PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت ویندوز 64 بیتی و 32 بیتی چقدر است؟

جناب مهندس
29-05-2013, 10:43
سلام

الان روی سیستمم ویندوز 7؛ 32بیتی نصب هست. میخوام در کنارش ویندوز 7 (شاید هم 8) 64بیتی نصب کنم (اگر واقعاً کارآییش فرق داشته باشه)

با توجه به مشخصات سیستمم:
CPU: AMD 1055T - 6 Cores
RAM: G.skill 2x2GB - 1600
HDD: Seagate Bracuda 1TB

1) آیا برنامه های 32 بیتی هم روی ویندوز 7 یا 8؛ 64بیتی نصب میشه؟
2) کارآیی سیستم چقدر یا چند درصد بالاتر میره؟ اگر روی ویندوز 64 بیتی، برنامه 32 بیتی نصب کنم و اگر برنامه 64 بیتی نصب کنم؛ در دو صورت، چقدر افزایش کارآیی خواهم داشت؟
3) افزایش کارآیی انقدر هست که بخوام در کنار ویندوز کنونی (سون 32بیتی)، ویندوز 64بیتی نصب کنم؟
4) چه برنامه های پر کاربردی روی ویندوز 64بیتی نصب نمیشن؟

ممنون از راهنمایی شما:n16:

delta7
29-05-2013, 12:47
زود برو اون 32 بیتی رو حذف کن فردا سیستمت روز قیامت سر پل سراط میاد جلوت میگه بهم ظلم کردی:n28:
تا دیر نشده 64 بیتی نصب کن
اون 32 بیتی رو هم کاملا نیست و نابود کن:n24:

mohammadi_4u
29-05-2013, 12:53
سلام جناب مهندس
اکثر برنامه های 32 بیت رو 64 بیت نصب میشن.پرکاربرداش که 100%نصب میشن.
تقریبا سرعتی دوبرابر چون سرعت ادرس دهیش و اکسس مموری بالا داره. ولی به هیچ وجه نمیصرفه دوتارو کنار هم داشته باشید.یا ۷ 64بیت یا8 رو که 64بیته نصب کنید.

Sent from my GT-N7100

SA.JJ.AD
29-05-2013, 14:38
سلام

الان روی سیستمم ویندوز 7؛ 32بیتی نصب هست. میخوام در کنارش ویندوز 7 (شاید هم 8) 64بیتی نصب کنم (اگر واقعاً کارآییش فرق داشته باشه)

با توجه به مشخصات سیستمم:
CPU: AMD 1055T - 6 Cores
RAM: G.skill 2x2GB - 1600
HDD: Seagate Bracuda 1TB

1) آیا برنامه های 32 بیتی هم روی ویندوز 7 یا 8؛ 64بیتی نصب میشه؟
2) کارآیی سیستم چقدر یا چند درصد بالاتر میره؟ اگر روی ویندوز 64 بیتی، برنامه 32 بیتی نصب کنم و اگر برنامه 64 بیتی نصب کنم؛ در دو صورت، چقدر افزایش کارآیی خواهم داشت؟
3) افزایش کارآیی انقدر هست که بخوام در کنار ویندوز کنونی (سون 32بیتی)، ویندوز 64بیتی نصب کنم؟
4) چه برنامه های پر کاربردی روی ویندوز 64بیتی نصب نمیشن؟

ممنون از راهنمایی شما:n16:

بر خلاف نظر دوستان ...
.
مطمئنا 64 بیت خیلی خیلی بهتره اما نه برای 4 گیگ رم !! و اگه قصد ندارید ارتقا بدید رمتون رو به 8 گیگ به نظرم همین 32 بیت ویندوز 8 رو نصب کنی خیلی بهتره:n01:
+
البته با همین 4 هم میتونید 64 بیت نصب کنید اما خوب اگه اهل گیم + نرم افزار های سنگین و ... باشید به مشکل برمیخوریدبا 4 گیگ رم ...

جناب مهندس
29-05-2013, 16:37
زود برو اون 32 بیتی رو حذف کن فردا سیستمت روز قیامت سر پل سراط میاد جلوت میگه بهم ظلم کردی:n28:
تا دیر نشده 64 بیتی نصب کن
اون 32 بیتی رو هم کاملا نیست و نابود کن:n24:
الان دو سال و نیمه که سیستمم رو جمع کردم. روز اول ویندوز 7 روش نصب کردم. هنوز همون ویندوز داره روش اجرا میشه:n01: مرسی از راهنمایی

سلام جناب مهندس
اکثر برنامه های 32 بیت رو 64 بیت نصب میشن.پرکاربرداش که 100%نصب میشن.
تقریبا سرعتی دوبرابر چون سرعت ادرس دهیش و اکسس مموری بالا داره. ولی به هیچ وجه نمیصرفه دوتارو کنار هم داشته باشید.یا ۷ 64بیت یا8 رو که 64بیته نصب کنید.

Sent from my GT-N7100

سلام. فکر نمیکنم حتی روی کاغذ هم اختلاف سرعتشون به دو برابر برسه. اگه نمودار اختلاف سرعت یا تجربه دقیق تری بیان میکردید خیلی خوب میشد. ممنون از راهنمایی

بر خلاف نظر دوستان ...
.
مطمئنا 64 بیت خیلی خیلی بهتره اما نه برای 4 گیگ رم !! و اگه قصد ندارید ارتقا بدید رمتون رو به 8 گیگ به نظرم همین 32 بیت ویندوز 8 رو نصب کنی خیلی بهتره:n01:
+
البته با همین 4 هم میتونید 64 بیت نصب کنید اما خوب اگه اهل گیم + نرم افزار های سنگین و ... باشید به مشکل برمیخوریدبا 4 گیگ رم ...
الان با 4 گیگ رم و گرافیک AMD 5770، روی سیستمم PES، Super Street، Portal 2، NFS Hot pursuit، Driver San Francisco، Saints Row The Third و... با بالاترین تنظیمات و Full HD اجرا میشن. یعنی توی ویندوز 64 بیتی، با همین 4 گیگ رم به مشکل برمیخورم؟

لطفاً بیشتر راهنمایی کنید.

saeed_136915
29-05-2013, 16:48
سلام
اصلا اختلاف سرعت به دوبرابر نمیرسه :n04:
منظور دوستمون هم این بود که ویندوز 32 بیتی حداکثر همون 4 گیگ رم رو ساپرت میکنه ولی 64 بیتی محدودیت نداره (البته داره ها ولی خیلی زیاده).
الان دیگه کم کم ویندوزهای 32 بیتی دارن از رده خارج میشن و حتی یه مدت دیگه میخواد سیستم عامل های 128 بیتی بیاد. شما هم بهتره 64 بیتی نصب کنین. اگه از نرم افزارهای خیلی قدیمی استفاده نمیکنین یا سخت افزار خیلی قدیمی (مثل مودم دایل آپ خیلی قدیمی) ندارین به هیچ وجه به مشکل برنمیخورین.

SA.JJ.AD
29-05-2013, 16:52
الان دو سال و نیمه که سیستمم رو جمع کردم. روز اول ویندوز 7 روش نصب کردم. هنوز همون ویندوز داره روش اجرا میشه:n01: مرسی از راهنمایی

سلام. فکر نمیکنم حتی روی کاغذ هم اختلاف سرعتشون به دو برابر برسه. اگه نمودار اختلاف سرعت یا تجربه دقیق تری بیان میکردید خیلی خوب میشد. ممنون از راهنمایی

الان با 4 گیگ رم و گرافیک AMD 5770، روی سیستمم PES، Super Street، Portal 2، NFS Hot pursuit، Driver San Francisco، Saints Row The Third و... با بالاترین تنظیمات و Full HD اجرا میشن. یعنی توی ویندوز 64 بیتی، با همین 4 گیگ رم به مشکل برمیخورم؟

لطفاً بیشتر راهنمایی کنید.

البته بازیهایی که گفتید اکثرا بازی های انچنان سنگینی نیستن ...
.
ببینید خلاصه بگم ... مثلا الان شما از تو task manager بری ببینی با باز بودن یه مرورگر + پلیر + یه نرم افزار ویرایش عکس مثلا 1 گیگ از رمت داره استفاده میشه ... اما در 64 بیتی این عدد به حدود 1.8 گیگ میرسه ! برا همینه که میگم تو نرم افزار های سنگین به مشکل بر میخورید .... مثلا + پلیر + دانلود منیجر + یه مرورگر + یه نرم افزار سنگین که تو ویندوزتون در حال اجرا باشه ... بری یه بازی سنگین اجرا کنی به مشکل برمیخوری ... اما تو 32 بیت بخاطر استفاده ی کمتر از منابع کمتر به همچین مشکلاتی بر میخورید ... البته اینو هم در نظر داشته باشید که الان تو 32 بیت هم ویندوز از 4 گیگ رمتون کامل داره پشتیبانی نمیکنه و حدود 3.3 گیگ از رمتون شناسایی شده ... :n01: (32 بیت کلا از این بیشتر پشتیبانی نمیکنه)
+
به هر حال تصمیم با خودتونه ... موفق باشید :n11:

جناب مهندس
29-05-2013, 18:18
ممنون از راهنمایی همه عزیزان

ویندوز 8، 64بیتی نصب میکنم. در اولین فرصت هم رم رو به 8 گیگ ارتقا میدم.

باز هم ممنون:n16:

delta7
29-05-2013, 19:00
کی گفته 64 بیتی واسه 4 گیگ رم کمه؟
اصلا چه ربطی داره؟

جناب مهندس
30-05-2013, 01:28
کی گفته 64 بیتی واسه 4 گیگ رم کمه؟
اصلا چه ربطی داره؟
نظر دوستمون اینه. نظر شما چیه؟

مثلا الان شما از تو task manager بری ببینی با باز بودن یه مرورگر + پلیر + یه نرم افزار ویرایش عکس مثلا 1 گیگ از رمت داره استفاده میشه ... اما در 64 بیتی این عدد به حدود 1.8 گیگ میرسه ! برا همینه که میگم تو نرم افزار های سنگین به مشکل بر میخورید .... مثلا + پلیر + دانلود منیجر + یه مرورگر + یه نرم افزار سنگین که تو ویندوزتون در حال اجرا باشه ... بری یه بازی سنگین اجرا کنی به مشکل برمیخوری ... اما تو 32 بیت بخاطر استفاده ی کمتر از منابع کمتر به همچین مشکلاتی بر میخورید

Sniffer.
30-05-2013, 03:07
مهندس جان ویندوز 64 بیت نصب کن من سیستم 4 گیگ رم داره باهاش انواع اقسام بازیها مثل کال اف دیوتی , اساسین و.......... بازی میکنم بدون هیچ افت سرعتی و کاملا جوابگو هست و اینکه همزمان بیشتر از 10 برنامه بازه مثل پلیر , مروگر با بیشتر از 10 تب انتی ویروس , دانلود منیجر و برنامه های دیگه و بدون هیچ افت سرعتی داره کار میکنه از این گذشته امنیت ویندوز 64 بیت به مراتب بالاتر از ویندوز 32 بیت هستش چون بیشتر ویروسها بر روی ویندوز 64 بیتی کار نمیکنن و اینکه مستقیما نمیتونن با هسته سیستم عامل در ارتباط باشن . پیشنهاد من برای نصب ویندوز 8 ویرایش 64 بیت هست کاملا سریع و پایدار.

mohammadi_4u
30-05-2013, 06:38
آقا ما نظرمون رو گفتيم اما جالبه نظر عزيزان! گاهي ادم بايد سكوت كنه تا زير سوال نره:n01:
اون 1.8 گيگ كه اشغال ميكنه دال بر آماده بودن براي سرعت انجام كاره.نه كسر حافظه رم.
الان بگم شبه يني شبه اونم تو رابطه با ويندوز و لينوكس:n26:
موفق باشيد:n16:

SA.JJ.AD
30-05-2013, 07:41
مهندس جان ویندوز 64 بیت نصب کن من سیستم 4 گیگ رم داره باهاش انواع اقسام بازیها مثل کال اف دیوتی , اساسین و.......... بازی میکنم بدون هیچ افت سرعتی و کاملا جوابگو هست و اینکه همزمان بیشتر از 10 برنامه بازه مثل پلیر , مروگر با بیشتر از 10 تب انتی ویروس , دانلود منیجر و برنامه های دیگه و بدون هیچ افت سرعتی داره کار میکنه از این گذشته امنیت ویندوز 64 بیت به مراتب بالاتر از ویندوز 32 بیت هستش چون بیشتر ویروسها بر روی ویندوز 64 بیتی کار نمیکنن و اینکه مستقیما نمیتونن با هسته سیستم عامل در ارتباط باشن . پیشنهاد من برای نصب ویندوز 8 ویرایش 64 بیت هست کاملا سریع و پایدار.

این بازی هایی که نام بردید مثلا call of duty جزء بازی های سنگینتونن اونوقت ؟! اون 10 تا برنامه شما که میگید باز میزارم اندازه نصف یه نرم افزار مثلا رندر هم رم استفاده نمیکنه .. ... بیش از 10 تب انتی ویروس ؟! میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟! :n01:

آقا ما نظرمون رو گفتيم اما جالبه نظر عزيزان! گاهي ادم بايد سكوت كنه تا زير سوال نره:n01:
اون 1.8 گيگ كه اشغال ميكنه دال بر آماده بودن براي سرعت انجام كاره.نه كسر حافظه رم.
الان بگم شبه يني شبه اونم تو رابطه با ويندوز و لينوكس:n26:
موفق باشيد:n16:

عزیزه من ... بنده هم فقط نظرمو گفتم با چند مثال ساده که تجربه ی شخصی بود نه چیز دیگه ای ...
.
مثلا با یه پلیر + مرورگر فایرفاکس + یه فوتوشاپ ساده + یه بازی نه چندان حالا خیلی سنگین ( Crysis 2 + پتچ Directx 11 + پچ و حالت High Texture تو سون 64 بیت سیستمم هی فریز میشد و چراغ هارد روشن میموند ( دلیلشو میدونید خودتون احتمالا ) هر چند لحظه و میومدی از task manager نگاه میکردی میدیدی فقط 100 مگ خالیه و اونم کمو زیاد میشه !!
.
از این مثال ها زیاده ...و دلیل نمیشه شما بگی نه 100% موردی نداره برو با 4 گیگ 64 بیت نصب کن ابدا به مشکل بر بخوری و حالشو ببر که !! :n29: بنده هم اگه پست قبلیمو خوب خونده باشید میبینید که در حد پیشنهاد بود و یه جورایی خواستم به دوستمون تذکر رو داده باشم که یه وقت اگه از نرم افزار ها و بازی های سنگین استفاده میکنن 4 گیگ براشون تو 64 بیت بیشتر محدودیت ایجاد میکنه و همینو بس ... حالا هرکی خودش میتونه نحوه ی استفاده ی خودشو از ویندوزش انالیز کنه و سیستم عامل مورد نظرشو به درستی انتخاب کنه ...
.
موفق باشید :n16:

Sniffer.
30-05-2013, 13:56
این بازی هایی که نام بردید مثلا call of duty جزء بازی های سنگینتونن اونوقت ؟! اون 10 تا برنامه شما که میگید باز میزارم اندازه نصف یه نرم افزار مثلا رندر هم رم استفاده نمیکنه .. ... بیش از 10 تب انتی ویروس ؟! میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟! :n01:

عزیزه من ... بنده هم فقط نظرمو گفتم با چند مثال ساده که تجربه ی شخصی بود نه چیز دیگه ای ...
.
مثلا با یه پلیر + مرورگر فایرفاکس + یه فوتوشاپ ساده + یه بازی نه چندان حالا خیلی سنگین ( Crysis 2 + پتچ Directx 11 + پچ و حالت High Texture تو سون 64 بیت سیستمم هی فریز میشد و چراغ هارد روشن میموند ( دلیلشو میدونید خودتون احتمالا ) هر چند لحظه و میومدی از task manager نگاه میکردی میدیدی فقط 100 مگ خالیه و اونم کمو زیاد میشه !!
.
از این مثال ها زیاده ...و دلیل نمیشه شما بگی نه 100% موردی نداره برو با 4 گیگ 64 بیت نصب کن ابدا به مشکل بر بخوری و حالشو ببر که !! :n29: بنده هم اگه پست قبلیمو خوب خونده باشید میبینید که در حد پیشنهاد بود و یه جورایی خواستم به دوستمون تذکر رو داده باشم که یه وقت اگه از نرم افزار ها و بازی های سنگین استفاده میکنن 4 گیگ براشون تو 64 بیت بیشتر محدودیت ایجاد میکنه و همینو بس ... حالا هرکی خودش میتونه نحوه ی استفاده ی خودشو از ویندوزش انالیز کنه و سیستم عامل مورد نظرشو به درستی انتخاب کنه ...
.
موفق باشید :n16:
دوست من منظورم مروگر با بیشتر از 10 تب + انتی ویروس بود نه اینکه انتی ویروس 10 تب داشته باشه مثل اینکه من یه کم سریع تایپ کردم فراموش کردم جملات رو از هم جدا کنم به هر حال با نظر شما موافقم اگر برنامه های رندر گیری و سنگین باشه احتیاج به رم بیشتری هست حالا باید مهندس خودشون ببینن از چه برنامه هایی می خوان استفاده کنند تا بر اون اساس اقدام به افزایش رم کنند یا نه اما برای کارهای معمولی و بازیهای مثل کال اف و اساسین و وبگردی از این قبیل به نظر من 4 گیگ کفایت میکنه چون خودم چند ساله از ویندوز 64 بیت استفاده میکنتم و برنامه هایی مثل VMware که میشه باهاش ویندوز مجازی نصب کرد رو سیستم نصب دارم و همیشه یکی از ویندوزهای مجازیم رو سیستم فعال هست و تا حالا ندیدم رم کم بیاره به هر حال اگر رم بیشتر باشه که چه بهتر

Soroush-S
30-05-2013, 14:30
دوستان ویندوز 7 کدوم شرکت ایرانی از همه بهتره ؟ واسه لپتاپ میخوام .

delta7
30-05-2013, 14:38
بیشتر رم واسه تسریع ذخیره سازی استفاده میشه واسه همینه که میبینی همیشه نصفش پره
هر وقت هم نیاز باشه خود ویندوز خالی میکنه اون قسمت رو
من روی یه سیستم با رم 1 گیگ هم نصب کردم
مطمئن باشید رم 4 کافیه
من خودم با سیستمم برنامه نویسی میکنم با کلی برنامه روشن دیگه ولی هیچ وقت رم پر نمیشه

waltz
30-05-2013, 15:29

بچه ها منم یه ویندوز لپتاپی درست و درمون میخواستم، اگه لینکم بدین انلاین خریداری کنم بهتره

SA.JJ.AD
30-05-2013, 18:44

بچه ها منم یه ویندوز لپتاپی درست و درمون میخواستم، اگه لینکم بدین انلاین خریداری کنم بهتره

چرا دانلود نمیکنید خوب ... !

به نظرم خرید کردن از شرکت های ایرانی اصلا کار درستی نیست چون اکثرا یه دستکاری های کوچیکی میکنن و ویندوز رو نابود میکنن :n29:( انلاین بخرید مطمئن تره) مثلا از همین فروشگاه p30world :

shop.p30world.com

و خیلی از سایت های دانلود معروف که زیر لینک دانلود لینک خرید پستی هم دارن ...