PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درد گوش

solinaz
29-05-2013, 10:49
به نقل از یکی دوستان
اگر میتونین کمکش کنین
مدت چند ماه است كه احساس درد در اطراف گوشم دارم و احساس مي كنم داخل گوشم فشار مي ياد چند بار دكتر رفتم ويك بار شستشوي گوش ويك بار ساكشن انجام دادم وقطره وانتي بيوتيك مصرف كردم ولي فايده اي نداشت ايا علت مي تواند از گوش نباشد واز جاي ديگر باشد كه به گوش مي زند بايدچكار كنم

raana
29-05-2013, 17:38
جز احساس درد در اطراف گوش علائم دیگه ای نداره؟؟؟....سرگیجه -سردرد - حالت تهوع-کم شدن شنوایی...احساس سنگینی و پر بودن گوش؟؟؟؟

معمولا وقتی احتمال داره که گوش عفونت کرده باشه....با آب شستشو نمی دن..چون باعث تشدید عفونت میشه...

با آب و بتادین شستشو میدن...یا باساکشن گوش رو تمیز میکنن.......

اگر طرف سابقه ی عفونت گوش داره....به هیچ وجه گزینه ی شستشو با آب استفاده نشه...ساکشن بهترین روش هست....

احتمال عفونت گوش میانی و داخلی وجود داره......که باید هم آنتی بیوتیک مصرف کرد.....هم از قطره.....
اگر سابقه ی عفونت هم داشته باشن...مدت درمان طولانی تر میشه.......

S0R3N4
31-05-2013, 16:08
من حتی این دوست عزیز رو Face To Face هم ملاقات کنم به خودم اجازه نمیدم بدون آزمایشات و بررسی های لازمه (که حتما باید نزد متخصص مربوطه انجام بشه) نظر خاصی در این مورد بدم....چه برسه در یک تاپیک؛با اطلاعات و امکانات کاملا محدود....!!
بیماری های گوش؛واقعا میتونن به بیماری های خطرناکی تبدیل بشن(خصوصا که با توضیحات که رعنای عزیز داد و کاملا هم صحیح بود؛امکان عفونت گوش میانی وجود داره)
هیچ وقت بیماری های گوش رو ساده نگیرید و اگر بعد از پایان دوره ی درمان پزشک قبلی(که معمولا از 3 روز تا 1 ماه میتونه زمان ببره) نتیجه ای حاصل نشد به متخصص دیگه ای مراجعه بشه(و تمامیه دارو هایی که در طی این مدت مصرف کرده رو هم گزارش بده به ایشون)

اما چند سوال مهم!

اول اینکه تشخیص پزشک قبلی چه بوده(از اونجایی که ایشون داخل گوش رو معاینه کرده و مشاهده کرده؛قطعا میتونه نظر ایشون ارجع تر باشه)

داروهای مصرفی ایشون در طی این مدت چه بوده؟(فقط انتی بیوتیک های موضعی؟؟) آیا انتی بیوتیک های خوراکی و تزریقی هم استفاده ای کرده؟!

داروهای کورتون و ضد التهاب هم در این مدت تجویز شده برای ایشون؟!

و سوال مهم تر؛آیا تمام توصیه های پزشکش رو جدی گرفته و دارو ها رو دقیقا و طبق دستور ایشون استفاده کرده یا نه؟!

به این چند سوال اگه جواب داده بشه؛میشه بهتر راهنماییتون کنم....

توضیحات رعنای عزیز هم کامل و بی نقص بود....
اما مشکلی که اینجاست؛بیماری های گوش واقعا نیاز به معاینه های بالینی داره و بدون مشاهده ی دقیق داخل گوش و نواحی درگیر شونده ی دیگه؛واقعا تشخصیص مشکل سخت هست...

solinaz
31-05-2013, 22:47
چند بار به دكتر عمومي ويك بار به متخصص گوش مراجعه كردن ولي تشخيصي ندادند!!!!!

S0R3N4
31-05-2013, 23:51
چطور بدون تشخصیص دارو تجویز شده براشون؟!!

و اگه به سوال های بعدی هم جواب بدید بیشتر میتونم راهنمایی کنمتون...

solinaz
01-06-2013, 11:06
[QUOTE=S0R3N4;7668619]چطور بدون تشخصیص دارو تجویز شده براشون؟!!

و اگه به سوال های بعدی هم جواب بدید بیشتر میتونم راهنمایی کنمتون...[/QUOTE

نمیدونم:n02:

Gregar
01-06-2013, 11:31
چطور بدون تشخصیص دارو تجویز شده براشون؟!!

و اگه به سوال های بعدی هم جواب بدید بیشتر میتونم راهنمایی کنمتون...

ای بابا دکتر جون الان خیلی از دکترهای مثلا دکتر خودشون هم تشخیص نمیدن و دارو تجویز میکنن . اصلا واسه مریضشون ارزش قائل نیستن و وقت نمیزارن و سرسری بر طبق یه سری تئوری دارو تجویز میکنن .

من خودم به عنوان شخصی که به شدت در درد گوش سابقه دارم و حدود 15 بار یا بیشتر به این درد گرفتار شدم این تجربه رو دارم و حرفهای شما کاملا تایید میشه که نباید جای هر کسی رفت چون ممکنه به بیماری خطرناکی تبدیل بشه .

دکتر زیاد رفتم و هر جا که میرفتم یا شستشوی گوش با اب میدادن یا روشهای دیگه که اثر نداشت تنها یه دارو به نظرم موثر بود که همین دکتر اخری تجویز کرد . کپسول سلکوکسیب 300 . به شدت در رفع عفونت گوشم موثر بود .

البته الان که بعضی وقتها دوباره درد گوش میاد سراغم بدون هیچ دارویی خودش خوب میشه اما اگه شدت پیدا کنه با خوردن این کپسول به 6 ساعته و همونجور که دکتر گفته دوباره خوب میشم .

البته این روش درست نیست ولی طبق تجربه شخصیم واقعا دیگه هیچ اعتمادی به دکتر گوش نمیکنم .

Alamate Soal
04-06-2013, 10:24
از کی شروع شده این موضوع ؟ معمولا چند ساعت پس از بیدار شدن تشدید میشه ؟ هنگام سرماخوردگی هم تشدید میشه ؟
فشار خون شما چطور هست ؟