PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین و کارآمد ترین زبان برنامه نویسی چیست؟

pedro_17
27-05-2013, 21:10
بهترین و کارآمد ترین زبان برنامه نویسی چیست؟

من میخوام بعد امتحانات کل تابستونو بشینم یه زبان برنامه نوسی کار کنم با کتاب و سایتو ...
به نظر شما چه زبانی رو کار کنم که کارامد و بهتر باشه؟
که در آینده یه نونیم توش باشه
دو سه تا نگید فقط یکی

parvizwpf
28-05-2013, 01:10
فقط و فقط این مهمه که تو چه زمینه ای میخوای کار کنی. وب ویندوز شبکه پایگاه داده آنالیز ویندوز لینوکس. بعد میری زبون خوب یا نرم افزار خوب تو اون زمینه رو پیدا میکنی.

samasara
28-05-2013, 15:46
به اندازه کافی در جاهای مختلف بحث شده فقط و فقط C /C++ هم در لینوکس هم در شبکه هم در ویندوز هم در زمینه های گیمینک پردازش صدا و تصویر در هر زمینه ای که بخوای کار کنی این زبان کار برد داره

kasra_khan2003
30-05-2013, 19:56
همانطور که دوستان گفتن بسته به این داره که تو چه زمینه ای میخواین کار کنین.

ضمن اینکه وقتی Principle رو بلد باشین، Switch کردن براتون راحت میشه. یه برنامه نویس خوب میتونه تو ۱ ماه از جاوا بره #C (به خصوص تو این مثال توجه کنین که #C ترکیبی از جاوا و ++C هست).

این Pie Chart هم بد نیست، البته ۱۰۰٪ قابل استناد نیست!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رها.س
01-06-2013, 16:00
بهترین و کارآمد ترین زبان برنامه نویسی براي يادگيري هك چیست؟

kasra_khan2003
02-06-2013, 10:57
بهترین و کارآمد ترین زبان برنامه نویسی براي يادگيري هك چیست؟

بحث امینت خیلی وسیعتر و پیچیده تر از این حرف هاست. هکرها معمولا جدا از دانش سرشارشون در ضمینه های مختلف مثل سیستم عامل و شبکه، زبان هایی مثل Perl , Python, C , C++ , PHP, Javascript و بسته به تمرکزی که دارن زبان های دیگه ای مثلا Obejctive C رو بلدن.

Beta
18-06-2013, 15:39
دوستان در مورد زبان Python چـی ؟!
یه توضیح کامل بدین ممنون میشم.که چجوریاست؟!:n16:

samasara
18-06-2013, 17:40
پیتون یک نه نوعی یک زبان اسکریپتی هست که کامپایلز نداره .. و مفسر باید اون رو ران کنه .. اما زبان بسیار ساده ای هست و هم چنین قدرت خوبی دارد من داخل انجمن مقالات -- در تاپیک -- از پایه من 2 تا کتاب معرفی کردم ..

Beta
18-06-2013, 21:08
پیتون یک نه نوعی یک زبان اسکریپتی هست که کامپایلز نداره .. و مفسر باید اون رو ران کنه .. اما زبان بسیار ساده ای هست و هم چنین قدرت خوبی دارد من داخل انجمن مقالات -- در تاپیک -- از پایه من 2 تا کتاب معرفی کردم ..
پس میشه یادش گرفت به راحتی ؟!
این دوتا کتابی که میگی چی هستن،اگه میشه اینجا معرفی کن؟!:n16:

دوستان ،اگه نظره دیگه ای دارن ، بگن استفاده کنیم.

H @ di
19-06-2013, 10:43
با سلام
آیا با پایتون میشه یه نرم افزار شخصی نوشت برای ویندوز ؟

szh_1367
20-06-2013, 07:33
شما یه نرم افزار یا یک زبون برنامه نویسی رو به صورت حرفه ای بلد باش درامد هست

حتی برای زبان هایی که شاید اسمش رو هم نشنیده باشید کار هست

این وسط یکسری زبان ها تقاضاهای بیشتری دارند شما باید خودتون اطلاعات بدست بیارید و یکی رو به صورت حرفه ای دنبال کنید

n00b
23-06-2013, 17:39
با سلام
آیا با پایتون میشه یه نرم افزار شخصی نوشت برای ویندوز ؟
بله با پایتون می تونید برای ویندوز، لینوکس، مک او اس و خیلی از سیستم عامل های دیگه برنامه بنویسید..// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حتی برنامه هاتون می تونن رابط کاربری هم داشته باشن..// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جالبه بدونید که نرم افزار مدیریت بسته ی توزیع Gentoo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که یکی از مهمترین نرم افزار های این سیستم عامل به حساب میاد با پایتون نوشته شده../// [این یعنی پایتون پتانسیل خیلی بالایی داره]..// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Koosha_Raisi
24-06-2013, 21:21
اون دوست عزیزی که تعصب گرایانه گفت " فقط و فقط c/c++ بدونه که الان پرکاربرد ترین زبان برنامه نویسی ( نمیگم بهترین.. پر استفاده ترین منظورمه. ) Visual Basic.net هست که یاد گرفتنش نسبت به C فوق العاده راحته یعنی واقعا راحت تر و منظم تره.
من خودم باز c# رو به ++ ترجیح میدم.

حتی تو بازی WoW که همه توش موندن که چطوری ساخته شده استفاده اصلی از VB و طبق معمول LUA script است.

H @ di
25-06-2013, 12:49
بله با پایتون می تونید برای ویندوز، لینوکس و مک او اس و خیلی از سیستم عامل های دیگه برنامه بنویسید..//
حتی برنامه هاتون می تونن رابط کاربری هم داشته باشن..//
جالبه بدونید که نرم افزار مدیریت بسته ی توزیع Gentoo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که یکی از مهمترین نرم افزار های این سیستم عامل به حساب میاد با پایتون نوشته شده../// [این یعنی پایتون پتانسیل خیلی بالایی داره]..//
موفق باشید!

دوست گرامی تشکر فراوان از شما
میشه درباره رابط کاربری توضیح بدید که کارش چیه ؟
و آیا میشه در پایتون یه بانک اطلاعاتی نامحدود وارد برنامه کرد ؟
ااگه من روزی یک ساعت برای یادگیری این برنامه بذارم ( بدون آشنایی قبلی با هیچ زبان برنامه نویسی ) به نظر شما یادگیری چقد طول میکشه ؟
بازم تشکر

Koosha_Raisi
25-06-2013, 15:16
دوست گرامی تشکر فراوان از شما
میشه درباره رابط کاربری توضیح بدید که کارش چیه ؟
و آیا میشه در پایتون یه بانک اطلاعاتی نامحدود وارد برنامه کرد ؟
ااگه من روزی یک ساعت برای یادگیری این برنامه بذارم ( بدون آشنایی قبلی با هیچ زبان برنامه نویسی ) به نظر شما یادگیری چقد طول میکشه ؟
بازم تشکر

دوست عزیز ببخشید من پاسخ شما را می دهم ( می دونم بی ادبیه ) اما اگر می خواهید از صفر کیلومتر شروع کنید سریعا هر چیزی را که می خواهید هدف قرار ندهید. اصولا وقتی کسی رانندگی بلد باشه حالا پشت هر ماشینی بشینه بالاخره سریعتر راه می افته. برنامه نویسی هم همینه.
به نظر من شما اول از Visual Basic شروع کن. خیلی هم زبان راحتی است. تو جلسه اول و یک ساعت اول اگر خوب دقت کنی می تونی یک ماشین حساب با 4 عمل اصلی بنویسی. دستوراتش برای انسان خیلی قابل فهمه.
هر زبانی کاربرد و منحصر به فردی های خودش رو داره. اما برای دفعه ی اول نرید سراغ زبانی مثل پایتون !
اول از زبان های جا افتاده تر استفاده کنید.
مثلا آدم دفعه ی اول که نمیره objective c یاد بگیره.

برای سوالی هم که پرسیدید اگر بخواهید کتاب بخونید و سرچ کنید خوب خیلی طول می کشه تا یه نفر ناطق بهتون آموزش بده. اما خب اگر رو غلطک بیفتید دیگه خودتون تا ته میرید بدونه هیجی!
دستور یاد گرفتن که شاهکار نیست، خلاقیت و استفاده درست از اون میشه برنامه نویسی. بسا که دستورات بیسیک فوق العاده راحتن.

samasara
25-06-2013, 18:48
اون دوست عزیزی که تعصب گرایانه گفت " فقط و فقط c/c++ بدونه که الان پرکاربرد ترین زبان برنامه نویسی ( نمیگم بهترین.. پر استفاده ترین منظورمه. ) Visual Basic.net هست که یاد گرفتنش نسبت به C فوق العاده راحته یعنی واقعا راحت تر و منظم تره.
من خودم باز c# رو به ++ ترجیح میدم.

حتی تو بازی WoW که همه توش موندن که چطوری ساخته شده استفاده اصلی از VB و طبق معمول LUA script است.

البته باید بگم من که اولین بار در سال سوم راهنمایی در پژوهس سرای با برنامه نویسی آشنا شدم و اونجا هم برنامه نویسی رو با سی شورع کردم و اولین محیطی که دیدم سی توربو بود ... یادش بخیر..
خوب منظورت من هستم دیگه عزیزم!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اول از همه باید بگم که هیچ فرقی بین زبان های .net ماکروسافت از نظر ساختاری و پیاده سازی ندارند یعنی همون کاری که میشه که با c.# انجام داد می شه داخل vb.net هم انجام داد و از این نظر ها با هم هیج فرقی ندارند این حرف من نسیت حرف ماکروسافت هست.. و اینکه ویبی زبان ساده هست و با توجه به اینکه از منبع های .net استفاده می کنه شکی نیست اما ایا میتونه انعطاف پذیر تر از سی باشه و یا حتی جای اونو بگیره؟؟
من با پرسیدن چند سوال همه چیز رو بیان می کنم:
1- موتور های بازی ها که هسته اصلی اون ها کم از یک سیستم عامل ندارند رو آیا با vb می توان نوشت؟(هرگز حتی در رویا هم نمیشه یه همچین ادعایی کرد)
2- در مورد کاربرد های علمی رایانه مثل پردازش های تصویر صوت مباحث هوش مصنوعی پیاده سازی الگوریتم محاصبات ریاضی پیشرفته غیره غیره غیره آیا کسی با ویبی کار می کند؟؟
(من که تا به حال ندیدم و نه شنیدم که برنامه نویسی برای پیاده سازی این ها به دور خانواده ی vb رفته باشه!!!)
3-آیا در دیگر پلت فرم ها آیا امکان برنامه نویسی برای vb وجود دارد ؟؟؟(خیر بعضی از نرم افزار هایی ارایه شده که به هیچ عنوان نمشه اونها رو به حساب آورد)
4- آیا برای یک هکر دانستن vb از اهمیت بر خوردار است ؟؟ خیر برای اسکریت های روت پریل و پیتون و برای قسمت های لوکالشون اسمبل و هم چنین اکسپلویت سی و اسمبل درون به قدری ازرش دارند که حتی شاید هزار ان دلار ارزش داشته باشند اما در باره vb چی؟
5-زبان اصلی ای که سیستم عامل های ماکروسافت رو توسعه می دهند چیست ؟؟ vb???(هر چیزی به غیر از vb)
6-برای طراحی های کامپالر ها اولین زبانی که اولویت استفاده داره چیست؟؟ یا تا به حال کسی شنیده که کامپایر فلان رو با vb طراحی کردن؟؟
7- تمام مسابقات acm در هر مرحله ای با چه زبانی هست؟؟
.
.
ببیند من تعصب رو هیج زبانی ندارم ولی برای اون فرد سوال کنند که پرسیده بود یک زبان رو می خواهند شروع کنند من به این دوست عزیز یکی از بهترین و معروف ترین زبان ها رو معرفی کردم که در آینده در دانشگاه در مسابقات در تمامی مکان ها کار برد داره و کسی از یاد گیری اون پشیمون نشده با اینکه گاهی شاید سخت باشه..
هیچ گونه تعصبی ندارم ,دوستان دیگه ای هم نظر های مختلفی دارند و مطرح کردنند من اون چیزی که می دونستم رو بیان کردم .. نه با کسی جنگی هست و نه مدالی به کسی داده میشه و یا نه اصلا کسی من رو مشناسه که بخوام کلاس علمی بگذارم ...
سایر زبان ها هم بسیار عالی هست پیتون جاوا دلفی .. همه کاملا خوب و کاربردی هستند..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Koosha_Raisi
25-06-2013, 18:59
خوب منظورت من هستم دیگه عزیزم!!:n02: اول از همه باید بگم که هیچ فرقی بین زبان های .net ماکروسافت از نظر ساختاری و پیاده سازی ندارند یعنی همون کاری که میشه که با c.# انجام داد می شه داخل vb.net هم انجام داد و از این نظر ها با هم هیج فرقی ندارند این حرف من نسیت حرف ماکروسافت هست.. و اینکه ویبی زبان ساده هست و با توجه به اینکه از منبع های .net استفاده می کنه شکی نیست اما ایا میتونه انعطاف پذیر تر از سی باشه و یا حتی جای اونو بگیره؟؟ من با پرسیدن چند سوال همه چیز رو بیان می کنم: 1- موتور های بازی ها که هسته اصلی اون ها کم از یک سیستم عامل ندارند رو آیا با vb می توان نوشت؟(هرگز حتی در رویا هم نمیشه یه همچین ادعایی کرد) 2- در مورد کاربرد های علمی رایانه مثل پردازش های تصویر صوت مباحث هوش مصنوعی پیاده سازی الگوریتم محاصبات ریاضی پیشرفته غیره غیره غیره آیا کسی با ویبی کار می کند؟؟ (من که تا به حال ندیدم و نه شنیدم که برنامه نویسی برای پیاده سازی این ها به دور خانواده ی vb رفته باشه!!!) 3-آیا در دیگر پلت فرم ها آیا امکان برنامه نویسی برای vb وجود دارد ؟؟؟(خیر بعضی از نرم افزار هایی ارایه شده که به هیچ عنوان نمشه اونها رو به حساب آورد) 4- آیا برای یک هکر دانستن vb از اهمیت بر خوردار است ؟؟ خیر برای اسکریت های روت پریل و پیتون و برای قسمت های لوکالشون اسمبل و هم چنین اکسپلویت سی و اسمبل درون به قدری ازرش دارند که حتی شاید هزار ان دلار ارزش داشته باشند اما در باره vb چی؟ 5-زبان اصلی ای که سیستم عامل های ماکروسافت رو توسعه می دهند چیست ؟؟ vb???(هر چیزی به غیر از vb) 6-برای طراحی های کامپالر ها اولین زبانی که اولویت استفاده داره چیست؟؟ یا تا به حال کسی شنیده که کامپایر فلان رو با vb طراحی کردن؟؟ 7- تمام مسابقات acm در هر مرحله ای با چه زبانی هست؟؟ . . ببیند من تعصب رو هیج زبانی ندارم ولی برای اون فرد سوال کنند که پرسیده بود یک زبان رو می خواهند شروع کنند من به این دوست عزیز یکی از بهترین و معروف ترین زبان ها رو معرفی کردم که در آینده در دانشگاه در مسابقات در تمامی مکان ها کار برد داره و کسی از یاد گیری اون پشیمون نشده با اینکه گاهی شاید سخت باشه.. هیچ گونه تعصبی ندارم ,دوستان دیگه ای هم نظر های مختلفی دارند و مطرح کردنند من اون چیزی که می دونستم رو بیان کردم .. نه با کسی جنگی هست و نه مدالی به کسی داده میشه و یا نه اصلا کسی من رو مشناسه که بخوام کلاس علمی بگذارم ... سایر زبان ها هم بسیار عالی هست پیتون جاوا دلفی .. همه کاملا خوب و کاربردی هستند..:n16:

قربون پاسخ :):n02:
اتفاقا خدمتتون عرض کنم که وی بی فوق العاده در برنامه های خصوصا ویندوز کاربرد داره و همینطور که گفتید مزیتش قابل فهم تر بودن و راحت تر بودنش هست. خانواده سی همیشه خوب بوده و خواهد بود اما الان استفاده هایی که از ویبی میشه خیلی بیشتره ! فکر کنم با کمی تحقیق بهتون ثابت بشه و اونی هم که وی بی یاد میگیره یاد گرفتن html براش مثل آب خوردن میشه.

اگر همه حرف های شما رو قبول داشته باشم فکر کنم این حرف درسته که برای استارت اول برای کسی که می خواد تازه به دنیای برنامه نویسی بیاد، یاد گرفتن ویبی خیلی بهتره.

زیرا هم راحت تره هم کاربردش هم زیاده و بعضی پیچیدگی های c رو که از قدیم بوده نداره . و یادگرفتنش هم اتلاف وقت نیست. اگر طرف بعدا خواست هر زبون دیگه ای رو یاد بگیره براش خیلی راحت میشه چون قبلا یدونه بلده.
وی بی به خاطر راحت بودنش برای اونی که میخواد تازه شروع کنه شیرینی بیشتری داره تا c.
اما نمیشه از این گذشت که دامنه c خیلی گسترده هست. اما اینکه خیلی ها مثلا برای فلان کار سمت وی بی نمیرند دلیل نمیشه که به درد اون کار نمیخوره !
من خودم خیلی دوست دارم وقتی وی بی تکمیل تر شدم برم LUA یاد بگیرم. و بعدش objective c که کاربرد اصلیش تو ios و Mac os هست.

msaber2
28-01-2014, 19:35
سلام من یک مهندس هستم و قصد دارم یک زبان برنامه نویسی شیءگرا را یاد بگیرم. ضمن اینکه قابلیت ساخت GUI را داشته باشد و یادگیری آن سخت نباشد.

هدفم برنامه نویسی تحت وب، نوشتن App موبایل یا ساخت بازیهای کامپیوتری نیست.

کدام زبان برنامه نویسی را به من پیشنهاد میکنید؟

C++ Builder , Visual Basic, Python , .....

milad_gta
28-01-2014, 21:45
سلام من یک مهندس هستم و قصد دارم یک زبان برنامه نویسی شیءگرا را یاد بگیرم. ضمن اینکه قابلیت ساخت GUI را داشته باشد و یادگیری آن سخت نباشد.

هدفم برنامه نویسی تحت وب، نوشتن App موبایل یا ساخت بازیهای کامپیوتری نیست.

کدام زبان برنامه نویسی را به من پیشنهاد میکنید؟

C++ Builder , Visual Basic, Python , .....

#C برای شماست...