PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نقطه های قرمز و آبی روی صفحه در هنگام پخش فیلم با GeForce FX 5500

vahidmir2000
29-05-2013, 18:41
سلام. دوستان علت وجود نقطه های قرمز و آبی در موقع پخش فیلم در کامپیوتر چیه؟ این نقطه ها به صورت رَندُم و در جاهای مختلف صفحه دیده میشن و به نظر میاد در صحنه های تاریک و سیاه بیشتر هستن. نکته دیگه اینکه در موقع پخش DVD اثری از اونها نیست ولی در مورد فورمتهای رایج مثل Avi و MKV دیده میشن و خیلی اعصاب خورد کن هستن. کارت گرافیک من جی فورس FX 5500 هستش و در پردازش های گرافیکی سه بعدی مشکلی نداره و درایورش هم آخرین آپدیت انویدیا هستش.( ویندوز خودش هم گرافیک رو میشناسه اما با درایور خود ویندوز هم شکل پا برجاست)ویندوز اکس پی سرویس پک 3 دارم و با ویندوز مدیا پلیر ، پاور دی وی دی و جت آئودیو و همچنین VLC تست کردم و در همه این نقطه ها وجود دارن. میشه راهنمایی کنید؟

Ali*Reza
29-05-2013, 18:52
از سلامت نرم افزاری و سیستم و آپدیت درایور مطمئن بشین.
با گرافیک دیگه هم تست کردین؟ میتونین ازش عکس بزارین ( از اون نقطه هایی که میگین ) ؟

vahidmir2000
29-05-2013, 19:09
از سلامت نرم افزاری و سیستم و آپدیت درایور مطمئن بشین.
با گرافیک دیگه هم تست کردین؟ میتونین ازش عکس بزارین ( از اون نقطه هایی که میگین ) ؟

مرسی از پاسخت دوست من. مطمئنم که سیستم مشکل خاصی نداره. با گرافیک آنبرد مشکلی نیست. عکس گرفتن از نقطه ها فکر کنم خیلی سخت باشه چون ثابت نمیمونن ولی اگه شد چشم حتما میگیرم.

EXTREME
29-05-2013, 19:18
سلام. دوستان علت وجود نقطه های قرمز و آبی در موقع پخش فیلم در کامپیوتر چیه؟ این نقطه ها به صورت رَندُم و در جاهای مختلف صفحه دیده میشن و به نظر میاد در صحنه های تاریک و سیاه بیشتر هستن. نکته دیگه اینکه در موقع پخش DVD اثری از اونها نیست ولی در مورد فورمتهای رایج مثل Avi و MKV دیده میشن و خیلی اعصاب خورد کن هستن. کارت گرافیک من جی فورس FX 5500 هستش و در پردازش های گرافیکی سه بعدی مشکلی نداره و درایورش هم آخرین آپدیت انویدیا هستش.( ویندوز خودش هم گرافیک رو میشناسه اما با درایور خود ویندوز هم شکل پا برجاست)ویندوز اکس پی سرویس پک 3 دارم و با ویندوز مدیا پلیر ، پاور دی وی دی و جت آئودیو و همچنین VLC تست کردم و در همه این نقطه ها وجود دارن. میشه راهنمایی کنید؟

من منظورتون رو نفهمیدم
شما از روی dvd فیلم ببینید مشکلی ندارین و از روی هارد فیلم میبینین مشکل دارین ؟

vahidmir2000
29-05-2013, 19:39
من منظورتون رو نفهمیدم
شما از روی dvd فیلم ببینید مشکلی ندارین و از روی هارد فیلم میبینین مشکل دارین ؟

سلام دوست من. ببخش اگه جمله بندیم مشکل داشت. نه دوست من منظورم فرمت DVD بود. منظورم اینه که دی وی دی هایی که روی هارد هست و کلا فرمت DVD رو بدون مشکل پخش میکنه ولی فرمتهای دیگه رو با نقطه های قرمز و آبی...

EXTREME
29-05-2013, 19:58
سلام دوست من. ببخش اگه جمله بندیم مشکل داشت. نه دوست من منظورم فرمت DVD بود. منظورم اینه که دی وی دی هایی که روی هارد هست و کلا فرمت DVD رو بدون مشکل پخش میکنه ولی فرمتهای دیگه رو با نقطه های قرمز و آبی...

درایور گرافیک رو آپدیت کنید و با پلیرهای مختلف تست کنید و کدک سیستم رو آپدیت کنید درست نشد باید کارت گرافیک سیستم چک بشه

vahidmir2000
29-05-2013, 21:11
درایور گرافیک رو آپدیت کنید و با پلیرهای مختلف تست کنید و کدک سیستم رو آپدیت کنید درست نشد باید کارت گرافیک سیستم چک بشه

دوست من همونطور که در آغاز گفتم درایور رو آپ کردم. با k lite codec و پلیرهای مختلف تست کردم. بدون کدک هم تست کردم ولی... برای تست کارت گرافیک بهترین راه چیه دوست من؟

EXTREME
30-05-2013, 11:42
دوست من همونطور که در آغاز گفتم درایور رو آپ کردم. با k lite codec و پلیرهای مختلف تست کردم. بدون کدک هم تست کردم ولی... برای تست کارت گرافیک بهترین راه چیه دوست من؟

بهترین راه اینه که گرافیکتون رو روی یک سیستم دیگه تست کنید

vahidmir2000
01-09-2013, 17:47
دوستان ظاهرا مشکلم حل شد. در یکی از فروم های خارجی به داغ شدن کارت گرافیک اشاره کرده بود. من تمام اسلاتهای PCI سیستمم پر بود و کارت گرافیکم تقریبا به کارت کپچرم چسبیده بود و جایی برای نفس کشیدن فن کارت گرافیک نبود. کارت کپچرو باز کردم و فضای کنار گرافیک خالی شد (به اندازه ی یک اسلات) و الان دو سه روزه که خبری از نقطه های شوم قرمز و آبی نیست. گفتم اطلاع رسانی کنم برای دوستانی که احتمالا به این مشکل برمیخورند. مرسی