بودن قیمت بخاطر گرونی ارزه!

Gilopa
30-05-2013, 12:53

دوست عزیز مشکل جای دیگست که اگه این حل بشه صد درصد قیمت پایین میاد ..
نود درصد بزندهای برتر کامپیوتری از شرکتهای اروپاییی امریکایی هستش . برای مثال برندهایی مثل اینتل یا amd یا Dell یا appel حتی زمانی که تحریم هم وجود نداشت یا خیلی سبک تر از الان بوده سابقه نشون داده که حاضر به همکاری با ایران نبودند . مگر اینکه الان این شرکتها به بازار ایران تمایل نشون بدند و نمایندگی مستقیم در ایران به وجود بیارند که در این شرایط حداقل قیمت کامپیوترهای خونگی به راحتی پایین میاد.که البته متاسفانه باز هم به خاطر ارزش پایین ریال و بهانه هایی چون پول اجاره مغازه و ... باید حداقل 2 برابر قیمت خرید کنیم (مگر خرید متسقیم و بی واسطه از نمایندگی مستقیم که دیگه حداقل بهانه بارنامه و اجاره و کوفت و زهرمار نداره )

Persian-swag
30-05-2013, 13:02
ببینید مساله ارز که سرجاش هست و اهمیت خاص خودش رو داره اما علل روانی و اون سوء استفاده هایی که واسطه ها بلدن انجام بدن خیلی خیلی تاثیر داره !
مثلا تصور کنید nexus 7 قیمتش 200 دلاره با ارز 3650 هم حساب کنی باید بشه حدود 730 تومن + اصافه سود و ...حالا حدود 950 اما بالای 1200 هست الان بسته به مدل بالاترم میره !
تازه این روی یه گجت معمولی هست که گوگل ( اسوس ) با قیمت ارزون تولید کرده که همه بخرن و امکان افزایش بیشتر قیمت برای واسطه ها ..
شما افزایش قیمت وحشتناک رو روی گوشی های flagship و تبلت های حرفه ای مثل surface و ipad تصور کن !
بخش بزرگی از این قیمت وحشتناک دقیقا سر حربه های واسطه گری و اون جوی هست که درست می کنن بله چون اپل پس دست نیافتنیه !
همین htc one رو تصور کنید قیمتش چنده اما اینجا چند میدن که دلار 4 تومی رو هم رد می کنه !
اگر این تحرم ها برداشته شه که میشه قیمت ها افت می کنه بدون اینکه ربطی به مساله ارز داشته باشه !

Rhodes
30-05-2013, 13:15
به نظر من ترفند تبلیغاتی هست فقط و دیگر هیچ....
تا وقتی دلار پایین نیاد زیاد تغییر محسوسی نخواهیم دید

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Mohammad Yek110
30-05-2013, 13:21
اگه قیمت تغییر کنه خیلی کم که اونم واقعی نیست به دلیل قیمت دلار
+ بعد انتخابات دوباره تحریمیم احتمالا

rezarrrr
30-05-2013, 13:28
حالا فک کن اپل بیاد تو یه کشور جهان سومی نمایندگی فروش بزنه خیلی خنده دار میشه هذینه هاشون بیشتر از فروششون میشه
ایپد4 الان تو ارزون ترین حالت 3 تومنه حتی اگر بدون واسطه هم بخرید باز نزدیکای 3 تومن میگیرید
به نظر من اپ استور چندان چیز باحالی هم نیست که باشه یا نباشه هر چی خواستی میتونی تو نت پیدا کنی

EngineeR EhsaN
30-05-2013, 14:28
حالا فک کن اپل بیاد تو یه کشور جهان سومی نمایندگی فروش بزنه خیلی خنده دار میشه هذینه هاشون بیشتر از فروششون میشه
ایپد4 الان تو ارزون ترین حالت 3 تومنه حتی اگر بدون واسطه هم بخرید باز نزدیکای 3 تومن میگیرید
به نظر من اپ استور چندان چیز باحالی هم نیست که باشه یا نباشه هر چی خواستی میتونی تو نت پیدا کنی

آیپد چهار ارزونترین حالتش 1800 تومنه الکی جو ندید ، لطفا!
تفاوت بزرگش باز شدن اپ استورهای آنلاینه که خیلیا بهش نیاز دارن

rezarrrr
30-05-2013, 15:09
آیپد چهار ارزونترین حالتش 1800 تومنه الکی جو ندید ، لطفا!
تفاوت بزرگش باز شدن اپ استورهای آنلاینه که خیلیا بهش نیاز دارن

عزیز منظور من 64 گیگش بود
گفتم رندش کنم وگرنه یک هفته پیش ایپد 4 رو از پاساز سهند تبریز پرسیدم 2750 که با کاور و چیزهای معول دیگه سر جمع چیزی نزدیک به 3 تومن در می اومد
لطفا جو ندید:n08:

waltz
30-05-2013, 15:23
دارو مگه تحریم بود! اینم داستانش عین داروهه، دست های پشت پرده و از این حرفها، چیزی که رفت بالا رفت دیگه

Persian-swag
30-05-2013, 15:43
یکی میگه Microsoft Store بازه یکی میگه باز نیست ! دوستان یه چک بکنید اگر باز شه انفجاره نور !

NorthBridge
30-05-2013, 15:59
این یک حرکت کاملاً تبلیغاتیه.همین حالا ملاحظه کنید بهترین و جدیدترین سخت افزار موبایل و کامپیوتر ظرف کمتر از یکهفته از عرضه ی جهانی به ایران وارد میشه.
گلکسی اس4 به یکهفته هم نکشید!
پس این کالاها اصولاً توی تحریم نبوده که بخواد از تحریم خارج شه! ما رو ساده گیر آوردند! کالاهای شبکه ای خاص مخصوصاً کالاهای شرکت سیسکو هم که تحت تحریم گذاشتند هرگز از تحریم درنمیارند چون بدرد کاربر خانگی نمیخوره و مربوطه به زیرساخت و شرکتهای پاپ و...هستش.
پس معلوم میشه هدف از این تبلیغ بیهوده اینه که حواس ما رو از تحریم های اصلی پرت کنند.وقتی اونقدر تحریمهاشون رو توسعه دادند که دیگه در آینده شما رنگ دلار رو هم نخواهید توانست در ایران ببینید اونوقت بگن شما تحت هیچ تحریم کالایی نیستید چه منفعتی بحال شما داره وقتی هیچ دلاری برای خرید هیچ کالا ندارید؟؟؟؟:n08:
حالا خودتون حساب کنید هدفشون از این تبلیغ کاملاً بیهوده در این برهه چی ها میتونه باشه.

NorthBridge
30-05-2013, 16:07
اینم مثل ادعاشون درباره ی برداشتن تحریم دارو هستش! در حالیکه بعلت مشکلات نقل و انتقال پول و عدم رغبت فروشنده های اروپایی و آمریکایی(نه فروشنده های چینی) به جریمه شدن از طرف کمیسیون اتحادیه اروپا و آمریکا شما میبینید وضع دارو در ایران به چه وضعیتیه!
ولی در این مورد خاص چون دیدند نتوانستند جلوی واردات موبایل و کامپیوتر رو به ایران بگیرند گفتند روغن ریخته رو نذر امام زاده کنیم!!!!!! :n04: برای عوام فریبی خوبه!

havzhini
30-05-2013, 16:10
یکی میگه Microsoft Store بازه یکی میگه باز نیست ! دوستان یه چک بکنید اگر باز شه انفجاره نور !
من که ویندوز هشت دارم باز نیست حالا از کدوم طرف بستس نمیدونم
مشکل ما اینه تحریم برای ما دوطرفت هم از اینور تحریم شدیم و هم از اونور

در مورد قیمت هم اگر تحریمها برداشته بشه و واقعا فضا برای ورود مستقیم تولید کننده ها باز بشه حتما قیمتها پایین میاد
وقتی تحریم وجود نداشته باشه و تولید کننده یه نمایندگی فروش رسمی توی کشور داشته باشه با همون قیمت جهانی مستقیما محصولش رو به وسیله نمایندگیش عرضه میکنه
مثلا همون نکسوس 200 دلاری وقتی دبی 200دلار باشه توی تهران هم 200دلار قیمت گذاری میشه و قیمت ریالیش هم با قیمت روز دلار خواهد بود که بازم از قیمتهای خیلی پایینتر میشه
حالا بحث دلار و قیمتش جداست چون قیمتهای فعلی بعضی وقتها با قیمت دوبرابر قیمت روز دلار هم همخونی نداره
مثلا من وسیله رو دیدم که با ارز مرجع 2400تومن وارد شده ولی قیمت ریالی که گذاشتن رو وقتی حساب میکنی 5000تومن بیشتر میشه اگرم بپرسی چرا میگن دلاری پیپل اینقدره و انقدر گمرک خورده و ... که همش هم دروغه

ولی بحث نرمافزاری به نظر من مهمترین مزیت این طرح میتونه باشه که واسه ماها که واقعا در حال حاظر ازاردهنده هست و اگه درست بشه خیلی خوب میشه

اوناییم که میگن همش تبلیغاته و بعد انتخابات دوباره تحریم میکنن
اولا اونجا مثل اینجا نیست هفته یه بار طرح تصویب کنن، دوما حتی تبلیغات هم باشه یه قدم مثبت هست که نشون میده از اونطرف علاقه برای سازش هست حالا از اینطرف باید یه قدم برداشته باشه تا یه قدم یه قدم رو جلو رفت نه اینکه این قدم رو به سخره گرفت و بی اهمیت جلوش داد و گفت هیچ تاثیری نداره

EngineeR EhsaN
30-05-2013, 16:40
عزیز منظور من 64 گیگش بود
گفتم رندش کنم وگرنه یک هفته پیش ایپد 4 رو از پاساز سهند تبریز پرسیدم 2750 که با کاور و چیزهای معول دیگه سر جمع چیزی نزدیک به 3 تومن در می اومد
لطفا جو ندید:n08:

عزیز من میگی ارزون‌ترین حالتش ، درسته؟ خب ارزونترین حالتش میشه 16 گیگ از نوع وای-فای که اینم قیمتش 1800 هست.

حالا کی قرار اعمال بشه و این گوگل پلی باز بشه؟ :n13:

VAHID
30-05-2013, 16:46
دوستان بحث رو سیاسی نکنید و از موضوع خارج نشید.....

NorthBridge
30-05-2013, 16:47
خب متأسفانه پاسخها پاک شدند و ظاهراً نمیشه پاسخ شما رو داد.گفتند خارج از موضوعه.

Persian-swag
30-05-2013, 16:49
این موضوع یکم هم به سیاست ربط داره ! به هرحال اگر تاپیکی زدید باید بپذیرید این موضو ع رو !
نصف کردن تاپیک به خاظر 4 کلمه حرف ارز و هسته خرما معنی نداره !

VAHID
30-05-2013, 16:57
این موضوع یکم هم به سیاست ربط داره ! به هرحال اگر تاپیکی زدید باید بپذیرید این موضو ع رو !
نصف کردن تاپیک به خاظر 4 کلمه حرف ارز و هسته خرما معنی نداره !

دوست عزیز اینجا بخش it هست و موضوع تاپیک هم معلوم بود پس جای حرف دیگه ای نمیمونه

ربطی به دارو و بحث های سیاسی و غیره نداره چون خارج از حیطه ی کاری این بخشه.

havzhini
30-05-2013, 17:04
این یک حرکت کاملاً تبلیغاتیه.همین حالا ملاحظه کنید بهترین و جدیدترین سخت افزار موبایل و کامپیوتر ظرف کمتر از یکهفته از عرضه ی جهانی به ایران وارد میشه.
گلکسی اس4 به یکهفته هم نکشید!
پس این کالاها اصولاً توی تحریم نبوده که بخواد از تحریم خارج شه! ما رو ساده گیر آوردند! کالاهای شبکه ای خاص مخصوصاً کالاهای شرکت سیسکو هم که تحت تحریم گذاشتند هرگز از تحریم درنمیارند چون بدرد کاربر خانگی نمیخوره و مربوطه به زیرساخت و شرکتهای پاپ و...هستش.
پس معلوم میشه هدف از این تبلیغ بیهوده اینه که حواس ما رو از تحریم های اصلی پرت کنند.وقتی اونقدر تحریمهاشون رو توسعه دادند که دیگه در آینده شما رنگ دلار رو هم نخواهید توانست در ایران ببینید اونوقت بگن شما تحت هیچ تحریم کالایی نیستید چه منفعتی بحال شما داره وقتی هیچ دلاری برای خرید هیچ کالا ندارید؟؟؟؟:n08:
حالا خودتون حساب کنید هدفشون از این تبلیغ کاملاً بیهوده در این برهه چی ها میتونه باشه.

دوست عزیز میشه جواب ما رو داد چرا نشه

عزیز بحث وارد شدن یا نشدن نیست
اولا گالاکسی که شما مثال میزنید مال کره جنوبی هست و ربطی به محصولات امریکایی و اروپایی که بیشتر شامل تحریم شدن نداره
دوما اینکه بحث یر وارد شدن یا نشدن نیست چون مثلا مواد مخدر ورودش قانونی هست که وارد کشور میشه؟پس بحث سر وارد شدن نیست بلکه نوع وارد شدن و قیمت تمام شده و خدمات پس از فروش این محصولات هست که با رفع تحریم و ورود مستقیم شرکتها با دفتر فروش و خدمات پس از فروش رسمی خیلی متفاوت خواهد بود با وضعیت فعلی
همه چیز سطحی و شعاری دنبال نکنید و عمیق به مسائل نگاه کنید

ادماه بحثتون هم درباره دلار بحث سیاسی هست و ربطی به موضوع تاپیک نداره!!!!!!!!!!!!!!!!
ولی این دیده شما فقط نوع نگاه دایی جان ناپلونی هست وگرنه منطقی پشتش نیست

AlbisQT
30-05-2013, 17:09
برفرض اصلا اونا تحریما رو وردارند و Google Play و Street View (لول) کار کنند.
با تحریمایی که خودمون واسه خودمون ایجاد کردیم چه کنیم؟
همین محدودیت های اینترنت اخیر، یا مثلا همین گوگل پلی که هیتلر شده.

حالا کسی گوگل پلی رو تست کرده؟ من هنوز نمیتونم لاگین کنم.

havzhini
30-05-2013, 17:12
برفرض اصلا اونا تحریما رو وردارند و Google Play و Street View (لول) کار کنند.
با تحریمایی که خودمون واسه خودمون ایجاد کردیم چه کنیم؟
همین محدودیت های اینترنت اخیر، یا مثلا همین گوگل پلی که هیتلر شده.

حالا کسی گوگل پلی رو تست کرده؟ من هنوز نمیتونم لاگین کنم.

درسته همین مشکل هم هست و ما از طرف داریم میخوریم

تازه امروز قرار شده توسط رییس جمهورشون امضا بشه و تا اجرایی شدن طول میکشه

*Forgotten*
30-05-2013, 17:25
امروز با یکی از فروشنده های قطعات کامپیوتر تماس گرفتم برای خرید گرافیک که بهم گفت فعلا تا یکشنبه صبر کنید تا ببینیم این تحریما برداشته میشن یانه حالا نمیدونم یکشنبه قراره چه اتفاق خاصی بیافته:n13:

در کل هر کس خرید داره بهتره قبل انتخاتات این کارو بکنه بعدش خدا میدونه چی میخاد بشه

الان افسار د*ل*ا*رو بزور ثابت نگه داشتن بعد 23 24 خرداد معلوم نیست افسارش ممکنه ول بشه :4::weird::grrr: